7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Inquisitor
    #6419
    Nincs olyan nem ezer éves lap, ami támogatja a procid, ill. ami igen, azt már ne szabad megvenni. Egy használt alsó-kategóriás Celeron 420 is sokkal gyorsabb lenne nála, nem kicsit.
  • PunkZoli
    #6418
    tudtok mondani valami proci sebesség mérő programot? ami mondjuk a tömörítés sebességét nézi, és kiad egy értéket?

    több gépet hasonlítanék össze, elég egy egyszerü kis progi
  • Morphin
    #6417
    Köszi az infokat...mint mindig. (táp-topikba is írtam)
  • Solten
    #6416
    Arra (is) jo pl. hogy ha betojik a VGA-d vagy neadjisten valami szornyu dolog tortenne vele, hasznalhatod a gepet. Biostar megbizhato. Biomaszka eskuszik ra...
  • Morphin
    #6415
    Azt hiszem a 785GT-UD3H-n is van IGP, ráadásul az 4200 nem 3xxx...nem néztem nagyon utána mit tudnak ezek...Jó az IGP valamire amúgy?
    A biostar megbízható márka?
  • Solten
    #6414
    Hi. 790GX a (chipset miatt is + IGP).
  • Morphin
    #6413
    Hi,
    ha most lapot vennék, melyiket válasszam?
    -Biostar TA790GX
    -GIGABYTE MA770T- UD3P
    -GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
    -Asus M4A785TD-V EVO
    Tudom, hogy Maszka egyből a Biostar-t mondaná...nem ismerem a márkát,és ASUS-t sem szívesen vennék...(most is az van és utálom)
    Esetleg ebben az árkategóriában más alternatíva? AM3 a lényeg,meg az enyhe tuningolhatóság...
  • Dj Faustus #6412
    "Msi holnapján a drájverek között van olyan, hogy RAID DRIVER, pontosan:
    ATI SB7xx RAID Driver
    Ez mire jó??"

    Arra jó, hogy az operációs rendszered a hardveren keresztűl tudja kezelni a RAID-tömböket, azaz több merevlemezt össze tud fűzni a gép úgy, hogy az egyként látszódjon, ezáltal hibatűrőbb (például RAID 1, tükrözés), vagy gyorsabb (például RAID 0 - összefűzés) tárolási metódust kaphass.
    Bővebben erről a Wikipédián olvashatsz.

    "és ezek közül melyiket rakjam fel a Gigabyte honlapjáról, vagy mind2 kell?
    - AMD SATA RAID Driver
    - AMD SATA AHCI Driver"

    Ha használsz RAID tömböket (lásd előző bekezdés), akkor az AMD SATA RAID Driver-t is rakd fel mindenképpen, ha nem használsz, elegendő csak az AMD SATA AHCI Driver.
  • donoki
    #6411
    Msi holnapján a drájverek között van olyan, hogy RAID DRIVER, pontosan:
    ATI SB7xx RAID Driver


    Ez mire jó??
  • benkoszabi
    #6410
    és ezek közül melyiket rakjam fel a Gigabyte honlapjáról, vagy mind2 kell?
    - AMD SATA RAID Driver
    - AMD SATA AHCI Driver
  • Solten
    #6409
    Hehhe :) Csak inditsd el, csekkolja a frissiteseket, ha talal valamit, kiirja.
  • benkoszabi
    #6408
    Hogyan tudom megnézni ezt WinUpdate-ben? megnyitom a WinUpdate-t, és a Keresésbe beírom a driver nevét, vagy hogyan? Mit írjak be, ha pl. az alaplapom Chipset-jéhez keresek drivert?
  • Solten
    #6407
    Hello.

    - AMD CnQ Processzor Driver: XP-nek kell csak, Vista, Win7 tartlamazza.
    - Realtek HD Audio: Realtek oldalarol kapd le a legfrisebbet.

    - Realtek RTL 8168/8111 PCIE Ethernet vezérlő (LAN)
    - ATI SB 700

    Utobbi kettot szinten tobb mint valoszinu hogy tartalmazza a Win7, Windows Update-val nezd meg talal e frissebbet.

    Egyebkent fenn vannak a Gigabyte honlapjan is, ertelemszeruen a driver-eknel kell kivalasztani oket jobb oldalt... (ATI SB 700 - chipset/sata/raid neven fut...)
  • benkoszabi
    #6406
    sziasztok. a helyzet a következő. Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplapom van...ennek driverén van ugyebár Vista és XP driver is....ezek telepítése Vista és XP Oprendszereken tök egyszerű volt, mert csak beraktad a lemezt a meghajtóba, kiválasztottad az ExpressInstall-t, és így szépen minden magától feltelepült...

    Igen ám, de nekem Windows 7-em van...most mit csináljak? A Gigabyte oldalán vannak a Win7-hez driverek, csak az a baj, hogy nem tudom melyiket kell leszednem..

    Ha az alaplapi telepítőlemezt használnám, ezeket rakná fel:
    - AMD CnQ Processzor Driver
    - Realtek HD Audio
    - Realtek RTL 8168/8111 PCIE Ethernet vezérlő (LAN)
    - ATI SB 700

    Na igen...de ha a hivatalos oldalról szeretném a Win7-es cuccokat leszedni, akkor csak a LAN-t és az Audio részt tudom feltelepíteni.

    Szóval a kérdésem csak annyi, hogy valaki írja meg pls, hogy amíg az alaplapi lemez ExpressInstall során ezeket rakja fel....
    - AMD CnQ Processzor Driver
    - Realtek HD Audio
    - Realtek RTL 8168/8111 PCIE Ethernet vezérlő (LAN)
    - ATI SB 700
    ...ezeket hol találom meg melyik mappában....mégegyszer mondom, az Audio-t és a LAN-t megtudtam csinálni....

    Tehát a mappákat tallózva hol találom meg ezeket?
    üdv

    [ Szerkesztve ]
  • ricsisz
    #6405
    THX
  • Morphin
    #6404
    Én is laikus vagyok, de annyi rémlik, hogy egy időben két vincseszterre ír...az egyik a "backup" ami akkor lényeges ha a fő vinyó összeszarja magát. Ha nem így van majd valaki kijavít.
    Jah és szerintem ugyanolyannak kell lennie a két vinyónak.
  • ricsisz
    #6403
    Akkor végülis mezei felhasználónak semmire...8-):D
    Azt szeretném még kérdezni, hogy van ez a raid vezérlő vagy micsoda. Namármost az hogy működik bármilyen két vinyót össze lehet "párosítani"? Van egy 120as IDE (pata vagy micsoda) kábelos meg egy 500as satás ezt a kettőt össze tudom párosítani? Meg mi ennek az előnye? Gyorsabb a "gép"?
  • MaSzKa
    #6402
    általában kamerákon van olyan csati
    és külső HDD-ken
  • ricsisz
    #6401
    Firewire port mire jó?
  • MaSzKa
    #6400
  • matyi0323
    #6399
    Hali. Holnap készülök alaplapot venni, de nem akarok cserélni vinyót, processzort, vidi kártyát és ehhez szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyet is vegyek. Ati HIS 4650 512mb PCI vidikártya, 2.8as intel celeron proci tehát maradna benne. Ja és még vennék egy 450W tápot is. És ezekhez gondoltam egy 4 giga ramra. 2x2gb megosztásban. Ezekhez milyen alaplapot tudnátok ajánlani? ( amit néztem az 12k, de sajnos nem támogatja mostani procim, csak az amd-t de viszont azt meg nem akarom cserélni.. tehát ha lehet az ár ilyen 13-18 k körül legyen.. ha még lehet annyiért kapni:D )

    Köszi.
  • Solten
    #6398
    Nekem is volt sajnos nforce4 es 520.
  • MaSzKa
    #6397
    nekem sok nvidia cipsetem volt


    nforce2
    nforce3
    nforce4 xxx s754 abit nv8
    nforce570 ultra


    mindi fos driverei voltak éveket kellett várni mire kiadtak egy új drivert

  • Solten
    #6396
    Udv. Nvidia-s chipset a legbenabb. Raadasul mar nem fejlesztettek 2-3 eve ahogy az osdi kartyaikat sem. Bar most felcsillant a remenysugar, kijottek az also-kozepkategorias DX 10.1-eseikkel...
  • Dzsí Pí
    #6395
    Igen, a procim maradna a mostani(AMD 6000+ X2).
    szal akkor a vga-nál nem befolyásoló a chipkészlet, csak a procinál. ok, köszi
  • Inquisitor
    #6394
    " muszáj vagy csak ajánlott?"
    Egyik sem. Sajnos ha AMD proci, akkor javasolt egy jól felszerelt AMD-s chipsetes lap alá.
  • Dzsí Pí
    #6393
    Üdv.
    A kérdésem az lenne, hogy most vennék alaplapot+vga-t, a vga geforce lesz tuti, viszont az alaplapnál az mennyire gáz, ha pl amd-s chipkészlettel rendelkezne? mármint, ha geforce vga, akkor lgyen az alaplap is nvidia-s chipkészlet? muszáj vagy csak ajánlott?
    Előre is kösz a választ!
  • Solten
    #6392
    Okes. Itt az UK-ban, Januarban kiszorjak "bagatell aron" a megmaradt karacsonyi keszletet.... :)
  • Inquisitor
    #6391
    Február végéig általában áruhiány van, ezért a karácsony előtti "akciós" emelt árak szoktak maradni addig. :(
  • MaSzKa
    #6390
    de inkább február végén kezd el csökkenni talán jobban
  • ricsisz
    #6389
    Ettől féltem:S azért köszi
  • Solten
    #6388
    Hello.

    "karácsonyra fognak e lejjebb menni a hardver árak vagy esetleg feljebb mennek? vagy inkább januárban várható a csökkenés?"

    A tendenca azt mutatja hogy dragulas van. Januarban eselyesebb egy arcsokkenes.
  • ricsisz
    #6387
    Szia Solten.
    Még azt szeretném kérdezni, hogy szerinted karácsonyra fognak e lejjebb menni a hardver árak vagy esetleg feljebb mennek? vagy inkább januárban várható a csökkenés?
  • ricsisz
    #6386
    ok köszi értem...am most ugrott fel az ára egy ezressel..:(
  • Solten
    #6385
    Hm, 1600 MHz, CL7, ennyiert.. Nagyon jo ar.
  • ricsisz
    #6384
    Értem köszi.
    1600 1330
    Megér nekem az a +300 mhz és a hűtőborda 2500 forintot?
  • Solten
    #6383
    A hagyomanyos kondenzatorok folyekony elektrolitokat tartalmaznak. Solid Capacitors vagyis szilardalapú kondenzatorok magja pedig tomor polimer. Megbizhatobb, minosegibb, hosszabb elettartam.
  • ricsisz
    #6382
    "Solid Capacitor for CPU power"
    Mit jelent, mire szolgál nemtudja valaki?
  • Inquisitor
    #6381
    Egyenlőre gondolkodom rajta, lehet mire lesz rá zseton (már ha lesz), addigra kint lesz az RV880/SB850 combo. Azért nem rossz az a Foxconn, de lényegesen olcsóbb mint DFI.
  • MaSzKa
    #6380
    és ezt megveszed?

    DFI kinézet