7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Danecay
    #2938
    Sziasztok!
    Azért írok mert történt az, hogy a ASUS A8N SLI-SE alaplapomat kénytelen voltam viszavinni a boltba ahonnan vásárolva lett, mert egy bekapcsolás során feladta a harcot és 3 hét várakozás után kicserélték az alaplapot egy MSI K8N SLI-Fi-re. Az érdekelne, hogy akinek ilyen lapja van, milyen kiegészítőket kapott hozzá. Én kaptam hozzá 1db. SATA kábelt és a hozzávaló tápkábelt (az ASUS laphoz ebből 2 volt), 1 SLI Bridge-t, és 1 db. hagyományos, szabványos szürke IDE kábelt, mindenféle MSI felirat nélkül, olyat amilyet az eber kezébe nyomnak ha bemegy vásárolni egy IDE kábelt, de nem kaptam hozzá viszont D-Bracket 2-t, IEEE1394 Bracket-et, és floppy meghajtóhoz tartozó IDE-t, pedig ezek elvileg jártak volna hozzá Az alaplapra mutató link az MSI honlapján

    Tehát még 1x kérem azokat akiknek ilyen alaplapjuk van, hogy írják már le, hogy milyen tartozékból hány darabot és milyet kaptak, hogy megalapozottan tudjam kiverni a balhét

    Ja, és mi a különbség a sima SLI és az SLI-Fi között? Az előbb belinkelt oldalon található egy táblázat, de hogy őszinte legyek nem tom mi mit jelent.
  • zoolee
    #2937
    p5b...
  • ent
    #2936
    Szasz all!

    Vettem egy C2D 6600 procit és nem tom melyiket válasszam. Igazából nem akarok nagyon tuningolni, max icipicit, de tényleg max. A lényeg, hogy megbízható legyen, ne hagyjon ott mikor még éppen töltök lefelé 98%-nál,stb

    Szóval
    1. ASUS vagy ABIT (tudom nehéz, de egy kis könnyítés a kövben. De hátha itt már eldölne)?.
    2. ASUS P5B vs. ABIT AB9 Pro?
    3. Más lap szóba jöhet e 30 és 35 e Ft között?

    Előre köcce a válaszokat

  • wander01
    #2935
    Hali skacok! valaki tudna nekem ajánlani egy jó microatx-es c2d alaplapot? lehetöleg asus-msi-gigabyte-ból. HTPC-be lenne.
  • llw66
    #2934
    Sziasztok!
    Nemrég váltottam Core2Duo-ra(E6400),és szeretnék ajánlani nektek egy alaplapot az Asus P5B illetve Gigabyte GA-965P alternatívájaként:
    Asus P5N-E-SLI (NForce 650SLI chipset).Nekem ez van és szerintem nagyon jó kis alaplap,tuningbarát. E6400-es 8x266=2133MHz-ről 8x433=3464MHz-re húzható,igaz feszültségemeléssel.A Biosban VCore auto módban 2133MHz-en 1,31V-ot(PC Probe szerint),3200Mhz-en 1,39V-ot,3464Mhz-nél 1,45V-ot adott a procinak,így lehetett elérni ezt a sebességet.Nagyon jó a proci is és az alaplap is.Ja és a memória állításra is rengeteg módon(arányban) ad lehetőséget.2 IDE csatorna van rajta, és 4 SATA2 csatlakozó.Ajánlani tudom mindenkinek,ja és olcsóbb mint a P5B.
    üdv mindenkinek!
  • nickedez
    #2933
    Szerintem P5B Deluxe -ot veszek...
    Hú, 3GHz? Az elég frankó lenne! Egyébként köszi a segítséget!
  • saviola
    #2932
    Szerintem ahogy nézem neki elég a sima p5b az is lehet tuningolni csak olcsóbb egy 10-e asszem, de Gigabyte GA-965P-DS3 meg úgy tudom hogy tényleg tuning barát és az is kb 32-ért már van ami szintén olcsóbb.
  • mycso
    #2931
    A Deluxe és a Deluxe/wifi közt annyi a különbség, hogy a wifi-s hez kapsz wifi kártyát.
    A sima és a Deluxe között viszont sok különbség van, pl felszereltség és tuningolhatóság terén is.
    Ha nem akarsz extrém módon tuningolni és nem kell a sok plusz csatlakozó/felszerelés a lapra, akkor a sima p5b-t vedd meg.
  • Inquisitor
    #2930
    Mázli kérdése is, meg ugye ram és alaplap is sokat számít ám, de ahogy elnéztem a nem túl tuningos darabok normális alaplapban elmentek 2,5-2,6GHz között spéci hűtés nélkül.
  • saviola
    #2929
    szerintem simán húzhadod sőt asszem majd 3 ghz-ig a gyári hűtő is elég
  • nickedez
    #2928
    Hát, ha megveszem a Core 2 Duo E6300 -ast azt szeretném egy kicsit felhúzni, min 2GHz -ig. A Deluxe/WiFiAP és a sima Deluxe között csak a Deluxe a különbség ugye? Igaz árban is csak 2-3e a különbözet de az is számít azért...
  • xido
    #2927
    :)))...de köszi..még bőven megfelel az AGP,ezért nézegetek ilyen megoldásokat:)
  • Inquisitor
    #2926
    Ehh, örgszem és lassulok :D
  • Inquisitor
    #2925
    Kb hasonló árban kapni szintén AsRock-ból i865-ös Core2 alaplapot, igaz azon csak AGP van, de Intel chipsetes. (Már akinek ez a fixa ideája ...)
    A 2922-ben emlegetett lap meg a kolléga lapján új verziója, ami négymagos procikat is támogatja (nem mint ha megfelelő verziószámú és Bios-ú 775Dual-VSTA nem támogatná!), sz'al árában jobbat nem nagyon kapni.
    Létezik még valamelyik gyártótól i915-ös AGP lap is, de nem hiszem, hogy kapni itthon.
  • xido
    #2924
    köszönöm..:)
  • Apus
    #2923
    nekem asrock deszkám van, nem tuningolok így tökéletesen megfelel. én is a ram miatt vettem ilyen hibrid lapot, nem bántam meg.
  • xido
    #2922
    avagy pedig ez még egy kiszemelt:ASRock 4CoreDual-VSTA..hibrid lap,AGP is PCI-E is,DDR is DDR2 is...C2D cpu támogatású is
  • xido
    #2921
    sziasztok!...bővítési tervek előtt állva,komoly összegű teljes csere előtti tupírozáshoz kiszemeltem ezt az-ASRock Conroe865PE Intel 865PE LGA775 ATX-alaplapot.Már támogatja a Core2Duo-t állítólag,de még AGP és DDR400-as felszerelésű,amiket még használnék...

    van-e valakinek okos tanácsa vagy véleménye ehhez a laphoz?
  • mycso
    #2920
    Wifiset abszolult nem muszály /ha csak nem pont azt fogod használni/, viszont ha komolyan akarsz tuninggal foglalkozni, akkor a deluxe változatot vedd.
  • nickedez
    #2919
    Oké, szóval Core 2 Duo... :)
    Köszönöm a kielégítő válaszokat!
    Egyébként szerintetek érdemes P5B Deluxe/WiFiAp -t venni vagy elég a P5B-E? Olyan nagyon sok különbséget nem találtam, árban viszont azért van..
  • zoolee
    #2918
    Persze, nekem nagyker áron, én meg adnám tovább falusi áron....
  • saviola
    #2917
    pedig 5 db-t belőle 30-ért nem is rossz :-D vennék is azt eladnám
  • zoolee
    #2916
    sry, elírtam...
  • saviola
    #2915
    ezt javaslom
  • saviola
    #2914
    Gigabyte GA-965P-DS3 31-32-ért ez javaséom p5b-t kapsz 29-ért
  • saviola
    #2913
    az p5b :-D
  • Jaffa 2843
    #2912
    Abit KN9 SLI ~30k
    asus M2N-E ~25k
  • zoolee
    #2911
    sima asus 5db nem deluxe.33e
  • saviola
    #2910
    mennyit akarsz max rászánni?
  • hunter03
    #2909
    Hello!
    Egy középkategóriás alaplap vásárlását tervezem.Milyet javasoltok?
  • saviola
    #2908
    előző nem Jakuz-ának szól bocs hanem nickedez-nek
  • saviola
    #2907
    Core 2 Duo E6300

    különben vagy egy cikk arról hogy ezek a D procikat asszem csak 825-ös szériáig érdemes megvenni, mert utána csak az áruk nagy de a teljesítményük nem annyival nagyobb.
  • [Jakuza]
    #2906
    Hat ez eleg kezenfekvo.
    Core 2 Duo E6300
  • Frigetrus
    #2905
    szerintem a C2D E6300 a jobb választás, és még húzni is lehet rajta
  • nickedez
    #2904
    Bocs, Core 2 Duo E6300 :)
  • nickedez
    #2903
    Helló!
    Van egy dilemmám amiben nem tudok dönteni és a segítségeteket szeretném kérni benne. Annyi lenne az egész hogy szerintetek melyik lenne a jobb (gyorsabb) proci egy P5B Deluxe/WiFiAp alaplapba, egy Intel Core 2 Duo a maga kis 1.86GHz -ével, vagy egy Intel Pentium D 940 3.20GHz -el? Az árkülönbség 3-4e forint... Előre is köszi a segítséget!!
  • Frigetrus
    #2902
    no problemo
  • hunbasser
    #2901
    akkor sry,kicsit könnyelmű voltam
  • alakulat
    #2900
    köszönöm szépen
  • sb1
    #2899
    6db SATA2 300-as csatlakozó található rajta.