7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Apus
    #2858
    egy olyan alaplapon gondolkodom ami az aláírásodban is van, vagy egy ASRock 775-Dual880PRO-ban. Ezekben 4x-es a PCI-E? 7600GT-t tennék bele, Galaxy gyártmányt.
  • zoolee
    #2857
    Nem negyon..
    Azt, viszont igen ,de nem biztos, mert mostanság csak 8/16 osok vannak .
  • Apus
    #2856
    Üdv. Azt szeretném kérdezni, ha egy alaplapon csak 4szeres PCI-E van, az mennyire ront a teljesítményen? Ezenkívül behatárolja, hogy milyan VGA-t tehetek bele?
  • kirol
    #2855
    Beleraksz két egyforma ram-ot, a két megfelelő foglalatba és talán picit gyorsabb lesz. De én nem vettem észre semmi különöset.
  • grebber
    #2854
    Abit IB9 alaplapnál oda van irva hogy Daul Chanel.
    Ez a dual-os cucc hogy müködik hogy lehet beállítani és ezzel mennyivel lesz gyorsabb a redszer?
  • mycso
    #2853
    Hát attól függ, hogy mihez akarod és mennyiért, mert ezek a 915-ös lapok nem valami nagy durranások.
    20k körül vehetsz valami NF vagy i945-ös lapokat.
  • mardal
    #2852
    Hello.

    Szerintetek ezt az alaplapot érdemes megvenni?
    MSI 915P NEO2-F V2 INTEL ATX
    Még egy kérdésem volna hogy 20ezer forint körül milyen alaplapot szabad megvenni?
  • Gabesz amd64
    #2851
    akkor kinn olcsobb
  • zoolee
    #2850
    57...
    Láttam a képét és egy árba saccolnám a az asus p5b deluxe wifi vel...
  • Gabesz amd64
    #2849
    egyik honalpon 123 font-ért dobálják,most ez vajon sok vagy nem
    Valaki igazán mondhatna egy árat mennyibe kerül itthon
  • Gabesz amd64
    #2848
    nem németben :)

    anglia
    majd megsasolom mennyi,de szerintem olcsobb
  • Gabesz amd64
    #2847
    na találtam oldalt,bár ott nincs AM2-es
    csak inteles deszkákat árulnak :(

    na mindegy,végülis azért érdekel a dolog h mennyibe is kerül egy olyan deszka, h tudjak viszonyítani a külföldi árakhoz
    ha "egyszer" veszek(ha veszek az idén lesz :P mielőtt Punker beszólna :DD) gépet azt ugyis kint fogom megvenni...
  • zoolee
    #2846
    És mien olcsó németben az ien cucc..
  • Gabesz amd64
    #2845
    szerintem nincs olyan nagyker ahol lehet kapni aVGA-s deszkát
    mert nincs rá kereslet
    ugyanez van a DFI-vel is sajnos
    bezzeg külföldön meg akad elég rendesen
  • zoolee
    #2844
    Nagyker....
    Én multkor ilyesmit láttam, nem mernék, meg esküdni, hogy ien volt de az bizt, hogy eVga és az olyan 57 volt...
    Csak egy válalkozói engedély kell, hogy vásárolhass azt nyomsz egy kamu dumát, hogy mire kell a gép....Ha meg nincs akkor megkéred ismerősüd, hogy mennyen veled...
  • Gabesz amd64
    #2843
    hazánkban hol lehet kapni eVga nForce 590 SLI AM2 deszkát???
    kb ára mennyi lehet?
    60k-65k
  • ptomesz
    #2842
    Sziasztok!

    Van nékem egy ASUS A7V600-X alaplapom és benne egy 2600+ AMD SEMPRON proci.
    Azt szeretném kérdezni hogy ezt igy ebben a formátumban lehet e huzni feljebb, mi a max amire lehet ha lehet, és hogy mit kell állitani mert igy nem szeretnék piszkálni vele.

    Akinek esetleg ilyen cuccai vannak és próbálkozott sikeres huzással kérem ossza meg velem, vagy itt vagy privibe!

    Köszönöm!
  • czky
    #2841
    Én az Asus honlapjáról másoltam ki a szöveget. Nekem is fura volt az a 6 csatorna, főleg h a lapomon lévő ALC882 is 7.1-es...
  • Inquisitor
    #2840
    "ADI AD1986A SoundMAX 6-channel vs Realtek ALC883 6-channel"

    Mondjuk a Realtek ALC883 az 7.1+2(!) csatornás, nem 5.1 és ugye Azalia kompatibilis, ami nem mellékes pl. Vista szempontjából sem, meg azért pöttyet jobb mint egy átlag AC97 cucc.

    Az ADI cucca szintén High Def. Audio, de 5.1-es.
  • grebber
    #2839
    Oké akkor hidegen hagy :D
    Amúgy az alábbi összehasonlitásodra:

    Nforce 5 vs Nforce 6 (nemtudom mi a kettő között a különbség nemnéztem utánna Nforce2-ömmel sincs semmi baj ergo nemszámit)

    DDR2 667 vs DDR2 800 (itt 800-as jöhet :D )
    4 sata vs 5 sata (nekem tökmindegy nincs én jóideig nem is lesz sata cuccom ha lesz is max 2)
    Integrált hang hanyagolható van külön hangkarim.
    Szine lehet bármilyen ugyis a házba lesz nemnézegetem.
    Tuning az tőlem messze áll nagyon.

    Akkor eddig Abit IB9 fele hajlok jobban!
  • czky
    #2838
    IEEE1394 = FireWire
    Az egyiken nincs, a másikon van 2db.
  • grebber
    #2837
    no IEEE1394 vs 2db IEEE1394 na ez mi mert még gondolatom sincs?
  • czky
    #2836
    P5NSLI vs P5N-E SLI
    Nforce5 vs Nforce6
    FSB 1066 vs 1333
    ddr2 667 vs ddr2 800
    4sata vs 5sata
    ADI AD1986A SoundMAX 6-channel vs Realtek ALC883 6-channel
    no IEEE1394 vs 2db IEEE1394
    ocsmány sárga vs szép fekete :DDD
    P5NSLI nem tuningbarát asszem vs másikat nem tom :)))
  • grebber
    #2835
    Ezt én is megnéztem már de nekem nem tünik fel semmi!Azért kérdeztem.
  • czky
    #2834
    P5NSLI
    P5N-E SLI
    Elég feltűnő a különbség!
    Ja és tök rendes vagyok h megkerestem neked az Asus oldalán! :DDD
  • grebber
    #2833
    P5NSLI és a P5N-E SLI között tudásban van valami különbség?

  • JohnnySmith
    #2832
    Abit AB9 vagy AB9PRO (ez felszereltebb de semmi különbség jó tunnig alaplap szvsz)
  • Truck Driver001
    #2831
    Szép Estét emberek!35ezerért milyen alaplapot tudnátok nekem ajánlani,ami jó?Ja és mégegy kérdés!Szerintetek melyik proci?Egyátalán miben különböznek?:P
    Intel Core 2 Duo 1.8GHz/1066MHz 2Mb Socket 775 E6300
    Vagy
    Intel P4 3.4 GHz/800MHz 2X2Mb Dual Core Socket 775 Dobozos 945
    Választ előre htx!
  • Gabesz amd64
    #2830
    nem sokan csináljak azt amit te leirtál...inkább eladják valami lámának(vagy ügyesebbek kijátszák a garit és mindig cserélgetik az új hardware-kre),minthogy a kezük közt avuljon el a sz.gépe és nincs mit előkapni h azt rakja be ha megpurcan valami a gépbe,mert az emberek 80%-nak nincs pót VGA-ja vagy procija + a többi...

    na mindegy
  • zoolee
    #2829
    De érted miről beszélrk????
    Sztem nem...
  • Gabesz amd64
    #2828
    naháát

    képzeld már fillérekért lehet kapni PCI-ex-es deszkát amibe már többféle tokozású CPU-t is bele lehet rakni. Aki P4-et vesz az csak azt éri el hogy fél év mulva dobhatja ki

    ugyanígy van a PCI-ex VGA-kkal is. már olcson lehet azt is venni.
    akkor is azt mondom,nehogy már az alaplapon sporoljon az ember,mert akkor nagyon megszivhatja a későbbiekben

    Szerintem Geforce8-as szériából már nem lesz AGP-s VGA.(bár nem lehettudni)
  • zoolee
    #2827
    Azt a csőszerűséget meg a két dobozt hőcsöves hűtésnek hivják.


    2826# öööö ...cnps9700 (lehet rosszat mondok , hogy cnps de 9700 ast)ast vegyél mert az szimtúgy hőcsöves és magasabban van xal bizt nam nyomul rá a kondikra...
  • berlinboy6329
    #2826
    És sry a dupla postért,de kicsit elkezdetem kételkedni a lap megvételénél,mert a PH! elég sok rosszat mondtak róla.Mondták,hogy a 975X(akármi is az)sokkal gyorsabb,meg nem tudnak 500 FSB(szintúgy nem tom mire jó az) fölé menni,meg hangos a hűtője.

    Ja,és procihűtő milyen megy rá?Gondoltam,hogy Zalmant veszek,de nem tom mekkora.
  • berlinboy6329
    #2825
    Kössz.Láttam róla képket.Nagyon tele van tömve cuccokkal.De lenne pár kérdésem:

    Amit láttam képet,azon van vmi böszmeteg nagy cucc.Vmi Tuniq Tower.Az i a 7szentség?

    MEg a lap közepén van vmi Nvidia feliratú kütyü,ahonna vmi csőszerűség vezet 1 másik Nvidia feliratú kütyübe.Az mi lenne?
  • wander01
    #2824
    nemtom mert olyanom nem volt még :) nekem gyönyörüen muzsikál, és nemtol laptol függ-e például de az usb-k (jut eszembe) valami mocskosul gyorsak rajta. nemtom miért :) rádugtam a külső usb-s rack-emet, és 33-34 000 k/sec-el tolta rá a cumokat. az elözö gépem a belsö vinyoin nem tudott ilyen sebességet elérni. ráadásul az aktiv chipset hütés is halk, pedig attol kicsit féltem. arra kell vigyázni, hogy milyen cpu-coolert veszel (ha nem boxos) mert nagyon körbe van rakva cuccokkal a procifoglalat, és már majdnem a sarokba vágtam az artic cooling procihütömet mert nem ment rá. aztán csak összejött, de nincs egy miliméter hely se mellette :) de amugy nagyon fasza kis cucc.
  • berlinboy6329
    #2823
    Látom mindenki a 680i-t ajánlja.Miben tud többet a P5W DH Deluxetól?
  • zoolee
    #2822
    öööö...
    azért jó az agp ..
    Nakam is az van..7600 semmi baj nincs...
    De meg akinek nincs pénze egyszerre vga,lap,proci akkor megveszi ezt meg egy 14 rongyos pentium ot azt míg nincs money addig boldog vele...
    Meg azt akármikor beuthet, hogy megfő a pci azt még előkaparhatod az agp st....
  • Gabesz amd64
    #2821
    az már nem gondolkodik épp ésszel aki AGP-s deszkát akar venni
    nem mondom h rossz a hibrid ASrock deszka,dehát ezerszer meggondolom h azt vegyek-e :)

  • wander01
    #2820
    680i, csak ajánlani tudom :)
  • zoolee
    #2819
    Dehhogy is ...
    Annak nagyon jó aki nem akar egyszerre 200 ezerért dulac coret,ddr2tmeg pcie s cuccot vanni ...
    Az ien hibrid lapjai jók.
    Nakam is az van már...
    Asrock dual 775 vsat