7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Thanatos
    #1458
    én kérek elnézést... :)
  • A tumi
    #1457
    Bocsi de ez mit jelent?
  • Gabesz amd64
    #1456
    LOL!
  • A tumi
    #1455
    ABIT FOREVER
    Abit IS7-E2
  • Vegas
    #1454
    Ujra.
    Mivel mindenki basztatja a csőröm h ha már veszek uj cuccost akkor PCI-E-os legyen..beszéltem is a csákóval akitől vettem a vga-t h becseréli-e + ráfizetek 1 picit...nah akkor az a szitu h pci-e-os lap kéne, de mindenképp MSI..Ajánlat?
    Én kinéztem egyet amit lentebb is irtam (MSI k8n neo4-f), de hátha ajánlö valaki jobbat és árban is olyasmit..
  • Rohamsisak
    #1453
    Talán olvasd el amit írtam, erre is 2 éve rakosgatom a lét, és csak a karira lesz elég! Egyáltalán nem vagyok elárasztva pénzel! Ebből adódik kedves barátom amire te nem jöttél rá, ugyanis ha nem vágna földhöz anyagilag akkor nem kérdeztem volna meg!!!
  • Thanatos
    #1452
    akinek ilyenekre pénze van azt az új lap+proci se fogja földhöz vágni és sokkal jobban fog belőle kijönni...
  • Rohamsisak
    #1451
    Egy ilyen még mindíg elég erős lenne , nemde?
  • Rohamsisak
    #1450
    de ha egy ilyen alaplapban benne van a 7800gtx egy 3.2ghz-s 478-as foglalatú proci meg 2-vagy 4 giga ram akkor az neked mért szar?
  • DanyyX
    #1449
    Teljesen elfogulatlanul is azt mondom, hogy szar

    Viccet félre téve: Már egyszrűen elavult. Régi. Nem érdemes új rendszert arra építeni. Főleg egy 7800GTX-et, amit egy 2,4-es proci ki se tud szolgálni normálisan. Olyan karihoz LGA775 kell, meg DDR2. (Bár én AMD-t tartom jobbnak, szal Athlon64 3500+...) de most nehogy az legyen, jogy amd vagy intel, mert már nagyon elegem van abból, hogy minden topikban ez megy...

    Amugy #1445-ben Narancs is megmondta:
    "Socket-A és S478 hivatalosan is halottá van nyilvánítva."

    SocketA-s rendszerem van nekem is, és most dobhatom ki, lapot procit, ha videokarit akarok venni...
  • Rettenthető
    #1448
    Mi a baj a 478-as foglalattal?
    Ahogy elnézem neked AMD-d van, tehát most, ha lehet elfogulatlanul beszélj róla - nekem, egy laikusnak és szintén 478-as tulajnak - hogy mi az alapvető, lényegi probléma?
    Ha lehet ne egy szóban (sz*r), vagy a bővített verzióban (nagyon sz*r) :)
  • DanyyX
    #1447
    Ennek semmi értelme, mert ha venni akarsz új procit, akkor 478-as foglalattal megint megszivtad...
  • Rohamsisak
    #1446
    Sziasztok! Arról lenne szó, hogy nézelődtem a neten és találtam egy-két olyan alaplapot ami socket 478 as és van rajta pci express foglalat, szóval a gondom az hogy venni akarok egy 7800 gtx vid. karit de ez már önmagában akkora lóvé hogy mellé már csak az alaplapot tom kicserélni mert azt muszály, mivel a mostani az agp-s és nem tudok venni új processzort is jelenleg. Szóval szerintetek az mennyire lenne jó befektetés ha megvenném ezt a pci-s 478-as alapot, bele a 7800gtx, és egyenlőre vissza a régi 478-as proci(2.4ghz) és ha majd van lóvé akkor proci csere! Azon problémázom főként hogy azt mondjátok hogy ez a foglalat már nem mai gyerek, de akkor hogy olshatom meg olcsóbban ,-hát sehogy! Szóval mi a véleményetek , érdemes lenne , vagy ha nem akkor miért? Pls. help! Köszi!
  • Narancs
    #1445
    Nincs ilyen, és nem is lesz. Socket-A és S478 hivatalosan is halottá van nyilvánítva.
  • Magnum PI
    #1444
    Sziasztok!

    Van olyan alaplap amin PCI-E van és bele lehet rakni egy 2,6-s Barton ? Ha igen melyik a legjobb köszi!
  • via_mala
    #1443
    P4 Northwood 2.8 GHz-es procim van egy Abit IS7-es alaplaban. Ebből a prociból még létezik 3.2 GHz-es, és ez is S478-es tokozású. Egyetlen probléma az abit lapokkal, hogy az északi hídra rakott ventik általában rövid idő alatt csapágyasak lesznek, de nyugodtan le lehet őket cserélni valami passzív hűtésre is, nekem pl. jó ideje le van húzva a táp róla, és csak a gyári borda van rajta.
    Ha azonban az Abit nem szimpi, akkor bármely más gyártó i865PE chip-készletes alaplapja ugyanazt tudja mint ez, pl. az Asus P4P800, csak asszem egy kicsit drágább, viszont 35 kHUF-ból bőven kijön még az is.
    Vagy ez: Gigabyte GA-8IPE1000G i865PE S.478 8XAGP SATA alaplap - 2 év gar.
  • Vegas
    #1442
    hm...ez még sztem belefér..
    nah már csak a cpu-t kell eldönteni, asszem egy 3000-es elég lesz..:))(
  • czky
    #1441
    Ezzel jársz a legjobban! Szerintem ezt megkapod más helyen 25 körül...
  • Rettenthető
    #1440
    Hááát ez szomorú.
    Pedig én úgy láttam, hogy a S 478-s tokozásban mintha lenne 3 GHz feletti, de persze az a 478-as jelölés az teljesen más.

    A videókártyával az a bibi, hogy nagyon hamar oly mértékig felmelegszik, hogy ha én nem álítom le, akkor záros határidőn belül lefagy a gép.
    Persze ilyen egyszerű foglalatoskodástól, mint a fórum nézegetése nem jelentkezik a probléma. Viszont, ha pl. filmet nézek, akkor már 1-1,5 óra alatt megfő, de 3D-s akár rajzoló program, akár játék, 10 perc és vége.
    És mivel már a 2. videókártyám csinálja ugyanezt, így arra gondoltam, hogy esetleg nem-e az alaplapom okoz benne valamit, amivel kinyírja...
  • Vegas
    #1439
    Akkor valaki ajánlana nekem egy jó deszkát, 25k környékén? Ami AGP-s és 64bites proci megy bele (939).
  • Vegas
    #1438
    jajj..de ez nem AGP-s igaz? :(
  • izb
    #1437
    Nincs ilyen alaplap.
    A 2 procinak teljesen más a tokozása.
    Mi a hiba a videókariknál?
  • izb
    #1436
    Király kezdés:)
  • Vegas
    #1435
    Át akarok térni 64-bites cucc-ra..
    MSI K8N NEO4-F
    Jóe kezdésnek? :D
  • Rettenthető
    #1434
    Helló mindenkinek!

    Előre leszögezem, hogy nem értek semmihez és ez a hardware-re különösen igaz.

    Azt kérdezném, hogy lehet-e ma újonnan kapni olyan alaplapot, amibe belemegy az 1.6 (Northwood) P4-s proci, de ugyanakkor, ha később fejleszteni akarom, akkor a 3 GHz feletti is.
    És ezen felül jó lenne, ha nagy üzemóraszám mellett is biztoságosan és megbízhatóan működne legalább 3 évig. Az árat illetően br. 35.000 Ft-ig.
    Vagy vegyem ki a kezem a biliből?


    Vmint ez már nem igazán az alaplaphoz tartozik - bár lehet, de hátha vki tudja.
    Mi okozhatja azt, hogy 2 év alatt a második videokártyám hal meg és kb.-ra mindkettő ugyanazt a hibát generálja?
  • phredon
    #1433
    Nemtom, nem is az a lényeg. Persze, régi a kártya és az egész gép, de még így is nagyon mennek rajta a legújabb játékok is. Rejtély számomra, h 80e-s vidkártyákat mihez vesznek emberek. 3dmark 2001-el az említett amd és celeron kb. uazt az eredményt hozza, cel a geforce6600-al egy kicsivel jobbat. De ha csak mem írás/olvasást mérünk akkor cel a ddr2 miatt DUPLA olyan gyors mint amd a sima ddr-el. Ezért kérdeztem, vajon érdemes-e celeronban gondolkozni a ddr2 miatt.
  • DanyyX
    #1432
    de 9600pro azért elöző generációs kártya ám...
    Antialising, meg Anizo mennyin van?
  • öregharcsa
    #1431
    üdv


    kis hazánkban már kapható valahol crossfire alaplap???
    ha igen hol és mennyiért???
  • phredon
    #1430
    Azért ennyire ne túlozzunk, nekem a quake 4 nagyszerűen fut a lentebb említett celeronon (1024-be, minden maxon). Vagy pl UT2004 minden maxon. Ezek elég divatos játékok. De említhettem volna Halflife 2t. Uilyen szépen mennek Amd2500+ (512K) -omon (ati 9600pro-val, a celeronhoz GeForce6600 van).
    Ennyit én is tudok, arra voltam kíváncsi, az elmélyült hardverismeretekkel, tapasztalatokkal rendelkezők mit tartanak a legjobb választásnak. Ja a 100e-t monitor nélkül értettem.
  • Thanatos
    #1429
    viccet félretéve ez nagyona ttól függ mit tervezel..., ha azt akarod hogy a legújabb divatos gamek menjenek jól akkor nehezn fogsz kijöni 150kból sajna :/ ha kisebbek az igények akkor elég lehet akármég a celeron is pl egy q1-2 höz :D
  • Thanatos
    #1428
    játékra? c64? :PPPP
  • phredon
    #1427
    Értem:) és akkor mi az amit érdemes megvenni? 100e körül, de mindenképpen 150e alatt?
  • Thanatos
    #1426
    celeoront felejtsd el hacsak nem a mario lessza sláger :)
  • phredon
    #1425
    Szerintetek netkávézóba, elsősorban játékra használt gépeknek milyen konfiguráció lenne az ideális (a legjobb ár/teljesítmény vonatkozásában)? Nem csak alaplapra gondolok, teljes konfigra, de ez a fórum állt legközelebb a témához.
    Érdemes PCI Expressre és DDR2-re alapozni?
    pl.
    s775 P4 i945 ECS 945P-A intel945P, DDR2 533/667MHz RAM, FSB:1066MHz, 7.1 hang, Gigabit LAN, SATA2, 16x PCI-E, USB 2.0
    Celeron D 2.8Ghz (256KB), 1GB DDR2 RAM, 80GB HD

    Milyen konfigot javasolnátok? Ha ti nyitnátok játék céljából netcafét, milyen összeállítást választanátok?
  • Gabesz amd64
    #1424
    nyem neked írtam
  • DanyyX
    #1423
    jah, azt hittem nekem irtad
  • Gabesz amd64
    #1422
    Én is azt ajánlottam volna neki,ha kapna itt M-országon,de az csak egy helyen van.
    és ritka ott is
  • DanyyX
    #1421
    nem.
    csak DFI.
  • Gabesz amd64
    #1420
    akkor vegyél inkább MSI K8N NEO4 Platinum Nvidia nForce4 Ultra-t 33k-tól kezdődik.
  • MSGT
    #1419
    Üdv. Mindenkinek!

    Segítségre lenne szükségem!Gépvásárlás előtt vagyok és az lenne a kérdésem mit szóltok az ASUS A8N5X -s alaplaphoz vagy ha tudtok jobbat ami már kezeli a dualmagos AMD-ket, gigabyte-s lan van rajta , PCI-X -s, SATA II-s, SLI nem kell rá, írjátok meg lsz! Előre is kössz!