7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Pharaoh
    #2138
    Vegyél A8N-SLI Premium -t ugyan az, mint a Delux, csak passzív hűtőcsöves hűtéssel
  • imp99
    #2137
    opsz elírtam nahszóval egy ABIT KN8 SLI (socket 939, PCI-express) -es alaplapot toltak elém.....
  • imp99
    #2136
    U.I:Nem akarok tuningolni a gépen
  • imp99
    #2135
    Nah most szeretnék gépet venni és én a Asus A8N Delux SLI típust néztem ki magamnak de azt mondták bajok vannak a vetijeivel és elém toltak egy Abit K8N SLI típust és passzív hűtése van; miben tér el jobb or rosszab, mik a tapasztLATOK ezzel í típussal kapcsolatban fontos lenne a kimerítő gyors válasz előre is köszönöm!
  • Richard90
    #2134
    hát ezzel nem sokkal könnyítetted meg a döntésemet :)
  • dara
    #2133
    Inkább ezt a tesztet olvasgasd, és ez alapján vonj le következtetéseket.
  • Inquisitor
    #2132
    Nem kamu, csak egyszerűen nem hiszem el, hogy akár a legtutibb kártya is kihasználná a 8db PCIE csatornát, 16-ot pláne nem. Az SLI meg nem oszt, nem szoroz mert ugyan azok az adatok mennek minden GPU-nak.
  • Inquisitor
    #2131
    Passz. Az NF4 melegszik kissé, de nem tudok róla, hogy rosszabb lenne az Inteles cuccoknál, viszont sokkal ólcsóbb.
  • Richard90
    #2130
    Szóval akkor kamu hogy tudná mint mind a két foglalatot 16x-osan hajtani (a drágább)?
  • Richard90
    #2129
    hmmmm szóval megérné az olcsóbbat megvenni...
  • Richard90
    #2128
    + még egy kérdés, melyik chipser a jobb? :
    1. az inteles chipsetek,
    2. vagy az nvidia nForce4-es chipsetek?

    Bocsi a sok kérdezősködésért...
  • Inquisitor
    #2127
    Nem (csak) a 2x16 miatt drágább, van rajta egy halom plusz csati is ám, meg ha jól tudom egy hőcsöves hűtés. Ha megéri neked, vedd a drágábbat, de jó eséllyel nem használnád ki az extráit.
  • Richard90
    #2126
    Azért kérdezem, mert nagyon egyformának tűnik, de mégis az egyik több, mint kétszer olyan drága...
  • Inquisitor
    #2125
    "az nagy gáz hogy ha két videokártyát rakok bele akkor csak 8X 8X leszenk a foglalatok gyorsasága?"
    Nem az, a gáz az ha valaki az ellenkezőjét elhiszi a most kapható cucokkról.
  • Richard90
    #2124
    Itt egy gyors összehasonlítás
  • Richard90
    #2123
    Szerintetek melyik alaplapot érdemes megvenni ezek közül?
    1. ASUS P5ND2-SLI s775 alaplap
    Bővítőhelyek:

    - 2 x PCI Express x16

    - SLI mód: x8, x8

    - Alapértelmezett (szimpla VGA) mód: x16, x1
    (az nagy gáz hogy ha két videokártyát rakok bele akkor csak 8X 8X leszenk a foglalatok gyorsasága?) 22,967 Ft


    2. ASUS P5N32-SLI Deluxe s775 alaplap
    Ez bírja mind a két foglalaton a 16X szoros gyorsaságot...
    Bővítőhelyek:

    2 x PCI Express x16

    2 x PCI Express x1

    1 x PCI Express x4

    2 x PCI

    PCI 2.2
    55,896 Ft

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • maruzst25
    #2122
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy régi Acorp 5ALI61es alaplapra(2000es bios frissités) próbálok beüzemelni egy 200gigás maxtor ata vinyót de nem ismeri fel illetve rosszul ismeri fel. Csak caps limit módban.Pár fórumon azt mondták hogy lehet hogy a biosom kellene frissíteni.De a neten a 2000es bioson kívül ujabbat nem nagyon találok. Tudna nekem valaki segíteni?Hogy miért nem ismeri fel a gépem a vinyót?Illetve hogy miért csak caps limit módban?Biztos hogy a biosom kell frissíteni?Tud valaki olyan helyet ahol a 2000es frissítésnél újabb található?Elbírja egyáltalán az alaplapom a 200gigás maxtort?
    Előre is köszönöm szépen a segítséget.
  • Inquisitor
    #2121
    Hello srácok. Tud valaki olyan helyett, ahol az AsRock 775Twins-HDTV rev.2.0 alaplapja kapható jó áron? (NEM az 1.0!)
    http://www.asrock.com/product/775Twins-HDTV_R2.0.htm
  • Qrtee
    #2120
    HYYYY Emberek.Ha érdekel vkit egy ASUS P5N32 SLI-DELUXE lap,3 év garancia,dobozos,tartozékaival,egy kis extrával,jóóóó pénzért eladó.Érdeklődés csak mailben,vagy a 06702514776-os számon 10-20 óráig.Árban +1ezünk majd.Minimál ár 45000 ft :-)

    UI: bocs ha nem ide szól a hozzászólásom,de fáradt vok naon.
  • ffxi
    #2119
    Akkor nem értem mért egy socketA-s alaplap 9 Ezerért adják. Mondjuk Asus A7n8x deluxe? Annyiért vettem, átbasztak?
  • stupido
    #2118
    Csak azért kérdeztem, mert elég olcsón jutottam hozzá a p4-es alaplaphoz és procihoz és most itt figyel az asztalomon. És érdekelt volna, hogy érdemes-e átcuccolni a P4-esbe vagy maradjon így ahogy van.
  • ffxi
    #2117
    Szal azt mondod megéri
  • dara
    #2116
    Mit hiányolsz rajta? A rengeteg bug-ot? A VIA chipset-ek legalább megbízhatóak és a drivereik is messze jobbak mint az nV-félék.
  • ffxi
    #2115
    Erre mondjátok vmit.
  • Pharaoh
    #2114
    Lehet az van neki és olcsón tudja beszerezni a másikat. Ezért érdekli melyik a jobb.
  • ffxi
    #2113
    Minek ha az utóbbi van az aláírásodban? Amúgy ő az erősebb.
  • Avenger
    #2112
    Üdv! Milyen alaplapot ajánlotok 25k körül? socket 775ös és PCI-E -es legyen. Köszi.
  • stupido
    #2111
    Szasztok!

    Az volna a kérdésem, hogy melyik az erősebb kombináció?

    Asus p4p800-se egy p4 2,8-as prescott proci vagy
    Asus A7n8x-e deluxe Athlon xp 2800+ barton?

    Egyik sem mai darab, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
    Leginkább játékra kéne.
  • ffxi
    #2110
    Ezt kínálják nekem 10ezerért. Megéri? Hiányolom az nforszot.
  • Attila8805
    #2109
    Hi all kb 60 ezer forintból millyen 64 bites alaplapot és cput ajánlotok?
  • Pupcika
    #2108
    thx megnézem
  • [Jakuza]
    #2107
    http://www.intel.com/design/motherbd/rc/rc_drive.htm
  • Pupcika
    #2106
    help me please!
    intel D865 GBF / PERC alaplapom van és nem találom az alaplapi lemezt és amit az intel oldaláról szedtem le nem okés mert 82562es lan drivere van és nekem ha jól értelmeztem 82547es lanom van integrálva, ha valakinek van ien lemeze az írjon?!
    köszsze
  • izb
    #2105
    az a baj,hogy az agp alapok melyek nforce chipsettesek,azok nem nagyon vannak oda a dupla magért.
  • ent
    #2104
    Milyen lapot vegyek ehhez? közép áron persze. (abit, msi, asus)

    adm 4400+ x2 + agps vga
  • maruzst25
    #2103
    Köszi!
  • Pharaoh
    #2102
    Milyen, milyen, hát SD ram kell bele, az meg hogy 100 vagy 133 Mhz-s mindegy, ha nem tudja a 133-t legfeljebb 100-on fog menni. Szerintrm 512MB tuti elfér rajta, de annyit meg úgyse érdemes mele tenni.

    5 pecr kereséssel EZT találtam róla
  • maruzst25
    #2101
    Segítséget szeretnék kérni! Van egy Amd 500as gépem 2x32sdrammal és szeretném benne a ramot bővíteni. És azt szeretném megkérdezni hogy milyen tipusú ram kell bele és mennyi fér el az alaplapomon. Az a baj hogy nem tudom az alaplapom tipusút mert nincs meg a kézikönyve. Annyi van ráírva középen hogy:
    ALI M1542 A1 100Mhz.
    Tudna nekem valaki segíteni??Előre is nagyon szépen köszönöm.
  • SoS zolesz
    #2100
    Ja nincs ott a delux! Ami nekem kell mert őő csak! :) legyen rajt sok csatlakozó mert ki tudja mi lessz!
  • Pharaoh
    #2099
    Valószínúleg csak sima, a névből és a képből is ez tűnik.