7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • CSOCSO
    #1898
    kofke
  • CSOCSO
    #1897
    jo. gondoltam hogy azt jelenti de mar felem az ilyen szaroktol a Vm kartyam miatt ( ami butitottat jelent)

    nomeg az a baj hogy nemtom hogy van e 24 pines alaplapi kabelem... mert most 20 pines van de remelem van a tap dobozaban 24 pines...
  • Kövesdi A
    #1896
    Azem a chip magazinban a februári számban volt egy teszt és a Gigabyte GA-K8NF9-azt írták hogy a közül a 6 lap közül amit teszteltek az a leg lassab !
    az első nem tudom meik is volt de a második lett aszem a MSI.és utána a Usus csak azért lett 3-madik mert nem ólcsó !

    de ha szerinted nem lassú a Gigabyte GA-K8NF9 akkor nem 4
  • Gabesz amd64
    #1895
    amúgy
    Boldog Szülinapot
  • Gabesz amd64
    #1894
    hát az elrendezése az tetszik
    bár egy dolog ami nem tetszik az az "ATX Power connector" elhelyezkedése.

    igen azt jelenti
  • CSOCSO
    #1893
    remelem az en kerdesemre is valaszoltok majd
  • Gabesz amd64
    #1892
    a tomshárdver által kiadott teszt szerintem kacsa.
    majd pont ők kapnak egy M2-es procit tesztre...wehhehehehe

    De majd kiderül minden júniusban.

    Ph is megírta,hogy:
    "A hamarosan megjelenő AM2-es AMD processzorok egyik fő újítása, hogy immár támogatni fogják a DDR2-es memóriákat. Azonban egyre több forrás állítja, hogy a processzorok az első pillanattól fel lesznek készítve a 800 MHz-es modulok kezelésére is."

    azt a mushkin memcsit meg elírtad: 103000 Huf 2*1gb memória
  • Gabesz amd64
    #1891
    hát Te hülye vagy![nemszemélyeskedik]
    és akkor mit vegyek? Intelt? wehheehheehe


    akkor mért vettél Te S754-set?

    meg jobban járok ahogy leírtam,mint Te a S754-del.mert ha kijön az M2 akkor a s939-nek nem lesz egyből vége,de a 754-nek kapásból(nem is fogkják már gyártani,igaz a S939-es procik gyártása is leáll fog állni).

    és ha nem figyeltél volna,hogy mit írtam("kevés lesz már a S939 is akkor majd szépen megy bele az X2" ) akkor sajnállak.Én tojok egyelőre az M2-re.Amire az kiforrott lesz az kb 2007 eleje.

    és egy S939-el ki lehet még huzni elég sokáig(főleg,ha egy X2-re bővitem).
    nem akarok hülyeséget írni,de én úgy gondolom,hogy 2008-ban még biztos elég egy x2-es proci.
  • CSOCSO
    #1890
    kineztem egy ilyen alaplapot...

    p5p800 SE...

    nahmarmost.. mindenem megvan ..csak a mostani alaplapba (p5gd1-vm) ben alig ferek el.. a hagkari es a vidkari egymas nyakaban van.. alig kapnak levegot.. a ramokat ugy tudom kiveni ha elotte a vidkarit is kiveszem.. ha a vidkarit kiveszem szetcsusznak a sata vinyi kabelek..szal kesz kaosz..
    a nagy baj hogy elvileg a vm alaplapom valami butitott biosu... es nemsokat lehet rajta tekerni.. a kerdes hogy a p5p800 al jobban jarnek-e? es az SE mit jelenthet... (second edition? de ez jo nekem?)
  • Mike at home
    #1889
    "A masik, meg ha valakinek van penze a legujabb procikra, az mar boven tud venni melle egy hozza illo lapot is. Sztem..."

    az annyira nem is bitos :)))
  • Mike at home
    #1888
    jaja, pl. siman el fogom tudni adni a meg regebbi gepemet amiben egy 750-es AMD van egy Gef2-vel, fel giga rammal
    mai jatekok nem futnak, de minden masra jo
  • Mike at home
    #1887
    ramiris

    hol olvastad hogy lassu?

    egyedul a passziv chipsethutes melegszik ezerrel, ha tunningolsz
    megoldaskeppen ra szoktak tenni egy 4 centis ventit

    az MSI-rol meg azt olvastam, hogy iszonyatosan zorog a chipsetventije, plusz - amit a honlap is ir - eros tap kell neki

    az asus-szal nincs baj, csak egyreszt megint a memoriak nyakara raktak a grafkartyat, masreszt a 25k-s szegmensben full fapadot adnak
  • Mike at home
    #1886
    igazsag az, hogy mar kene a Gef4 helyett vmi uj, mondjuk egy 6600GT meg gondoltam a SocketA-s 2000+ Athlon Xp-met is le kene mar cserelniszal ezert gondoltam vmi 939-es cuccra
    masreszrol meg elegem van ebbol a zugasbol, tehat a csendesseg meg fontosabb
  • Mayday
    #1885
    Nem kell ahhoz luzer. Nem mindenki veszi mindig a legujabb dolgokat a gepbe. Mindig lesz, aki kisebb gepet vesz, mindig minden szintnk lesz piaca. Mar egyesek eltemettek a s754-et is, de sokan meg socket A alaplapot vesznek, es ez igy van sztem rendjen.

    A masik, meg ha valakinek van penze a legujabb procikra, az mar boven tud venni melle egy hozza illo lapot is. Sztem...
  • Inquisitor
    #1884
    Nem tudom, de az FX mivel tud többet?
    És ha az árát tekintjük? Csak mert mint ha ólcsóbb lenne az Opteron s939 széria is ...
  • Kövesdi A
    #1883
    hi te holtaláltál rá ere a lapra és az MSI K8N Neo4Fi mert én egyszerüen nem találok sehol Aqua-ban nincs !

    Részletek! Gigabyte GA-K8NF9 AMD 64 nForce4 DDR 400 PCIE 6ch S939
    mert elvileg ilyet szeretem volna veni a aqua-ban csak hogy ma olvastam hogy álitolag nagyon lassú a lap ug yhogy akkor inkább MSI-t venék vagy ASUS-t
  • Tekergo
    #1882
    Ha véletlenül az X2 elavulna ott van az FX, aminek az ára úgyis lefog menni ha kijon az M2-es foglalat
  • Inquisitor
    #1881
    Jaja, volt róla egy tesz, a DDR667 miat lasabb volt az AM2-es proci, mint hasonszőrű s939 kollégája. És ez előre sejthető volt, franc se érti AMD minek erőltette a DDR2-t. Csak a számok miatt? (Hülye gondolkodás, amin nagyobb szám van az a jobb?)
    Ha nagyon kell, akkor én egy ólcsó és agyontuningolt Sepmron (64bit) s754 gépet raknák össze, lehetőleg PCIE videóval ;)
    (Apropó Epox gyárt s754 SLI lapot az új 2x16-os kiosztásban :D )
  • MaSzKa
    #1880
    szerintem akármit veszel szarul jársz
    s754régi
    s939 itt a vége
    m2 dd2-es ami lassú mem (667-is) a 1000MHz-z az meg drága 800-as is drága (2gb muskin 11000Ft)
    jön majd késöbb ddr3-as

    átmenetileg érdemes venni 1 2500+sempront+abit nf8 lapot 32000Ft 64bit-es
  • Gabesz amd64
    #1879
    én majd valamikor tavasszal veszek új gépet és az S939-es lesz.
    ha kevés lesz már ez is akkor majd szépen megy bele az X2(persze ha már kiforott és minden alkalmazásban jól fut)és azzal már az M2-t át lehet "ugorni" és majd következő generációig(2008-ra írták,ha jól emléxem) ami már DDR3-as memcsikkel fog menni
  • MaSzKa
    #1878
    a Soltek annyira nem rossz márka
  • Mike
    #1877
    így van
    de ki akar bővíteni
    mire nekem új kell, már új lábkiosztású AMD van

    most is vehetnék az Abitba (Socket A) procit
  • Gabesz amd64
    #1876
    ez nem támogatja a Dual Chanelt...ezt a deszkát(a későbbiekben) nem tudod bővíteni x2-es procikkal. így hát kuka lesz a sorsa egy idő után(vagy esetleg elpasszolod valami lúzernak aki nem ért hozzá)

    meghogy Soltek?
    hmmm

    igaz Te döntesz,nem én :)
  • Mike
    #1875
    mibaj ezzel? :)
    2 giga ramot akarok - ott a hely
    a proci olcsóbb mint a 939-es
    1 PATA 1 SATA vinyónak minek több csati?
    SLI-t nem akarok akkor miért nem jó a VIA 890?
  • Gabesz amd64
    #1874
  • Mike
    #1873
    hehe, most beszélgetek egyik régi haverommal, aki mindig visszarángat a földre
    minek nekem 939?
    minek nekem a proci mellé fűtőtest?
    minek 8 sata?
    ha új procit akarok, nem cseréltem eddig mindig alaplapot?

  • Punker
    #1872
    ezzel még mindig egyszerűbb :)

  • Mike at home
    #1871
    naja, csak az 44k, ne felejtsd el
  • Gabesz amd64
    #1870
    értelmes hűtés!? jáj :)

    ha akarom akkor a Diamond plusról leszedem azt kis ventit aztán ott is ott van az értelmes hűtés
  • Punker
    #1869
    mert azon van az egyetlen értelmes hűtés, persze ettől még abit marad :(
  • Gabesz amd64
    #1868
    mért kell ennyire erőltetni ezt az Abit deszkát?

    na mindegy,mindenki azt vesz ami neki tetszik
  • Gabesz amd64
    #1867
    nincs mit!
  • DanyyX
    #1866
    Aham. Köszi. :)
  • MaSzKa
    #1865
    http://kiskerarak.hu/prices/cat?c=61.0&t=14062

    itt van an8ultra 25200-ért
  • MaSzKa
    #1864
    pedig csak 2000Ft-al drágább
    később pedig jobban el tudod adni az sli-st
  • MaSzKa
    #1863
    na jó több képet már rakok be ma mert le leszek b@szv@!
  • MaSzKa
    #1862
  • MaSzKa
    #1861
    ez az sli-s verzió
  • Mike
    #1860
    sli nem kell, soha nem fogok két grafkarit venni
  • MaSzKa
    #1859
    ja és a 2.0-on már 7.1-es audio van realtek 8xx