7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Gabesz amd64
    #2818
    asrock az vagy irodai gépbe vagy az irodában lévő kukába való...
  • Gabesz amd64
    #2817
    eVGA!
  • berlinboy6329
    #2816
    ŐŐŐ mindenre.

    Renderelésre,Mayához,Terragenhez,konvertálni,meg főként gémelésre.
  • zoolee
    #2815
    öööö...
    Attól függ mire kell.
  • berlinboy6329
    #2814
    Hi all!

    2 lap közül szeretnék választani,és tudni szeretném miben különböznek(Áron kívül):

    Az 1ik az ASUS P5W DH Deluxe

    a másik az eVGA 680i SLI
  • zoolee
    #2813
    Igen attól függ mennyiért, és hogy mire.
  • hajnerl
    #2812
    Üdv! Asrock alaplapot érdemes venni? 8x-es AGP-s, mert a videókarim is AGP-s.
  • ajem kisa
    #2811
    Köszönöm srácok, tunningra nem kerülne sor, de az agp-s kártyám a szervizben van, mindig nemtudom mi baja van, amit azért irok, mert ha csere lesz belőle akkor lehet, hogy várhatok nagyon sokáig, mig a bolt beszerez egy olyasmi agp-s kártyát, vagy jobb esetben pci-t kapok, de azt egyből. Az alaplapot meg egy csere ráfizetés alapon okositanám, egy olyan emberrel, akit nem érdekli a "kisebb" összeg! És igy kb 15k ft-ba lenne az az asus alaplap, amit kérdeztem! Mégegyszer kösz!
  • Inquisitor
    #2810
    "Hát szerintem annyira nem jó az Ati chipset,meg drága is..."

    Miért is? Az északi híd mindíg is jó volt, a déli híd meg SB 600 óta kifogástalan. (Nekem SB450 van még, és gyakorlatilag az USB sebességen kívűl annak se lehet semmit felróni.)
    Másrészt nem forró mint kazán ellentétben az NForceokkal.
    Az viszont igaz sajnos, hogy drága. :(
    (Kivéve ha nem akar nagyon tuningolni, ott van egy pár olcsó AsRock, ECS, és Jetway)
    Szóval delikvens jobban jár egy megfelelően olcsó NF4 deszkával.
  • Gabesz amd64
    #2809
    nyugottan belerakhatod az ATI VGA-dat egy nforce csippes deszkába,nem lesz góc vele
  • czky
    #2808
    Nekem ilyen lapom van. A világon semmi baj nincs vele. A tuning kicsit körülményes vele, de ha rájött az ember, akkor ok. Az Ati csippel sincs semmi gond. Semmivel nem rosszabb az nforce-tól. Sebességben ugyanolyan, és ráadásul nem is melegszik. Ha ilyet tudnál venni én csak ajánlani tudom!!!
  • ajem kisa
    #2807
    Az ára nem számit, mert okosban lenne, de sajnos(?) külföldön vagyok, és itt ha nem am2-t veszek, akkor nemsok a választék már, vagy legalábbis nagyon sok ideig tartana, mig találnék normálisabb alaplapot, az már tuti, hogy asrockot nem veszek, de abbol ugye van itt is választék! Ami még lenne asusban, az nforce chipsetes, de atival párositva, nemtudom, milyen eredményt produkálna! Ezt régebben kérdeztem már, de csak egy ember mondott véleményt, én akkor is tartok tőle, bár biztos kompatibilis, de a marék eszemmel ha lehet logikusan gondolkodnom, akkor nem raknám össze! De ha nem, és szerintetek nem igy lenne, szertném, ha megosztanátok velem a tapasztalatokat, esetleg teszteket is megnézném! Thnx!
  • Gabesz amd64
    #2806
    attól még nem kell Ati chipsetes deszkát venned...Hát szerintem annyira nem jó az Ati chipset,meg drága is...
  • ajem kisa
    #2805
    Ja, azt elfelejtettem, jelenleg ati x1600pro-m van, de hamarosan csere lesz, remélhetőleg x1650xt-re! De mindenképp ati kártya megy bele!
    Kösz a válaszokat!
  • ajem kisa
    #2804
    Hello!
    Az lenne a kérdésem, hogy az ATI chipsetekről mi a tapasztalat?
    Mennyire jo/rosz? Egy ilyen alaplapra gondoltam ASUS A8R32 MVP Deluxe (Socket 939), és egy cimborám szerint "nem jo", de nem emléxik, miért, de rosszat hallott valakitől róla! Hmm...
  • saviola
    #2803
    Köszi szépen
  • zoolee
    #2802
    MSI K9N SLI-2F...
    30000ft
  • bakna
    #2801
    Sziasztok, milyen lapot ajánlotok egy Athlon 64 X2 3800+ alá?(AM2-es folalat,sima 1 VGA hely,elég 2 RAM fogi)(occso)de megbízható!
  • zoolee
    #2800
    2762. hsz 2. lapja
  • saviola
    #2799
    Sziasztok! Miylen alaplapot tudtok ajánlani ami kb 22-24ezerbe kerül, támogatja a inltel lga775 dual-core-s procijait, és van rajta 2 ata csatlakozó. Köszi
  • zoolee
    #2798
    jó akkor lefogadom a véleményetek.
  • Inquisitor
    #2797
    Tudja a rosebb, nekem annó egy AOpen BX-es deszkám volt, CL2-es minőségi ramokkal és gyorsabb volt a Celeron 600-al, mint haver Abitos csodájával 900MHz-es Celeronja 1100-re húzva. Szóval vannak érdekes dolgok számtechben ...
  • izb
    #2796
    nem a túrót nem
  • Thanatos
    #2795
    a teljesitményen ugyan nem csak éppen baszhatod az eégsz rendszert egy szar alaplappal..., sporolni persze lehet az alaplapon csak éppen nem érdemes...
  • zoolee
    #2794
    Jó de annyit nem javít a teljesítményen mint egy cpu,vga vagy a ram.
  • izb
    #2793
    van..az elöttem szóló kolléga kicsit félrenézte a dolgokat..
    minthogy a nevében is benne van hogy "alap" így azt hiszem nem mondok valótlanságot, hogy egy jó rendszer alapja a jó alaplap,és minnél jobb annál gyorsabb is a rendszer..
    Természetesen a jó ram és a gyors proci ugyanúgy alapfeltétel...ja és a baba videokarcsi
  • zoolee
    #2792
    Nem nagyon... csak akkor ha pl a VGA foglalat nem 8x os vagy 16 x os hanem 4 x es vag y8 x os..
    De nem nagyon...
  • zsoleszq
    #2791
    Van jelentősége az alaplapnak a pc játékokhoz hogy normálisan fussanak? vagy minden a VGA kártyán mulik és a RAMON??
  • zoolee
    #2790
    2762# hsz 2. link
  • hajnerl
    #2789
    Vagy adjam el a kártyát? De mennyit kapnék érte kb.? A boltba gondolom nem cserélnék ki PCI-sre. A videókártya elvileg jó. Nekem nem kell fullos, csak a San Andreas ne akadjon.
  • hajnerl
    #2788
    Ezt a videókártyát 1 hónapja vettem 21-ért, nem lenne jó ha most ki kéne dobnom. Mért nem lehet találni AGP-s lapot? Fasz kivan hogy a köcsög gyártók mindig baszakodnak ha ezt vesz az ember ebbe nem jó, ha azt, abban nem.
  • Inquisitor
    #2787
    Bármit veszel, nem lesz sokkal gyorsabb, a 9600 majd 4 éves technológia, a 4x AGP meg max. 1-2%-al fogja vissza. AGP-s lapot meg zsír újonan majdnem lehetetlen venni, max. összvér lapokat, meg i865-ös Core2 AsRock lapot.
  • hajnerl
    #2786
    Hali!
    Valaki tudna tanácsot adni hogy ATI Radeon 9600XT 256MB 8xAGP videókártyához milyen AGP-s alaplapot tudnék venni, amivel kihasználhatom a videókártyát? Most valami régi ABIT van(2003-as, 4xAGP), meg celeron 2.0 proci, amit szintén lecserélnék. A lényeg hogy összhangban legyenek, és AGP-sek legyenek. Köszönöm. Üdv
  • Noninnyó
    #2785
    Nem is kell a legdrágább alaplapot megvenni, de egy márkás, megbízható lap egy stabil rendszer alapja lehet. Az egyik dolog, amin nem szabad spórolni a táp és a ram mellett, az az alaplap.
    Ata kártya nem vészes, és jól jöhet később is.
  • grebber
    #2784
    Nekem nem kell hudejó tuningabb ahogy te irtad alaplap világ életbe nem volt drága jó alaplapom eztán sem lesz.

    Tényleg ilyen olcsó lenne már egy Ata kártya?
    Akkor lehet beruházok egy olyanra mert az a jővőben is jó lesz a többi gépembe!
  • Inquisitor
    #2783
    Ha SATA a vinyó, akkor elvileg 750GB-ig bármit, csak kell hozzá XP SP1, de inkább SP2 kell hozzá ... IDE-vel van inkább szívás ilyen téren.
  • bismarck24
    #2782
    Sziasztok! Van egy abit is7-v2-es alaplapom. Vennék bele egy satas vinyót, de nem tudom, hogy a biosa hány gb-ig kezel. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. 250 gb-ra gondoltam. A kérdésem az hogy kezeli e vagy sem a bios? segítsetek! István1981
  • rtomo
    #2781
    sztem ehez ne 35k-ért vegyél alaplapot, hisz a proci és a vga se semmi.
    valamivel ki is kell ezeket hajtani =)
    ha nincs cash akkor még gyűjts sztem
  • rtomo
    #2780
    köszi, akkor 1 kérdéssel kevesebb,
    és tudnál ajánlani ilyen alaplapot? ( ami 2x PCI-E16x és a CrossFire-t támogatják ) Amiket mondtál példának olyan alaplapot tudnál ajánlani? ( saját tapasztalat vagy barát tapasztalatából vagy hasonló )
  • rtomo
    #2779
    köszi, de a c2d-s és az arra való foglalatos alaplapok jóval drágábbak =(
    megéri az az árkülönbség?