7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • FaithMeN
    #2178
    ok

    De mondjuk nem azt a szintet mint egy MSI...
  • Inquisitor
    #2177
    Hivatalosan nem túl rég gyártanak alaplapot, nem hivatalosan szerintem egy csomó "márkát" eddig is gyártottak. Viszont a kapható alaplapok 80%-a az ő alkatrészeikből van összerakva.
    Ja egyébként tesztek, fórumhozzászólások alapján elég megbízható, stabil alaplapokat gyártanak.
  • FaithMeN
    #2176
    Ez a Foxconn marka megbizhato?

    Foxconn C51XEM2AA nForce 590 SLI (Socket AM2) Motherboard
    Processor Support:

    -Compatible AMD Socket AM2 processors.

    Chipset:

    -NVIDIA nForce 590 SLI MCP

    Memory:

    -Dual channel, unbuffered, 1.8V DDR2-533/667/800; (4) 240-pin DIMM sockets, max 8GB

    Expansion Slots:

    -2 x PCI Express x16 (function as true 2 x16 under NVIDIA SLI), 1 x PCI Express x4, 1 x PCI Express x1, 2 x PCI

    IDE/ATA Support:

    -1 x ATA/133 + 6 x SATA II/300 with RAID 0, 1, 0+1, and 5 (NVIDIA MediaShield)

    Audio:

    -Integrated, NVIDIA, 7.1 channel High Definition (Realtek CODEC)

    LAN:

    -Dual integrated, NVIDIA, Gigabit Ethernet (10/100/1000) MACs + Marvell PHY, dual ports

    IEEE-1394:

    -3, 1 x 1394b + 1 x 1394a 6-pin rear + 1 x 1394a internal header

    USB:

    -Up to 10; 6 in rear I/O area + 2 internal 2-port headers; ver. 2.0

    Rear I/O Ports:

    -1 x PS/2 keyboard

    -1 x PS/2 mouse

    -2 x RJ45 (LAN)

    -6 x USB 2.0

    -Line-in/line-outs/mic for 7.1 channel audio

    -1 x S/PDIF optical

    -1 x IEEE-1394a + 1 x IEEE-1394b

    Internal Connectors/Headers:

    -1 x floppy disk drive

    -Front audio header

    -2 x USB 2-port headers, ver. 2.0

    -1 x IEEE-1394a header

    BIOS:

    -4Mb flash EEPROM w/ PXE, PnP, ACPI, WfM, DMI 2.0

    Special Features:

    -Wake-on-LAN (WOL), suspend-to-RAM (STR, S3), suspend-to-disk (STD, S4)

    NVIDIA SLI, LinkBoost, nTune, MediaShield, DualNet with Teaming, FirstPacket

    RoHS compliant

    Overclocking Features:

    -Adjustable bus speeds

    -Adjustable memory timing

    -Adjustable voltages

    Form Factor:

    -ATX, 12.0" x 9.6"


    kosz elore is
  • dara
    #2175
    Ha megtartod az AGP-t és a s478-at, akkor ugyanúgy elavult lesz a géped. Akkor meg nem mindegy?
  • daxan
    #2174
    Hali! Kb fél éve vettem egy Asus P4SDX típusú alaplapot, de meguntam mert sztem már elavult. Most olyan alaplapot akarok venni ami viszonylag modern, ( 20-30e Ft között)és egy ideig ne legyen vele gondom.
    Csak alaplapot akarok cserélni, tehát 8x AGP, Socket478-as foglalat.
    Ajánlatot kérek.
  • Arti
    #2173
    Sztem is mert nekem régen csak Abit lapjaim voltak és egyel sem volt probléma, még anno 8xx intel chipseteseim voltak.
  • [Jakuza]
    #2172
    Semmi gaz nincs az Abittal, ez csak egy marhasagtezis.
  • FaithMeN
    #2171
    Abit az necces
  • Arti
    #2170
    Mit szóltok a P4-es Nvidia chipsetes alaplapokhoz? Példának okán itt az ABIT NI8- SLI. Sztetek jobb vétel mint egy intel chipsetes alaplap?
  • Pharaoh
    #2169
    Nem.
  • hederb
    #2168
    Sziasztok! Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a ddr2-es alaplapba jó a ddr400-as ram?
  • [Jakuza]
    #2167
    Felejtsd el abovitest, nem fogsz elerni gyorsulast az avi tomoritesnel RMA bovitessel es arra a gepre nincs ertelme penzt aldozni.
    Inkabb gyujtsel valami hasznalt cuccra akkor inkabb, en pl nem reg vettem egy Tualatin 1200MHz-es procit,hutovel alaplappal, 128MB SD-vel 11K-ert.
  • Impi
    #2166
    Üdv
    Én azt javaslom, nézz el az alaplap honlapjára. Töltsd le a legújabb BIOS frissítést, majd nézd meg az infóban mit fejlesztettek és mennyi memoriát képes lekezelni. Ha megvan az alaplapod dokumentációja az is nagy segítség lehet.
    Láttam egy pici képet a lapról és mintha két típusú memoriakártyát is kezelne.
    A 2* 128 MB SD RAM biztos jó bele, de talán új BIOS-al nagyobb is bele tehető.
    Arra vigyázz, hogy csak párban pakolhatod. Egy db 256-os lapkával nem biztos, hogy működik. De a BIOS frissítéshez kereshetnél valakit aki hozzáértőbb, bár nem egy ördöngős dolog az sem. No meg látványos gyorsaságot az avi-dvd konvertálás terén így se várj. Oda azért már nagyobb gép kellene :(
  • Pharaoh
    #2165
    A google a te barátod. Itt egy link

    Max 368 MB ram mehet bele, EDO és SD ram is bele megy.
  • maruzst25
    #2164
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Nem nagyon értek a számítógépekhez. Van egy elég régi gépem és szeretnék bele rakni 2*128mega ramot hogy az avi-dvd konvertálás gyors legyen. A kérdésem az lenne hogy pontosan milyen ramot kell nekem vennem hogy BIZTOSAN jó legyen bele. És elfér benne a 256ram?
    A gépem:AMD K6-2 450Mhz, 64mega ram és az alaplapom:Aladdin5, ACORP 5ALI61.
    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
  • izb
    #2163
    Intelhez a legjobb:)
    Legalább nem fog melegedni:)
    Tréfát félre téve, nem rossz.
  • Richard90
    #2162
    Szerintetek megéri a pénzét a Gigabyte K8N-SLI alaplap?
    Véleményeket kérek a lapról, hogy jó-e és hogy megéri-e megvenni.
  • Bala10
    #2161
    VIA van. Ha érdekel.
  • Kövesdi A
    #2160
    kösz hogy segitetél az nem gond ha nem megy dual-ban a ram nem részesitem előnyben a dual ramot szerintem semi értelme de hadjuk de azért kösz !
  • dara
    #2159
    Nincs ilyen alaplap, és nem is lehet ilyet csinálni.
  • dara
    #2158
    Más vinyókkal megy rendesen NCQ meg minden. A Samsung elektronikájában lehet a hiba. Persze rá lehetne ezt is fogni az nF4-re (ahogy a Creative teszi gyakorlatilag minden hibás terméke esetén), de az kicsit előbb volt mint SATA II-es Samsung vinyó.
  • Pharaoh
    #2157
    Mehet bele 1G is egybe, csak akkor természetesen nem fog dualban menni.
  • Kövesdi A
    #2156
    hi az lenne a kérdésem hogy
    a
    Gigabyte GA-K8NF-9 Ultra AMD 64 nForce4 PCIE 6ch S939
    vagy a
    Gigabyte GA-K8NF9 AMD 64 nForce4 PCIE 6ch S939

    alaplap csak dual ramban használható vagy is 2*512 mondjuk
    vagy lehet pl csak simán 1 giga ram is benne ?
  • ATilol
    #2155
    Hellosztok!

    1 kérdésem lenne, nem tudjátok, Socket 939es, Nforce 4es chipsetű alaplap AGP vel van -e, és ha van, akkor mi a pontos típusa?

    A válaszokat előre is köszi!
  • Inquisitor
    #2154
    Sejtettem, akkor NF4 sata driver VS CQN probléma?
  • dara
    #2153
    A problémát megoldja a vinyó visszajumperelése SATA I módra.
  • [Jakuza]
    #2152
    De ok nem errol beszeltek, hanem hogy a kepen lathato 939SLI32-eSATA2-n van e AGP.

    #2145
    "Most én látom rosszul vagy ezen a lapon van 2x PCI-E csatlakozó meg 1x AGP?"

    A valaszom meg erre vilagos volt.
    En tudom, hogy letezik AGR csatlakozo, es azt is tudom, hogy miert nem AGP a neve.
  • Inquisitor
    #2151
    Van olyan lap (sajnos) amin van PCIE és AGP-nek látszó csatlakozó, az ilyen lapokon vagy az AGP nem teljesértékű (csak pár kártya megy bennük!) vagy a PCIE nem fullos (csak 4x-es PCIE és egy halom VGA nem is megy benne!), ezért nem nagyon szeressék a boltokban.
  • [Jakuza]
    #2150
    Lol.
    Ne vidd mar be az erdobe.
    Az nem AGP csatlakozo, de meg csak koze sincs hozza.
    Az a Future CPU Port, amihez a AM2 CPU kartyat lehet csatolni.
  • Inquisitor
    #2149
    Némely embereknél az NF4 chipset mellé rakott Samsung SATA2 vinyó fura dolgokat csinált, ha az volt a Boot vinyó. Néha meg megál pár másodpercre, ami bootolásnál is idegesítő, de mikor swapolás közben áll le filózni ...
    Valószínüleg az NF4 sata driverének valami hibája, ráadásul dura módon nem mindenkinél jön elő. Szóval én szívesen ajánlom a Samsung vinyót, csak nem emellé a chipset mellé. Vagy ugyanebből IDE vagy más vinyó.
    Esetleg nem NF4 chipset ... csak sajna az ATI-s lapok atomdrágák.
  • Pharaoh
    #2148
    Az alaplap nagyon jó, és a winyóval sincs semmi gond.
  • TothLaci
    #2147
    Gigabyte GA-K8NF-9 Ultra AMD 64 nForce4 PCIE 6ch S939-ről mi a véleményetek? És most egy láma kérdés: 250GB Samsung 7200rpm S-ATA II 8MB cache winchester passzolna hozzá? Engem ezek az S-ATA-k zavarnak meg mindig...
  • Narancs
    #2146
    Jól látod, ezen van SLI meg AGP is
  • Mhosah Myth
    #2145
    Most én látom rosszul vagy ezen a lapon van 2x PCI-E csatlakozó meg 1x AGP?


    Csak mert nem írják sehol, hogy van rajta AGP port is...
  • Narancs
    #2144
    Asrock csinál mindenféle ilyesmit, főleg Uli meg Sis chipseteseknél nézelődj, de aminek a nevében benne van a combo, upgrade, vagy a dual szó ott már sejthető valami...
  • Mhosah Myth
    #2143
    Csak az intelnél találtam 1-et. P5VD1-X
    Viszont az AMD-nél nem találtam. Gondolom nem mindegyik gyártó gyártja ezeket. Tudsz mondani gyártót vagy esetleg linket adni ezekről a lapkákról?
  • Narancs
    #2142
    Van ilyen lap, intelnél a 965ös chipsetre építettek ilyeneket, AMD-nél meg az ULI chipsetjeiből épültek olcsó lapok AGP & PCIe csatolóval.
  • Mhosah Myth
    #2141
    Nekem olyan lap kéne ami kezeli az agp-s videókarit is meg az pci-e-eset is... Hallottam valami ilyesmiről, van/lesz ilyen kártya vagy csak félrehallottam valamit? :))
  • Pharaoh
    #2140
    A gyártó honlapján érdemes megnézni.

    Lényegében csak annyi, hogy az ulrtán sata2 van, mig a másikon sata1

  • Kövesdi A
    #2139
    hi nem tudjátok hogy mi a külömbség a
    Gigabyte GA-K8NF9 AMD 64 nForce4 DDR 400 PCIE 6ch S939 -

    és a

    Gigabyte GA-K8NF-9 Ultra AMD 64 nForce4 PCIE 6ch S939 -
    mert hát csak pár ezer forint a külömbség és akkor már szeretném tudni hogy mért is van ez a külömbség !