7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • MaSzKa
    #5938
    ezért egyedi ez a lap
  • TomBond
    #5937
    Tudom, hogy elfogult vagy és megvéded, de számomra akkor is vicces hogy a csatlakozótól 5-10 cm-re ki van írva a neve! Oda már minek? Írják rá a csatlakozóra, vagy a környékére, de olyan messze már nincs értelme.
  • MaSzKa
    #5936
    az marhára nem vicces
    főleg hogy a legjobb alaplapok a piacon talán
    világrekordok döntögetésére jó és nem is drága
  • MaSzKa
    #5935
    ez a menő most AMD Athlon II X4 620 28000ft+am3 alaplap 22eft gagyibájt
  • solo
    #5934
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    MOstantól megint biomassz?: O
  • Solten
    #5933
  • solo
    #5932
    Ha olcsón akarsz építkezni, akkor : vagy egy ASUS p5q alaplap 28 ért+ egy e7500 as intel 21 ért, vagy AMD fronton egy Gigabyte MA790XT- UD4P 28 ért + egy pII es X3 710 es AMD proci 25 ért.
    Az a baj, hogy 50 az ilyen videokarihoz ha nem akarsz tuningolni akkor édes kevés.
    Én inkább az intelt ajánlom, nem melegszik, bár gyári hűtő egy rakás fos rajta, de gondolom úgy se azt fogod használni.Tuningot jól bírja. Amit kell is, ha ki akarod hajtani azt a videokarit.
  • amdopteron
    #5931
    akkor javasolnál vmit:)meg procit is max 50ig..
  • solo
    #5930
  • ates84
    #5929
    Maszka's back!

  • solo
    #5928
    Ugyan olyan röhelyes mint régen az abit volt: D
    Nemtudom, maszka ezekre a feiratokra gerjed vagy mi.
  • solo
    #5927
    Jóféle lap, de már a p35 majdnem 3 éves:/
  • amdopteron
    #5926
    halli erről a lapról mi a véleményetek??
    MSI P35 Neo2-FR
    jah igen és mien procit vegyek hozzá 4 vagy 2 magos ha igen meik típust 9800gx2esem gamelni kell a gép írjatok hamar köszi:D
  • TomBond
    #5925
    Milyen vicces már hogy tele van firkálva végig a lap a külső csatlakozók neveivel!
  • solo
    #5924
    Nincs abit má biostar kell?
  • MaSzKa
    #5923

    ez a lap kell nekem
  • solo
    #5922
    A "gyep" 2-2,5 papír/gé: D
    Herka van vagy egy huszas szerintem: D
  • Solten
    #5921
    Felolem, ha a gyep arfolyamaval mindenki tisztaban van... Heroinerol fogalmam sincs, csak annyit tudok hogy jo draga lehet...
  • amdopteron
    #5920
    köszi széppen:)
  • solo
    #5919
    Hello, azért 512 mb-t lát, mert nincs közös buffere a 2x512 mega ramnak.Ottvana másik 512 is, csak nem úgy írja ki, hogy 1 gb.
    A procid édes kevés ahhoz a videokarihoz.

    Nem, csak simán kevés a procid ehhez a karihoz..
  • amdopteron
    #5918
    hallo nekm van egy asus m2n alaplap 570 ultra chipes és benne egy 5600x2 es proci na már most szereztem bele egy 9800gx2 video kártyát 1gb ramos mondj amár meg vki hogy a vista 64bit miért csak 512mb ír a video memóriánál az egyik a másik hogy pl a cod2be 250fps:Smég alá esik vmikor
    az elképzelhető hogy az alaplap régi chip készlete miatt lasabbak a játékok az lefoghatja nekem a video karit???vki sürgősen köszönöm
  • solo
    #5917
    Ne heroinban mérjünk, mert az 1 nagoyn változó, kettő nemsokan tudják az árát: D

    Mégrünk inkább zöldben: DDD



    Amúgy, jah, kb, egy 2000 hmz-s corsair 3x2 giga 80 papír:C
  • Solten
    #5916
    Ha jatekot vesszuk alapul, elviekben semennyivel, max. fogyasztasban rosszabb a DDR2. Bar egy 2000-2200 MHz-es DDR3 modul eseten talan mar mas a helyzet de azok ara 3 zsak heroin.
  • Mr Manson
    #5915
    és ebben majd valami Phenom2 -es?
    Mennyire lassítja a DDR2-ő?
  • Solten
    #5914
    jo
  • solo
    #5913
    Ejpazdet, nézem ph-n vannak már i5 ös lapok:] Az máskérdés, hogy proci nincsen xD
  • Mr Manson
    #5912
    Van egy "rossz" lapom! (megrepedt)
    helyette jó vétel lehet GA-MA770-UD3 most?

    (egy 6000+ os AMD-van (AM2), ezt még decemberben valami Phenom2 esre cserélném. DDr2-es ramok mellett, DDR3 még drága szerintem és nem tudom gyorsabb e annyival)
  • tmisi
    #5911
    Most Gigabyte a menő, de az ASUS-szal sincs semmi gond, most nézem ez P45-ös. Erősebb? Persze van több szolgáltatással is alaplap, ez amolyan ajánlott minimum. Persze a jobb drágább is.
  • iambg
    #5910
    Sziasztok!

    Olyat szeretnék kérdezni, hogy alaplapból megfelel-e egy középkategóriás géphez egy Asus P5Q SE2/C/SI LGA775 alaplap (most 23 e) vagy mindenképp ennél erősebb kéne?

    Van más márkában ami megbízható és ajánlanátok? Nekem az ASUS vált be.

    Köszönöm
  • Klon
    #5909
    Helló mindenkinek!
    segítség kellene...
    gigabyte ep35 ds3 alaplapom van. tegnap óta a bekapcsolás utáni "memoria test" -nél teljesen megfagy, de úgy, hogy "test" utolsó "t" betűje vagy csak félig, vagy sehogy se látszik. Rögtön memmória hibára gondoltam. mivel van benne 2x 1 gb elkezdtem cserélgetni, hol egyik, hol másik hol az egyik slot, hol a másik. mindent kipróbáltam, de semmi sem változik. a proci melletti LED sor világít 2zöld, 2piros 2sárga (a sorrendet most nem tudom)
    viszont, ma volt egy kis dolgom mikor megfagyott a vas, és mire visszamentem szépen futott a win. újraindítottam és megint megfagyott ugyanott DE 10 perc múlva szépen tovább megy, mintha mi se történt volna...
    A LED kódot próbáltam kinyomozni, de se az alaplap könyvében, se a google-n nem talaltam semmi erre vonatkozót.

    Szerintetetk mi lehet? megadta magát az alaplap?
    (ja, kivettem az elemet is sacc 5 perce, hátha megjavul, de nem)

    Segítsetek ha tudtok!

    Előre is köszi!!
  • duracellmumus
    #5908
    Üdv!
    max. 5% performance növekedés.

    mega-giga-ultra-szuper-tuningos 1200-assal 8-10%

    Ezt csak alkalmazás betöltésre illetve feladatok közötti váltásnál vennéd észre...
  • JSbyMSI8800
    #5907
    Hát egy minimális változás lesz fps-ben, de pályabetöltés és program betöltés-ben jobban fog látszani..
  • DarkSector
    #5906
    van asus p5k-se alapom...

    van most 2x2gb 800mhz ram...ha tennék bele 2x 2gb 1066mhz-et, fps-ben látszódna a különbség? vagy nem érné meg?
  • donoki
    #5905
    Hali all.

    Januárban vettem egy MSI DKA790GX PLATINUM alaplapot és elég sok probléma van vele:
    - Mikor megvettem a lapot, a játékok szaggattak, de ez megoldódott Vista-telepítéssel és néhány régi/új driver feltételével,
    - Köv. probléma: 2hetente kb 1x nem kapcsol be a billentyűzet... ami rég lappal nem volt soha,
    - És még ami nem volt soha a régi lappal: a hang mindennap első indításkor sípol és "rezonál" (nemtom máshogy megfogalmazni:S), ez újraindítással se oldódik meg, ki kell kapcsolni a gépet hozzá (de valamikor 2. bekapcsoláskor is sípol..), és akkor lesz jó.

    Sokat haználok beszélgető programot (ventrilo/teamspeak) és sípol a hangom, meg rezonál a hang, nagyon idegesítő, hogy mindig ki kell kapcsolnom... nah röviden ennyi.

    Ebből az akart kijönni, hogy a nyáron egyik nap visszavisszük a lapot, és valami másik alaplapot kérünk helyette ekkora összegben.

    Milyen lapot ajánlanátok?

    Kinéztem gigabyte-ból ezt a kettőt:
    http://www.argep.hu/main.asp?suche=GA-MA790FX&x=0&y=0

    - GA-MA790FX-DS5
    - GA-MA790FX-UD5P

    40k körül mozog az ára, az enyém is 40k-ba került.

    Előre is köszi a helpet.
  • Solten
    #5904
    Hi.: link
  • K Ace
    #5903
    Helosztok. Adott a következő konfig: intel core 2 duo E5300, gainward geforce 9600GT, 2gb kingston ram. Ehhez milyen alaplap passzol, milyet ajánlotok? Lehetőleg max 20e-ig. köszi.
  • totyak
    #5902
    Kösz, hogy így leírtad nekem. Majd ha valami még nem tiszta, akkor írok.
  • Solten
    #5901
    "Nincs valahol egy lista vagy valami, ami leírja az összes AMD procit erősorrendben"

    nagyjabol ez: link (ez se igazan egy erosorrend, hiszen a 955 erosebb mint a 940 ugye)

    "Legalább az Intel processzoroknál nem ilyen bonyolult."

    Jelenleg lehet hogy igy van, de mikor bevezeti a hulye "csillagos-rendszert" teljesen, meg eltunteti a Centrino nevet, akkor kulonboztesd meg oket :D

    "Honnan lehet eldönteni, hogy melyik jobb, melyik hány magos?"

    AMD se bonyolult; Pl: AMD Phenom II X3 710

    Phenom II: tehat az ujabb 45 nm, X3: 3 magos, 710 verzio. Ez a szam utal nagyjabol a teljesitmenyre; AMD Phenom II X2 550: 2 magos... esatobbi.

    "Meg az AMD-k jobbak mint az Intelek, vagy miért olcsóbbak ennyivel (kb. 5-6, de néhol 10 ezer FT eltérés is van)?"

    Nem global jobbak (korajhet a legbrutalabb - de az "egyszeru user" ki se hasznalja a teljesitmenyet, meg tul draga), jobb ar/telj., Intel uralja a piacot, meg nagy volt a hatrany vele szemben, ala kell arazni a jobb cuccot hogy azt vegyek. Ez a vasarlonak szuper :) Jobb cuccot kap olcsobban.
  • totyak
    #5900
    Nincs valahol egy lista vagy valami, ami leírja az összes AMD procit erősorrendben, mert nézegetem itt az árlistákat, de annyira össze-vissza van minden, hogy nem igazodom ki. Azt sem tudom, melyik AMD proci jobb vagy rosszabb. Legalább az Intel processzoroknál nem ilyen bonyolult. Honnan lehet eldönteni, hogy melyik jobb, melyik hány magos? Pl. ilyen procit, amit te javasoltál, nem is találok semelyik árlistában, amit eddig megnéztem. Ez hány magos egyáltalán? Meg az AMD-k jobbak mint az Intelek, vagy miért olcsóbbak ennyivel (kb. 5-6, de néhol 10 ezer FT eltérés is van)?

    Bocs, hogy ennyit kérdezgetek, de ha már belemegyek egy vásárlásba, akkor azt jól akarom véghezvinni.
  • Solten
    #5899
    Phenom II 550 erosebb proci mint az E7400. A lap igen, csak AMD-t tamogat. A 4730 pedig egy 4830 DDR5-el. Igy fert be a keretbe.