7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Tekergo
    #1938
    Naésha vaszek rá egy normális hűtőt?
  • czky
    #1937
    Megrendeltem a gigát. Mindenképpen úgy tevezem h vmilyen kis ventit nyomatok rá. Max rárakom a videokártyára a ventit és onnan fujatom :)))
    Eddig egy A8N-SLI Deluxom volt. Visított is rendesen, majd be is döglött a venti. Kicseréltettem a lapot utánna meg eladtam. Soha többet nem kell aktív hűtéses lap.
    Nézegettem az ASUS A8N-SLI Premium lapot, de HWSW-n oldalakon keresztül csak a problémákat írták róla. 40k-ért meg nem akarok egy újabb bajt a nyakamba venni.
    A Gigabyte-ról annyi rosszat nem írtak, de ha ez se jön be, akkor áttérek az Intel oldalra... :)

    Én a VIA-s lapról lebeszélnélek. Most az van a gépemben (asus a8v-e se). Addig naon jó h nem melegszik, viszont csak sata1 van rajta és abból is csak 2db. Másik meg h piszok lassú. Játékban leteszteltem (Riddick) 6600gt-vel. Uazon a helyen a VIA-s lap 51 fps-t csinált, addig az nforce4-es (msi k8n neo4-f) 59-et. Ekkor naon megutáltam a VIA-t! 3DMark05-ben is 200 ponttal kevesebb a VIA-s lap :((
  • MaSzKa
    #1936
    Gigabyte alalapnál a dualbios tetszik
  • MaSzKa
    #1935
    Új Abit AT8-as CrossFire Xpress 3200 alaplap
    6sata alapból
  • Mike
    #1934
    semmi baja nem lenne, ha az Nforce4 chipset nem fűtene jobban, mint a proci :)
    na most ezen ül a nem túl nagy passziv borda, ami aktiv hűtés nélkül simán 70-80 fokos is lehet, ha megnézed, pont oda teszed a grafkártyát
    szal kazán

    ha meg nem passziv akkor meg a venti 7000-8000 rpm-mel forog, visit mint egy rakéta proszívó 1 hónap múlva zörög is
    vagy heatpipe lehet a jó megoldás mint ami az Abit A8N-n vagy a más gyártók premium kategóriájában 40k felett

    illetve én már ott tartok, hogy talán lehet, hogy mégiscsak VIA-t kéne választani, ugyan nem tud annyit mint az nforce4, de szinte semmi hőtermelése sincs, nekme meg SLI nem kell, SATA2, AMD X2 nem jönne rosszul majd, de minek fizessek most olyan dolgért, amit majd esetleg 1-2 év múlva akarok használni

    én is gondolkodtam a gigabyte-n egyébként, de erre rátenni még egy passziv 6600GT-t istenkisértés lenne - szvsz
  • Tekergo
    #1933
    Mi a velemenyetek rola?
  • Tekergo
    #1932
    Hi! En ezt az alaplapot neztem ki magamnak K8N Pro-SLI
  • reaper4
    #1931
    volt ilyen kérdés?
  • reaper4
    #1930
    kis hülye :D
  • kovy79
    #1929
    Aki azt mondja, hogy nem lehet tuningolni, az enyhén szólva is nem ért hozzá!
    Én igazából semmilyen tipushibájáról nem hallottam.
    Nekem a sima van (majdem uaz) és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
  • Mike
    #1928
    ajanlom a hwsw-t

    illetve itt is volt rola szo, kicsit olvass vissza
  • czky
    #1927
    Hali!
    Mi a véleményetek erről az alaplapról?
    Gigabyte K8NF9-Ultra
    Sajnos más fórumokon olvastam róla rosszakat (újraindul, nem lehet tuningolni és bios problémák).
    Ha vkinek van ilyenje, vagy tud róla vmit, akkor lécci!
    THX
  • Inquisitor
    #1926
    Mivel OEM lap, nem lehet rákeresni az MSI oldalán, de i865G chipset lehet, ahhoz a chipsetdriver meg a VGA driver adott (érdemes az intel oldaláról frisset leszedni), a hangkártyát meg hálókártyát meg kéne nézni egy Everest-el vagy Sisoft Sandrával ...
  • Inquisitor
    #1925
    "Eladó 2db vadonatúj OEM MSI (Acer) Ms 6772-es alaplap. PGA 478, 2 Ghz+, 800 FSB, Intel Chipset, 4 DDR Slot, 3 PCI, 1 AGP, 2 SATA RAID csatl, 6 USB,..."
    Ez alapján tényleg MSI lesz. Amúgy találtam linket az Acer oldalán való letöltésekhez, de csak Acer szervizes passwordel enged(ne) be ...
  • zsanet
    #1924
    azért köszi
  • zsanet
    #1923
    hát ez az
  • izb
    #1922
    az tuti,hogy egy MSI alap,még kérdés,hogy hol is található ez meg..

    Msi live update a te problémádra a megoldás..
    Töltsd le az msi oldaláról,és futtasd azon a gépen,ahol ez az alap megtalálható.
    Kidob minden drivert és egyéb nyalánkságot ami kell neked,ha felismeri az alapot.
  • zsanet
    #1921
    de igen
  • zsanet
    #1920
    Egy pontos tipusleirás is segítene(chipset pontos tipusa stb)ha valakinek van ilyen alaplapja kérem segítsen
  • zsanet
    #1919
    Sziasztok. ACER MS-6772 deszkához keresek drivereket(video,chipset,audio,network)a neten nem találtam,fontos lenne
  • Inquisitor
    #1918
    "Ha valamit nem tudok, megkérdezem a nagy SG közösséget!"
    Azért fórumokon is szoktak nagy baromságokat állítani, még én is.
    Másrészt itt mindenki azt dícséri ami neki van, és szidja ami neki nem szimpi (ha igaza vna ha nem) vagy ami már bedöglött neki (ami megint nem jelent semmit), szóval óvatosan. ;)
  • CSOCSO
    #1917
    lol.. most vettem eszre hogy a gigabyte nem jo nekem mert csak ket ram slot van.lol.. mennyire vak vagyok
  • CSOCSO
    #1916
    ezekrol beszelek
  • CSOCSO
    #1915
    felejtsd el azt az alaplapot.. teljesen felreneztem az egeszet... amugy is PCI-e kartyam van.. es nem AGP..

    talaltam 50 alaplapbol kettot ami nekem megfelel ( 4sata, ddr, 775, pci-e)... ossz-vissz ketto... csak el kene donteni melyik legyen
  • Kövesdi A
    #1914
    ok
  • kovy79
    #1913
    Én is pont ezt mondom, hogy a magyar sajtónak nem igazán hiszek.
    Ha valamit nem tudok, megkérdezem a nagy SG közösséget!
  • Mike
    #1912
    a ramiris nagyker
  • Inquisitor
    #1911
    "amugy szerintetek nyára melyik lapot lesz érdemes meg venni ?"
    Gondolom Intel vonalon vlami jó kis i965-975 alapot (bár ki tudja akkor is még s775 lesz e?), AMD-ből meg aktuáli NForce chipsetes AM2 vagy F1 socketes lapot. Esetleg Crossfire 3200 ATI chipseteset, ha addigra lesz mellé normális déli híd.
  • Inquisitor
    #1910
    "Elég gyakran az a tesztgyőztes, akinek egész oldalas hirdetései vannak az újságban..."
    Ez inkább a magyar sajtóra érvényes szerintem. Évekig figyeltem, hogy német újságokban szinte sose azok a termékek győznek, mint nálunk. Mivel arra precízek az emberek, és nagyon nyűgősek ha átverik őket, úgy döntöttem a német újságteszteknek hiszek inkább.

    Kedvencem az volt, mikor az első P4-es lapokat tesztelték a Chip magazinban.
    Volt ott jó kis Asus, AOpen, meg sok más. Erre győzött a tesztben az ABit, ami nem adott stabil feszt a procinak, és Bios frissítés nélkül még bootolni se tudott, de legalább lasabb volt a többi lapnál :)
  • Inquisitor
    #1909
    "mindegy felejtos .. csak ket sata-t tud:("
    Mit vársz egy ezer éves i865 chipsettől? :O
    Másrészt hosszú távon rosseb venne olyan 775-ös alaplapot, amibe az új procik már nem mennek, és csak AGP-t tud ...
  • kovy79
    #1908
    Én is olvastam a cikket és jelentem abszolút nem lassú a lap.
    Sőt ugyebár a HT-nek max 4*-esnek kellene lennie (nForce4-4x), de uúgy,mint az Ultrában 5*-ös. Tehát csak a -4 SATAII és DualBIOS-ban különbözik az Ultrától. Ezt a nagytudású cikkírók elfelejtették közölni.
    Elég gyakran az a tesztgyőztes, akinek egész oldalas hirdetései vannak az újságban...
  • Kövesdi A
    #1907
    csak az a kár hogy a ramiris-sban ahogy én néztem nincsenek fel tüntetve az árak !
    amugy szerintetek nyára melyik lapot lesz érdemes meg venni ?
  • Kövesdi A
    #1906
    hát szómi szó az is meg nyert valami ajánlási dijat de a pálmát a Chiftec a Msi.a Asus.és csak utána jött az Abit és csak azért lett utolsó ezek között mert rosz a anak a lapnak a felépitése ezért macserás a összeszerelés !
  • Mike
    #1905
    a teszteket altalaban az Abit nyeri
  • Mike
    #1904
    az, hogy a chipben mit irnak olyan szinten nem mervado...
  • CSOCSO
    #1903
    jo de szar a helyzeet mert sima DDR kell.. 4 sata csatival es 775.. nahmarmost 50 alaplapbol alig van par ilyen.. es akkor valogassak ugy hogy jo is legyen.. hat fuck:(
  • CSOCSO
    #1902
    nah talaltam ket masikat:
    gigabyte
    abit

    mindketto tetszik.. a ketto kozul dobozrol aszondanam hogy gigabyte.. azon legalabb feltuntetik hogy huu extreme performance meg minden.. bar altalaban ez semmit nem jelent..
  • Gabesz amd64
    #1901
    akkor vegyél olyat ami nem SE.

    amcsiba úgyis olcsóbb a cucc mint idehaza :P
  • CSOCSO
    #1900
    mindegy felejtos .. csak ket sata-t tud:(
    ennyit errol..
  • CSOCSO
    #1899
    hat hja.. az atx power connector az valoban szanalmas helyen van