803
Jézus vs Isten
  • neta
    #402
    Ja és számomra a konklúzió ebből az: Senkit se teremtett buzinak Isten!
  • Takezó
    #401
    "Alpárian: A buziknak tényleg halállal kéne lakolniuk (bocs, a lezbiknek is)
    Viszont Isten azt is mondja: nem a mi dolgunk a bíráskodás, és ő dönt az életek felöl."
    --> Á, szóval itt az ellentmondás? :D "Öljétek meg őket, de mégse!"

    "És hogy a zsidóknak miért jelentette ki Isten ilyen radikáisan a dolgokat, és hogy az újszövben, vagy később az ószövben....ezt miért finomította, meg van az ok és a magyarázat, de mivel, a válaszodból az derül ki, te nem azért kérdezel, amiért én szívesen válaszolnék, ezért nem is válaszolok, maradj tudatlanságban, és szajkózd az igazadat, a teljesség ismerete nékül! Bocs!"
    --> Azt hiszem, hogy kettőnk közül Te vagy az, aki - bár megcáfolni nem tudja a felhozott vádakat - mereven ragaszkodik az álláspontjához...
  • neta
    #400
    Erre azért válaszolok: mert nemrég kb 1 éve amerikai tudósok, befejeztek egy tesztkísérletet, amit homikon végeztek. Azt kutatták, tényleg igaz e az hogy így születik valaki. Az eredménye az lett, hogy: az átlag emberek, akik homokossá váltak megváltozott az agyuk struktúrája bizonyos területen, miután azzá váltak....
    Azt is bebizonyították, hogy genetikailag, igen, hajlam van mindenkiben!!!! Kiben kevesebb kiben erősebb! De ez hajlam és nem buzinak születik valaki! A társadalom, saját döntés, média stb. vitték oda hogy azzá VÁLJON! (ezeket tudományosabb nyelven tárgyalják, és többet) A konklúzió az volt: Senki sincs aki hominak születik!
    ja mellesleg a média ezt a tudományos felfedezést nem reklámozza, mert ma divat a buziság és a homokosság.
  • neta
    #399
    Ok! Ha így gondolod legyen! Biztos körültekintően utánajártál. Tudod mit jelent az apostolság, az apostol szó, és hogy hogyan lettek kiválasztva. vagy csak egy ezoterikus bestseller könyvben olvastad?
    Bocs de nincs kedvem és időm mindig magyarázkodni, bizonyítani dolgokat azoknak akik...inkább le se írom, mert sértő lenne! Röviden: tudatlanok-e téren.
    Ennek ellenére örülök azért, hogy ilyet kérdeztek, mert látom mi forog az agyatokban a téma körül.
  • Zsoldos
    #398
    Ha isten igy gondolja, akkor miert teremtette olyanna az embert amilyen.. Van aki olyannak szuletett, nem tehet rola, de azert haljon csak meg orokre....

    Meglepodnek, ha istenbe ennyi tolerancia szorult volna.. Szerintem most kicsit betu szerint nezed a bibliat.

    Ellentmondast kertel ittvan egy: szeretlek titeket, szeressetek egymast, de kovezzetek agyon azokat akik masok, es orok halal lesz a jussuk.
  • neta
    #397
    Ám legyen!
    De ha összefüggésében látnád a dolgokat:
    Alpárian: A buziknak tényleg halállal kéne lakolniuk (bocs, a lezbiknek is)
    Viszont Isten azt is mondja: nem a mi dolgunk a bíráskodás, és ő dönt az életek felöl.
    Szóval, ha nem térnek ki ebből, Isten büntetése rajtuk! És a büntetés neve örök halál!
    És hogy a zsidóknak miért jelentette ki Isten ilyen radikáisan a dolgokat, és hogy az újszövben, vagy később az ószövben....ezt miért finomította, meg van az ok és a magyarázat, de mivel, a válaszodból az derül ki, te nem azért kérdezel, amiért én szívesen válaszolnék, ezért nem is válaszolok, maradj tudatlanságban, és szajkózd az igazadat, a teljesség ismerete nékül! Bocs!
  • Zsoldos
    #396
    Ja es tenyleg volt meg egy apostol, de nem kerult be a bibliaba, mert fekete volt. (Rufus apostol)
  • Zsoldos
    #395
    hogy mashogy lehetne titokban tartani az osszeeskuvest?
  • Takezó
    #394
    Azért kérdeztem, hogy rámutassak néhány ellentmondásra, nem másért :)
    Biblia -> Nagy B nálatok ;)
    AMúgy meg illene mindent megtenned, hogy meggyőzz, elvégre hirdetni kéne a tanaitok :D
  • neta
    #393
    Ja persze, ha nem azért kérdezted, amit írtam, akkor felkészülök rá és leírom neked! de hogy a biblia szavaival éljek: disznók elé gyüngyöt nem vetek alapon másképpen nem, mert csak az időmet pazarolnám!
  • Takezó
    #392
    "Nem akarok hosszabb magyarázkodásba kezdeni, mivel úgy gondolom, te nem azért kérdezed ezt, mert olyan szempontból érdekel: pl: Ok érdekel Jézus, meg akarom ismerni, de ez és ez a dolog körülötte nem tiszta, szóval hogy is van ez....és így tovább. Úgy gondolom, hogy te inkább kötekedni akarsz, hogy bebizonyítsd azt, hehe megmondtam, nekem volt igazam!"
    Ajjajjj, csúnyán fogalmazol... Az általad ún. kötekedés valójában csak bizonyos dolgokra rámutatás, így már pontosabb.
    "Mit gondolsz? A "nagy" vagy nevezhetjük szentnek is, vagy okosnak, vagy tudósnak keresztény gondolkodók, hittek e volna Istenben, a bibliában, Jézusban, ha az egész, ami le van írva csupa ellentmondás, vagy csak a hülyék ópiuma a biblia?
    Mert nem voltak elég okosak... Ez nem lehet érv, hogy "De biztos volt egy csomó nálad sokkal okosabb keresztény", mert ők koca-keresztények voltak, nem foglalkoztak a témával...
    "Én biztos nem hittem volna/nék az ő helyükben. Ja, és nem vagyok, olyan okos mint ők, de ha találnék (ez számomra azt jelenti hogy nyitott szemmel olvasom a Bibliát) ilyet nagyon elgondolkodnék azon....akkor igaz ez az egész vagy sem? Ez csak egy erkölcsi mű vagy sem....De "szerencsémre" ilyennel még nem találkoztam."
    Hú, könyvet írjak az ellentmondásokból? Hagyjuk, inkább itt egy kis erkölcsi tanítás:
    "És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok." (Mózes III. 20:13)
    Öljük meg a buzikat :D
  • neta
    #391
    Igen, lehet, hogy "igazad" van. és utána mindezért a sok kitalált hülyeség miatt, amit kiszíneztek, és a maguk gazdagodására találtak ki, mivel ezeket vallották és nem mondták vissza mártírhalált haltak. 10 másik apostollal együtt (persze nem egyszerre) Szóval volt egy átlagos jópofizó ember =Jézus, meghalt 11 tanítványa kitalálta amit fennt leírtam és ezért a kitalációért az életüket adták. Szóval mindenki tök hülye volt (hülye persze nem mond bölcs dolgokat)ja és nem csak 11-en voltak, de ez már más tészta.
  • neta
    #390
    Nem akarok hosszabb magyarázkodásba kezdeni, mivel úgy gondolom, te nem azért kérdezed ezt, mert olyan szempontból érdekel: pl: Ok érdekel Jézus, meg akarom ismerni, de ez és ez a dolog körülötte nem tiszta, szóval hogy is van ez....és így tovább. Úgy gondolom, hogy te inkább kötekedni akarsz, hogy bebizonyítsd azt, hehe megmondtam, nekem volt igazam!
    Mit gondolsz? A "nagy" vagy nevezhetjük szentnek is, vagy okosnak, vagy tudósnak keresztény gondolkodók, hittek e volna Istenben, a bibliában, Jézusban, ha az egész, ami le van írva csupa ellentmondás, vagy csak a hülyék ópiuma a biblia? Én biztos nem hittem volna/nék az ő helyükben. Ja, és nem vagyok, olyan okos mint ők, de ha találnék (ez számomra azt jelenti hogy nyitott szemmel olvasom a Bibliát) ilyet nagyon elgondolkodnék azon....akkor igaz ez az egész vagy sem? Ez csak egy erkölcsi mű vagy sem....De "szerencsémre" ilyennel még nem találkoztam.
  • Takezó
    #389
    lol, ezt csak poénból mondtad, ugye? :D
  • Zsoldos
    #388
    Tul sok volt a tanu, nem lehetett letagadni. Lehet, hogy a valosagban 5x arulta el, es a landzsat is o szurta bele, aztan intezkedett, hogy legalabb reszben javitson a helyzetet :)

    Csak azt akartam mondani ezzel, hogy amit irtal ervnek, semmit nem bizonyit :)
  • Montanosz
    #387
    ráadásul hogy megsértődne most valaki ha oda menne a templom előtt áldogáló dílerhez egy átható, tiszta tekintetű szakállas férfi és azt mondaná hogy hülye mert nem hisz Istenben!
    pedig ez többször is megtörtént, mert hát a bolondnak a szinonimája ugye a hülye is....és elég sűrűn szerepel a bibliában))))
  • neta
    #386
    Én vagyok pécsi (de csak 2 éve)
  • Montanosz
    #385
    érdekes, bár ez a sok elmélkedés nem tesz jót az embernek, könnyen meghibban)) lásd freud..
  • neta
    #384
    Ha megnézed, nem éppen úgy írták le Jézus tanításait le, hogy nekik jó legyen. Ha utánaolvasol, Jézus szeretettel viszonyult az emberekhez, de kerek perec kimondta, hogy mit kéne tenned, vagy mit nem.
    És ha már így nézzük, nem lett volna ciki (Péternek), hogy beletették az újszövbe azt, hogy 3x megtagadta Jézust? Hisz ő az RK egyház első pápája. Nem?
    Szóval nem igazán úgy írták le a dolgokat, hogy nekik jó legyen. De ehez jobban bele kéne olvasnod...
  • Takezó
    #383
    jah, amúgy egy érdekes [URL=http://szalmakutya.uw.hu/]"blog"[/URL]
  • Montanosz
    #382
    természetesen vannak félrefordítások, apróbb tévedések a biblia fordításai során!
    például a hsuzita (csángó) biblia a szellemet, szellenetnek fordítja! de már ez is előre lépés, hiszen még károlyi sem tett különbséget, és ráadásul a huszita biblia jó 100 évvel megelőzte luthert is.
    ezért kell összevetni az eredeti szövegeket és lám kiderül hogy a hibák nem befolyásolják egészében a bibliai értelmezést.
    itt van pár fordítás, lehet rágódni. http://biblia.hit.hu/
  • Takezó
    #381
    Ha elolvasnád, rádöbbennél, hogy mindkettő József felől van..
  • Montanosz
    #380
    természetesen káin a testvérét vagy unokatestvérét vette el feleségül.

    ki mondta itt hogy pécsi?
    95-ben vagy 96-ban voltam pécsen egy férfikonferencián, na az tuti volt amikor tízezer férfi bariton neki látott dicsérni....
    zengett a sportcsarnok..., nem meszze a jehovatanui gyülekeztek, csakúgy füleltek mi a szösz lehet ez))))
  • neta
    #379
    Az egyik Mária felöl közelíti meg, a Másik József felől. Mármint a nemzetségtáblázat. Ennek kifejtése történelem, semmi varázslat. Egy zsidó ezt elolvasva érti (én nem vagyok az), de szerencsémre tudom, mit jelent ez egy zsidónak. Így nekem ez nem ellentmondás.
  • neta
    #378
    Montanosznak igaza van!!!
    Én is így tudom, úgyhogy nem fejtem ki részletesebben.
    Más egyébb "látszólagos"ellentmondás?
  • Tikal #377
    Igy van, emberek irták, igy fordulhatott elő hogy nem 100%osan adják vissza Jézus gondolatait...hanem ugy hogy nekik jo legyen...
  • Prof William
    #376
    Akkor ez a leszármazás, akár mehet úgy is.

    A Biblia elején. Káin megölte Ábelt, majd elbújdosott. ÉS feleségül vette valami király lányát.
    Az ilyen részeket nem kel komolyan venni. Sztem ezek a ferdítet, vagy rizsarészek, és ne feledjétek, hoyg a bibliát írhatták sugallatta, de EMBEREK ÍRTÁK!
  • Zsoldos
    #375
    Ez vicces :) Az en kornyezetemben amugy eppen az ellenkezo hatas figyelheto meg. Altalaban kiegyensulyozottabb lesz tole az ember. Hisz minek menjen be egy ketes bunyoba, mikor az ember ugyis annyit harcolhat a legkulonfelebb emberekkel, ami beléfér:) Ha meg olyan nagylegeny valaki, azt mondom jojjon le inkabb edzesre, elnaspangoljuk szeretettel ;) Amugy volt par ilyen es tok sportszeruen lezajlott, semmi harag, nemelyik egy ideig meg jart is utana.
  • Takezó
    #374
    Nézd, én csak a Bibliából indultam ki, és oda nem az van írva, hogy itt Mária és ott József :)

    Máté 2:14, Lukács 2:39 (Hova is mentek Jézus születése után)
    vagy,
    Az étkezésről
    Teremtés könyve 1:29
    Ézsaiás 7:14-15
    Rómaiakhoz írt levél 14:21
    VS
    Teremtés könyve 9:3
    Márk 7:18-20...
  • Montanosz
    #373
    én inkább egyháztörténelemmel foglalkozom (evangéliumi gyülekezetek története)
    így abban jobban otthonosan mozgok, de erre a problémára emlékszem hogy vitattuk hogy nem probléma a többiekkel a leszármazási ág, és felvolt vázolva hogy mária itt, józsef ott...)))
  • Takezó
    #372
    Oks, de ez egyértelmű... illetve tudok még több ilyen cica kis ellentmondást előrángatni ;)
  • Takezó
    #371
    OFF:
    Foglalkoztam, manapság már nem sajnos, de én kétlem, hogy rám nézve is ilyen veszélyei lennének a dolognak :D
    ON
  • Montanosz
    #370
    majd utána nézek ha vége a vizsgáknak)))
  • Montanosz
    #369
    OFF:
    foglalkozol harcművészettel?
    képzeld falunkban él aki megyei bajnok volt (valamilyen karate, pontosan nem tudom) és most már gyógyszerezik mert "megártott" neki az a szellemi kapcsolat ami kapcsolódik a harcművészethez és most már: ütéskényszere van!
    volt hogy megállított az utcán és mondta ne mozduljak mert ütnie kell, és ott áltunk vagy félórát szótlanul...
    (nem mertem mozdulni mert volt hogy 3 kaszás cigányt is kiütött amikor neki mentek)..izzadtam ezerrel)))
    ON:
  • Takezó
    #368
    És Máténál a 27., illetve Lukácsnál a 42. miért József?
  • Montanosz
    #367
    már úgy értettem hogy márián és józsefen keresztül mert rokonok voltak ugyi.
    dávidtól származtak mindketten.
  • Montanosz
    #366
    jó vita téma lenne: A Keresztény világ hozzáállása az Iraki háborúhoz.
    ha meguntuk a Jézusos témát nyithatunk ilyen topikot is))))
  • Takezó
    #365
    Mindkettő Jézus származását kutatja, nem külön emberét, szóval ennek egyeznie kéne...
  • Montanosz
    #364
    itt két leszármazási ágról van szó!
    de mivel mindketten egy őstől származnak sok az egyezés, ráadásul többeket ugyanúgy hívtak..
    látod már nem is rejtély)))
  • Prof William
    #363
    Hé ezt a-tulvilág-másik-dimenzió dolgot már én is kifejtettem, valahol csak tudományos alapon.