7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • zolo
    #2098
    Nem kamuzok
    Nem tudom hogy deluxe-e,de az ár nagyon jó.
  • Pharaoh
    #2097
    25K? Az tuti nettó ár akkor.
  • zolo
    #2096
    Valszeg te jó drága helyen nézted ezt,mert bruttó 25-ért kapható Kecskeméten.
    Jó lap egyébként.Nézd át Ph-t ahol van róla egy teszt.
  • [Jakuza]
    #2095
    Mondom felejtos.
    A Chaintech megszuntette az alaplapgyartast igy a supportja is nulla.
    Mondom ugy, hogy nekem joval ujabb Chaintech lapom van.
  • SoS zolesz
    #2094
    Hello szerintetek meik a legjobb 939-es Sli alaplap? Max 40.000 Ft-tájékán
    Az ASUS A8N SLI Delux kerül annyiba!
    Mellesleg mi a vélemény a fenti alaplapról?
  • Atkamon
    #2093
    Nem akarok platformot váltani, egy 2500+-os Barton mellé akarom. Jelenleg egy KT400-as chipset-es EPoX-om van, annál azért jobb nem?
  • [Jakuza]
    #2092
    Felejtos.
  • Atkamon
    #2091
    Ez a Socket A-s lap milyen az ABIT NF-7-hez képest? Chaintech 7NJL1 APOGEE
  • Inquisitor
    #2090
    Hát szvsz kinti áron nem tünt drágábbnak a DFI Crossfire 3200 Lanparty AM2 verziója, de mi a fenétől lenne drágább, ha a memóriavezérlő a prociban van, a ramnak meg gondolom zsír ugyanannyiba kerül a foglalata?
    Nálunk szokás szerint párezret rátesznek az "újdonságra" ... ami tuti drágább lesz (bár mivel is tud többet?) az az NForce 5 széria. Pedig van aki szépen csinált hozzá lapot NF4-el vagy ATI Crossfire chipsettel, nem kell nekik NF5 meg RD600 :)
  • FaithMeN
    #2089
    inkabb csak az arara vagyok kivancsi,aztan majd dontok
  • Pharaoh
    #2088
    Ha votl pénze 4x1Gb PC4000-ra ,akkor lesz a 800Mhz-s DDR2-re is.
  • Inquisitor
    #2087
    De könyörgöm MIÉRT? Vagy van zsák pénzed 800-1200MHz-es DDR2-re, amivel már nem annyira lassú?
    Internetten már több online shopban kapni ilyenalaplapokat, de gondolom csak előrendelésre.
  • FaithMeN
    #2086
    DDR2-re szeretnek valtani aze :P
  • Sly06
    #2085
    mert máris akadnak a gamék ?
  • FaithMeN
    #2084
    mikortol lehet mar kapni a K9-es lapokat?

    valaki tudja mar?
  • Inquisitor
    #2083
    Az első és az utolsó MicroATX-es lap.
    Nem tudom hol nézted az árakat, de ezek szerintem drágák!
    Az első alaplapot pl. 14.500-15.800 között láttam sok helyen.
    Csak akkor érdemes megvenni az integrált GF6100-es lapot, ha most nincs pénzed VGA-ra, de majd akarsz venni egyett. Viszont játszani nem fogsz vele, max. régi stufokkal.
  • DanyyX
    #2082
    NF7-S lassan 3éve ezt használom, kapja is rendesen, és zsir jó
  • [Jakuza]
    #2081
    Nem.
    De mar leirtam melyik a jo valasztas.
  • ffxi
    #2080
    Ja és volna ez is? Szal teljes bizonytalanság

    Asus A7N8X-E Deluxe
    ABIT NF7
    ASRock K7NF2-RAID

  • ffxi
    #2079
    Asus nem jobb?
  • [Jakuza]
    #2078
    A kozepso, de ne sima NF7-et, hanem NF7-S-t vegyel, mert mindosssz 4-500Ft-al dragabb, viszont a plusz ami rajta van az nem penz ennyi kulonbsegert.
    A Soundstorm miatt mar megeri ekkora rafizetes es akkor meg nem szoltam a Sata, a Raid lehetosegrol, valamint a Firewire csatlakozokrol.
  • ffxi
    #2077
    HELP! Nemtok dönteni.

    Asus A7N8X-E Deluxe
    ABIT NF7
    ASRock K7NF2-RAID

    Mind Socket 462 vagy A.

    'Tom elég csorós alaplapok, de csak ennyire telik. Köszi előre a tanácsokat.
  • CSOCSO
    #2076
    valaki tudja mi a kulonbseg az Abit Ni8 es GR verzio kozott???
  • zolo
    #2075
    Van 3 alaplap jó árban amik közül nem tom eldönteni melyik a legjobb:
    Gigabyte K8N51GMF-9, nF4, S939x2, Dual DDR400, GLAN, Integrált VGA: nVidia GF 6100 CineFX 3.0, Audio: 5.1ch., mATX, Csatlakozók: 1x PCIEx16, 8x USB2.0, 1xSerial port, 1xParalell port, IEEE1394, 4x SATAII, RAID, 2x PS/2 18.000Ft

    Gigabyte K8NF9, nF4 4x, S939x2, Dual DDR400, GLAN, 1x PCIEx16, Audio: 7.1ch., ATX, Csatlakozók: 10x USB2.0, 1xSerial port, 1xParalell port, 3x IEEE1394, 4x SATA, RAID, 2x PS/2 20000 Ft
    ASUS A8NE-FM, nF4, S939, OEM, Dual DDR400, LAN, 1x PCIEx16, Audio: 7.1ch., mATX, Csatlakozók: 8x USB2.0, 3x PCI, 2x ATA, 4x SATA, 2x IEEE1394, 1xSerial port, 1xParalell port, 2x PS/2 18216 Ft

    Ezek közt vacillálok.Az árak bruttóban vannak.
    És sorry ha sokat kérdezek.
  • zolo
    #2074
    Hy!Az Asus A8NE-Fm az az A8NE kisebb méretű kiadása?Jó alaplap?Megér bruttó 18000 Ft-ot?
  • czky
    #2073
    Hát tényleg elég érdekes lenne oda bármit is beilleszteni. De én nem is csodálkozom rajta: Gigabyte!!! Nagyot csalódtam a Gigabyte-ban.
    Most egy k8nf9-ultra lapom van. Az addig ok, h a passzív hűtésre kellett raknom egy ventillátort. Még az is elmegy h ha véletlen bekapcsolom a gépet és utánna rögtön kikapcsolom, akkor elfelejti a bios beállításokat. De hogy semmit se tudok a procin húzni, az már nagyon idegesítő. Soha többet giga...
  • Inquisitor
    #2072
    Az ELSA is gyárt olyat, de azt itthon tuti nem kapni :)
  • Pharaoh
    #2071
    Elfér itt egy nagyobb hűtő? (pl xp120)
  • Pharaoh
    #2070
    Ezt a PCI-E 1x slotot , hogy lehet használni?
  • Mike
    #2069
    ha valaki nem akar tuningolni, akkor AMD 939-es, Nforce4 Ultra fronton jo valasztas lehet a a Gigabyte passziv chipset hutesu lapja, foleg ha jol szellozo a haz

    olvastam mindenfele 70 fokokat, feltem is, hogy megsul a lap a passziv 6600GT-vel (giga silentpipe II) de ez nem tortent meg
  • rvn
    #2068
    Hy! Asus P5GD2 deluxe alaplapot nem tudja valaki h gyártják e még? Mert az enyém 1 éves és épp belefért a gariba mikor meghibásodott és azt szeretném megtudni h hanem javítják akkor ugayn ezt az alaplapot kapom vissza vagy eteleg eghy kisebb ráfizetéssel egy ujabb verziót???
  • Sam16
    #2067
    Császtok szerintetek milyen alaplapot érdemes venni 20.000 Ft értékben.
    Én Asus,Abit alaplapra gondoltam. És PCI-E legyen rajta. És vettem egyet erről mi a vélemlényetek Asus P5GPL-X milyen mert nekem nam igazán tetszik :S

    PLZ HELP!
  • Blasta
    #2066
    Tudtommal nincs
  • Avenger
    #2065
    Üdv! gépfejlesztés előtt állok és lehet hülye kérdés, de létezik socket 478as alaplap amin PCI express van?
  • zolo
    #2064
    Szerintem tetszett a tesztelőknek,de nem tok angolul,hogy a részletekbe bele tudjak menni:(.De a great dealt legalább értem!:)
  • Gabesz amd64
    #2063
    sorry a jellegzetes nem kell :D
  • Gabesz amd64
    #2062
    ez a lap nagyon sokat kinál jellegzetes Nforce4 Ultra tulajdonsággal rendkivüli árával

    vagy valami ilyesmi :D
  • zolo
    #2061
    Foxconn has really delivered an exceptional value with the WinFast NF4UK8AA board. It's easily $30 to $50 cheaper than other motherboards based on the nForce 4 Ultra chipset and costs about as much as the less-expensive regular nForce 4 boards. That isn't to say it's a slam-dunk, though. The MCP chip and SATA-II connectors are very poorly located, and it's a real shame that the BIOS lacks options for tweaking the CPU multiplier. Further, the SuperStep tweaking/monitoring utility is terribly designed.

    If you're building a system that doesn't use an "FX" series Athlon 64, you can't tweak the CPU multiplier anyway. This board is a great value for those who are sticking with the regular Athlon 64 line or are buying an FX chip with no plans to aggressively overclock it. If you want to put in a large graphics card and use more than two SATA connectors, you should think again, though.

    Click here for more motherboard reviews from ExtremeTech.


    With those caveats, this board is a great deal, offering nForce 4 Ultra features at an exceptional price. If full access to all 4 SATA connectors with a large graphics card and the ability to tweak the CPU multiplier are important to you, consider spending more for a different motherboard.

    Ezt az egy tesztet találtam róla,ez a vége a kiértékelés és ha valaki tudna segíteni lefordítani.

    De a lényeg:this board is a great deal, offering nForce 4 Ultra features at an exceptional price.
  • Gabesz amd64
    #2060
    még jó hogy jobb méghozzá egy generációval...

    A foxconn nem olyan elterjedt márka mint a többi(MSI,Asus,Giga...)nem is gyártanak sokat belőle

    ime:
    MSI K8N NEO4-F Nvidia nForce4 Ultra - 21k
    ez neked bőven megfelel,ha olcso lapot akarsz.
  • zolo
    #2059
    MSI-ből milyen alaplapot tudtok ajánlani,ami max bruttó 20000 Ft-ba kerül és Socket 939-es?

    De egyébként még mindig nem válaszoltatok,hogy miért olyan rossz az a Foxconn alaplap???A mostani MSI K7N2-nél csak jobb,nem???