7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • balcsi70
    #6659
    Sziasztok.
    Ebbe az alaplapba konkrétan milyen proci jár? kérdés
    Azon kívül hogy Athlon64 and Sempron.És valaki tudna adni egy linket ahol lehet hozzá kapni olyan procit?(és kb mennyi),és az alaplapot milyennek tartjátok? Köszi a választ.
  • tomi04
    #6658
    ja de nem igazán szeretnék memóriára költeni
    amugy mennyire észrevehető az hogyha ddr2-es a ram ugy értem hogy mi a különbség a 2 között (tudom hogy a ddr3 gyorsabb itt most látható különbségre gondolok)
  • Puhos
    #6657
    Ezek szerint a használt cuccokból nem jön be komoly pénzed. De ha tudsz melózni egy keveset akkor az jó! Akkor az alaplapra is megvan a pénzed, már csak a memóriára kell valamennyit összeszedni.
  • tomi04
    #6656
    Hát a intel d-s prociból nem hiszem hogy sok jönne be és a ddr2-es ramokat is 1000-1000 forintért vettem bele ugyhogy nem lenne olyan nagy a befektetésre váró összeg
    Jó hír viszont hogy 2 nap alatt kerestem 24000 ft-t amit 2 hét mulva kapok meg és a procira már 2 korábbi munkából összejött a pénzem:D
  • Puhos
    #6655
    Értem, csak az írásodból ez nem derült ki eddig. A régi alkatrészekkel mit csinálsz? Mert ha eladod akkor azt az összeget is befektetheted az új alkatrészekbe. Én akkor is azt tanácsolom, hogy olyan lapot vegyél amibe DDR3-as ramot tudsz rakni.
  • Solten
    #6654
    Hi. A CPU-ra menyit aldoznal?
  • tomi04
    #6653
    De abból a 35-ből lejön a proci 13400
  • Daniel19
    #6652
    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem!

    AGP-s gépről szeretnék PCIE-ra váltani, és a Gigabyte EP45-ös lapokat nézegetem már jó ideje, de iszonyat sok fajta van, és ahogy olvasgattam mind között van eltérés, hol kisebb, hol nagyobb. 20 ezret mindenképp áldoznék rá (akár használtan is), a kérdés csak az, hogy most 2010 júliusában milyen lapot érdemes venni, amely már korrekt, kifejlett és időtálló lesz. Tehát mely típus és milyen rev. lenne ideális? (Egyébként Intel Quad 6600-at szeretnék majd beletenni, persze ha találok.)

    Várom válaszaitokat! ;)
  • Puhos
    #6651
    Szerintem felesleges olyan drága alaplapot venni. A 20,000 - 25,000 Ft-os árkategóriában vannak nagyon jó lapok pl:

    ASROCK M3A785GXH/128M
    ASROCK M3A790GXH/USB3
    ASROCK 880GMH/USB3
    ASROCK M3A790GXH/128M
    ASROCK 870 Extreme3
    GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H
    GIGABYTE GA-880GM-UD2H
    GIGABYTE GA-MA790GPT-UD3H
    MSI 785GM-E65
    MSI 785G-E53
    Szerintem ezek között vannak nagyon jó lapok a te általad választott processzorhoz. És akkor már nem is sokkal kell kipótolnod a maradék pénzed és tudsz venni 2Gb DDR3-as memóriát is. Pl.:
    KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT KVR1333D3N9K2/2G 15.188 Ft.
  • tomi04
    #6650
    De például a total war sorozatot nehéz lenne konzolon tolni
  • tomi04
    #6649
    Amugy 35000-t szánok az alaplapra a procira (x2 240 ez kb. 13400 ha jól emlékszem) és ez alá kéne egy lap ezért nem fér bele a ddr3

    A komolyabb játékokat meg tudom játszani konzolon
  • tomi04
    #6648
    Jogos csak tudod olyan szükösen kell gazdálkodnom amennyire csak lehet ezért emlegetem annyira bocsi
  • Puhos
    #6647
    Szia!

    Erről a hybrid dologról már volt szó #6610.
  • tomi04
    #6646
    Gondolkodtam valami hybrid lapon is de arról nem sok jót olvastam forumokban (pl: lassabban kezeli a memoriákat meg ilyenek) bár én nem zárkózom el egy ilyen laptól sem.
  • tomi04
    #6645
    Köszi a véleményt tisztában vok azzal hogy a ddr3 jobb lenne de most nem tudok arra pénzt szánni hogy 12-15 ezerért pótoljam a most meglévő 2 gb ddr2-est ddr3-asra (bár ezt nagyon sajnálom:( de ez van)
  • Puhos
    #6644
    Szia!

    Szerintem jó lapok, de viszont szerintem már nem érdemes olyan lapot venni amibe nem lehet rakni DDR3-as memóriát. Ugyanis a DDR2-es már drágább mint a DDR3-as. Meg ugye előre kell haladni, nem hátra. Bár ezt mindenki maga tudja.
    Az ASRock lapok ára megugrott, ugyanis egyre jobb lapokat raknak össze és dobnak piacra.
  • tomi04
    #6643
    Szerintetek melyik a jobb???

    http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A785GMH/128M
    vagy ez
    http://www.asus.hu/product.aspx?P_ID=yCI8UenairUZJWET&templete=2

    azért van ez a dilemma mert az asrock ára hirtelen 20000-re nőtt és kb 4-5 ezerrel drágább lett mint az asus.
  • Puhos
    #6642
    Szia!

    Ezekhez mit szólsz?
    1.
    2.

    Én az elsőt választanám, na nem csak azért mert nekem is ez a típus van, hanem mert újabb a chipszett rajta. A végső döntés persze a tiéd.
  • tomi04
    #6641
    A gigabytok nagyon megbízható lapok nekem is azt ajánlották (bár én még nem bírtam megvenni) de amugy már van 785g-s chipset is.
  • tomi04
    #6640
    Ez lehet a dolog kulcsa amugy láttam azt az írásodat és néztem is rajta egyet mert a K10 az az ujjabb procik gyártási elve.
    De amugy akkor ez lehet a megoldás.
  • Gascan #6639
    Sziasztok.

    AM3 foglalatos X4 965 3,4GHz, Geil Dragon 2x2GB KIT DDR3 1600 CL9, Sapphire Toxic HD5850 1GB mellé keresek egy alaplapot 25 ezer forint könyékén.

    Gigabyte 770 chipset megfelel a céljaimnak? Nem nagyon szoktam tuningolni. Inkább hosszútávon megbizhatót keresek, integrált vga nélkül.
  • ates84
    #6638
    Egyébként tényleg érdekes volt, hogy a CPU-Z K10-esnek jelezte az 5000+-os procit (ld. #6628-as hsz.).
    De nem véletlen, mert van ilyen: LINK
    (Ez a K10-es család 5000-se. Nem csak K8-as 5000-es van ezek szerint.)

    Így viszont érthető, hogy a régi AM2-es lapokban nem ment ez a CPU, de az én AM2+-os lapomban igen...

    Remélem ez a magyarázat.
  • Tetsuo
    #6637
    i5 750hez (ill 760) milyen firewire-s alaplapot ajanlotok?
    Ill az 55 Gigabyte-os alaplabol hogyan lehet normalisan valasztani (plusz ASUS stb) mikor a sajat weboldalukon nincsen pontosan megmagyarazva mi a kulonbseg a chipkeszletek es fejleszteseik kozott..

    Elore koszi.
  • tomi04
    #6636
    Szerintem menne de ezek után esküszöm hogy nem mondok semmit biztosra
  • ates84
    #6635
    Nem vizsgálták be. Egy PC szervizbe ugyan le lett adva egy fél napra, de ott nem volt 1 db AM2-es lap sem, úgyhogy nagyon nem tudtak mit ügyködni szerintem. De ők is azt mondták, hogy valami bibi lehet az alaplappal.

    Az én gépemben viszont tegnap ki lett próbálva és működött. Kérdés, hogyha rendelünk egy ILYEN alaplapot, akkor abban menni fog-e...
  • tomi04
    #6634
    Igazad lehet
    Amugy másképp azt mondanám hogy elfüstölt az alaplap de ugy hogy egy korábbi procival jól müködik igy ezt nem jelenteném ki és azt se mondhatjuk hogy a proci hibás mert azt mondtad hogy bevizsgálták és ugy nem találtak rajta hibát.
    Így tehát szerintem az a helyzet hogy én is azt mondom hogy nem kompatibilisek egymással
    mást nemtok
  • ates84
    #6633
    Szerintem, ha semmi életjelet nem ad egy gép csak pörög (nincs boot képernyő sem!), akkor azon a bios frissítés sem segít. Ott valami kompatibilitási probléma lehet csak.
  • tomi04
    #6632
    Igazából akkor nem tudom hülyeséget meg nem akarok mondani máshol is irnak egy pár furcsaságot erről a lapról de azt bios frissítéssel meg oldják
  • ates84
    #6631
    De mint írtam, az én alaplapom cpu support listájában nem szerepel a szóban forgó 5000+, mégis frankón működött...
  • ates84
    #6630
    Az én procim:
    AMD Phenom II X3 720 BE
    Kód: HDZ720WFK3DGI

    A másik kettőt (3800+ és 3600+) nem tudom.

    Az én procim szerepel lapom support listájában.
  • tomi04
    #6629
    a tiéteknek mi a kódjele???
    azért kérdezem mert a megadott nincs rajta a support listen és az asusos support lisen is meg határozó lenne
  • ates84
    #6628
    Az MSI lapban ezelőtt a 3600+-os 2 magos AMD volt. Most is az van benne és jól is működik.

    Akkor néhány link:

    A szóban forgó 5000+-os AMD (itt a link egy ADO5000IAA5CU kódjelű 5000+-os mutat - bár a link nem is jó, meg hát ki tudja...)

    Az MSI lap CPU support listje

    A másik ASUS lap oldala (support list jobbra)

    Az én ASUS lapom oldala Ebben a lapban ment a proci, holott CU-s kódjelű 5000-es proci nincs a support listemben, csak DO, DD meg DS jelűek.

    Szóval a support listre nagyon nem lehet adni. Alapvetően az a gáz, hogy AM2-es proci - ami nem egy mai darab - miért nem megy 2 különböző régebbi AM2-es lapban?
    Mert nálam működik.
    Mondjuk a gépemen a CPU-Z K10-et írt ki az 5000+ nevének :))) Pedig ez K8-as cpu ugyebár... (A Specification sorban volt ott az, hogy AMD Athlon X2 5000+. Szóval elvileg ez tényleg egy AMD Athlon X2 5000+.)

    Szóval erre próbáljunk meg gombot varrni, kérem!
  • tomi04
    #6627
    Biztos rajta van a support list-en???
    És milyen proci volt ezelőtt a gépben???
  • ates84
    #6626
    A BIOS frissítéssel nem lehetett probléma. A régi procival ugyanúgy hibátlanul működik a gép. Az új procira meg nem volt hatással az új BIOS.
    Egyébként Win7 alól frissítettük, minden gond nélkül.

    Amikor a szűz BIOS-os lapba betettük a régi procit azonnal visszavette a CPU hűtő a fordulatot a gép elindításakor. Érdekes, hogy az 5000+ esetében sem az MSI lapban, sem az említett régi ASUS M2NE lapban nem így történt. Maxon pörög, mintha nem is érzékelné a processzort...

  • ates84
    #6625
    Nos mivel a szomszédban lakom tudom mi történt azóta. :)

    Az MSI lapban most hiba nélkül fut 2 gb ddr2-es kingmax ram, egy 5750-es sapphire vga és egy 3600-as x2-es athlon proci.
    Ha az 5000+-os proci kerül bele, akkor csak felpörögnek a ventik meg a vinyó, de se kép se hang. Mintha a monitor nem kapna jelet...
    Tehát csak akkor van gond, ha az új proci van a lapban.

    Egyik haverunknál kipróbáltuk ezt az 5000+-os procit az Asus M2NE alaplapjában (amiben aegyébként egy sima 3800-as egymagos athlon van). Ott ugyanez votl a gond (pontosabban a gép a elindult, majd magától kb. 4 mp múlva leállt - se kép se hang - pedig frissen pasztázva, AC Freezer hűtővel próbáltuk).

    Aztán kipróáltuk az 5000+-os procit az én alaplapomban - ld. aláírásom - és abban hibátlanul működik. CPU-Z szerint is. Win7 meg minden megy frankón.

    Szóval olyan mintha a régebbi alaplapok - nvidia chipsettel - valamiért nem szeretnék ezt a procit, hiába van a support listben. És hiába küldenénk vissza a procit gariban, mert nincs vele gond, ez bebizonyosodott.
    Ú
    gyhogy most úgy néz ki az MSI K9N Neo lap cserélve lesz egy olyasmire, ami nekem van: natúr ASUS M4A78-ra (PRO már nincs az iponon).
  • tomi04
    #6624
    http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35900
    Itt a második forumozo azt irja hogy lehet hogy a frissítés vágta tönkre
  • tomi04
    #6623
    Azóta keresek orvoslást a gondodra amióta irtál de ugy látom hogy mindenkinek be jön ez a lap.
    Sőt uj játékokat futtatnak rajta de azért próbáljuk meg megoldani.
    Tehát az uj és a régi procival se jutottál el a biosig???
  • Szabi84
    #6622
    msi k9 neo f
  • Szabi84
    #6621
    Szevasztok!

    4 éve vettem egy ilyen alaplapot, Bios frissítéssel kellett kezdeni, hogy használni is lehessen.

    Természetesen ismét megszopatott...

    Pár napja vettem egy Sapphire 5750 kártyát egy AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 procit.. Miután betettem az alaplapba és elindítottam, nem történt semmi, azon kívül hogy a ventillátorok pörögnek. Se kép se hang, még a Bios-ig sem jutottam el. Ezután vissza a régi proci, új Winfos, Bios frissítés 1.9-re, majd ugyanaz fogadott újra. Most ilyenkor mi a fenét tehetek.

    Direkt azért vettem ezt a csóri procit hogy majd kihúzom vele még kb 2 évig és ne kelljen alaplapra költenem
  • Puhos
    #6620
    Szerintem azt előre nem lehet megmondani, hogy ha belerakod a 800Mhz-es memóriákat fagyni fog-e a gép. Mindenesetre ha beleraktad az új memóriákat csinálj egy memóriatesztet és akkor meglátod hogy működik-e rendesen.