7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • wander01
    #2658
    szerintem megéri...
  • craymond
    #2657
    Az asus honlapjan azt irja hogy a P52d tud kezelni core 2. alaplap core 2 rendszernek kell, az a gond, hogy pentiumhoz nagyon nem értek eddig mind amd-m volt, de most megtetszett a core 2. Alaplap kb olyan árkategóriában kéne mint a P52d, olyan 30ezer körül. Előre is kösz, ha tudsz valami jót ajánlani.
  • Daniel Ryan
    #2656
    Érdemes 939-ről AM2-re váltani?

    Jelenlegi konfig: ASUS A8N SLI + 3500+ A64 + ddr kingmax superram 2x512

    Amit venni akarok ABIT KN9 Ultra + 3800+ AM2 A64 + 667 mhz ddr2 samsung

    Megér 18.000ft-t a váltás?

    Vagy nem éri meg?
  • Inquisitor
    #2655
    Noti alaplap szerintem igencsak 100K felett van GAGYI VGA-val, egy normálissal inkább 200-400K, ráadásul 99% esélye van rá, hogy be se építhető a házba. Másrészt akkor proci, memória, stb. még szóba se került.
  • Inquisitor
    #2654
    A 965-ös minden bizonnyal kezel Core 2 procit, a P5LD2 meg tudtommal nem. Viszont gyári Intel lapok általában nem tuningbarátok, bár lehet ez már változott. Mi az aminek CSAK ezek a lapok felelnek meg, hátha tudok ajánlani mást?
  • VénJoe
    #2653
    érdemes-e szervízbe küldeni 2 éves ASUS a7v600x nevű alaplapomat, sempron 2600-as procival. megjavítják, vagy kapok helyette másik kakit? ki tudja mi van ilyenkor? mik a tapasztalatok?
  • craymond
    #2652
    Segítségre lenne szükségem. Adott egy ASUS alaplap i945P chippel, 667MHZ-es memória slot-tal, név szerint P5LD2, valamint egy INTEL alaplap G965 chippel, 800MHZ-es memória slot-tal név szerint DG965RY. Na most, az a gond, hogy sosem volt még intel rendszerem. Nekem a kettő közül felelne meg valamelyik, csak nem tudok választani. Légyszi segítsen valaki aki behatóbban ismeri az intel chipes alaplapokat, vagy tapasztaltból tud beszélni. Köszi
  • tyro
    #2651
    Hello!
    Egyik haveromnak ilyen laptopja van: http://www.notebook.hu/notebook/clevo/stylenote/m551g/m551g-07 (csak nagyobb procival meg winchesterrel de ez most mellékes)

    Jobb videokártyát szeretne, mert ebbe csak alaplapi van és az nem egy nagy eresztés, viszont úgy tudja erre az alaplapra nem lehet tenni külön videokártyát, ugyh arra gondolt hogy az alaplapot kicseréli, vagy egy olyanra amin elég jó a videokártya is vagy amibe lehet tenni külön. Mit ajánlotok? Természetesen olyat kéne amivel kompatibilisek a most bennelévő cuccok..
    Jah, 75 ezre van a beruházásra, úgy hogy ha kell eladná a mostani alaplapját, bár nemtom ezek mennyire kelendőek :S
    Thx!
  • repvez
    #2650
    Hali tud nekem valaki abban segiteni hogy mi lehet a baj ha az alaplapi hangnál ha a mintavételezést feljebb állitom 48khz-nél akkor nem ad ki hangot?
    egy abit kn9ultra lapon van és digitálisan optikai kábellel van összekötve egy thomson házimozi erösitövel amire a hangfalak vannak kötve.Legujjabb hangdriverrel
  • DanyyX
    #2649
    Belemegy.
  • Gipsy
    #2648
    Csá!!!!! Vki tud mondani olyan alaplapot ami PCI-E-es vagy 8x AGP-s és rá tom rakni a régi 2000-es Celeron procimat???????

    Előre is kössz a segítséget!!!!!!!

    (a mostani alaplapom: Asus P4B533 4xAGP)
  • Gyocsika
    #2647
    Ilyen alaplapom van ha minden igaz még a doboza is ilyen :D azt szeretném kérdezni hogy ebbe az alaplapba melyik a legnagyobb teljesítményű proci amit belerakhatok most egy 2400MHz-es celeron van benne??
    Ilyen az alaplapom
  • Gascan #2646
    milyen chipsetet kifizetendő megvásárolni egy alaplapban?
  • NeoMaN
    #2645
    Van olyan alaplap ami tud 16x SLI-t.
  • GyPeter
    #2644
    akkor jó:DD
    az egyik barátom azt mondta hogy neki megmarad a 16x-16x
  • NeoMaN
    #2643
    SLI így működik.
  • Picka
    #2642
    ASUS P4S800D-X TIp. alaplapom van 2db KINGSTON 400/256 memoriakártyával és egy 2,6-os procival. Az istennek nem érzékeli a BIOS, ha berakok még egy vagy két memoriakártyát. Ha valaki tudja a megoldást, nagyon megköszönöm!
  • GyPeter
    #2641
    Az ASUS P5N SLI jó alap?
    csak mert az sli-nél mindig lemegy 8x-8x-re ha két kárya van benne?
  • bence33
    #2640
    hy all. Melyik a jobb és erősebb alaplap?
    1. ALi 5ALI61 alaplap
    2. VIA 5VIA73 alaplap
    3. VIA CBXICT1 alaplap
  • Frigetrus
    #2639
    hy megint! gondoltam még az Asrock 775 Dual-Vsta-ra. Válaszoljatok!, milyenek az asrockok??
  • Frigetrus
    #2638
    hy! tud valaki valamit mondani a VIA Asrock 775V88+ vagy a i865 Asrock 775i65G 2.0 alaplapról? Mennyire támogatják a tuningot? Melyik a jobb? Mit támogatnak? mennyire megbízhatók az ASROCK-ok??(leginkább ez érdekel) thx
  • NeoMaN
    #2637
    ugyanaz tudtommal
    NF 570-Ultra = MCP55-Ultra

    Ha mégsem, akkor bocs.
    :D
  • repvez
    #2636
    valaki tudna biztosat mondani erre a kérdésre?#2629
  • gio1969
    #2635
    Üdv.Az NForce 4 tényleg nem tudja a SATA II-t,vagy csak elnéztem?
  • Inquisitor
    #2634
    "25-30 közötti lapot tudnátok ajánlani C2D hez?"
    Igen

    "2 IDE csati mindenképpen kéne"
    Akkor nem annyira.

    Asus P5LD2 (i945-ös), de abból csak a Revizio 2-es kezeli a Core 2 procikat, ezért óvatosan. Viszont határeset, mert 30K körül van +/- 2K.
  • bertino
    #2633
    az a proci csak pasziánszra jó :|
  • rvn
    #2632
    hy
    ABIT IS7-E2 ebbe az alaplapba egy ijen Intel Cel D 2.66 GHz (330) s478 OEM processzor belemegy?
  • PíszLávJuniti
    #2631
    25-30 közötti lapot tudnátok ajánlani C2D hez?
    2 IDE csati mindenképpen kéne
  • zserrbo
    #2630
    Mivel másabb és/vagy jobb/rosszabb egy 965-ös chipet tartalmazó lap, mint egy 975-ös?
  • repvez
    #2629
    Segitsetek kiigazodnom a két alaplap küzött.Az ASUS m2n-e és az ABIT kn9-Ultra alaplapon milyen csipek vannak?Mert az egyiknek azt irják hogy nforce570ultra a másik meg hogy mcp55-ultra.Most akkor ez mindegyik ugyan azt jelenti vagy az egyik (abit)az csak az 550-es chipel van szerelve?
    köszi
  • NeoMaN
    #2628
    svhs-en keresztül
    De ezt manapság már minden VGA kártya tudja.
  • GaBrutal
    #2627
    hali 1 gyors kérdés az alaplapoknál az i975X jelölés az crossfire-t takar ?
  • cicamisa
    #2626
    Sziasztok!Kinéztem egy alaplapot Asrock 775Twins HDTV És a problémám az lenne,hogy letöltöttem ugyan az instrukciókat, de nem tudom kihámozni belőle, hogy sima TV-re is rá lehet-e kötni,és ha igen akkor hogyan?Ugyanis 3db RCA aljzat van a HDTV-nek.Előre is köszönöm.
  • chicco
    #2625
    Ha van 1 sima régebfajta codegen házam abban 1 chieftek táp.Ezek kompatibilissek a mostani dualcoros intel alaplapokkal.Tehát érthetően kell mindent cserélnem 1 upgradnél.
    ?????
    Mert ha nem akkor megtartanám a régi cuccaimat:-)

  • thomasthomas
    #2624
    ez hihetetlen..még egy hibát vettem észre:
    nem AM2 hanem S939
  • thomasthomas
    #2623
    opp most veszem csak észre hogy elírtam:nem 533mhz- s hanem 667 mhz-s ddr2 ram...
  • thomasthomas
    #2622
    HI!

    23Kért milyen lapot ajálatok?
    ami számít:pci-e slot,AM2 es proci,533mhz DDR2....ASUSban bízok a legjobban, mert tőle van a legjobb tapasztalatom...

    előre is kösz.
  • bcrics
    #2621
    Asrock AM2XLI-ESATA2/A/ASR alaplapot vettem de még nem köttötem be,(majd ha lesz hozzá fasza pcie kártya) vkinek van ilyen lapja,jol döntöttem?lehet huzni erdekelnenek a paraméterei a gyakorlatban milyenek nem fagy stb,van még hozzá 3gh sempron szal jo lesz ez reméljük aztán majd jöhet a dualcore!
    várom a vélemenyt aki tud vmi hasznosat mondani!!kösz
  • DanyyX
    #2620
    Ha tudsz forrasztani, akkor sima ügy. Egyébként ha van vmi műszerész ismerősöd, akkor valószínű, hogy meg tudja oldani.
  • izb
    #2619
    remélem a fény utján segítettem valamit...