7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • ricsisz
    #6339
    Akkor tudnátok linkelni egy olyan lapot ami ilyen modding biosos meg ilyesmi? Atholon 64 x4 620at akarok venni és ahoz pont egy ilyen cache meg magbuheráló alaplap kéne. 785ös chipsetűeket néztem mert olyan kéne amin van integrált vidkari. lehetőség szerint a legolcsóbb ilyen alaplap lenne a legjobb.
  • MaSzKa
    #6338


    valami hibrid :D
  • MaSzKa
    #6337
    http://www.overclock.net/amd-cpus/535501-amd-phenom-ii-core-unlocking-guide.html


    valami olyat vegyél ha AM3
    AM2+ esetleg amihez van modding bios és magokat és L3 cachet is tudsz aktiválni, mert az jó vétel és gazdaságos

    az én Biostar-om pár ezer Ft-al már olcsóbb
    de rengeteg alaplap van még
  • Solten
    #6336
    BioMaszka Biostar-parti... (former MaszkAbit)
  • MaSzKa
    #6335
    ne haragudj, de én nem vagyok:

    msi
    asus
    asrock
    gigabyte

    párti se
  • ricsisz
    #6334
    Ésmég annyi hogy az 5-6-7 ezerrel drágább lapok (asus giga msi) azok "megérik" a pénzüket? Sokkal jobb mint egy asrock?
  • ricsisz
    #6333
    Sziasztok
    Maszka a szegítségedet szeretném kérni.
    asrock1 asrock2
    A két lap között mi a különbség azon kívük hogy egyikbe 2 másikba 4 memóriafoglalat van? Látom hogy a lap másképp néz ki kép szerint picikét de laikusként nem nagyon tudom hogy mi más még rajta. Hogyha én 2 ramnál többet úgysem teszek a gépben akkor a 15ezres is megfelel?
  • Solten
    #6332
    Hi. Antik f*sch.
  • Brékó2461
    #6331
    Sziasztok, szerintetek ez jó alaplap???

    Gigabyte GA-G31M-S2L

    http://www.giga-byte.hu/products/mb/specs/ga-g31m-s2l.html
  • MaSzKa
    #6330
    igen
  • MaSzKa
    #6329
    ez barátom AM2+-os alaplap

    az már más kérdés, hogy az AM3-as AMD processzorok működnek AM2+-os alaplapban is

    a gigabyte marketingje megtévesztő
  • ricsisz
    #6328
    Ok lehet rájöttem, nálam van a hiba...:D
    AM3as lapba csak ddr3as memó mehet. AM2+os lapba mehet ddr2es viszont prociból mehet bele AM3as is.
    ez zavart be engem mert itt tesztelik az am3as lapokkal együtt de akkor úgy tűnik ez csak am2+os. Bocs
  • solo
    #6327
    Nahm, fasza:]
    Tudsz te ha nagyon akarszXD
  • ricsisz
    #6326
    http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-ma785gm-us2h-41031
  • MaSzKa
    #6325
    mutass egy olyan AM3-as alaplapot amibe belemegy a DDR2-es ram! annyi pénzért
  • MaSzKa
    #6324
    nah srácok méricskéltem: ennyit számít a + L3 3MB Cache
    így gyakorlatilag Phenom2 X4 945-ös procim van 37eFt helyett 22eFt-ért

    érdemes megnézni azt is, hogy változik a fogyasztása a komplett gépnek

  • ricsisz
    #6323
    Megérnek ezek a deszkák 6-7 ezer forintal többet? Mert amit néztem gigabyte az 21 körül van és am3as a tokozása belemegy a ddr2es ram meg van integrált vidkari.
    Igazából én úgy számolok vagyis tervezek(csakhogy megértsd h mivan:D) hogy 40-45ből kikell jönni egy "elfogadható gépnek" amibe majd veszek egy vga karit és jó gép lesz. veszek alaplapot 20ért procit 25ért van 3 giga ddr2es ramom azt nemkell venni ház táp megintcsak van, vinyó szintúgy és vidkari sem kell mert integrálva van.
  • MaSzKa
    #6322

    AMD Athlon64 X2 5400+ Black Edition
    438X7=>3066Mhz
    BIOSTAR TA790GX A2+
  • MaSzKa
    #6321
    Biostar TA790GX A3+ 5.1 AM3 DDR3 28eFt
    Biostar TA790GX A2+ AM2+ DDR2 27eFt
  • ricsisz
    #6320
    Milyen gépet vegyek most topikban alaplap proci ilyesmint töröma fejemet..lényeg h látom neked Biostar TA790GX A3+ alaplapod van...namármost ha jól góóglézok akkor abba is ddr2es memó megy..akkorhát szted Gigabyte MA785GM-US2H vagy a Biostar alaplap?
  • MaSzKa
    #6319
    amd-s topic-ba nyomattam pár képet

    hello
    megéri
    remek ár / teljesítmény arány
    de ki is kell fogni
    eddig nem hallottam, hogy másnak összejött volna itthon Magyarországon
  • ricsisz
    #6318
    Szia Maszka!
    Néztem azt a procis dolgodat pár sorral lejebb...gyárilag nincs benne az L3as chace nem? Énis procit akarok venni és pont ezt néztem jó vétel könnyű tuningolni ha belerakod az L3at elég gyilkos nem?
  • MaSzKa
    #6317
    biztos visszafogja
    de én a helyedben nem foglalkoznék vele

    csak azért, hogy elmondhasd, hogy ki van hajtva rendesen a vga nem érdemes pénzt kiadni

    játszani így is tudsz szépen gondolom

    1.5-2év múlva add el az egészet és vegyél 1 újat nyáron pl
  • crossy104
    #6316
    Sziasztok! Intel Q9400 procim van gigabyte ep35ds3 alaplapban, gigabyte hd5850 kártyával.Mennyire fogja vissza az alaplap a kártyámat?Előre is köszi! A PCIE 1.0 van a lapban, de a kártyának 2.0 kellene.
  • tomasz18
    #6315
    FSP bluestorm II-es
  • MaSzKa
    #6314
    ha márkás a tápegységed akkor semmi gond jó lesz a 4pines is oda
  • MaSzKa
    #6313
    ismered a cpu-t egyáltalán?

    nem célom a processzort kivégezni
    1év múlva is szeretném használni

    megnézném azokkal, hogy aktiválnád az L3 cachet :D

    mert magokat már könnyű
  • tomasz18
    #6312
    Sziasztok az lenne a problémám,hogy nekem a tápomon,nincs ilyen csatlakozó:S csak a sima 4es...
  • solo
    #6311
    Ehhez még a leggagyibb lap is elég:/
    Majd ha 4 giga környékén jársz pici fesszel akkor írj.
  • MaSzKa
    #6310
    friss eredmények:

    Tudtam én, hogy jó lapok a Biostar -ok



    http://prohardver.hu/tema/amd_athlon_x4_x3_topic_propus_rana/hsz_878-878.html
  • MaSzKa
    #6309
    Biostar I45 T-Power ha tuningolni is akarsz :P
  • MaSzKa
    #6308
    gondolom az előző tápegység kinyírt pár cuccot és utána már hiába vettél FSP-t
  • MaSzKa
    #6307
    az is szuper kis lapocska
  • MaSzKa
    #6306


    erre jutottam a Biostar lapommal


    http://prohardver.hu/tema/amd_athlon_x4_x3_topic_propus_rana/hsz_877-877.html
  • Laxxa
    #6305
    Sziasztok, véleményt kérnék erről a lapról MSI AMD AM3 785GM-E51. Eddig minden üzletben csak rosszat mondtak róla. Pedig jól felszerelt lap.
  • Solten
    #6304
    Hi: link vagy link. A P45 ugyan modernebb mint az X48, de amolyan "fel Crossfire" (2x8 PCI-E).
  • Wanted
    #6303
    Hi!
    Milyen alaplapot ajánlanátok a jelenlegi konfigomhoz?
    A procit jelenleg 3 ghz-en hajtom, mivel a p5b nem tud többet, de szeretném 3,4 körül járatni, nagyobb feszültség emelés nélkül.
    Olyan alaplapot keresek, ami tudja a crossfiret, ddr2-es, jó hangchippel és gyors chipsettel rendelkezik. Alapból ASUS párti vagyok, de bármilyen márka szóba jöhet.
  • zsoleer
    #6302
    értem nem tudod hogy miért azt irja ki hogy ide wincsi és dvd olvasó amikor sata??
  • TomBond
    #6301
    Eddig igen!
  • zsoleer
    #6300
    és bevált jo lap?