7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Noninnyó
    #2778
    Halihó!
    Én azt mondom, hogy alaplapon ne spórolj, jó deszkát kell venni. Tudom kevés az, amelyiken 2 ide van, de szerintem vegyél egy ata133 raid kártyát (nálunk 3700 forint), amit egy pci helyre kell betenni, van rajta 2 ide csati. Így már nagyon sok egységet rá tudsz kötni. Vagy vársz, amíg nem kapni IB9-est. Asus-nál is van egy lap, ami 2 ide-s, valami P5WDH Deluxe, de az jó 50 ropi. Szal régebbi lapot szerintem ne vegyél, inkább valami tuningabb lap raid kártyával. Én is ezen gondolkodom, mert 2 hdd és 2 cd van nálam is, amiket nem akarnék eladni.
  • grebber
    #2777
    ASUS P5NSLI-ről tud valaki véleményt mondani esetleg van tapasztalat?

    (Core 2 duo procit akarok venni majd és ahhoz kéne valami alaplap.Azért ezt választottam mert aránylag "olcsó" és hála a Jóistennevan rajta 2 IDE foglalat.)
  • mrbaba
    #2776
    THX!
  • Noninnyó
    #2775
    Asus P5B elég jó kis lap, tuningra is. Egyedül arra kell figyelni, hogy ez a lap maximum 2.1V-ot tud adni a ramoknak, tehát ha a ramod alapból nagyobb feszen megy, pl.: Geil, akkor nem jó neked a P5B. Egyébként mindenhol jókat olvasni a lapról.
  • mrbaba
    #2774
    Hellosztok!! Az lenne a kérdésem, hogy vennék egy gépet..:
    Proci: Core 2 Duo 2,13 GHz (socket 775)
    Vidkari: Asus 7950 GT 512Mb PCI-E
    Ram: 2X1024 Mb DDRII 667 Mhz

    És ezekhez mien alaplapot tudtok ajánlani??? (Asus v ASRock kéne)
    Max 35ezer FT-ért.

    A választ előre is kössz

    Üdv.:Baba
  • zoolee
    #2773
    Amúgy ezt az ASRock 4CoreDual-VSTA -t forgalmazzák itthon ???
    Mert azon a g.ci depo.hun nem volt.
  • zoolee
    #2772
    Hát ezt jövőhónap közepén.
  • Inquisitor
    #2771
    Sokat hezitálsz, akkor végén még leesik a proci ára 30K-ra. :D
  • zoolee
    #2770
    Nem tom ha lesz pénzem akkor már beruházok egy e6300 ra.
    Most 40 van de akkor még kell 10.
  • Inquisitor
    #2769
    Hát, ha a Celeronod s478, akkor úgy is cserélni kell (ezek a lapok mind s775 fogalattal jönnek, na meg az új procik is), de nem akarsz vagyont költeni még egy Core 2 Duo-ra, akkor áthidaló megoldásnak jó lehet egy atomolcsó 1 magos P4 proci is. Persze akkor már ne Prescott vaskályhát, ahnem Pressler magosat keress.
  • zoolee
    #2768
    A lapot.
    Mert amúgy másban "otthon vagyok" csak alaplapban nem.

    2 60 ból negy kerben simán megveszem a 2 t.
    Lehet , hogy így teszek de most van egy 2,8 as celeron prescott de nyáron meg veszem az új gépet és akkor fölösen vennék egy e6300 met.
    De mind1 majd meg látom.
  • Inquisitor
    #2767
    Ellenben egy kiseb Core 2 Duo proci meg a lap lehet kijön 60K-ból ... kis utánjárással.
  • Inquisitor
    #2766
    Ha a procit kérdezted, akkor a Core 2 Q6700 mostani ára olyan 225-230.000FT. Év elején le fog menni 160.000 alá, és kijön 120-130.000 között a Q6400-as. :)
    Az alaplap az azt hiszem 20K alatt van.
  • zoolee
    #2765
    És ha annyira jó al lap akkor meg tartom a köv gépembe.
  • zoolee
    #2764
    Kösz ...
    És még 1 a 4coradual az mennyi ??
    30??

    Nekem max 60 am lenne .
  • Inquisitor
    #2763
    "Nem tudtok mondani olyan alapot ami s478 as és van rajta AGP?"
    Jószerivel az s478-as lapok 99,99%-a ilyen. Ha szerencséd van kapsz használtan 5-10K között egy ilyet. Újonan már macerás, meg nem annyira ólcsó.
  • Inquisitor
    #2762
    Van ilyen lap, de persze az nem s478-as:
    AsRock 775Dual-VSTA
    Persze a PCIE csatolója max. 4x-es sebességet tud, ami kártya ezt nem támogatja az nem megy benne. GF7600GT-nél erősebb kártyáknál már erősen visszafogja a teljesítményt. De legalább az AGP az 100%-os rajta, és fogad Core 2 Duo procit (vagy akár gagyesz Celeroncsot is ha kell), az újabb verziók Bios frisítéssel meg Core 2 Quad procit is.

    AsRock 4CoreDual-VSTA
    Ez meg az utódja, ami alapból kezel négymagos procit is. Mindketőn 2db DDR1 és 2db DDR2 foglalat van. Utóbbi tud magasabb FSB-t is kezelni.
  • zoolee
    #2761
    Hi all.
    Olyan bajom van , hogy most vettem új VGA t AGP st beraktam és éppen akkor halt meg az alap lapom.
    Xal Nem tudtok mondani olyan alapot ami s478 as és van rajta AGP?
    Vagy olyan ami intel dual core 2 s és van AGP meg pci e .
  • Inquisitor
    #2760
    "Crossfire támogatással 2dbx16x PCI-E-ve"
    Az nem fog kijönni 40K-ból, egy normális CF képes i975 lap sokkal drágább, az i965 meg nem tud 2x16-ot. Az ATI RD600 lapjai meg szintén nem lesznek olcsóak (DFI), bár talán i975-nél még is csak olcsűbb.

    "És had kérdezzem meg, hogy pl ,,Pentium D 945 (3.4Ghz, 800Mhz,FSB, 2x2MB, LGA 775 ATX) Box'' vagy egy Core 2 Duo E6300 (1,86GHz, 1066MHz, 2MB, S.775, Conroe) proci tud nagyobb teljesítményt?"
    Ha a Core2 lenne lasabb, akkor is azt ajánlanám mert nem picit jövőbemutatóbb, de ráadásul tudtommal még gyorsabb is. Egyesek szerint meg a Pentium D mint "kétmagos" proci elég vicces teljesítménnyel bír, nem így a Core 2. És akkor arról nem esett szó, hogy ha véletlenül akár minimálisan is tuningolod, akkor bizonyosan állvahagyja a Pentiumot. A Pentiumoknak bealkonyult, ami még jövőre kijön "Pentium" néven proci, az selejtes Core2 lesz, a jó öreg NetBurst sorozatot meg már nem is gyártják ...
  • autoszimulator
    #2759
    hehe.. a proci kérdésedre válaszolván:

    Nekem pont van mind2 prociből itthon, és majdnem ugy veszem észre, hogy a c2d proci gyengébben teljesít bizonyos esetekben. Játékok közben talán érződik a pozitiv hatása, főként a rocesszorigényes játékoknál (lsd Counter Strike Souce). Telepitések esetén nagyon lelassul a szerver, "mindkét" proci dolgozik rendesen, de emiatt ablakok közti váltás pl belassul... Igaz, hogy egyikben 4GB, míg a c2d-s gépben csak 2 gigabájt memoria van, de ugyvélem ez ebben az esetben sokat nem számít.
    Viszont a 3DMark mérései alapján kicisvel, de a c2d processzor jobban teljesített.
    Mellesleg én az ASUS p5ld2-s alaplapokat használom a fentebb említett processzorokhoz, természetes a kétmagoshoz az SE verziot.
  • rtomo
    #2758
    a prohardver szerint az amd olcsóbb jóval, viszont csak picitmarad el a jóval drágább core 2 után, erről mi a véleményetek?
  • rtomo
    #2757
    Szevasztok!
    most szeretnék új alaplapot venni + új vga-t is és a terv az, hogy egy core duo-s alapla, Crissfire támogatással 2dbx16x PCI-E-vel, ddr memóeiával,
    mit tudtok ajánlani?
    ( 40 körül kéne, ha lehet )
    És had kérdezzem meg, hogy pl ,,Pentium D 945 (3.4Ghz, 800Mhz,FSB, 2x2MB, LGA 775 ATX) Box'' vagy egy Core 2 Duo E6300 (1,86GHz, 1066MHz, 2MB, S.775, Conroe) proci tud nagyobb teljesítményt?
    (és ehhez ajánljatok alaplapot crossfire-el 2x16 pci-e-vel :)
    (így az alaplapra jutna 40e)
  • wander01
    #2756
    igy van, alaplapon és memorián nem szabad sporolni mert késöbb aztán nagy anyázás van belöle :D én is igy voltam vele :)
  • redraven8
    #2755
    Mellesleg csak a ramok voltak 32 ezer forintból...az alaplapon meg a létező legjobbat kaptam..azon nem akartam spórolni.
  • redraven8
    #2754
    Csak annyit,hogy kellet még bele 1 giga ram és proci is...és volt egy adott keretem..
  • izb
    #2753
    ha van pénzed 57 ezer forintos alapra akkor már mit számít az a csekély 40 ezer?
  • redraven8
    #2752
    Hát sajnos a core 2 duo az 40 rongy..azis a legolcsóbb..úgyhogy azt majd késöbb veszem meg bele...de lesz :)
  • GaBrutal
    #2751
    bocs akkor a kávéfőző ebben már alap hát durva h magától huzza a cuccot wazzz

    csak reménykedtem h core 2 duo-d van kíváncs lettem volna mennyit bír
  • redraven8
    #2750
    Egy Intel Pentium D (dupla magos) 2,6 gigás proci van benne és 2X512 DDR2 800Mhz ..úgyhogy eddíg nemvolt szükségem húzásra...de majd kipróbálom Van benne olyan funkció is ,hogy ha érzi ,hogy nemelég a teljesítmény a játéknak akkor magától megemeli a CPU és a ramok feszültségét egyaránt a játék idejére.Persze a lehető legstabilabb müködésig emeli Sztem ez azért elég ütős dolgonak számít ..és persze teljes sebességű 16X SLI -t biztosít...amit nemsok alaplap mondhat el magáról.Az alaplapot én 57 ezerért vettem...de boltokban 62-68 ezerért lehet kapni.
  • redraven8
    #2749
    Amúgy ez az alaplap is Nforce 680i csip készlettel rendelkezik..és sztem abba nincs FX 7.1 es hangkari
  • GaBrutal
    #2748
    próbáltad húzni ? mennyire sikerült ?
  • wander01
    #2747
    ha már valaki ennyit szán rá akkor én inkább az EVGA 680i Sli mellett vagyok :) nekem nagyon bejött, és kicsit ütösebb :P és ugyanennyiben van.
  • redraven8
    #2746
    Aki nagy PC gamer és szeretne egy olyan alaplapot ami sokáig megállja a helyét és tuningbarát,akkor ajánlom az Asus P5N32-e SLI típusú alaplapot Én 3 nappal ezelött vettem.Ebben a félévben 4 alaplapom volt és ez viszi a pálmát magasan Igaz..az ára kicsit borsós..57-68 ezer környékén mozog..de átlagban 62 ért vihető.Viszont a létező legújjabb és legjobb alaplap ami a piacon van



  • bepi
    #2745
    Kösz!
  • sb1
    #2744
    Az asus oldaláról.
    Érdemes viszont a legutolsó biost leszedni...
  • bepi
    #2743
    Ja;és honnan szedted le az emlitett Drivert?
  • bepi
    #2742
    Köszi.Akkor jó lesz vigyázni.Nálam még nem volt lefagyás,csak minden bekapcsoláskor megjelenik a képernyön hogy konfiguráljam a hang ki és bemeneteket.
  • sb1
    #2741
    Igen és ez volt a bűnös számú audio driver :5.10.0.5127
  • ajem kisa
    #2740
    Sziasztok!
    Az előző pc-mből megmaradt pár dolog (alaplap, memoria, proci..)
    Ehhez vettem házat, meg vinyót, mert odaakartam adni valakinek, akinek nincs pc-je, ez kezetnek megteszi!
    Az alaplap ASROCK K7S41GX tipusu, de valamiért nem mindig látja a vinyót MAXTOR 160 GB, új), a total commanderben voltam, és egyszercsak kikapcsolt, aztán be, és a biosig jutott el, ott meg csak az írót látta, azóta semmi!
    Az xp is nagyon nehezen ment fel rá, mert a vinyót vagy látta, vagy nem!
    ide 1-en van a vincseszter, ide2-őn az iró, megcseréltem a helyüket, jumper,stb., minden verziót kipróbáltam, de most egyáltalán nincs meg a vinyóm!
    A cserén kivül valakinek volna tanácsa, mit csinálhatnék vele?
    Amikor még én használtam, semmi baja nem volt, mostmeg...
    Kösz!
  • bepi
    #2739
    Már mint az integrált hangkártyáét?