7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • sb1
    #2898
    Ez egy nagyon jó kis tuning alaplap.
    Nekem az eggyel kisebb verziója van meg, de ezzel is tökéletesen elégedett vagyok.
  • alakulat
    #2897
    Hi

    Ezen a lapon most milyen sata csatlakozo van( sata, vagy sata2)??
    Intel DQ965GFEKR, Q965, OEM, LGA775

    Köszi
  • Frigetrus
    #2896
    én meg "látottan" megmondom, hogy nincs rajta integrált vga, mert utánnanéztem...
  • hunbasser
    #2895
    így látatlanban megmondom neked,h tuti,h van rajta integrált vga,nagyon kevés az az alaplap,amin nincs.csak ugye integrált vgak elég gyengék,mondhatnám azt is,h kitörölheted vele a tudod midet :)
  • alakulat
    #2894
    Hi

    kinek mi a véleménye erröl az alaplaprol: Gigabyte GA-965P-DS4
    És van e rajta integrál vga, ha van milyen??

    Elöre is köszi
  • hunbasser
    #2893
    igen,közben én is rájöttem-sajnos későn.
    most vagy veszek egy agp-set,ami hasonló kaliberű mint a mostani 7300 gs(15-ért vettem,és nem lenne jó sokat ráfizetni),vagy másik alaplap.
    persze ez csak úgy jöhetne létre,ha hajlana legalább az egyik bolt a cserére különbözet kifizetése mellett
  • mycso
    #2892
    Te most egy hibrid lapot akartál venni, amin van agp+pci-e is???
    Vagy nem teljesen értem, mert ezen a lapon van AGP port, használd AGP-s vga-val.

    Teljesen más az 1x pci-e és a 16x pci-e (ahova a vga-t rakod) foglalata, nincsen hozzá konverter.
  • zoolee
    #2891
    Vidd vissza oda ahonnan vetted és monnd, hogy téves vásár volt.
  • hunbasser
    #2890
    feltettem már az általános segítségkérő topikban egy kérdést,bemásolom az egész hsz-t ide,hátha itt vki tud segíteni.egyébként nagyon fontos lenne.
    szóval:

    "kicsit pontosabban leírom a kínomat:gepbolt.hu-ról rendeltem egy XpertVision GeForce 7300 GS-t,256 mb-os,ddr2-es memóriája van,nagyon jó már ránézésre is -.- pci-e x16-os,nem is ezzel van a gond.
    hanem azzal,h vettem egy asus p5vdc-mx alaplapot 11 900 ft-ért egy másik pesti boltban,és hát nézem,pci-e,oké,meg amúgy minden okés volt.
    hazaviszem,nézem a videokarit,nézem az alaplapot,hát mondom ez nem passzol.aztán megnézem,pci-e x1.én nem vagyok jártas ilyen csatlakozós dolgokban,azt hittem,h ez is olyan,mint h agp 4x meg h van 8x,de x8-os agp-s videokártya ugye kompatibilis 4x-es agp csatlakozóval rendelkező alaplappal(most is így van nekem)
    aztán google,pci-e-re rákeresel,wikipedian találtam egy képet,ahol 4 fajta pci-e csatlakozó mutat be nekem.
    DE!az alaplapon úgy van,h pci-e x1_1 és ott van a csatlakozó,mellett meg ilyenek: ::::::::::: és itt egy lyuk a csavarnak kihagyva,a kettőspontok felett meg h pci-e x16.felhívtam egy ismerőst,megkérdeztem,h ezt most ki lehet bővíteni pci-e x16-osra,vagy mi?azt mondja nem,szte azért van úgy,mert van olyan fajta is,ami x16-os,és valószínű,h csak azért van ráírva,de nekem ez nem tűnik logikusnak,na mind1.

    a kérdések:meg lehet csinálni x16-osra?vagy létezik x1-x16-os átalakító?
    sztetek kicserélik az alaplapot egy másikkal term.árkülönbözet kifizetése mellett?egyébként a mistralról van szó,csak azért mondom,hátha vki ismeri,bár ez egy ismert bolt,és van több boltja is,én a rákóczi útiban vettem ezt az alaplapot

    előre is köszi a segítségeket!"
  • alcsaba
    #2889
    Hi!
    Tud nekem valaki egy olyan alaplapot ajánlani amiben van integrált vga és tudja a dual channel-t DDR 400.
    AMD ben gondolkodom. Előre is köszönöm
  • zoolee
    #2888
    Adj neki + feszt...
    Olyan 1,5 2 voltot..(ÓVATOSAN)
  • berlinboy6329
    #2887
    Hmm,érdekes dolog ez akkoris.De ha én, az 1066-os RAMOT belepakolom akár a Striker-be,ami ugye nem támogatja ezt a sebességet,akkor a támogatás hiányában csak 800-on fog menni,ugye?
  • zoolee
    #2886
    Háát...
    lehet hogy úgy elmennek benne, hogy adsz neki egy kicsit több feszt....
  • berlinboy6329
    #2885
    Semmi baj,csak azt nem értem minek gyártanak 1066-os RAM-okat,ha nincs mibe belerakni.
  • zoolee
    #2884
    Ja én is strikert akartam addíg míg meg nem láttam az árát....85 rongy kicsit sok...
    De a minőségért fizetni kell.
  • Apus
    #2883
    lehet, hogy a tesztben a P5WDG2 jobban teljesít, de a Striker nagyon dögül néz ki azokkal a ledekkel. kár, hogy most vettem új házat és nincs kedvem ennek is adni a dekopírral :D meg alaplapot is most vettem :)
  • rtomo
    #2882
    köszi =)
  • zoolee
    #2881
    Akkor sry....
  • berlinboy6329
    #2880
    Érdekes:zoolee mondta,h az Asus Striker támogatja az 1066-os RAM-okat,de nem látom,h támogatná.
  • uborka666
    #2879
    Asus StrikerExtreme és P5WDG2 WS Pro teszt
  • mycso
    #2878
    Az FSB az a procival van összefüggésbe, tehát a másikat nézzed "DDRII 800/667".
  • berlinboy6329
    #2877
    Hi all!

    Azt szeretném megkérdrzni,hogy honnan tudom melyik alaplap milyen RAM-ot támogat?

    Van 1 lap,amiek 1333/1066/800/667-es FSB-je van és alá odavan írva h DDRII 800/667 Dual channel

    Az FSB-t nézzem mekkora MHZ-es RAM-okat támogat v annak semmi köze hozzá?
  • Frigetrus
    #2876
    Csőhh! Abit AB9 deszkáról érdeklődnék. Nagyon teccik a lapocska, de szeretném tudni, hogy valaki tud-e valami hátrányát ennek a lapnak? Mennyire megbízható mostanság az abit? Nekem még egy régi BH7-es van, azzal eddig nem volt gond, megbízható volt és stabil, de mostmár ideje cserélni. Szóval, abit ab9 plíz vélemény!! Thx
  • mycso
    #2875
    www.asrock.com

    Chipset
    - Northbridge: VIA® PT880 Pro/Ultra
    - Southbridge: VIA® VT8237A
  • zoolee
    #2874
    Háát asus striker. de az 80 ezer.
    Nem jut eszembe sok...
  • zoolee
    #2873
    880???
  • berlinboy6329
    #2872
    #2867-es kérdésre vki tud válaszolni?1 olyan lap kéne,amibe jó a DDRII-es 1066MHz-es RAM.
  • zoolee
    #2871
    ööö..
    Télleg,mien chipset is van az asrock 775dual vsta ban???9xx??
  • mycso
    #2870
    www.asus.com ;)

    Egyébként a P5B a jobb választás, szerintem stabilabb lap és jobban tuningolható.

    Itt a specifikációknál egyértelműen látszódnak a különbségek:
    P5B P5B-VM
    Végülis ezeknek a vm-es cuccoknak annyi a lényege, hogy van rajtuk integrált VGA.
  • rtomo
    #2869
    valaki?
  • rtomo
    #2868
    üdv mindnekinek!
    Asus P5B alaplap s775 kontra ASUS P5B-VM s775
    Mindkettő teljesen ugyanazt tudja kivétel 1 dolog ( vagy 2 a pci-e-s foglalat ) a chipkészlet a VM-esnek G965-ös a simának pedig P965-ös, namost a legtöbb alaplapon p965-öst látok,
    árbe a sima 32e a másik 30e,
    mi a különbésg a p és a g965 között?
  • berlinboy6329
    #2867
    Tudtok a P5w DH Deluxehoz hasonló árú/teljesítményű deszkát,ami támogatja a DDR-es 1066MHZ-es RAM-ot?
  • zoolee
    #2866
    ittente, erről véleményt kérek....
  • czky
    #2865
    Volt ilyenem 1 hónapig, aztán behalt.
    Itt leírtam róla a tapasztalataimat.
    Persze van akinél jól műxik...
  • ent
    #2864
    Erről mi a véleményetek, esetleg tapasztalata vkinek?
    AT8 32X
  • llw66
    #2863
    Sziasztok!
    Az alábbi alaplapról érdeklődnék: ASUS P5N-E SLI(NForce 650SLI)(Core 2 Duó E6300 vagy E6400 alá kellene).Bár úgy tudom,hogy elég új alaplap,de hátha valakinek van róla tapasztalata, esetleg olvasott róla (megbízhatóság,tuning potenciál).Specifikációi alapján elég jók(hasonlóak a P5B-hez),de kb 4-5 ezerrel olcsóbb lenne annál. Az esetleges válaszokat előre is köszi!
    üdv
  • Apus
    #2862
    Köszi a gyors válaszokat!
  • zoolee
    #2861
    880 pro -t ne vegyél..
  • zoolee
    #2860
    Vegyél 775 dual vsta t abban 16 xoros a foglalat, van agp, ddr ddr2, lga 775 cpu fogi....
    xal jóó...
  • Inquisitor
    #2859
    Van nem kevés VGA, ami nem megy abban a bizonyos 4x-es foglalatban. Nézz utána vásárlás elött, hogy a kiszemelt VGA megy e benne jól. Amúgy pont Galaxyból nem sokkal drágább az AGP-s ;)