7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • vjanika
    #1538
    Hogy csak videókártya függő lenne, azért ez nem teljesen igaz!
  • czky
    #1537
    Nem tudom milyen eredményeket láttál, de nekem a memória olvasásom 5500 MB/s körül, az írás meg 1700 MB/s körül van.
    Egy 754-es gépnek a memória írás- olvasása egy határ f*s. Valszeg az általad nézett duálos gépben nem mentek duálban a ramok.
    4db rammal 2T-ben kell mennie duálban a gépnek (vmivel lassabb az írás), 2db rammal 1T-ben lehet hajtani (ez a jobb változat).
  • Inquisitor
    #1536
    Nem tudom, lehet butaság, de 1x össze lett valakinek rakva egy Asus alaplappal (Via), meg egy 754-es A64 3000+ procival gép, és a tulaja jelezte, hogy lassú a memória sebessége ... Erre kerestem másik A64 gépet a szervizben, de csak egy Asus NF4 SLI lapot leltem, amiben 939-es 3000+ volt, meg 4x512MB ram. És csodálkozva láttam, hogy ennek a gépnek a memóriasebességei még kisebbek voltak a Dual DDR ellenére. Ez nem azt jelenti, hogy a dual DDR nem ér semmit, de valószínüleg 2x1GB egyoldalas rammal sokkal gyorsabb lett volna (2 bank vs 4 bank) ... szerintem.
  • Gabesz amd64
    #1535
    és ezért írtam ezt:
    #1521
  • czky
    #1534
    Nekem Winchester magos A64-em van. 4db 512-es ramot faszán lekezeli dualba.
  • Gabesz amd64
    #1533
    ez igaz.
    de nem mindegyik proci tudja a 4 modult dual-ba kezelni.
    mert itt arról van szó
  • czky
    #1532
    Minden Socket939 tudja a dual channelt...
  • SoDI---
    #1531
    Most nézem az eboltban, hogy a duplamagos AMD procik 100k felett vannak.
    Hát, az se holnap lesz, hogy ilyet veszek.
    Jó lesz nekem egy 3500+ is :D
    Úgy is csak quicktime filmelőzetesekhez kell, 3000+ felett pedig videókártyafüggő minden játék.
  • SoDI---
    #1530
    Ha csak annyit írnak az árlistában hogy AMD Athlon 64 3500+ (2200MHz, 512K, Socket939), akkor honnan tudjam, hogy hajtja-e duálban a két pár ramot?
  • Inquisitor
    #1529
    Nem.
    Leszámítva az olyan "finom" kis dolgokat, mint az AMD64 FX, AMD64 X2 proci vagy a 939 lábú Opteron sorozat, az Athlon 64-ből is több mag volt.
    Mostanában divatos a Venice mag, aminek fő újjítása a full SSE2 és SSE3 utasításkészlet, meg pár divatos energiatakarékos üzemmód.
    Sokan használnak még mobil A64 procikat is (ezeknek is van pár generációja, de se a különbségeket, se a kódneveket nem ismerem), mert a kis fogyasztás, és az alacsony üzemhőmérséklet miatt atom jól húzhatóak.
  • SoDI---
    #1528
    athlon 64-ben csak egy fajta mag van, nem?
  • öregharcsa
    #1527
    hello

    tanácsot szeretnék kérni tőletek....
    van egy MSI P4N Diamond alaplap amiben egy Pentium 4 D 3ghz-es proci csücsül.
    ez egy dual magos proci amit az alaplap támogat a leírás szerint....
    de valamiért nem jut el oda az egész hogy egyáltalán a monitor bekapcsoljon...se kép se hang se semmi....az alaplaphoz adtak egy d-bracket cuccost amin van egy alaplapi hibajelentő ledecske(4 db) ami szerint sérült, vagy nem támogatott a processzor....(a jelzések leírása szerint(mind a 4 led ég))
    ezt most hogy a fenébe tudnám letesztelni hogy tényleg müxik-e vagy nem proci és alaplapcsere nélkül ugyanis a környéken senkinek sincs p4-e max AMD-je az meg ugye nem jó hozzá.

    ja még valami...nem tudtok egy olyan progit ami szériaszám alapján beazonosítja hogy milyen proci is ez igazán???

    előre is köszi a válaszokat



    üdv
  • Ferencz István
    #1526
    Az előző kérdésemre valaki?
  • Ferencz István
    #1525
    Szerintetek melyik lapot érdemesebb megvenni?
    Gigabyte GA-K8N Ultra-9 (S939, Nforce4Ultra, PCI-E)
    ASUS A8N-SLI(S939, Nforce4 SLI, PCI-E)
  • Inquisitor
    #1524
    AMD? :O
  • Bence01
    #1523
    szerintetek melyik alaplap a megbízhatóbb és gyorsabb az AMD vagy az ASUS (939-es és SLI)????
  • Inquisitor
    #1522
    Melyik VGA? Mert ilyen procival elhiszem, hogy kihajt pl. 2db 6600GT-t, de mondjuk két 6800GT-t vagy pláne 7800-as kártyát szerintem semelyik mostani proci, beleértve a kétmaosakat is.
  • Gabesz amd64
    #1521
    bocs,rosszul írtam :)

    attól függ milyen magos az a proci
  • SoDI---
    #1520
    Oké.
    Athlon 64 3500++
    annál megy duálban, ugye?
  • Gabesz amd64
    #1519
    ez procifüggö.
  • SoDI---
    #1518
    lehetőség
    ha csak két kártyával menne valszeg a kutya se venné :D
  • peter31
    #1517
    AZ SLI kérdés az olyan hogy ilyen alaplapok 1-el és kettővel is mennek tehát van lehetőség későbbi fejlesztésre vagy egyből csak két VGA-val megy?

    thx
    p
  • SoDI---
    #1516
    Kéne nekem egy kis tanács.
    Asus A8N-SLI alaplap vásárlásán gondolkodom.
    Viszont nem tudom, hogy jó döntés-e mert nagyon fontos, hogy utána könnyen tudtam bővíteni a RAM-okat.
    Jelenleg egy Corcair TWINX 3200LL 1024 kit-em van (2*512).
    Na most, ezen a lapon 4 memóriahely van.
    Ha átrakom belé a RAM-jaimat, és mellé veszek még egy pár ugyanilyet, akkor mennyi fognak vajon DUAL-ban?

    Fontos, hogy 2 modul legyen ahhoz, vagy elégséges, ha párosan vannak?

    Azért fontos a kérdés, mert egy plussz Corsair 2*512 memóriapárra még összespórolnám a pénz, de 2*1024-re a mostani 2*512-t nem szívesen cserélném, mert ki tudja, hogy mennyiért tudnék túladni rajta.

    Úgyhogy inkább nem adok túl :D
  • Aldrin
    #1515
    mi a különbség ezek az alaplapok között? MSI K8N NEO2 Platinum Socket939 ATX, illetve MSI K8T NEO2-F Socket939 ATX. fontos lenne. csak mert szeretnék venni egy AMD Athlon 64+FAN 3000+ dob. procit, és érdekel, h az olcsóbbal (utóbbi) is elmenne-e???

  • Geee
    #1514
    HI all . Ha vkinek van tapasztalata GIGABYTE K8n-ultra-9 alaplapból , megköszönném ha megosztaná , merén úgy gondolom az utánna járásaim alapján , hogy annyira gáz nem lehet.
  • KDL
    #1513
    Ja, és semmi nem melegszik túl...
  • KDL
    #1512
    Hi all! most vettem egy Foxconn 865PE7AF-s alaplapot hozzá pedig egy Intel 4 2,66 64bites, dobozos procit. A többi hardware (RAM, stb) a régi. Felrakom a Windows-t és 2-30percen belül vagy kifagy, vagy ujraindul. Ennek mi lehet az oka? Ami integrálva benne van, azt nem raktam bele mégegyszer, úgyhogy hardware ütközés sztem nem lehet, szerintetek mi lehet a baja? Találkozott már valaki ilyesmi hibával? Heéyes driver telepítés vagy Windows reinstall, format semmi sem segít. Valaki írjon valami okosat, e-mailemre ha valakinek van tippje. Kösz!
    [email protected]
  • taylorp
    #1511
    A jelenlegi gápem egy Epox alaplapon AMD Athlon 2.2+. Néztem egy ABIT K8N-t, Sempron 2800+-al. Mi a tapasztalat, vagy vélemény erről?
  • Ovis
    #1510
    Sziasztok!
    Tudna valaki ajánlani egy olyan alaplapot, ami egyszerű (felesleges kütyük nélkül), stabil, de nem drága (10-18K), tudja fogadni a DDR/DDR2 RAM-ot, a kb. 1-3 GHz közötti Pentium és Celeron-D procikat (nem duál stb!) és 8x AGP slottal rendelkezik?
    Előre is köszi az ajánlatokat!
  • Vegas
    #1509
    Inkább akkor egy 6600GT-t..
  • hackman91
    #1508
    Ja a legfontosabbat kihagytam!
    Amire szükségemvan:
    -ház
    -CPU
    -alaplap
    -HDD
    -VGA
    -Memória
    -DVD Writer
    Köszi!!
    Ha tudsz olyan helyete ahol jó áron lehet be szerezni akkor írd meg azt is.
  • hackman91
    #1507
    Eddig én is így gondoltam.
    De a vga??
    Gondolom pci x 16os legyen csak azt nem tom hgy milyen.
    Egy x600 vagy x700as esetleg??
  • [NST]Cifu
    #1506
    Alaphelyzetben AMD A64. Viszont nem árultad el, hogy mire van szükséged. Alaplap+Proci+Procihűtő(+Ram)?

    -Alaplap: valamilyen szimpatikus gyártó nForce4 alaplapja
    -Proci: amilyenre tellik, AMD64 3000+ tól felfele.
    -Procihűtő: szintén anyagi kérdés, továbbá attól függ, mennyire akarsz tuningolni. Egy GlacialTech Iglo 7200 széria pl. alapból megfelel, de tuningra jöhet a Zalman CNPS9500-ig minden.
    -Ram: legalább 1Gbyte-nyi 400Mhz-en futó ramot pakolj be (2x512Mbyte)
  • Gabesz amd64
    #1505
    mire használod a gépet? játékra?

    mert játékra sokkal jobb az AMD
  • Yoz
    #1504
    Néz be ide...
  • hackman91
    #1503
    Hali!
    Megint én vagyok!
    Azt szeretném megkérdezni hogy valaki nem tud egy jó nagykert??
  • hackman91
    #1502
    aa
  • hackman91
    #1501
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem!
    130000-ből szeretnék új gépet venni.
    Ti milyet ajánlanátok???

    Légyszi segítsetek mert nemtok dönteni hogy Intel P4 vagy AMD athlon 64.
  • kovy79
    #1500
    Hali!
    Gigabyte GA-K8NF-9 (F10 BIOS)alaplapom van és a gondom a következő.
    Nem igazán húztam még ezt a lapot, gondoltam kipróbálom, mit tud.
    A gond ott kezdődik, hogy az FSB-t nem tudom 210 fölé emelni, mert bootolásnál kiírja, hogy a cucc húzva van, köv indulásnál nyomjak del-t... majd újraindul.
    Miért van ez? Olvastam már húzási tapasztalatokat ezzel a lappal, ezért nem igazán értem.
    THX
  • Gabesz amd64
    #1499
    irodai célra tökéletes