7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • fook
    #6579
    uhh az jó :) akkor tudok majd szépen lassan fejlesztgetni :)
  • Solten
    #6578
    Hi. Letezik, szinte az osszes AM2+ -os lap ilyen... :)
  • fook
    #6577
    Sziasztok :)
    Mintha régebben láttam volna olyan lapot amibe jó volt am2es és am3as proci is. Ilyen létezik vagy csak benéztem ?:)
  • berczely
    #6576
    Ja most meg a netem is szarakszik!
    Lehet hogy a BIOS-ban kéne valamit állítanom?Kb. 2 percenként szétkapcsol... valamikor lehet nem is kapcsolódik!(feltettem minden drivert!)
  • berczely
    #6575
    Beállítottam a CnQ-t változik is az órajel csökken, de a hűtés ugyan úgy 2961 RPM!
  • berczely
    #6574
    Közben megtaláltam de... annyi mindent lehet állítani!Ilyen 90ns stb. számok vannak meg TC1 meg mittom sok ilyen izé A voltot meg nem is engedi állítani!
  • Solten
    #6573
    Advanced menu -> jumperfree configuration -> memory timing and voltage -> dram timing mode

    Ha jol csinaltad es mukodik a cool n quiet, akkor latod hogy a szorzo es az orajel szepen lecsokkent:

  • berczely
    #6572
    Húú ezt magyarul is el tudod mondani?
    A specifikációkat hol találom?
  • Solten
    #6571
    Megnezed a ram gyari specifikaciot, es ugy allitsd be az idoziteseket, valamint adjal kell ofesz.-t ehhez.

    A CPU alapjaraton elveszi a kakaot (lecsokkenti az orajelet es a fesz.-t automatikusan), ehhez: a BIOS-ban engedelyezd a cool n quiet-et (enabled), valamint a windows energiamenedzsmentben allitsd: "balanced" vagy "power-saver"-re (bocs nekem angol nyelvu, nem vagom mar mi a magyar megfeleloje... :)
  • berczely
    #6570
    Meg is néztem
    2900 körül van állandóan!Windows 7 Home Premium 64Bit.

    Azt már megtaláltam hogy 800MHz-re állítottam (akk az gondolom duplázva 1600MHz) és még az timinget kéne állítani, de hová?
  • Solten
    #6569
    Pedig PWM-es... 800 korul kene porognie alapjaraton. Meg is tudod nezni a fordulatszamot az Everestben. Milyen op.rendszert hasznalsz?
    Ramok orajelet es idoziteset pedig be kell lonod a BIOS-ban...
  • berczely
    #6568
    A ramokra az everest miért ezt írja ki?

    DIMM1: SpecTek (2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
    DIMM2: SpecTek (2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

    1600MHz-es memóriák vannak bent pedig!

  • berczely
    #6567
    Hát én nem úgy veszem észre!
    Kell valamit állítani hozzá?Most pl netezés közben is elég hangos... játék közben is ugyan ilyen hangos szal tökmind1 nem veszem észre hogy szabályozná!
  • Solten
    #6566
    Miert akarod szabalyozni, szabalyozza azt a lap terhelestol fuggoen... :)
  • berczely
    #6565
    Asus M4A785TD-V EVO lapon miért nem tudom szabályozni a TX3-as procihűtőm sebességét?
  • lsebestyen
    #6564
    írtam, a milyen pc-t vegyek topikba...
  • lsebestyen
    #6563
    am3 alaplap beleférne 90E ftba?sztem nem nagyon...én vlmi ilyesmire gondoltam: http://www.aqua.hu/asus-m2n68-am-se2-alaplap-63490.html
  • Solten
    #6562
    Es mik a tobbi dolgok? Hogy ajanljon barmit az ember ha a CPU tipusat/gyartojat se tudja? :D Miert nem DDR3?
  • lsebestyen
    #6561
    nem, csak egy alaplapot mondjatok ami napi használatra megfelel, és ezeket tudja(pl dualcore proci támogatás, ddr2 stb) a többi dolgot már kiválasztottam.
  • Solten
    #6560
    Hello. Most akkor komplett gepre van szukseged? -> milyen gepet vegyek topik plz
  • lsebestyen
    #6559
    hello. gépet szeretnék venni, de az alaplap nálam egy szürkefolt a számítástechnikába:S nekem igazából az lenne a lényeg h dual core legyen kezelje a ddr2 tudjak bele rakni majd egy 512mb videókártyát, és egy 450w túlfeszültség, rövidzárlat vedelmi tápot. erre kb 90E ft szánnék, viszont az alaplapból nemtudom melyik lenne a legjobb erre a célra:S vlki linkelne be egy pár alaplapot, ami erre jó lenne? bocs ha túl hülye vagyok ehhez:D
  • Solten
    #6558
    Hello. MSI 770-G45. Nvidia chipsetet meg jo messze keruld.
  • Bond007James
    #6557
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy melyik alaplapot lenne érdemes vennem?

    Az első: ASRock M3N78D
    NVIDIA nForce 720D chipsettel
    ~13.000. Ft
    http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=M3N78D

    A második: MSI 760GM-E51
    AMD® 760G+SB710 chipsettel
    ~15.000. Ft
    http://www.msi.com/index.php?func=prodmbspec&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=1926

    A harmadik: MSI 770-G45 (vagy 770-C45)
    AMD® 770+SB710 chipsettel
    16-17.000. Ft
    http://www.msi.com/index.php?func=prodmbspec&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=1937

    A negyedik: ASRock M3A785GMH/128M
    AMD 785G chipsettel
    17.000. Ft
    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=M3A785GMH/128M


    AMD Phenom X4 955 B.E. 3.2 Ghz CPU-t veszek hozzá.

    1333 vagy 1600 Mhz-es DDR3 memória megy majd bele.
    (Ha már itt tartunk érdemes 1600-asat?)

    HD4890 videokártya lesz hozzá.

    Én a legelső felé hajlok, az ár miatt.
    Kevesebb lenne azzal a gépem teljesítménye mint
    valamelyik másikkal?

    Melyik chipset a legjobb ezek közül?

    Vagy esetleg egyiket sem hanem egy ötödiket? :D
    17e-nél többet nem akarok lapra költeni.

    Minél több hozzászólást várok, kíváncsi vagyok mindenkinek a véleményére!

    Légyszi p.ü.

    ELŐRE IS KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!
  • Solten
    #6556
    Nm. Van egeres topic is, szvsz vasarolj valami lezeres Logitech-et, azok kivaloak.
  • Tetsuo
    #6555
    Jah, koszonom! Ezt vhogy el is felejtettem, csak a Gigabyte volt meg.. :)
    Ugy nez ki, boltot valtok: a Scan.co.uk-rol rendelem a cuccokat mert olcsobb es kozelebb van, ha vissza kell vinni vmit.
    Meg ilyenen tokolok hogy jo eger, stb, de itt nem talalok olyan forumot.
  • Solten
    #6554
    Azzal mi a gond amit linkeltem neked anno? Na jo, linkelem megegyszer: link.
  • Tetsuo
    #6553
    A Gigabyte GA-P55A-UD3 alaplap az nagyon jo lenne nekem, ha lenne rajta Firewire (vagyis IEEE 1394) port, de nincsen.
    Tudasban es arban hozza hasonlo deszkat keresek..
    Ezt neztem ki: ASUS P7P55D-E
    Errol mi a velemeny?
  • rusland
    #6552
    sziasztok!
    lenne 1-2 kerdesem, mar regota nemfoglalkozom HW dolgokkal,
    de van egy selejt Desktop-om (meg 2005-06 fele raktam ossze) amibol szeretnek valami hasznalhatot csinalni, az alaplap folyamatos sipolasa miatt ugygondolom hogy a processzor halt meg ami szerintem az overclockolasi tesztjeim miatt tortent anno.

    ez egy 2005-os gyartasu Chaintech VNF4 Zenith VE amibe egy AMD Athlon 64 (s939) 3200+ -t raktam bele. elosszor is szeretnem ha ez az egesz elindulna. kiadtak egy 7.0-as BIOS-t hozza ami supportolja a DualCore procikat ez gyakorlatilag azt jelenti h egy Athlon 64 X2 4400+ (s939) is belerakhatok?
    ugy vettem eszre mar a socket939-es procik nem tul gyakoriak, de megis egy ilyen mennyibe kerulne szerintetek?

    van meg hozza 1G ramom (2x DDR2 512) amit lecserelnek 4G-re (az alaplap leirasa szerint ennyit bir)

    ill. van egy regi Geforce 6-osom (512mb) ami pci-express(16x)-on van, amit szinten szeretnek valami jobbra lecsereli. adnak ki egyaltalan pci-e-s csatlakozora uj videokartyakat?

    egyaltalan erdemes ilyenekben gondolkodnom vagy inkabb dobjam ki az egeszet?

    elore is koszi a segitseget, remelem valaki tud tanacsot adni nekem.
  • obozso
    #6551
    Ez a 4 alaplap lenne ami közül nem tudok dönteni:

    Gigabyte GA-P55- UD3
    Gigabyte GA-P55M- UD2
    ASUS P7H55 -M Pro
    ASUS P7P55D

    Ha lehet akkor egy sorrendet felállítva egy kis indoklással.
  • obozso
    #6550
    Sziasztok!

    i3-530 mellé szeretném ha alaplapot ajánlanátok. Nem szeretnék túl drágát de azért gagyi se legyen. Megéri a H55 vagy inkább P55 legyen? Ér annyival többet a P55 vagy sem?
  • janihunk
    #6549
    Nembaj max felhúzom ami most benne van.
  • Solten
    #6548
    Nem is talaltam info-t egyszeruen a CPU supportrol...
  • janihunk
    #6547
    Hát jah nem egy mai darab.
  • Solten
    #6546
    Hi, vasarolj szvsz inkabb valami masik lapot ha effele terveid vannak, ez mar osi.
  • janihunk
    #6545
    Sziasztok azt szeretném megtudni hogy az Abit GD8 PRO alaplapomba bele lehet-e tenni valami 2 magos cuccot. LGA 775-ös a lap és láttam ilyen procikat is csak nem tudom hogy támogatná-e. Esetleg egy bios frissítéssel? Köszi előre is.
  • Solten
    #6544
    Ezt csekkold: link. Vagy: link.
  • morphologu
    #6543
    szerinted érdemes venni 1 GA-MA78LM-S2 mert én egy Phenom2 X2 550 szeretnék bele tenni és nekem is DDR2 ramjaim vannak az meg most nem tudok cserélni. Vagy tudsz ajánlani valamit olyan 14000Ft-ig amit még érdemes megvenni.
  • Solten
    #6542
    Csak DDR2-t kezel ahogy az AM2+ -os lapok. AZ AM3-ak DDR3-at. AM3-as CPU "visszafele kompatibilis", mert van DDR2 es DDR3-as memoriavezerloje egyarant. Tehat belepakolhato AM2+ -os deszkaba is.
  • morphologu
    #6541
    GIGABYTE GA-MA770-UD3 ebbe elvileg bele megy a DDR2-3 AM2/+ és AM3 ha tévedek elnézést.
  • Ngeri
    #6540
    HI
    ASUS P5QL-PRO q8300-hoz jó tuningra?( kb 3-3,2ghz) kéne