7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • sb1
    #2738
    3 napja cseréltem le, telljesen megbízható kis deszka volt, nem volt vele semmi broblémám,csak az új hangkártyadrivert ha felraktam, sűrük kifagyogatott...
  • bepi
    #2737
    Helló.Boldog Karácsonyt!
    P5GD1 PRO.
    Valaki tudna mondani róla valamit?
  • sb1
    #2736
    #2729-re valaki pls...
  • tmisi
    #2735
    Szerintem vagy DDR vagy DDR2. Lehet hogy bírja a kettőt együtt is, de ha van benne DDR2, hülyeség bele a lassabb DDR.
    Vegyél 2x1GB DDR2-t, az sokáig elég lesz.
  • rtomo
    #2734
    Helló mindnekinek!
    Tud nekem valaki olyan alaplapot ajánlani, amibe 2 pci-e van és cross fire támogatással rendelkezik radeon 1950pro vga-khoz? (memória ddr1-ddr1 mind1, cpu foglalatba menjen a cor2 duo-s proci)
    Ja és árba max 20e legyen.
    google barátom nem segített nekem
  • smigiboy
    #2733
    Jah a neve:D Asus P5VDC-X VIA PT880 Ultra alaplap
  • smigiboy
    #2732
    Jah a neve:D Asus P5VDC-X VIA PT880 Ultra alaplap
  • smigiboy
    #2731
    Hali megszeretném kérdezni h ezen az alaplapon lehet e mind a 4 memoria helyet hazsnálni vagy csak külön DDRI és DDRII.Amugy szerintetek 10 skálán menyit adnátok ennek az alaplapnak?
  • Inquisitor
    #2730
    Inkább GA-945P-S3 ... az már Core2 képes ...
  • sb1
    #2729
    Hy all..

    Most ujítottam be egy Gigabyte 965P-DS3 alaplapra.
    Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy van-e hozzá, és kell e valamilyen bios,vagy driver frissítés, meg úgy álltalánosságban,mennyire megbízható a deszka.

    Köszi mindenkinek...
  • autoszimulator
    #2728
    nem teljesen ide kapcsolodik a dolog, de azért megkérdezném:
    Adott egy asus p5ld2 alaplap. Ami a probléma vele: Ha eltávolitom az ide kábelt, vagy szimplán nem egy LG DVD írót kötök az IDE kábelre, akkor a gép már a boot elején, az ASUS képernyőnél megáll.. Ha másik vinyot kötök IDE kábelre, ha egy akármilyen CD/DVD olvasot... Csak az egy bizonyos LG-vel indul? ez valahol a biosban lett állítva, vagy hol tudom megszüntetni?
  • Frigetrus
    #2727
    Jah, és még szeretnék érdeklődi az Asus P5ND SE deszkáról. Ugyan ezek érdekelnek. thx
  • Frigetrus
    #2726
    Hy! Én a Gigabyte GA-8I945PL-G alaplapról kérdeznék. Milyenek a Gigabyte lapok? Megbízhatóság, tuningolhatóság? Nem volt még Gigabyte cuccom, ezért nem is naon ismerem. thx.
  • izb
    #2725
    350-400 fsp vagy Chieftec kell neked..
    mindkettő relaíve olcsó táp de a legjobb
  • mardal
    #2724
    proci:INTEL P4 3200/800 1MB LGA775 BOX
    alaplap:GIGABYTE GA-8I945PL-S3 I945PL DDRII
    videókártya:GEFORCE 7300 GT 256MB PCIE TV INNO DDR2
    ezek a régi gépből kerülnek majd át:
    1 giga memória
    5.1csatornás creative live hangkártya
    tunerkártya
    lg dvd író
    piooner dvd olvasó
  • izb
    #2723
    ata eszközből rá tudsz kötni 6db-ot
    a táp más tészta.
    írd össze mi lesz a gépben és megmondom milyen táp kell neked.
    tételesen!!!
  • mardal
    #2722
    Abban tudsz nekem segíteni hogy erre hány darab ata133 vinyót tudok rákötni?meg ehhez vennem kell új tápot is majd?
  • izb
    #2721
  • mardal
    #2720
    Hello.

    Szerintetek ez az alaplapot megéri megvenni?
    GIGABYTE GA-8I945PL-S3 I945PL DDRII
  • czky
    #2719
    Ha nem fontos az SLI akkor egy Asus P5B-vel jobban járnál. Mivel az már támogatja a 800mhz-es ramokat is, és tuningra is sokkal jobb.
  • GyPeter
    #2718
    pls 2716
    sürgős lenne
  • dmx
    #2717
    Császtok!1 kérdés a tudatlanságom miatt:
    Kobian Kob p4x400 NDSX alaplapba bármilyen memóriát tehetek?
    Vagy ez most a memóriabuszól függ ? please segítsen vki!
  • GyPeter
    #2716
    szerintetek ehhez a confighoz jó ez az alap?
    vagy ilyen áron van jobb is?
  • hunbasser
    #2715
    cput írtam :)
    és pentiumot fogok venni,meggyőztél :)
  • izb
    #2714
    na akkor ha veszel mindenféle perifériát akkor a cpu se maradjon ki,de celeron ne legyen....please
  • hunbasser
    #2713
    matsonic ms9357e alaplap,1,7-es cerka proci,384 mb ddr ram,geforce mx 4000 128 mb videókari,40 gb maxtor vinyó,a többi nem lényeges azt hiszem :) esetleg még a táp,azt hiszem 380-as,de nem vagyok benne biztos,lehet,h kevesebb.
    veszek videokarit,itt van előttem egy 160 gb-os patás maxtor hdd(amit meg is veszek elég olcsón,és új),veszek alaplapot,procit,memóriát és tápot.
  • izb
    #2712
    Most milyen géped van és milyen alapod?
    De mindenképpen jobban járnál.a celeronnál a 3GHz csak egy szám ami mögött nincs teljesítmény...Jól mutat és mint nálad is látható elég szopattyús,mert te is megeszed:)
  • hunbasser
    #2711
    szóval azt mondod h egy 2,4 ghz-es pentiummal jobban járnék mint egy 3 ghz-es cerkával? :\ azért a 3 ghz mégis meggyőzőbb,persze tisztában vagyok vele,h gyenge minőség.

    és milyen alaplapot ajánlasz,ami jó is,és olcsó is?
  • izb
    #2710
    első részre a válasz.
    -nem minden alaplapon van így a kiírás de az esetedben nagy a valószínűsége...

    második.
    -ne vegyél celeront nincs benne kraft csak egy nagy szopi.Ha más intel akkor minimum vegyél egy p4-es 2,4ghz procit.olcsón lehet venni és van benne szufla
  • izb
    #2709
    mennie kell elviekben a gyakorlat is ezt mutatja.
  • hunbasser
    #2708
    láttam most egy olyat depo.hu-n h 4 sata,4 ata,és olcsó,többinél 2-2 arányban van ez,gondolom h itt elírták.
    akkor ha 2 ata és 2 sata csatlakozás van egy alaplapon,akkor arra még tudok kötni két kábelt,amin van két csatlakozó,tehát a 4 ata máris megvan.de a kérdés:minden alaplapon 2 ALAPLAPI ata csatlakozó van,ahol 2 ata csatlakozót írnak?
    mert ha igen,akkor nincs gond,és akkor nem is zavarok tovább :)

    ya,és még egy kérdés:ár szempontjából melyik alaplapot ajánljátok(itt főleg arra vagyok kíváncsi,h mely processzorfoglalatos alaplapok milyen árban vannak,mert akkor úgy választom hozzá a processzor-vagy a processzorhoz az alaplapot-,de én nem szeretnék sokat költeni,prociban is egy 3,06 ghz-es cerkára gondoltam)
  • hunbasser
    #2707
    sziasztok!

    nem vagyok nagy májer alaplap téren,szal légyszi ne röhögjetek ki,ha vmit hibásan mondok :P

    szóval,venni fogok csomó mindent a gépbe,köztük alaplapot is.
    és fontos lenne,h legyen benne pci-e foglalat,és most tudnék szerezni nagyon olcsón egy patás(párhuzamos atás) vincsit,teljesen új.
    ezenkívül van még egy atás dvd-rom meg egy íróm is.és van még egy 40 gb-os atás vincsi,szóval nem tudom,megoldható-e,van e olyan alaplap amivel meg tudom oldani ezt a dolgot.mert hallottam olyat,h satás meg atás cucc együtt nem működik,hiába gyártják úgy az alaplapokat,h van 2 ata és 2 sata csatlakozó...

    és nem szeretném,h lehurrogjatok,amiatt h nem satás vincsit veszek
  • GaBrutal
    #2706
    sziasztok!
    valaki feltudna világosítani arrol h GA-965P-DS4 alap milyen crossfire-el rendelkezik ? igazából majd késöbb tennék bele majd egy jo Dx 10 ATI-t és monjuk a kiöregedett X1650 -t pedig fizikusnak majd...
    vagy inkább hadjam a francba......?

    előre is Thx
  • Nohab
    #2705
    Pontosítok Nvidia 7600 GS vagy + SLI.
  • Nohab
    #2704
    Sziasztok,

    Van egy GeForce 7300 gt PCI-E 256-os videokartyám és ehhez szeretnék egy alaplapot venni ami ki tudja aknázni a kártyában rejlő dolgokat illetve a későbbiekben is jó lesz még. Tudna valaki nekem tippet adni?
  • Gerygrey
    #2703
    Re, még mindig tanácstalan vagyok alaplap ügyben, nem tudom hogy mit nézzek, mi alapján válasszak lapot x2 3800+ alá. Tuning abszolút nem érdekel, egy egyszerű, de megbízható deszkát szeretnék, ne legyen gagyi de túl drága sem. Nforce430, 550, 570 ezek micsodák? (Azt tudom hogy chipset, de mi a jelentőségük? Árban nincs nagy különbség, ezért érdekel)
    asus m2n nforce430 21.000
    gbyte ga-m55s nforce550 22.800
    ezeken van lan meg audio?
  • wander01
    #2702
    microatx kissebb. mármint a lap. annyivel rövidebb, hogy csak 1 pci foglalat van rajta. max 2. ergo alacsonyabb (rövidebb) házakba rakható. microatx megy az atx házba, csak forditva nem mert nem fér be :)
  • grebber
    #2701
    Lehet barom kérdés de nemvágom nagyon a Micro ATX-es alaplap pl itt a kommentemben az ASRock-ot bele lehet tenni ATX-es házba vagy hogyvanez?
    Micro ATX-et nem ismerem :(
  • andrejjjjj
    #2700
    RED Tower Computer-ben lehet kapni
    AGP-s Geforce 7300 gt-t Agp-be....
    www.redtower.hu
  • grebber
    #2699
    ASRock P4I65G (Socket 478, Intel 865G, 2 év gar.) 12 950,40 Ft
    MSI PM8M-V (Socket 478, VIA P4M800) 12 830,40

    E kettő közül inkább melyiket ajánlanátok??

    A srácnak akinek kell Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133) procija van ahhoz kell AGP-s csak ezt a kettőt találtam :(