7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • poison007
    #3018
    Hy!
    Engem ez a chipset téma érdekelne: 965 vagy 975 chipsetű? Különbség? Érdemesebb 975-t venni? E6400 alá kellene az alaplap, de nem akarom az alaplapot lecsrélni egy ideig. Majd ebbe cserélnék procit vagy 1,5 év múlva! E6600 fölött inkább 975, akkor gondolom inkábhb azt vegyem!?? (mert később majd annál is jobb procik lesznek) Erre kérnék tanácsot!!!Meg alaplap ajánlókat(főleg asus-t)!!! SRY a hülye kérdésért de ez világos nekem! :))
  • mycso
    #3017
    Milyen a foglalata a Sempronnak??

    Bár s462-ből nemigazán volt 3000+
  • bszabi84
    #3016
    Írjátok meg nekem, egy ABIT NF7-es alaplapba belemászok egy Sempron 3000+os processzor?
  • Jobson
    #3015
    Helló srácok!

    Ehhez a procihoz AMD A64 X2 4600+ AM2 milyen alaplapot ajánlotok, mert én nem értek hozzá.

    Köszi
  • szurop
    #3014
    ASRock 4CoreDual-VSTA , ha tényleg PCIe 16x-os, olvass visszább max 15-öt.
    Írd ide kérlek hogy szerinted az-e.
  • Dragooon #3013
    sziasztok. lenne egy kérdésem.
    egy napja kb elromlott a gépben valami, nincs kép a monitoron. a monitor jó a videókártyával együtt. az alaplap romolhatott el? valaki segítsen kérem! előre is köszi ^^
  • Kandurrex
    #3012
    Ajánlanátok nekem egy Hybrid (AGP-s és PCI-s VGAnak megfelelőt) alaplapot 20k alatt???
  • zoolee
    #3011
    Minek vegyem a drágábbat???
    höm...
    A drágább a jobb..XD
    Na de télleg, én jobban referálok egy nvidia -s konfogot...
  • mycso
    #3010
    Hát akkor inkább intel chipset.
    PH-n tesztek alapján mondták sokan, hogy 6600 tól felfele inkább 975-ös lap (bár asszem a tuning miatt volt fontos)
  • ent
    #3009
    Kő kemény stabilitás a cél, tuning csak próba kedvéért.
  • Inquisitor
    #3008
    Nem tudom mi baja a 965 chipsetnek, nem kevés ember szerint jobban sikerült, mint a nagytesója ... Jó kérdés, elvileg "csak" NF680i-vel lehet 500MHz feletti FSB-ket produkálni tuningmókusok szerint, ehhez képest láttam több embertől 520-as FSB-t 965-ös olcsó tuningdeszkán is.
    Kérdés neked mire van igényed, amit tudnia kéne a lapnak? Mert minek fizessen az ember plusz tizezreket dupla hálókártyáért, 10 SATA csatiért vagy valami extráért, amit az életben nem fog használni?
  • ent
    #3007
    Mit ajánlasz E6600 alá ami nem forrófejű?
  • Inquisitor
    #3006
    Ha már bazi drága, akkor inkább NF680i, annak ellenére, hogy abszolute nem kultiválom az NF chipseteket és köztudottan forrófejűek.
  • mycso
    #3005
    Inkább valami 975-ös lap...
  • Inquisitor
    #3004
    GigaByte P965-S3 vagy DS3 ;)
  • zoolee
    #3003
    p5b deluxe....
  • ent
    #3002
    E6600 procihoz melyiket szentetek?
    Abit Ab9 QuadGt vs Asus P5B-E

    thx előre is
  • poison007
    #3001
    Nem akarom szanaszét húzni, ezért szerintem jó lesz a sima asus p5b alaplap is, de még gondolkodom a deluxon.Amennyire én akarom húzni annak elég a gyári hűtés is. Kösz a válaszokat!
  • mycso
    #3000
    Hát azt a Codegen csodát akkor mihamarabb cseréld le, főleg ha tuningolni akarsz és szeretnéd még használni a géped.
    E6300 nekem is megy gyári coolerrel 3 giga körül, viszont fullraterhelve, már maxon kell járatni a coolert, hogy ne főjön meg a proci --> az pedig nagyon hangos, tehát ha szanaszét akarod húzni akkor vagy víz vagy valami brutál hőcsöves coolert is vegyél mellé.
  • poison007
    #2999
    lol 3,4 GHz ig xD
  • poison007
    #2998
    Kösz szépen a válaszokat! Úgy gondoltam hogy 2giga 800-as kingmax rammal támogatom meg. Tápom 400 codegen. Ja és ahogy olvasgattam a teszteket ott gyári hűtővel húzták a E6400 procit 3400GHz-ig és semmi baj nem volt a hűtéssel, így külön coolert nem veszek hozzá.
  • mycso
    #2997
    A deluxe jobban tuningolható és jobb a felszereltsége, de a sima p5b is elég jó tuningban.
    Hogy meddig lehet hózni, az szerencse kérdése. /kikell hozzá fogni jó procit és jó ram is kell, no meg táp ja és cooler/
    Láttam már 4GHz-en is E6400-at.
    Olyan 3 gigáig elszoktak menni.

    Ja és igen, támogatják a 4 magos procikat.
  • mycso
    #2996
    Elméletileg kell mennie, viszont olyan probléma szokott lenni 800-as ram és 667-et támogató lapokkal, hogy csak emelt fesszel indul el a ram.
  • poison007
    #2995
    Ja és tunningolás esetnén mennyire lehet felhúzni az említett procit? Éredemes a deluxért annyiva többet kiadni???
  • poison007
    #2994
    Hy all!
    Most egy olyan alaplapot akarok venni amit nem kell 1-1,5 év múlva lecserélni. Asus P5B vagy Asus P5B deluxon gondolkodom(egy CORE 2 DUO E6400 alá lenne az alaplap). Kérdéseim: ez a lap ok vagy javasoltok valami másikat??? Ja és a 4 magos procik majd ebbe belemennek??
  • szurop
    #2993
    De szerintetek hogy lehet ez? Ha erre keresek goglival: ASRock 4CoreDual-VSTA pci-e x16 akkor dobálja ki az oldalakat, ahol ezt írják, akkor annyi oldal csak nem tévedhet és x16-os az a nyomorult nem? Egyébként mekkora szar, hogy a gyártó oldala is pci-e graphics portot ír, mér nem tudja odaírni hogy hányszoros :S .
  • mrbaba
    #2992
    Hellosztok! Érdeklődni szeretnék, hogy egy ASrock Dual Vsta alaplapba egy 800Mhz-es ramot belerakok akkor az 667en fog menni? :() de a ramnak nme lesz baja ugye? Help pls!!!

    Üdv.: Baba
  • Inquisitor
    #2991
    GigaByte GA-965QM-DS2 (rev2.0!) és Tsa?
  • Inquisitor
    #2990
    Mondjuk van NForce-os, csak szerintem itthon ritka még ... Amúgy a legtöbb 945/946-os ami kapható (vagy régebbi chipsetes), abból óvakodni kell olyantól ami GZ-t tartalmaz ... 965-ből itthon azt hiszem talán Asus P5B-VM-et láttam?
    De azt gondolom sejted, hogy általában ami mATX az egyben integrált VGA-s, és az ilyan lapokat (nem véletlenül) nem igazán vagy egyáltalán nem lehet tuningolni.
  • wander01
    #2989
    haliho :) kis help kellene. tudna valaki mondani nekem egy olyan alaplapot ami egyben micro-atx, lga775-ös c2d-hez, és mellette 965 vagy nforce chipsetes???

    pls help, fontos lenne, és már mindent végignyálazatam de még egy normálisat nem találtam :S
  • zoolee
    #2988
    Persze....
  • mrbaba
    #2987
    Hello all!! Érdeklődni szeretnék, hogy ezen a héten megjön a naggyábol új gépem, mert lesz benne olyan is ami a régi gépemből lesz belerakva de ez most mind1. Nah tehát 1 ASrock Core Dual VSTA alaplap, egy Core 2 Duo E6600 (2,4) egy 7600 GS és 2GB DDR2 Kingston ram, 250-es és 160-as Samsung vinyók és egy Chieftek 550 Wattos táp. Az lenne a kérdésem, hogy ez az az alaplap ugye elbirja ezt a Confiogot? (csak arácsonyig lenne ez a motherboard) HELP PSL HELPL PLS

    Üdv.: Baba
  • zoolee
    #2986
    Háát, nem gáz, de nem annyira megbízható....
  • mcdrusza
    #2985
    http://www.pcx.hu/?action=termek&tid=984643&k=32315
    én ezt az alaplapot vettem.
    valamit tudtok róla mondani h miért jó, vagy miért rosz?
  • ChrisTucker
    #2984
    De azért csak nem lenne olyan húha de nagy gáz ez az alaplap a videókártyával, v igen? mert mondom nem kimondottan játékra van ez a gépezet...
  • zoolee
    #2983
    Na, akkor inkább egy SIMA p5b, és egy pci expresses x1650XT meg egy gb ddr2 es ramot lehet már 30 éert is venni...
    nem lehet megbjzni az ilyen hibrid cuccokban, nekem is volt egy ideig de több volt a rosz élmény mint a jó....
  • ChrisTucker
    #2982
    Ezt az alaplapot meg majd a hozzá tartozó vkártyát (radeon X1650XT) csak arra használnám, h ha esetleg vmi játék megtetszene. akkor ne legyen gond a teljesítménnyel. mert most egy elég karcsú videókártya van benne (Radeon 9250).
    Köszi az infót
  • zoolee
    #2981
    Annyira nem, de pl, nem mindegy, hogy egy core 2 duo alá egy biostar lapot vagy egy asus strikert vagy egy commandot raksz....


    2980#:Az azt jelenti, hogy van benne 4 darab PCI foglalat amibe hangkarit,fizikai gyorsítót meg ilyeneket rakhatsz.
    Aztán, van egy PCI express ami 16 x os az az teljes módban megy, ebbe VGAt tudsz rakni, Aztán, van egy AGP ami 8x os ez is teljes módban megy, ebbe is VGAt tudsz rakni...
    Ezeket hibrid lapoknak hívják, és nem valami megbízhatóak...
    De ez az asrock 775 dual 800 pro egész elfogadható..EGy irodai gépbe...
    Na da mind1, én a helyedben egy ASUS P5l t vagy egy sima P5B t vennék, de ez pénz és egyéb alkatrész függőek..(ram DDR2 legyen, vga meg pci expresses..a proci meg lga 775 ös...)
  • ChrisTucker
    #2980
    Sziasztok!

    Lenne két olyan kérdésem, hogy mit jelent egy alaplap leírásában, h 4 PCI, 1 PCI-E x16, 1 AGP?
    És a második, h ezen az alaplapon hol van a PCI-X foglalatnak a helye?
    a kép itt van
    Előre is köszi!
  • szurop
    #2979
    Hopsz, ezt az előzőt nem ide akartam, de nektek is kössz a választ.