7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Solten
    #6379
    "Ha veszek egy AM3as procit (még nemtudom x4 vagy amit te mondtál) és tuningolni szeretném akkor a gyári hűtőjét is le kéne cserélnem?"

    Igen, az nem art. Black Edition-os procinal nem feltetlen kell emelned az "FSB"-t tuningnal, eleg csak a szorzot.
  • Solten
    #6378
    link
  • Inquisitor
    #6377
    Most voltam a termék oldalán, szóval valami hiba van a mátrixban.
    Ez se rossz, bár "csak" 1 hosszú PCI-E van rajta, de az legalább 16x-os:
    Foxconn Cinema II Deluxe
    Olyat bezzeg nem lelek, hogy 16+1+1+4 PCIE csatis.
  • MaSzKa
    #6376
    http://www.jetway.com.tw/jw/download_show.asp

    jónak tűnik
    de a gyári honlapon csak HZ01-es van
  • Inquisitor
    #6375
    Wooow! Domo Arigato!
    Fokkal jobb mint az ECS kiosztása, bár még mindíg túl sok a PCI rajta.
    Vajon a második csatlakozót lehet használni ha NEM dupla VGA-s dolgot szeretne az ember, hanem pl 4x vagy 8x bővítőkártyát betenni?
    Utána járok mit tud tuning/ACC ügyben.
  • ricsisz
    #6374
    Jahh meg Solten.
    Ha veszek egy AM3as procit (még nemtudom x4 vagy amit te mondtál) és tuningolni szeretném akkor a gyári hűtőjét is le kéne cserélnem? Én a 2,8as celeront 3,8on járatom gyári hűtővel de terhelés alatt sem megy 65-70 fok fölé és ha jól tudom 80-90fokig mehet.
  • Solten
    #6373
    Ja es meg talaltam ot: Jetway HZ02

  • ricsisz
    #6372
    Asrock meg akkor elvileg egy butított Asus? vagy akkor lehet egy rosszul sikerült asus másolatnak is nevezni? Nem is tudtam oszttársamnak is asrock van egyébként ő azt mondta jó azért gondolkodtam abban. Gigával az FSBt feltudom majd húzni?
  • Solten
    #6371
    Nincs mit. Vagy ezt: link.
  • ricsisz
    #6370
    Na ez egy lényegretörő válasz volt. Köszi!
  • Solten
    #6369
    Btw, nem 785G, de figyelmedbe ajanlom: DFI LanParty Jr. 790GX-M3H5


  • Solten
    #6368
    Ohne / 1 PCI? Nehez lesz szvsz 785G-nel ilyet talalni... :)

  • Solten
    #6367
    Vedd meg ezt a lapot szvsz: link L3 aktivalasa pedig eleg lutri. Vagy sikerul, vagy nem. Egyszerubb ha vasarolsz Phenom II-t. Asrock-ot meg felejtsd el, egyenlo Asus low budget.
  • ricsisz
    #6366
    Solten neked mi a véleményed, vagy valaki aki ért a számítástechnikához segíthetne.
  • ricsisz
    #6365
    Ez eddig oké tudom hogy leírtad de azon belül hogy? Belépsz boisba és van olyan opció hogy L3 aktiválása vagy mi? Bocs hogyha abszolúte hülyeséget kérdezek mert pl kézenfekvő hogy hogy kéne de én sajnos nem tudom. Annyit tudok hogy a 2.8as celeronomat úgy húztam fel 3.8ra hogy beléptem biosba és emeltem az FSBn
  • MaSzKa
    #6364
    nekem Biostar TA790GX A3+ AM3-al sikerült

    de már elmondtam 100x ezt
  • ricsisz
    #6363
    a lényeg végülis annyi lenne hogy ipon szerint az asrock jól tuningolható alaplap. Maszka szerint nem. Maszka mondta hogy valami tuningbiosos alaplapot kéne vennem. Nekem az a lényeg hogy meglegyen rá az esély az alaplap szempontjából az L3ra és a legolcsóbb legyen. Nemnagyon zavar hogy tucatgyártó nem tucatgyártó vagy akármi nekem az árcédula mutatja meg a szimpátia mértékét.
  • ricsisz
    #6362
    most nem azért hogy megbántsak valakit de a kérdésemre még mindig nemkaptam választ...:D
    Maszka azt megkérdezhetem hogy neked hogy sikerült felhúzni a procit vagy az valami "üzleti titok"?
  • Solten
    #6361
    Az egy dolog hogy nem kapni a Balkanon, attol meg 2tucatgyarto2 :) Ezt a fogalmat amugy hogy otlotted ki, amelyik ceg nem nyomatja nagy mennyisegben a termeket, szepen lehuzhatja magat a slozin.
  • MaSzKa
    #6360
    itt Magyarországon nem igen

    asus msi giga közelében sincs eladott termékek darabszámában
  • Solten
    #6359
    Ja a Biostar nem tucatgyarto mi?
  • MaSzKa
    #6358
    az a lényeg: ASUS MSI GIGABYTE- mit tucatgyártókat nem igen szeretem

    Gigabyte házak tetszenek, passzív vgai, Asus MSI laptopjai

    másban nem szívesen vennék
  • ricsisz
    #6357
    Hát akkor végülis most egyik kérdésemre sem kaptam választ :S
  • MaSzKa
    #6356
    amd-s topicba nézz be
    meg a ramos topicba vannak jó olcsó ramok
  • ricsisz
    #6355
    akkor kingston buffalo vagy kingmax? vagy ottvan még az apacer is de az csak 1066 mhz. sokkal gyengébb egy 1066os mint egy 1333as? vagy szinte észre sem vehető?
    Ezt a denebes kérdésedet nemnagyon értem. Meg aztsem hogy akkor most jó az asus vagy nem biztos hogy olyan jó?:S
    Egyébként te az X4es atholont hogy tuningoltad fel biosban vagy valami progi vagy valami oylasmi amikett csak a Biostar alaplapok tudnak?
  • Inquisitor
    #6354
    Öööö, na ez az ami végképp nem jó. Kell a fenének PCI foglalat :)
  • MaSzKa
    #6353
    ASUS M4A785TD-M EVO 21eft kb

    ez a samsung lehet hamis

    iponba hogy választod ki a Denebet?

    asus nem biztos olyan jó
  • MaSzKa
    #6352


    ez nem jó?
  • ricsisz
    #6351
    Már lassan egy hete azon gondolkodom, hogy melyik lenne a jó alaplap de nemjutok dűlőre :S
    Az elképzelésem az lenne hogy ilyen proci ésilyen memó meg Hd4200es integrált vidkari. Olyan lap kéne ami tuningolható a procit elképzeléseim szerint úgy 3.2ig szeretném felhúzni meg az L3as cache sem lenne elhanyagolható.
    Maszka mondta az ASUS M4A785TD-M EVO nevű lapot de az 22ezer. Mondta hogy jól tuningolható. Ez eddig oké elis hiszem neki viszont ipon tesztelte a lapokat és ittvan az asrock lap is ami 5 ezerrel olcsóbb és elvileg jobban tuningolható. ez a 15 ezres ha jól tudom ugyan olyan mint az előző csak 2 memófoglalattal. Melyik lapot vegyem akkor ha tuningolni szeretnék de a jó ár is fontos? Ha ipon teszt nem lenne asust választanám amit Maszka ajánlott de így hogy elvileg még jobban is húzható az asrock meg olcsóbb is 5/7 ezer forintal, elgondolkodtató. Szerintetek mit kéne vennem? A lényeg a jó tuningolhatóság a jó ár és az integrált hd 4200. Bocs mindenkitől hogy ilyenekkel szemetelen tele a fórumot de abszolút döntésképtelen vagyok:S
  • Inquisitor
    #6350
    Tud valaki olyan mATX!!! alaplapot, ami ...
    ATI/AMD 785G+710SB chipsetes, AM3 foglalatos, jól tuningolható (plusz ACC)
    Van rajta 4db memória foglalat, és a lényeg, hogy ne legyen rajta PCI!
    Ennél már csak az lenne jobb, ha 16x-os PCI-E mellett az egyik bővítőhelyen lenne 4 vagy 8x-os PCIE.

    Van olyan amin csak 1 PCI van, pl. Asus HTPC verziója, de abban herélték az ACC-t és tuningot, ezen kívűl az ECS Black Editionja van.

    A Pegatron (Asus OEM részleg) csinál ilyen lapokat HP gépekbe, P4, i5-i7 és AMD procikhoz is, de az csak géppel vehető, és garantáltan antituningos.

    Bezzeg full ATX lapokból ottvannak olyan elmebeteg lapok mint az Asus P6T6 vagy a P6T7 ...
  • Inquisitor
    #6349
    Lehet árban jobban megérné egy olyan Phenom II X2, amire az eladó garantálja a hibátlanul ÉS tuninggal menő +2 magot. Lehet kapni olyanokat, ami pl. bírja a 3.7GHz-et is.
  • solo
    #6348
    igen
  • ricsisz
    #6347
    Box kiszerelész hűtővel van ?
  • MaSzKa
    #6346
    egyébként biztos jó csa az a baj hogy nincs integrált vidkarija:S

    miről beszélsz?


    790GX van rajta ami HD3200-as
  • ricsisz
    #6345
    http://ipon.hu/webshop/product/amd_athlon_ii_x4_620_2.60ghz_am3_box/127116
    BOXos kiszerelés az hűtővel együtt van igaz? milyen ezen a hűtő érdemes venni rá valami jobb légkondit? Ha tuningolni akarom
  • ricsisz
    #6344
    ipon tesztelte az asust meg GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H és a giga jobb volt. egy árban vannak. akkor is az asust érdemesebb venni? Biostar egyébként biztos jó csa az a baj hogy nincs integrált vidkarija:S
  • Inquisitor
    #6343
    Az ár függő, kb. 2 éve elég jó ár/teljesítménye volt. De mivel régi is, alapból butított chipset, és nem is volt sose tuningbajnok, csak über olcsón érdemes megvenni.
  • Inquisitor
    #6342
    Nem, a Biostar mindíg is ezen a néven futott, illetve nem volt köze az Abithoz. Csak itthon nem olyan régen lehet kapni ...
  • MaSzKa
    #6341
    nem


    Asus M4A785TD-V Evo alaplappal ami 21eft

    de ha tutti biztosra akarsz menni akkor Biostar TA790GX A3+ 5.1 AM3 28eFt+ oéyam cpu, mint az enyém

    AMD Topic


    alaplapot itt vettem, lehet nemsokára 27eft lesz

    ugyanerrefele van egy használt 20eft-ért is
  • ricsisz
    #6340
    Egyébként az Abit már Biostar néven fut?