7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • izb
    #1978
    Azért az az ok elsösorban a sebesség külömbség miatt van azt hiszem.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • izb
    #1977
    Sorry ha annak tűnt,de én csak egy elérést szerettem volna az adott termékhez.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • Kövesdi A
    #1976
    és amugy szerintetek meik érdemeseb meg vani 939-es foglalatú alaplap vagy 754-es

    mert vagy 939-es 3200+ vagy 754-es 3000+ kerül majd bele és ahogy néztem a teszteket hogy ki menyi pontot kap egy gyerek hasonlo pontot kapot mint a haverom pedig a havernak 754-es van a srác-nak meg 939-es tényéleg enyi lenne a külömbség ugy-50-100-pont és ezt nem igen veszem észre és 15000 +-ba kerül a 939-es megéri ?
  • Mike at home
    #1975
    de ennyi energiaval ott a VIA

    csak Mo-n nyaljuk-faljuk ennyire az nvidia-t
  • Mike at home
    #1974
    nem kell gunyolodni

    talalkoztam vele a mult heten, de mar nem tudom hol
  • izb
    #1973
    ja ja.
    Az Nvidia gyermekbetegségei,bár megy is mint atom:)
    Te ezen az alaplapon,meglepően sok PCI van.
    Hehe

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • Punker
    #1972
    mennyivel egyszerűbb nem? :)

  • izb
    #1971
    hehe.
    ez is igaz:)
    De ami késik,nem múlik:))

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • Punker
    #1970
    hát kb, na ezért is jobb nekem az Intel ott nem kell ilyenekkel bajlódnom :)
  • izb
    #1969
    Szerintem azért nincs,mert egyszerüen ahány alaplap,annyi féle hőcsöves hűtőre lenne szükség.
    nincs referencia hogy minek hogyan kell kinéznie,mint mondjuk a videókártyáknál.Igy nehéz előre tervezni,hogy mi hogyan fog elférni késöbbiekben.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------

  • Punker
    #1968
    Zalman oldalon nem találtam, pedig ők szeretik a csöves megoldásokat. :(
  • izb
    #1967
    Mi nem kell?
    írj linket ha van ilyen,mert én még nem taliztam hasonlóval,csak alapból rászereltel.
    Ami meg nem ugyanaz.

    --------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • Mike at home
    #1966
    nem
    az AMD Athlon XP SocketA-as

    elleenben 754-es procit be lehet tenni, 64-est is, ha 754-es procit kersz, olyat is fognak adni
  • Mike at home
    #1965
    nem kell ez!
    letezik ilyen
  • Mike at home
    #1964
    no igen, de emberi aron csak az Abitnak ven heatpipe megoldasa (25k) es ebhol nem kapsz 3 ev garival, illetve a support is jelen pillanatban meg eleg ketseges
    meg ugye ott a premium osztaly 40k folott
    annyit szerintem meg az egesz nem er
  • szabi73
    #1963
    Tehát az xp-t nem lehet belerakni.
  • izb
    #1962
    nem fog menni.
    Két külömböző tokozású prociról beszélsz.
    Az XP az Socket A tokozású a 754-es meg a 64 bites sempon procikat szolgálja ki elsősorban.

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------
  • czky
    #1961
    Tényleg??? Volt nekem A8N-SLI Deluxe lapom és jó ideig passzív zalman-al (NB47J) használtam zárt házban és nem volt semmi baja. Különben meg írtam a végén h nem árt fujatni vmivel...
  • szabi73
    #1960
    Helló.
    A s754-es alaplapba be lehet rakni az amd athlon xp procit?Sajnos még kezdő vagyok nagyon és nemigen értek ezekhez a dolgokhoz.Alaplapot szeretnék venni és athlon procim van.Idővel procit is szeretnék cserélni.Ezért kellene egy kis segítség.
  • izb
    #1959
    Légyszi dobj egy olyan hetpipe hűtő linket,amit külön vehetsz nforce4-es alaplaphoz.

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
    --------------------------------

  • dara
    #1958
    Ez nem teljesen igaz. Pl a heatpipe-okkal megtámogatott hűtők igencsak jók! Egy sima borda viszont tényleg kevés.
  • szabi73
    #1957
    Sziasztok.
    Alaplapot szeretnék vásárolni kb.25 000ft-ért.Milyet ajánlanátok?
  • Mike at home
    #1956
    csakhogy az NForce4 Ultranak a passziv huto keves
  • czky
    #1955
    Ha passzívba szeretnéd, akkor egy NB47J jobb lenne rá mivel nagyobb, persze ha elfér a vga-tól. De szerintem egy halk ventivel egyiket sem árt fujatni, főleg ha tuningolsz is...
  • feco
    #1954
    hello
    van egy Asus A8N-SLI alaplapom és a chipest hűtőt cserélném le passzív hűtésre.
    Egy Zalman ZM-NB32K tipusu hűtőre gondoltam, de nem tom h ez mennyire lenne jó. Valaki leirhatná a véleményét erről a hűtőről. :)
  • Punker
    #1953
    Zalman (ha befér)
  • alakulat
    #1952
    hi
    lenne egy kérdésem van egy asus asn-sli alaplap és le szeretném cserélni a chipest hűtőt egy passzív hűtőre. Milyet érdemes venni?
  • czky
    #1951
    Próbáltam már így is. Sőt volt már a HT szorzó 1x is...
  • [Jakuza]
    #1950
    Bizony az a megoldas.
    HT szorzo 4x-re, a RAM meg ha csak sima 400MHzes akkor 166-re.
  • czky
    #1949
    A Gigabyte honlapján a FAQ-ban ezt írják erre a problémára:

    "Based on AMD K8 platform structure, when you change CPU FSB speed, DDR and Hyper Transport clock are also be affected. To raise CPU FSB speed, DDR and Hyper Transport clock are also raised. If computer hang up in this condition, you could try to decrease DDR and Hyper Transport clock. Please kindly pay attention, to raise CPU FSB clock does not fit specification defined by CPU vender, and we do not responsible for any results from overclock."
  • czky
    #1948
    Nah megvan a giga k8nf9 ultrám.
    Minden szép és jó, csak tuningolni nem enged. Már 210-es FSB-nél is a következő képet adja:

    Ezt kiírja és reboot-ol

    A procit biztosan lehet tunigolni, mivel ASUS alaplapban ment 2700MHz-et is.
    Próbáltam h lejjebveszem a HT-t, adtam feszkót a procinak és a ramoknak is. Lejjevettem a ramok sebességét, szinte mindent kipróbáltam, de nem engedi.
    Kipróbáltam az összes létező BIOS-al.
    Windows-ban az EasyTune5 progival tudok rajta 200Mhz-et húzni(220mhz FSB). Szal nem értem.
    Olvasgattam más fórumokon is és másnak is hasonló gondja van.

    Ha vkinek van vmi tippje, akkor azt örömmel venném.
  • Tekergo
    #1947
    Én is erre a hutore gondoltam, egyebkent tenyleg annyira nehez folrakni? Igazából ennek én nemnagyon hiszem, hiszen egy Thermaltake gondol mindenre :D
  • Mike at home
    #1946
    nem rohogunk, nagyon szep, akkuratus rajz :)
  • Mike at home
    #1945
    koszi, mindenkeppen fotozd le nekem legyszi, meg az sem lenne rossz, ha elmondanad hogy raktad ra, meg hogy hogy kotod 5V-ra (gondolom a 12 helyett) sajnos nem vagyok nagy barkacsmuvesz, szal azert erdekelne reszletesen (sosem csinaltam meg ilyet - bar gondolom nemr lehet nagyon bonyolult)

    a deszka sebessegevel meg vagy elegedve?
  • kovy79
    #1944
    Házam lent az aláírásomban.
    Most nem igazán van időm fotózgatni, majd este körül +csinálom.
    Addig vázoltam 1et, kb így néz ki (nem röhögni a rajzon!):



    Biztos vagyok benne, hogy nem fog megsülni sem a kártyád, sem a lapod.
  • Mike
    #1943
    hogy birtad ratenni? kepet tudnal rola csinalni?
    szerinted ha passziv gigabytos 6600GT rakok meg ra, nem fog osszesulni?
    milyen hazad van?
  • Mike
    #1942
    az jo, csak a giganal barkacsolni kell, hogy ramenjen

  • kovy79
    #1941
    Nem igazán tudsz rárakni semmit, nagyon kicsi a hely.
    Ez is éppen elfért az én gépemben, ill csak a ventit raktam rá az eredeti bordára:

    Mike! Az viszont hülyeség, hogy 80 fokos lenne a chipset.
    Te próbáltad már? Nekem GA-K8NF9 van. Valóban melegszik, de max tuningnál sem okozott problémát (nem 2 percig eregettem 2600Mhz-en a 3000+-omat).
    Igaz, hogy rátettem a fent említett hűtőt, de 3 hónap alatt 1szer kapcsoltam be (mármint a hűtőt :D), akkor is csak kiváncsiságból (amúgy 5V-on jó halk).
  • Mike at home
    #1940
    aha
    csak nem lehet kapni
    meg kin hajtod be a 3 ev gart?

    azt hiszem nekem MSI lesz, meg valami thermaltake/coolermaster chipsethuto, lenyeg a 20dB alatt
  • MaSzKa
    #1939
    vegyél abit an8 ultrát és adnak hozzá jó kis heatpippehűtőt
    és mindezt brutto 25eFT-ért baráti áron