7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Solten
    #6459
    Elkészült a Hydra chipes Big Bang Fuzion: link

  • Solten
    #6458
    Hi. BIOS. #6454: Core Temp.
  • Solten
    #6457
  • pxxl
    #6456
    minek több? még a 256 is sok. 128at szoktak általában, de am is kb felesleges.

    rakd fel a legújabb everestet. annál jobb nincs.
  • MaSzKa
    #6455
  • Peet199009
    #6454
    Meg egy 4 magos phenom 2 van hozzá Hőfokát hol tudom megnézni van eerestem de az nem ismeri fel. Meg pár olyan progit tudtok mondani ami "megmutatja mivana gépben meg hány fok"?:D
  • Peet199009
    #6453
    Sziasztok.
    Asus M4A785TD-V EVO lapom van. Hogy kell az IGPhez memóriát rendelni? nekem 256ot rakott hozzá de úgy tudom hogy 512ig lehet. Bios vagy valami progi kell hozzá?
  • Solten
    #6452
    Uberfasza
  • PunkZoli
    #6451
    kösz szépen



    ez akkor így fasza ugye?!
    2*2giga 1333as ram
  • Solten
    #6450
    CPU-Z
  • PunkZoli
    #6449
    van progi ami megmutassa, hogy dualban megy e a két memórai?
  • allock #6448
    bár valami ehez hasonló talán megteszi

    itt

    gyere át ide aztán segítenek
  • allock #6447
    sajna nem
    nem tudom megéri a beruházni 775ös foglalatú DDR3-as alaplapra, mivel a 775ös széria is már kifutó
    így ha szeretnél majd fejleszteni új alap kell majd

    én beruházék egy amd-re
  • Walzer
    #6446
    esetleg konkrét alaplapot tudnál javasolni?
  • allock #6445
    figyelembe véve hogy a DDR2 szinte egy árban van a DDR3-mal ami gyorsabb, DDR3-ast vegyél, bár inkább eddig csak amd-s lapoknál láttam ddr3asokat főként

    bár nemtudom, hogy viselkedne a prociddal
  • Walzer
    #6444
    Üdv mindenkinek!

    Intel Core2 Quad 2.5GHz Q8300 milyen alaplapot javasoltok?
    illetve DDr2 vagy 3-as legyen?

    köszi előre is!
  • benkoszabi
    #6443
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplapom van

    A legfrisebb drivereket, mint az Audio és a LAN már leszedtem a Realtek oldaláról.

    De mi a helyzet a Chipset Driverrel? Ha nem ahsználom az alaplapi integrált VGA-t, amit már letiltottam BIOS-ban, akkor fel kell ezt telepítenem?

    Amúgy ha letöltöm a Chipset drivert, az ATI Catalyst Install Manager jön be, és ezeket telepíti:
    - AMD USB szűrő illesztőprogram USB 1.0/1.1 audio eszközhöz
    - North Bridge szűrő illesztőprogram
    - Microsoft Visual C++ 2005

    Ezek kellenek?
  • ricsisz
    #6442
    Heló bocs hogy ide írok nemtalálom a banneres topikot valaki betudná linkelni?
  • Morphin
    #6441
    ,,z SB710-es déli híd csak úgy, mint SB750-es társa, rendelkezik ACC (Advanced Clock Calibration) támogatással, ami a processzor hatékony tuningjában segédkezik. Az SB710 és az SB750 között egyébként egyetlen lényegesebb különbség van: előbbi nem nyújt RAID 5-ös támogatást a SATA portokhoz, míg utóbbi igen. Az SB710 esetében csak RAID 0, 1 és 0+1 módok érvényesíthetőek."
  • totyak
    #6440
    Valaki akkor tudna a tegnapi kérdésemre válaszolni, aki pontosan tudja is a választ? Akkor Phenom II procik negyedik magjának feloldásához elég, ha a lap tud ACC-t, vagy követelmény az SB750 déli hidas felszereltség is. Sajnos a cikkekben, amiket olvastam, csak ritkán említik meg, hogy milyen lappal dolgoztak, de amikor írják, akkor általában ezt a déli hidas dolgot írják.
    Viszont ha kell a déli híd, akkor mi a legolcsóbb lap, ami megfelel ezeknek a kritériumoknak. Köszöntem.
  • Solten
    #6439
  • Morphin
    #6438
    Azért rendelek egyet majd ebay-en...memóriából én is a GEIL Kit-et néztem ki...bár a 785GT-UD3H-nál azt hiszem nem láttam a támogatási listán,de az amúgy sem teljes valszeg.Köszi...

    Egy kérdés bár kicsit OFF: most újra kéne rakni a gépet az uj proci,lap, memória miatt ugye? Nem lehet valahogy kikerülni? Semmi kedvem megint újrapakolni,ráadásul holnap este érek csak rá ezzel foglalkozni...
  • ajem kisa
    #6437
    MSI
  • Solten
    #6436
    "De ehhez az utolsó mag felszabadításhoz nem SB750 déli hidas alaplapok jók csak?"

    Ezek szerint... Az alaplap tudja az ACC-t.
  • totyak
    #6435
    De ehhez az utolsó mag felszabadításhoz nem SB750 déli hidas alaplapok jók csak? Eddig azt olvastam.
    Ez az MSI, amit te ajánlasz, ez meg csak AMD 770 + SB710 chipkészlettel rendelkezik.
    Nem vagyok annyira ott a témában, azért kérdezem.
  • Solten
    #6434
    Ugy ertem hogy tuningnal altalaban fesz.-t is emel az ember kell, tehat a 8 pines stabilabb mukodest eredmenyez. Mostani tapegysegeknek eleg erosek a 12V-os agai, nem hinnem hogy gond lenne evvel:



    Magyarorszagon sehol se talaltam ilyen atalakitot. Kulfold: link
  • Solten
    #6433
    Memoria: link

    Atalakito nem jo, ahogy irjak, VGA-hoz van, nem pedig a 12V-os alaplapihoz. Talan nem is letezik ilyen. Kell olyan tapegyseg ami olyannal szerelt. Egyebkent tuningolhatod siman 8 pines nelkul is...
  • Peet199009
    #6432
    Solten az engem is érdekelne hogy énis ilyen giga lapot veszek meg superb 460at és ha jóltudom a superben is 4 pines a csati. Vegyek énis olyan átalakítókábelt? Tuningot hogy érted? "fsb" vagy szorzó emelés? Én BE procin akarom egy kicsit csavarni a szorzót ahoz is 8 pines kéne?
  • Peet199009
    #6431
    memó
    Sztem ez megfelel... amit meg linkeltél iponról kábelt azis tökéletes sztem. De várd meg Solten válaszát is ő a profi..
  • Morphin
    #6430
    Esetleg EZ...van ebay acc-om is. Bocs a sok post-ért...
  • Morphin
    #6429
    ILYET találtam, de itt VGA-hoz írja...
  • Morphin
    #6428
    Ez lesz valszeg, ma este megrendelem a dolgokat...lesz egy jó kis 550BE X4 mellé. Memóriát nem tudom még mi legyen, egyelőre csak 2GB-ot akarok max 15ért...ezt is ajánlhatna valaki gyorsba. iPonról...(majd tavasszal jön uj VGA meg akkor + memória)

    Solten ezen is 8pin ATX csati van..múltkor mondtad, hogy az csak tuninghoz kell...tegyük fel akarok tuningolni is rajta...milyen átalakító kell hozzá??
  • Peet199009
    #6427
    Ez
  • Solten
    #6426
    Hi. GIGABYTE GA-MA770T-UD3P.
  • Morphin
    #6425
    Hi...ebben a 20-25ezres kategóriában melyik az ajánlott vétel?
    Lehet már tettem fel nemrég, de most lett nagyon aktuális...ipon-on néztem MSI-ket, azok milyenek?(ezeken van FET-borda is)Vagy inkább Gigabíte? Asus felejtős,megutáltam...
    iPon-ról kéne mindenképp a link,mert ott fogom megvenni, ha minden igaz.
    +AC MX-2 paszta amit érdemes venni ugye??
  • Solten
    #6424
    Hello.: link Ez a lap rendelkezik ilyennel:



    (link)

    16-17k, jol tolja az MSI mostanaban... :) Arra figyelj hogy az AM3-as lapokon DDR3 foglalatok vannak.
  • totyak
    #6423
    Ha minden igaz, akkor a napokban kerül hozzám egy Phenom II X3 720 AM3 proci, és azt olvastam, hogy bizonyos alaplapokkal elő lehet csalni a negyedik magot.
    Konkrétan AMD 790GX SB750 és AMD 790FX SB750-ről olvastam ezt, mert ezek tudják az ACC-t. Az lenne a kérdésem, hogy hol tudnék a legolcsóbban hozzájutni egy ilyen laphoz, meg egyáltalán milyet keressek?
    Eddid egy Asrock M3A790GMH típusút néztem ki, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tudja az ACC-t.
    Nagyon nagy lóvét nem költenék rá, olyan 20-22 körül gondoltam. A lényeg, hogy AM3-as legyen, mert a proci is az, viszont több helyen is láttam a neten, hogy vannak ilyen chipes lapok AM2+ban is.
    Köszi a segítséget.
  • Solten
    #6422
    AMD 780
  • Ari18
    #6421
    winrar ->tools-> benchmark and hardware test
  • Dzsí Pí
    #6420
    Gyors kérdésem lenne:
    Melyik a jobb/újabb chipkészlet:AMD® 780 vagy Geforce 8200 series?