7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • kendru
    #6619
    Az nem érdekeeel! Menjen 533-on, azt sem bánom! A jelenlegi is annyi és jó, csak kicsit kevés a win7 számára. A 800MHz-esek valamiért fele annyiba kerülnek, mint a 667-es, csupán ezért akarok olyat venni.
    A lényeg, hogy az egyik eladó hasonló konfigban tesztelt egy 800-ast és fagyott tőle a gép, még 667-en is. Engem az érdekel, hogy fog menni rendesen egy zsír új modul 667-en, vagy fagyni fog? Esetleg a szóbanforgó teszt során valami más hiba miatt nem ment?
    Csupán ennyi érdekel, hogy menni fog lassabb alaplapban vagy nem?
  • Puhos
    #6618
    Szerintem csak 667Mhz-en fognak menni, hiába veszel 800Mhz-est.
  • kendru
    #6617
    Nem is azt akarom, hogy gyorsabb legyen. Jelenleg 1 giga van a gépben és meg akarom duplázni. Legjobb árban valamiért a 2 gigás 800 megahertzes modulok vannak és olyat vennék, ha menne...
  • Puhos
    #6616
    Szia!

    Szerintem nem lesz gyorsabb, ha az alaplap max. 667Mhz-en kezeli a memóriát abba hiába raksz 800Mhz-est az akkor is 667Mhz-en fog menni.
  • kendru
    #6615
    Sziasztok!
    Ha egy alaplapba gyorsabb memóriát teszek, mint ami a lap max buszsebessége, az menni fog?
    Konkrétan: van egy laptopom ami 667MHZ-et bír és vennék bele memóriát. Valamiért a 800 MHz-esek jóval olcsóbbak. Merjek bele olyat venni? Az egyik eladónak fagyott a rendszer hasonló laptopban vele.
  • tomi04
    #6614
    OK köszi ez egyértelmü volt
  • Puhos
    #6613
  • tomi04
    #6612
    És mit szóltok ehhez az asrockhoz??
    http://www.iway.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=4114

    Csak azért mert jól hangzik azaz instant boot:D
  • tomi04
    #6611
    OK
    Köszi a linkeket
  • Solten
    #6610
    Hibrid lapokat ne eroltesd szvsz;

    cpu: link, deszka: link
  • tomi04
    #6609
    Ehhez mit szóltok???
    http://www.argep.hu/main.asp?suche=RS760G+
  • tomi04
    #6608
    Mert a táp és a vga amit vettem már az 35000 volt beszereléssel együtt és max 35000-t szeretnék az alaplapra és a procira költeni.
    Meg igazából van konzolom és a gépem inkább stratégiai játékra kellene ezért nem gondolkodok olyan nagyba mint amit már javasoltak hogy vegyek egy phenom 2 x3 720-at (csak minek ha nem tudom kihasználni) ezért próbálkozom ennek a konfignak az összeállításával amit már korábban irtam (hd 4830+ x2 240+ valamilyen lap amiben tudom ezeket ötvözni a rammal kapcsolatban meg jó lenne valami hybrid lap ha lehet mert én inkább a ddr2 felé hajlok de nem akarok elzárkózni a ddr3-tól sem)
  • tomi04
    #6607
    Miért mennyivel gyorsabb a ddr3 mint a ddr2???
  • Puhos
    #6606
    Pedig megérné az a 10.000 Ft. szerintem. Mert ha már AM3-as tokozású procit akarsz, akkor ahhoz, ahogy Solten is javasolta a DDR3 ram, DDR3 alaplap dukál. A döntés persze a tiéd.
  • tomi04
    #6605
    Jók ezek a lapok csak ddr2-s ramjaim vannak (2X1GB) és most ramra inkább nem költenék mert az megint plusz 10e.
  • Puhos
    #6604
    Még egy.
  • Puhos
    #6603
    Szia!

    Tessék.
  • Solten
    #6602
    Hi.: link. DDR2-es ramokat birtokolsz? Mert jobb lenne AM3-as CPU-hoz AM3-as lap (DDR3-as).
  • tomi04
    #6601
    Ja és ddr2-es (4 darab csatlakozóval)
  • tomi04
    #6600
    Sziasztok!
    Egy ilyen konfig mennyire életképes és mennyire passzol az alaplap és a proci:
    XFX HD 4830
    http://www.argep.hu/product_1070491.html
    http://www.argep.hu/product_1080655.html (ehelyett tud valaki valami olcsobbat javasolni?)
  • sugga
    #6599
    Vááá, oké, meg lettem győzve, 785G chipsetre van szükségem, bár így lehet, hogy egy ideig az integrált videókártyával fogom használni a gépet...
  • sugga
    #6598
    Sajna az is használt :D De nem tudom, ha még van rá több mint két év gari, akkor annyira csak nem para a dolog...
    Időközben utánanéztem, és ezekből én azt vettem le, hogy a 760-as leginkább az integrált videókártya teljesítményében tér el a 780-astól, amit meg egy normális PCI-os cuccal ellensúlyozni lehet. Vagy rosszul értelmeztem, vagy csak a bemutató volt felületes? Mindegy, a 785G kétségkívül jó választás lenne, pláne ennyiért...
  • Solten
    #6597
    GA-MA785GT-UD3H Ezt akartam javasolni, de ennyiert ez a Giga lap qrvajo vetel.
  • sugga
    #6596
    Értem. Szóval az nVidia nem fejleszti tovább a chipsetjeit... Ettől még mindig nem tiszta, hogy a korukon kívül mi a gond velük (jó, persze, de én most készülök leváltani egy 865-ös chipsetű ASUS lapot, nekem az nVidiák még nem öregek), de ám legyen, az AMD úgyis az ATI-val spanol, hogy nézne ki ott még egy nVidia is... :D
  • Puhos
    #6595
    És még egy íme.
  • Puhos
    #6594
    nVidia chipset cikk.
  • Puhos
    #6593
    Szia!

    Én inkább a másodikat választanám (Gigabyte MA785GT-UDH3). Gondolom, hogy ez új. A használt lapokkal óvatosan kell bánni, csak megbízható helyről lehet szerintem venni. Szerintem a második jó választás lehet, a végső döntés a tiéd.
  • sugga
    #6592
    Köszi.
    Ehhez mit szólsz? Használtan, közel 3 év garival 16500...
    Vagy a Gigabyte AM3 MA785GT-UD3H 17500-ért?
    De most komolyan: valaki mondja már meg, mi a gond az nVidia chipsetekkel... Elhiszem én, hogy nem szabad ilyet venni, nem is veszek, de azért érdekelne az oka.
  • Puhos
    #6591
    MSI NF-520T-C35 régi nVidia chipsett DDR2-es nem szabad megvenni
    MSI GF-615M-P33 régi nVidia chipsett DDR2-es nem szabad megvenni
    GIGABYTE GA-M68M-S2P régi nVidia chipsett DDR2-es nem szabad megvenni
    GIGABYTE GA-MA78LMT-S2 AMD 760-as chipsett DDR3-as esetleg
    ASUS M4N68T-M régi nVidia chipsett DDR3-as memória nem szabad megvenni
    szerintem.
    ASRock M3A785GM-LE/128 16.513Ft
    ASUS M4A78LT-M LE 16.850Ft
    MSI 760GM-E51 16.381Ft
    MSI 785GM-E51 17.682Ft
    Én az utóbbi négyből választanék, vagy várnék, hogy legyen egy kicsivel több pénz, és akkor még jobb deszkát lehetne választani.
  • Puhos
    #6590
    Szia!
    Én nemrég fejlesztettem gépet. Ami cserélve lett
    alaplap: ASRock M3A785GM-LE/128 (meg vagyok vele elégedve, mert az ASRock egyre jobb alaplapokat dob piacra), processzor AMD Athlon II X250 3,0Ghz (korábban is AMD procis gépem volt, amire kellett tökéletesen megfelelt, húzva nincs), memória 2*2 Gb GEIL DDR3 1333Mhz Kit. Ha lapot választasz szerintem AMD chiptestes legyen és az is minél újabb. Ram-ból pedig célszerű a DDR3-at választani. Persze a pénztárca vastagságától függ.
  • sugga
    #6589
    Amúgy az nVidia chipsetekkel mi a gond? Mert lentebb olvastam, hogy olyannal szerelt alaplapot semmiképp sem ajánlotok, viszont ebben a legalsó árkategóriában az az általános (olcsóbb ASRock lapokban láttam 780G chipsetet 12000 környékén, ott meg talán a márkával vannak gondok, de javítsatok ki, ha tévedek...).
  • sugga
    #6588
    Hali! Eleinte Intel alapú gépet akartam összeállítani, aztán meggyőztek, így már egy AMD AthlonII 245-ös prociban gondolkodom, viszont nem nagyon vagyok otthon az amd-s világban, és egyelőre elég kusza a sokféle chipset meg a többi huncutság, úgyhogy segítségre lenne szükségem.
    A proci adott, a RAM igazából mindegy, ahogy néztem, már adnak egész olcsón DDR3-asokat is, de ha csak DDRII lesz belőle, az se zavar (ahogy néztem, a DDR3-as RAM fogadása a gyengébb chipsetben üt vissza). Bár most inkább arra törekszem, hogy minél olcsóbban össze tudjam állítani a cuccot, egy hasonló teljesítményű DDRII-es meg párezerrel olcsóbb lenne a DDR3-nál... Ezek alapján két kategóriára bontottam az általam eddig megfelelőnek talált lapokat.
    12000 körül:
    MSI NF520T-C35
    MSI GF615M-P33
    GIGABYTE GA-M68M-S2P
    15-16000 körül:
    GIGABYTE GA-MA78LMT-S2
    ASUS M4N68T-M
    Ezek közül ti melyiket ajánljátok és melyiket nem? Más javaslatot is örömmel fogadok, és előre is köszönöm a segítséget :)
  • fook
    #6587
    pluszt azt nem ad sokat. Ajánlom a Radeon topikot :)
  • repvez
    #6586
    csak mert valahol olvastam, hogy van valami hybrid rendszer amivel össze lehet kapcsolni az alaplapit meg a simát és mint fizikai számolo egység használni vagy ilyesmi.
    Meg ahogy nézem alig találni olyat ahol nincs alaplapi VGA ha meg nem ad semmi pluszt akkor fölöslegesen nem akarok fizetni érte vagy hogy csak bekavarjon a rendszerbe.
  • fook
    #6585
    Crossfire az biztosan kilőve.
  • repvez
    #6584
    Tudna valaki nekem ajánlani egy AM3-as alaplapot ?
    A követelmények :
    optikai hangkimenet kimenet
    DDR2 800mhz ramok támogatása
    Legyen rajta IDE csatlakozo még

    A közeljövöbe fejleszteni akarom a gépet, de csak a CPU
    +alaplapot igy minden másnak vissza kell hogy menjen bele .

    Még egy olyan kérdés, hogyha olyan lapot veszek amibe van integrált VGA akkor azt tudom futtatni crossfire rendszerként a meglévö ATI4850-esemmel?
  • Solten
    #6583
    Computex 2010: a jövő alaplapjai
  • donoki
    #6582
    Nem tudom még nem volt ASUS lapom, megnézem az mit tud :o
    megnéztem: hát azért nem annyiban van mint a 785GT-UD3H, az ASUS az 23k-tól kezdődik, és most minden forinton spórolni kell, hogy jó procit tudjak belerakni
  • berczely
    #6581
    Én a saját lapom ajánlom neked az úgy a 2 lap közti árban van és kiváló!
    Annyit tud mint a GIGABYTE GA-880GM-UD2H!
  • donoki
    #6580
    Hi!
    Gép felújítás előtt vagyok és 2alaplapra esett a választásom, de nem tudom melyiket.
    Szerintetek ezek közül melyik alaplapot vegyem meg?
    GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H vagy GIGABYTE GA-880GM-UD2H
    + indokot is légyszíves!

    Ha ez számít, a 880G-s chipsettes drágább 1500Ft-al!

    Előre is köszi!