7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • grebber
    #3058
    Parancsolj!! és a tesztekben sem lett utolsó :D
  • mycso
    #3057
    Micsoda??
    És hol?
  • grebber
    #3056
    Hm most találtam egy szerintem frankó alaplapot nem is annyira drága és megelepetésemre hogy nForce 650i-s lapkészlet mégis van rajta 2 IDE foglalat és csak 28600FT.
  • dinomano
    #3055
    Aham...akkor marad a csere valoszinüleg...egy Pentium IVesem van; ahhoz mennyi kb. egy normalisabb hasznalt alaplap, amivel menne biztosan a Radeon? :-|
  • wander01
    #3054
    szar a lap nincs mese. még a rambus időben jártam igy, valami fos abit lappal. a gef4 mx kártyát lecseréltem egy gef 3 ti200-ra, mert fényévekkel erősebb volt, öcsiében az zakatolt akkor. az istenért nem ment. aztán egy 9600pro-t hoztam egy ismitöl, az sem ment. fél délutános könyvecskenyálazás után kidekrült hogy az agp slot csak 4x-es és a "Volt" amit lead feleannyi amennyi a karinak kéne aktiv hütéssel. ugyhogy nem volt mese nem tudtam táposabb karit berakni addig amig ki nem vágtam a kukába az egész hobelevancot :DD mondjuk visszacseréltem egy 120-as vinyora :) az kiszolgálta az idejét...
  • dinomano
    #3053
    Én egy kis segitseget szeretnek kérni: Vettem nemrég egy RADEON 9600 se-t (128 MB, 8X AGP); és az a porblemam vele, hogy az ELITE tipusu P4vxasd2-es v3.3-as alaplapom egyszerüen nem ismeri fel. Nem csipog inditasnal; és BIOS-t sem tudok frissiteni..(Nem tudom, hogy ebben az esetben(marmint BIOS-frissites)) megoldodna-e a felismerés problema flashe-léssel... DOS alol tudnam frissiteni az alaplapot, de valahogy a hivatalos honlapon rosszul van fenn a BIOS upgrade; vagy én vagyok tul béna és nem tudom megcsinalni...

    Ha valaki tud segitseget, akarmilyen helpet; hogy hogyan tudnam beüzemelni az uj videokartyat, kérem segitsen! Az alaplapomnak PCI és AGP slotja is van; 1,2,4X AGP-t tud, elmeletileg müködnie kellene a kartyanak...Sajnos bootolasnal nem is pittyen az alaplap, nem latja a kartyat, ami müködökepes, mivel masik alaplapon müködött... Integralt videokartya nincs az alaplapon, szoval esetleges int. vid.kari ki/bekapcsolasa nem jatszik, mint problem...(de szép magyar mondat volt... :-P)
    BIOS-ban semmilyen AGP-re vonatkozo beallitast nem talaltam... Esetleg a vid.kartyan kellene vmit allitanom? Valaki segitsen, elegge el vagyok kenödve... :-|
  • ludsimon
    #3052
    Ilyet veszek:
    Alaplap: ASRock 775Dual-VSTA 11 520 Ft (Bruttó)
    Proci: Intel Pentium 4 D 935 (3,2GHz/2*2MB/800MHz, Dual Core) (s775) BOX
    24.494 Ft (Bruttó)

    Ha meg télleg az alaplap PCI-Express (4x) az sem érdekel! Ott az AGP (8x)
    Ennyi pénzért ingyen van!!!

    Össz:
    36 014 Ft (Bruttó)

    A többi cuccot átpakolom a mostaniból:
    ilyen lesz akkor:
    Intel P4 D 3,2 GHz, 768 MB DDR-RAM, LG DVD író (H-22L) LightScribe-os, 100 GB ATA HDD, GeForce 6600, 256 MB-os AGP 8x-os, Terratec Cinregyi 400i TV-Tuner.
    Később ki fogom cserélni a ramokat egy 1 GB-os DDRII-esre!
  • ludsimon
    #3051
    És van szerencsére jobb! Amit már a németek kitűnőre véleményezték!
    ASRock 775Dual-VSTA <br> Link
    <br>
  • ludsimon
    #3050
    Üdv!
    FONTOS infók! Érdekeltek az Asrock alaplapok! Találtam is dolgokat róla!
    ASRock 775Dual-880Pro Link Aki tud németül egy hozzászólás:

    Billig ist teuer ! 2006. március 19.
    Absolut enttaeuschend! Dieses Board kann ich nicht empfehlen. Hat viel Kompatibilitaetsprobleme. PCI Express nur x4 deshalb funktionieren nur die auf der Homepage aufgefuehrten Karten. Bei anderen Grafikkarten bleibt der Bildschirm schwarz. Sehr Schlechter Support. Anfragen sind bis heute nicht beantwortet. Der Chipsatz hat Probleme mit SATA II Festplatten die nicht zu beheben sind. Werde auf einen Markenhersteller wechseln. Ganz klar: 6- !!!!
    Értékelés: * (Elégtelen) Szerző: R. Schmitz

    Üdv
  • FlyHigh
    #3049
    lap: 16e
    proci: 13e
  • festéktüsszentő
    #3048
    nem tudok válaszolni de az érdekelne mennyi egy ilyen alaplap+proci?
  • wander01
    #3047
    nemtom hogyan magyarázzam máshogy (saját vélemény, nem kell megkövezni). egy olyan jó procit nem fogsz tudni kihajtani egy ilyen lappal. egy ilyen lapba nem raknék nagyobbat egy 4200+-nál (kb). ennél erösebb procit kár belevenni, mert pénzkidobás. ha pedig tényleg játékra kell, akkor az nf4 már lejárt lemez.

    az az ASUS M2N-E már sokkal jobbnak tünik... :)

    24 éves vagyok, az elsö pc-met kb 7-8 évesen kaptam meg, és kb 10 éve én építem a saját gépeimet, illetve rendelésre másoknak. az elsö számu szabály hogy az alaplapon NEM szabad sporolni, mert késöbb mindig valami gáz van vele :) ... nem muszály hallgatni rám, csak a véleményemet hangoztatom
  • grebber
    #3046
    ASUS M2N-E erről az alaplapról tud valaki mondani valami tapasztalatot?
  • FlyHigh
    #3045
    Helló!
    Alaplap és procihoz kellene egy kis segítség nekem. Egy MSI RD480 Neo2-FI(939)-hez szeretnék csatolni egy Athlon 64 3700XP(1MbL2), nagyon visszavetne a sebességböl hogy nem kétmagos a proci? Az az igazság hogy most van 1.5GB jó minőségü 400MHZ-es memom amitöl gari hiánya miatt nagyon ár alatt tudnék csak megvállni, mivel ezek nekem tökéletesek ezért ezt nem teszem. Azért gondoltam erre az alaplapra mert akkor jók lennének bele ezek a memomok, procit amennyire lehet meghúznám és két darab ASUS X1650XT VGA-t raknék még rá. Szerintetek ez így egy jó rendszer lenne játékra? Táp nem gond van egy 420W-os Chieftec ami szerintem elég, kevés meghajtó van a gépemben (1HDD+DVDRW).
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • grebber
    #3044
    De nemérelek nemtudom miért lenne szar az az alaplap amit irtam?Szerintem tökéletes.Attól még hogy nforce4-es ami nem mai nem szar.
  • wander01
    #3043
    sztem egy ilyen jo gépet ne szurj el szar alaplappal. vegyél egy rendeset és szerezz egy ata bövitökártyát, ugy tudom létezik. jobban jársz sztem. vagy egy nagyobb sata vinyot amire ráfér a 4 ata... bár nemtom mekkorák
  • grebber
    #3042
    Csak játékra kell a gép.Amúgy meg a 2 ide igen is fontos mert van 4 ata-s cuccom azokat szeretném belerakni. Nforce 4 meg karcsú hm most nforce 2-vel is vígan elvagyok.
  • wander01
    #3041
    ez komoly? :)) én egy 100k-s prockot nem tennék egy 18k-s alaplapba ... sztem az a 2 ide és nf4 is elég karcsu ahhoz, mirc-hez meg nem kell 6k+ proci :))

    mik a szándékaid a géppel??
  • grebber
    #3040
    Na hosszas keresés után ezt találtam eddig Abit KN9 17,491Ft igaz ez csak Nforce 4-es de engem ez nemérdekel.Van rajta 2 IDE nekem nem kell több.

    Azt honnan lehet tudni hogy mekkora proci megy bele max? 6000+-os AMD-t elbirja ez?
  • grebber
    #3039
    Tudnátok valami megbizható AM2-es alaplapot mondani 25.000Ft-ig amiben van 2 ATA foglalat??
  • szurop
    #3038
    Nah, írtam e-mail az ASrockosoknak, és az általam nem rég emlegetett alaplapról az derült ki(4CoreDual-VSTA), hogy PCI-e 4x-es. Szóval az oldalukon nem merik ezt kiírni, ezért PCI-e graphic portot írnak. Egyébként sok webshopban 16x-ost írnak, azt szopacs ha megveszed.
  • Inquisitor
    #3037
    Van DDR1-es lapjuk ami viszi a Conroe procikat, de s775-ös SD Ramos nincs. Meg van AGP-s Am2 lapjuk, de az ugye meg DDR2-es.
  • wander01
    #3036
    te tudod de 25k-bol kijön egy am2-es lap sempron procival integrált viddel. messze jobban jársz egy ilyennel mintha egy ilyen özönviz elötti borzadályt veszel.
  • wander01
    #3035
    ne busulj, az asrock oldalon nézz körül, azok csinálnak ilyen beteg kombókat. am2-ben tudom hogy láttam ilyen lapot ami elmegy sd memekkel, nemtom 775-ösben van-e, nézd meg hátha csináltak valami ilyesmi bakemonot.
  • Balazs15
    #3034
    ettöl féltem..:(
  • Inquisitor
    #3033
    Nagyon röviden: Amit keresel az nem létezik.
  • Balazs15
    #3032
    nemtom egy a lényeg...van 1 giga sd ramom és szeretnék egy oylan alaplapot :ami 16x os és olyan videokártyát is lehet beleteeni meg dualos procit...vágod nem akarok ddr2 es ramokat venni több 10 ezerért mikor van már 1 giga sd ramom
  • Laci82
    #3031
    Én már nem vagyok pixelbajnok ,meg atomerőművet se akarok üzemeltetni.
    Amire használom a gépet arra egy olcsóbb lap meg a sempron proci is elég.
  • wander01
    #3030
    mit jelent az hogy dual pci express? SLi-re gondolsz? mert akkor felejtös a dolog...
  • wander01
    #3029
    miféle százéves cucc ez? azt hittem már mindet bezuzták. ilyet akarsz venni?
  • Balazs15
    #3028
    Van olyan dual pci expreszes alaplap ami kezeli a régi ddr vagy sd ramokat????????????????netán tudnátok adni egy linket?
  • Laci82
    #3027
    Sziasztok.
    Valaki találkozott mostanság ULI chipsetes alaplapokkal?
    Egy ilyet néztemAsus
    Szóval milyenek ezek a chipsetek,mert nekem nagyon új még ezafajta cucc.
  • wander01
    #3026
    hali! ha valakinek van segithetne kicsit, kérdésem hogy milyen memoriával muzsikál jól egy Asus P5B-e SLI nf650i-s deszka? a-data 2gb dual kit nem megy benne normálisan mindenféle marhaságot csinál, és 2x512 totál noname 667-el szépen hasit. szoval tudnátok valami márkát ajánlani ami elvileg jo?
  • mrbaba
    #3025
    Hellosztok!! Érdeklődni szeretnék, hogy egy Sata2 vinyo belemegy egy Asus P5W DH Deluxe-ba és egy ASrock 4Core DualVSTA-ába??
    A választ előre is thx+

    Üdv.: Baba
  • Inquisitor
    #3024
    Mivel ha jól sejtem ez is VIA chipsetes, majdnem tuti, hogy az a PCI-Expres csak 4x-es rajta, mint a két elődön is. (De mielött valaki fikázná a chipsetet, van m jóféle Intel chipsetes lap, amin szintén csak 4x-es van, de AGP meg nuku.)
  • Inquisitor
    #3023
    Dehogynem volt, sőt még volt nagyobb is :)
    Ha az NF7 alaplap 1.0 vagy 1.2, akkor szerintem NEM, úgy emlékszem csak a 2.0-és szériában megy. Ha nincs meg a doboza, akkor a nyákon rajta kell lennie a verziószámnak valahol.
  • Inquisitor
    #3022
    Várj egy kicsit és vegyél P35 vagy P38 chipsetes alaplapot :)
  • argo001
    #3021
    Ne haragudjatok, hogy itt is felteszem a kérdést, de kaphatok-e még valahol Abit VH6T alaplapot? Nekem jó lenne egy link is.
  • poison007
    #3020
    ja és milyen táp kellene hozzá??? CHIEFTEC 400W elég??? vagy nagyobb kell??
  • poison007
    #3019
    * SRY a hülye kérdésért de ez NEM világos nekem! :))