7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Atkamon
    #1498
    Mit tudtok erről az alaplapról? Asrock NForce3 K8 Upgrade NF3 AMD Athlon 64/754 DDR AGP Megéri megvenni? 13eFt
  • Gabesz amd64
    #1497
    hát akkor várjál nem éri most kidobni pénzt azt meg később megint egy új gépre...valahogy bírd ki :)
  • Yoz
    #1496
    Szóval komplett új gép...
    Az majd odébb lesz sajna...
  • Gabesz amd64
    #1495
    nem érdemes foglalkozni már 478-asal. ez az én véleményem.De majd másis elmondja talán...
  • Yoz
    #1494
    Sziasztok

    Azt szeretném megtudni hogy melyik az az alaplap aminek mondjuk az alja lenne a P4 Intel 1.6Ghz procim, és a teteje 3Ghz körüli (proceszor befogadás).
    Socet 478-asnak kell lennie, DDR-es.

    Az MSI 850 Pro5 alaplapomat cserélném le, a memóval együtt (2x128MB 16bit Rambus 800Mhz).

    Remélem érthető mit szeretnék kicsit korán van még
  • Gabesz amd64
    #1493
    lassan egy éves teszt az...azóta meg változott egy-két dolog,de Te tudod.
  • Veriel
    #1492
    http://www.tbreak.com/reviews/article.php?cat=mobos&id=344&pagenumber=7

    Ez most elbizonytalanított.
  • Gabesz amd64
    #1491
    felszereltségben...több sata,van hozzá dual netcard,stb

    kattt
  • Veriel
    #1490
    A Diamond jobb, mint a platinum? Miben?

    Nem találtam róla infot.
  • devilmike
    #1489
    pár adat:


    Sockel 775- alaplap
    - Intel 955X- chipset
    - 3x DIE, 4x S-ATA
    - 2x Gigabyte LAN
    - WLAN-kártya Wifi-TV-technológiával
    - 2 x16 slots
  • devilmike
    #1488
    ASUS P5WD2 Premium s775 I955
    kinek mi a véleménye erről?
    minden válszt köszönök mert szorít az idő...
  • [NST]Cifu
    #1487
    Az inkább a régi időkben volt jellemző, kb. 2-4 éve. Akkor nekem is nyúlt ki Abit deszkám (igaz ettől függetlenül 5 éven át kizárólag Abit deszkám volt (BX6, BE6, BE6 2.0, NF7-S)).
  • Gabesz amd64
    #1486
    hát jah ez a kínja sajnos :(
  • [NST]Cifu
    #1485
    Jó, akkor maradok az MSI-nél. Lehet, hogy jó a DFI, de ennyire azért nem. :)
  • Gabesz amd64
    #1484
    kondik? érdekes,hogy az ABit lapok puposodnak inkább,na de mindegy.
  • Gabesz amd64
    #1483
    igen.
    SLI-DR-t/ Expert-et, RDX200 CF-DR.mindegyiket.Csak az ára egy kicsit borsos a Crossfire-os 60.7k az expert 59.2k,a Dr pedig 51k.
  • MaSzKa
    #1482
    lassan járj tovább érsz
  • MaSzKa
    #1481
    az hogy 3%-al lassabb az szart se ér
  • MaSzKa
    #1480
    Miben
    éllettartam (japán kondezátorok):-)
    passzív hűtés
    árban sokkal jobb kb.28000Ft bruttó szinte mindent tud (SLI-t azt nem de az a lámáknak való+ akinek sok a felesleges pénze)
  • [NST]Cifu
    #1479
    DFI-t lehet kapni itthon? :)
  • [NST]Cifu
    #1478
    Az egy dolog, hogy Linux is futni fog, de fogsz-e olyasmit használni, amire kell neked a kétmagos proci? Ha játékra kell (a 7800GTX-ből erre gyanakszom), akkor inkább vegyél egy sima A64-et, sokkal olcsóbban kijösz. Ha videót akarsz tömöríteni, vagy más számolásigényes dolgot akarsz csinálni, inkább építs össze egy másik gépet, sokkal jobban jársz. BTW ha már ennyi pénzed van, akkor inkább rakj két giga ramot a gépbe...

    Táp: ha a minőség számít, Enermax. Stabil, megbízható, szuper. Csak sajnos nem olcsó.
    Ház: Mire akarod használni a gépet? Ha sok vinyó és egyébb kiegészítő kell bele, akkor Stacker. Ha nem akarsz annyit költeni rá, akkor vannak jó Chieftec házak pl. elég korrektül szerelhetőek (nekem legalábbis bejöttek).
    Hűtő: Ilyen viszonylag visszafogott tuningra az átlagosabb hűtők is tökéletesek (pl. Glacialtech Iglo 7200), de persze lehet Zalman CNPS 9500, Coolink Bat vagy Gigabyte G-Power Pro, izlés és pénztárca kérdése.
  • Gabesz amd64
    #1477
    Abit nem veszi fel a versenyt MSI-vel és a DFI-vel szemben
  • MaSzKa
    #1476
    az alaplap legyen inkább Abit AN8 Ultra 2.0
  • Gabesz amd64
    #1475
    nemtom

    az alaplap legyen inkább MSI k8N Diamond.
    4400+ az jó abba a lapba.
  • Veriel
    #1474
    Most itt tartok:

    CPU AMD 4400
    VGA 7800 GTX
    MSI K8N Neo4 Platinum
    Corsair TwinX1024-3200XL

    Látom, scsi vezérlőt külön kell vennem.
    Ez az MSI platinum jó lesz a 4400-hoz?


    Amúgy nem csak windows fut majd rajtam, hanem linux is, annak tetszeni fog a két mag.
  • Gabesz amd64
    #1473
    csá

    jó az AMD ATHLON 64 4400 S939 BOX X2,csak nem használja még ki semmi(játékok főleg)!Ezért inkább vegyél sima 64-et vagy Fx-et.

    Alaplap lássuk csak,mennyi pénzt szánnál a deszkára?de ahogy látom,hogy x2-est akarsz az se olcso így az alaplap is lehet fullos.
    Olyan már nincs hogy nincs ráintegrálva a hangkártya.
    MSI vagy DFI a nyerő
    hűtö viszont egy Coolermaster hyper6 vagy hyper 6+ ezek nagyon joak vagy zalman.
  • Veriel
    #1472
    Szeretném összerakni életem első AMD desktopját. Mivel teljesen le vagyok maradva, minden segítségnek örülök.

    Tehát, processzor. AMD ATHLON 64 4400 S939 BOX X2. Ez jó? Vagy FX-es kell? Vagy ez az?
    Alaplap: nagyon stabil alaplapot szeretnék, amin nincs semmi szar integrálva, se modem, se hang. Valami normális SCSI vezérlő viszont lehetne rajta (normális, tehát linux alatt is megy). Firewire kell.
    VGA: NVidia lesz, ezt egyedül is ki tudom választani.
    DVD-Writer: ebből most mi a jó? Lehet scsi, de nem muszáj.
    Hűtő?
    Ház? Szépet és jót szeretnék.
    Táp? NVidia mellé.

    Húzni nem akarom nagyon (max. 5-10%).

    Hol vegyem meg? Nagyker is jó, ha normálisak és nem tart fél évig.

    Köszönöm.
  • Alex007
    #1471
    Véleményetek szerint milyen ez a deszka:
    ABIT AN8-Ultra??????
  • izb
    #1470
    1000-ft ért veszel rá egy Zalman chipset hűtést,és mehet a buli
  • izb
    #1469
    Ha nincs új tápra lóvéd veszel egy kis 4pin-es kiegészítést a régi tápodhoz.
    Igy tudod használni az újjabb alaplapokat.
  • Panzer
    #1468
    Sziasztok!!!!!!!

    Most szándékozok egy (Asus A8N-SLI AMD 64 N-force 4 DDR 400) alaplapot venni, de azt olvastam valahol, hogy a chipset hűtése egy kicsit zajos. Mi a véleményetek róla????
    Gondolkoztam ezen a lapkán is (Gigabyte GA-K8N ULTRA-9 AMD 64 nForce4 DDR 400 PCIE 6ch S939) de ezt meg nem tudom, hogy milyen (megbízhatóság).
  • giovanni85
    #1467
    SEGÍTSÉG!!!!! van egy asus A8N-E alaplapom....az igaz hogy ebbe már nem jók a régi tápok (asszem 20 pines)? Csak a 24 pinesek jók bele? (és ezek miért ilyen drágák?)
  • Gabesz amd64
    #1466
    De ha X2-est akarsz venni akkor érdemesebb venned valami jobb lapot,mondjuk MSI K8N Diamond sok extrával és az qrvajó deszka...igaz ez pénz kérdése,de ha már dualba gondolkodsz akkor...
  • MSGT
    #1465
    Köszi a választ! Csak azért kérdeztem mert a leirásában nincs feltüntetve az x2 támogatás csak Athlon64 és 64FX! Kössz mégegyszer!!
  • Gabesz amd64
    #1464
    az összes S939-es lap támogatja a dualmagos X2-eseket!
    amúgy az MSI K8N NEO4 FI nagyon jó,de jobb a Platinum. ;)
  • MSGT
    #1463
    Szerintetek milyen az MSI K8N NEO4 FI tipusu alaplap?
  • MSGT
    #1462
    Bocs!Vagy mindkettő??
  • MSGT
    #1461
    Sziasztok!
    Az MSI K8N NEO4 FI vagy a PLATINUM támogatja a dualmagos procikat?
  • Gabesz amd64
    #1460
    azt hogy ekkora poént még nem hallottam a héten :DDDDD
  • A tumi
    #1459
    OKI semmi baj:)