7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • andrejjjjj
    #2698
    Akkor én ajánlok valamit, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Én is úgy vagyok ,h elavult a gép és be kellene újítani, de ugyebár mindig változtatják a stander-eket kariknál agp-ről pci-ra procinál 423-as foglalatom van amit hamar leváltott a 478-as ramoknál meg rimm foglalatom van, szóval olyat nem tudok csnálni,h csak 1valamit cserélek, egész gép kell. És ki is néztem valamit, és nem is drága 4000-ből meg lehet oldani, ezt tudom ajánlani mindenkinek: szóval egy ALiveNF4G-DVI alaplap amibe van integrálva egy nForce 6100 AM2-es foglalat van rajta 4db ddr2-es foglalat 800 dual!!-os órajellel van rajta SATA foglalat,meg a régi is ,nem tom mia neve van ráintegrálva egy 7.1-es hangkari is egy 10/100-as hálókari és 8 db USB szóval szerintem elég fullos és a legújabb dolgokat támogatja, ebbe bele akarok dobni egy ATHLON 64 3800+ MHz-es procit, az alaplap 15 000,a proci bele 28 000 úgytudom hűtővel együtt, és akkor már csak a ramokkal van a gond. És ez lenne a kérdésem is, szóval nekem rimm foglalatom van a mostani alaplapomon ez egy intel garibaldi és rdram-ok vallak benne, ddr2-es foglalatba belemennek az rdramok? lehet ez hülye kérdés de tényleg nemtudom. És ez fontos lenne, mivel a ramok rohadt drágák lettek mostanában és ráadásul nekem sokat kellene vennem mivel integráltak a cuccok az alaplapon. Vagy tudtok valami olcsó helyet,ahol nem kerül olyan sokba a ram?
  • ajem kisa
    #2697
    MSI K8T Neo2-Fv2.0
    Ha AMD procihoz kell...
  • Gunner
    #2696
    bár manapság mindenki aszondja h vegyé má inkább új gépet :)
  • Gunner
    #2695
    nyomass bele egy 478 tokozásu 3.2es prescott-ot
  • vaasas
    #2694
    Sziasztok! A gépembe egy 2GHz-es processzor dolgozik, amit most szeretnék kicserélni egy jobbra. Az alaplapom Asus P4B266 (ez se mai darab). Szóval, a kérdésem az, hogy az alaplapot is cseréljem, vagy elbír egy nagyobb procit? (és ha igen akkor mekkorát???) Előre is Kösz!
  • grebber
    #2693
    Tudnátok ajánlani valami jónak mondható AGP-s DDR-es alaplapot átlag felhasználásra olyan 10-12 ezer FT környékén? (Havarnak kell)
  • dolfy #2692
    Hát köszi! Akkor gondolgodhatok egy nagyobb beruházáson:(((
  • Inquisitor
    #2691
    Cserélni kell mindent, ugye a proci s478, az nem megy s775-ben, éstelmes s775 alaplap DDR2 ramot fogad és PCIE VGA-t. (Ami meg nem, arra felesleges "fejleszteni"!)
  • dolfy #2690
    Sziasztok!

    Alaplapot szeretnék cserélni mert a mostanin agp foglalat van és pci-e re szeretném cserélni. A videókártya kivételével minden mást meg szeretnék tartani ami a konfigomba van (alul meglátjátok) Az lenne a fő kérdésem, hogy a procimat bele lehetne-e tenni egy 775-ösbe mert a jelenlegi 478-as vagy cserélnem kell szinte mindent? Ha ez megoldható akkor légyszi ajánljatok egy megbízható alaplatot olyan 30k magasságában.
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • apihi
    #2689
    Köszönöm szépen
  • wander01
    #2688
    sztem tökmindegy milyen vasat veszel alá, az fix hogy lesz gondod vele rendesen :) agp-s deszkát már nagyon nem éri meg venni. veszel uj konfigot, agp csatival hogy jo legyen a kártyád bele, aztán fél év mulva, hogy ejj, kéne valami jobb vidkari... na itt leszel meglöve, dobhatod ki az ablakon az egész gépedet :) vagyis inkább bele az aprohirdetésebe. Egy megoldás, az itt korábban tárgyalt Asrock deszka amin van pci-e meg agp is. és azt talán nem kell majd kidobni :D lehet bele rendes kártyát tenni, de ugye csak modjával mert az ilyen spéci vackoknak nem mindegy mit raksz bele. meg öszvérmegoldás ugyhogy valahol garantáltan defektes :P de amugy jo deszka :D
  • wander01
    #2687
    jo kis lap, öcsémnek ilyen van, 4200+-al. nagyon jol muzsikál, sok cumot adnak hozzá (nagyon sokat, tömve a doboz) és megbizhato :) igy hirtelen ennyi. ja meg van elég ata csati rajta :)
  • apihi
    #2686
    Sziasztok,

    Van egy GeForce FX 5600 128 Mb-os videokartyam és ehhez szeretnék egy alaplapot venni ami ki tudja aknázni a kártyában rejlő dolgokat illetve a későbbiekben is jó lesz még. Tudom , hogy nem mai kártya de szerintem még egy darabig ezzel el leszek. Tudna valaki nekem tippet adni?
  • ajem kisa
    #2685
    Hello!
    Van valakinek tapasztalata erről: asus A8n-Sli premium ?
    Kösz!
  • wander01
    #2684
    pontosan :)
  • Gascan #2683
    bocsi, az értetlenségemért, a vinyókhoz nem nagyon értek..... szóval akkor nem kell lecserélnem a hdd-ém ha megveszem az ASUS P5B alaplapot ami SATA2-tes?
  • Inquisitor
    #2682
    Ehh? A Sata vezérlők visszafelé (egyenlőre) kompatibilisek. Fordítva néha van gond (SATA2-es vinyó Sata1 vezérlőn), de az is megoldható.
  • Gascan #2681
    el tudot ezt mondani egy picit laikusabban is? :)
  • Inquisitor
    #2680
    Kamu. SATA150-es vinyónak mennie kell SATA300 és a leendő SATA600 vezérlővel is.
  • Gascan #2679
    Szeretnék venni egy ASUS P5B alaplapot és azt kérdezném tőletek, hogy tudtommal a kiszemelt alaplapba csak SATA2 HDD való, viszont létezik arra valamilyen alternativ megoldás, hogy a jelenlegi SATA HDD-met ne kelljen lecserélnem?
  • Inquisitor
    #2678
    Tudtommal a "régi" ULI chipsetes öszvér lapokon (AMD) kívűl a többi megoldás (pl. VIA) esetén vagy az AGP-be nem megy egy halom VGA jól (nem is AGP-nek hívja az alaplapgyártó a foglalatot!) vagy a PCIE nem működik erősebb VGA kártyákkal.
  • Inquisitor
    #2677
    "sajna AM2-ben ugyan nincs"
    Pedig van. Az AsRock gyártott Nforce3-as AM2 lapot, perzse csak DDR2-vel megy, de AGP van rajta. Szintén gyártottak i865-ös chipsetes AGP-s P4/Core 2 lapot is.

    " ebbe még az X2-esek is belemennek ha jol tudom. "
    Jah, de csak az s939-es X2 procik, azok meg nem picit drágábbak :)
  • wander01
    #2676
    Asrock 939DUAL VSTA ULI M1695, 4Dual DDR, 1AGP 8x, 1PCI-E x16, 2SATA, 1SATAII, 8USB 2.0, 8ch audio

    ez lenne az amibe belemegy mindegyik. sajna AM2-ben ugyan nincs, de sztem 939-el még eléggé ki vagy segitve, ebbe még az X2-esek is belemennek ha jol tudom. sima 3200+-al raktam össze rendelésre ilyet, egész jo kis lap nem volt vele semmi gond kivéve a vidkarit, ami egy rad 9550 volt :D:D
  • mrbaba
    #2675
    THX!!
  • gio1969
    #2674
    asrocknak vannak ilyen "mindent ráteszek egy alaplapra" megoldásai.Haver lapján volt AGP+PCI-E amúgy Lga 775-ös.
  • Inquisitor
    #2673
    Azt hiszem s939-es lapból volt ilyen ULI chipsettel. Létezik pár öszvér megoldás is, de ott vagy az AGP vagy a PCIE "nem százas".
  • mrbaba
    #2672
    Hellosztok!! Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan alaplap amely PCI v. PCIE-es foglalatú és van AGP foglalat is. Mert a videókarim 1 6600GT (AGP-s) és akarok 1 PCI v PCIE-es procit!! A választ előre is köszönöm!!!


    Üdv.: Baba
  • hajnerl
    #2671
    Hali!
    Hogy érted hogy bukott? Tudom , a legjobb lenne procit is cserélni, de most vettem a videokártyát, zsír újan 21-ért, azt nem cserélem le...
    Lehet kapni valami normálisabb procit esetleg használtan? Mert őszintén nem akarok sok pénzt szánni erre...
    Üdv
  • bertino
    #2670
    ez így már bukott dolog eleve :|
  • hajnerl
    #2669
    Sziasztok! ATI RADEON 9600XT agp-s videókártyához milyen alaplap lenne a legideálisabb? A proci sajna csak 2.0 GHz, celeron. Köszi,Üdv
  • miatyánk
    #2668
    Sziasztok!


    Lenne egy problémám.

    Sürgősen kéne vennem egy jó minőségű alaplapot

    1. Socket 775
    2. AGP
    3. 4db SATA
    4. Gb Lan

    Lehet ilyet egyáltalán kapni?
  • wander01
    #2667
    na asszem ez az Evga nforce 680i sli 775 lesz a nyerö :) vagy egy Asus Striker Extreme lesz még ki kell választanom :) és asszem belepasszintok egy E6600-as procit. tegnap este mondta fater hogy ismerös kint van amcsiban és két hét mulva jön haza. ugyhogy bevásároltatunk vele.
  • Inquisitor
    #2666
    Valamelyik nagyker behozott EVGA-t, de az nagykeráron 55K+tréfa. Érdeklődj a PH és HWSW fórumában, ott van pár arc aki már "teszteli" a témát. Na most nem tudom más márkás cégtől (Asus, MSI, stb.) van e már itthon?
  • wander01
    #2665
    mondj nekem egy ilyen minden hájjal megkent nf680i deszkát amit jövöhéten meg tudok venni :)
  • Inquisitor
    #2664
    Hát akkor vagy veszel 30K-ért egy P5NSLI-t és megelégedsz vele vagy 60K-ért egy minden hájjal megkent NF680i deszkát ...
  • wander01
    #2663
    jolvan akkor ez lesz a befuto gyanitom. egy E6400-et akarok belerakni és gef 8800 gts/gtx-et, ez még majd eldöl :) sajnos kényszeritve vagyok a gépvételre, ami elég durva mert nyár eleje elött nem akartam cserélni de nincs mit tenni... :( szart meg nem fogok most venni, akkor inkább valami izmosabbat
  • Inquisitor
    #2662
    Azért nem úgy írták, mert ez már Core 2 Quad procit is viszi :)
    Amúgy egyszerű a képlet, az NF5 szériát átugorják és NF6xx sorozattal jönnek a lapok. Sajnos atomdrágák, itthon tán csak EVGA meg ECS kapható ...?
  • wander01
    #2661
    thx :) annyira nem vagyok benne otthon, de nforce 5*-böl nincsen még SLI-s deszka core 2 duo-hoz? nézegettem már az asus lapját mondjuk de nem nagyon volt, csak am2-ben.

    CZKY, ez a P5N32-SLI SE Deluxe:

    Socket775 for Intel®Core™2 / Core™2 Extreme / Pentium Processor Extreme Edition / Pentium D / Pentium 4 / Celeron CPU
    Compatible with Intel®06, 05B/05A and 04B/04A processors
    Intel® EM64T/ EIST*/Hyper-Threading Technology

    namost amit kiemeltem, az a Core 2 Duo-nak minösül ugye? mert nincs ott hogy duo... :) bocsi a kötözködésért :)


    szerk: az aliencomp honlapján pl ehhez a deszkához azt irják hogy DDR2-667. az asus lapon pedig 1066/800/533 most akkor itt mindenki kihagyott pár sebességfajtát a mem-eknél, de a vége az hogy 533-tol 1066-ig mindent támogat ahogy nézem. jol nézem? :)
  • czky
    #2660
    P5NSLI
    P5N32-SLI SE Deluxe
  • wander01
    #2659
    valaki mondjon nekem egy kapható socket 775-ös deszkát core 2 duo-hoz ami SLI-s, mert nem találtam és sürgös :)