301
Minden A KÖNYVRŐL!
  • 1sajat
    #301
    Személyeskedés.

  • steweee
    #300
    fúh, hogy mennyire frankókat tudtam mondani már majd tíz évvel ezelőtt is. de most van egy utódom, 1saját úr személyében. lehet a dalai láma őt nevezi meg reinkarnációs utódjaként majd :)
  • 1sajat
    #299
    Ezt az oldalt ismeritek?
  • polarka
    #298
    OFF
    Kivéve, ha pont olyan embernek adod, aki viszonozza és ugyanúgy nem lenne hajlandó átbaszni téged. Bár nem túl sok az ilyen ember.
    ON
  • Pluskast
    #297
    OFF
    Én meg úgy gondolom, hogy az embereknek nem érdemes szeretet adni mert úgy is átbasszák a fejed egy idő után. Ez értendő az élet minden területére.
    ON
  • polarka
    #296
    OFF
    Nem baj. Én a szöveg alapján úgy gondolom, h én vagyok a megtestesült szeretet. Épp mint Micimackó
    ON
  • Pluskast
    #295
    Igen nagyon szép csak kár, hogy a való életben ez nagyon nehezen megvalósítható :(
  • polarka
    #294
    Magamra ismertem.
  • sz4bolcs
    #293
    Ez nagyon szép.
  • Pluskast
    #292
    Pál apostol: Szeretet himnusz

    „Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.
    És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.
    És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.
    A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik.
    De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. Mert töredékes az ismeretünk és töredékes a prófétálásunk. Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.
    Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten.
    Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.”

  • polarka
    #291
    "És mondta Isten: Legyen világosság: és lőn világosság."
    Csak az emberek fejében (mivel ekkor emberek sem voltak) nem lett.
    Jól induló történet...
  • Blacksheep333
    #290
    Kinek mi a kedvenc idézete?:)
  • HUmanEmber41st
    #289
    jól elbújt...ez a topic..
  • kokaii
    #288
    .
  • Augustus Gigo
    #287
    LOL:D
  • steweee
    #286
    én saját magamban hiszek.példaképem a fényképem ! :))))
  • Dutch Flander
    #285
    Mellesleg én még nem tudtam eldönteni, hogy valójában ateista, vagy politeista vagyok-e. Mindkettő közel áll hozzám.
  • The Garrett
    #284
    *csak*
  • The Garrett
    #283
    Ennél már csaj a Nemzeti Jóakarat Pártja a súlyosabb :D de az 1 másik történet :)
  • Punker
    #282
    szerintem 3 alkesz jobb sztorit hoz össze :)
  • Dutch Flander
    #281
    Ez súlyos! Jót röhögtem.
    Telitalálat!
  • Prank
    #280
    ne viccelj, valamiből meg kell élni
  • The Garrett
    #279
    pénzér vallási tagság o.O :)
  • Prank
    #278
    na majd alapítok egy új vallást, ahol rengeteg isten lesz...:)
    minden istenhez legalább 5 ünnepnapot választok...
    a tagsági díj csak 1 euro lesz havonta:)
    már csak a történetet kell kidolgozni valahogy, meghívok néhány filozófust, hogy dobjanak össze néhány izgalmas sztorit, ami tele lesz alapigazságokkal...
    a könyv címe Biblia 2
  • The Garrett
    #277
    az őskorban nemigen voltak istenek. csak a természeti jelenségeket tisztelték/félték.
  • Prank
    #276
    már az őskorban is volt többistenhit, a természeti jelenségeket nekik tulajdonították, mert nem tudták megmagyarázni miért történik...szvsz...meg ugye a vadászat jobb eredményét is tőlük várták...
  • The Garrett
    #275
    Azthittem csak én hallgatok DEad can dance-t
    nagyonagyonnagyonisten!
  • Prank
    #274
    még sok is:)
  • The Garrett
    #273
    Amugy többistenhiten alapuló vallások azért alakultak ki, mert az ókori stb filozófusok "tudósok" külön-külön értelmezték a világ jelenségeit ebből adódóan külön mozgatót kerestek az egyes dolgok mögött...
    legalábbis valami ilyesmire vezethető vissza szerintem.
  • The Garrett
    #272
    én magamba hiszek.. elég az :)
  • Prank
    #271
    na az előző hozzászólásomat ne vegyétek figyelembe:)
    kicsit beleolvasgattam a hozzászólásokba és itt gondolom olyan vallásos emberek írtak, akik egy "teremtőre" vezették vissza a "dolgokat"... mi van azokkal a vallásokkal, ahol több isten is helyett kapott, "akik" néha még harcoltak is egymással, vagy ez már elavultnak számít:)
    van aki több istenben hisz köztetek?
    egyébként nem vagyok vallásos csak kiváncsi:)
  • FtranX
    #270
    már hogy ne lenne génállományuk?
  • Prank
    #269
    akkor mi a véleményed a vírusokról? nincs génállományuk:)
  • Dutch Flander
    #268
    És ezzel most megmagyaráztad, hogy miért is léteznek?
  • steweee
    #267
    a Földi lét azonos alapokra épül, az egysejtűtől a fűszálon át az emberig a fehérjemolekulák 98%-ban azonosak
  • steweee
    #266
    létezés érzelmek nélkül lehetséges, de emóciók létezés nélkül nem.ez a lényeg.a gondolataink, az érzelmeink mind a fejlett idegrendszernek köszönhetőek, de valójában azok is csak érzéketlen anyagból vannak.például egy atom számára teljesen mindegy hogy milyen halmazállapotban és energiaszinten létezik, legfeljebb a "felesleget" leadja környezetének, mert homogenitásra törekszik, de azért senkinek nem mindegy hogy monjuk mellette robban fel egy atombomba!
  • Gandalf51
    #265
    Dead Can Dance + Jelenések könyve... garantált jó hangulat!
  • Dutch Flander
    #264
    Én gyerekek végigolvastam mindenki hozzászólását egytől egyig. Hát, nem volt semmi az egyszer biztos. Egy-két dologra reagálnék.

    Még régebben kialakult egy kissebbfajta eszmecsere Isten létezéséről, szemben a tudomány erejével. Nos ezért írtam még az elején, hogy igenis létezik Isten, és ÉN vagyok az.

    Teljesen fölöslegesnek tartom egymással szembeállítani a tudást és a hitet. A világon minden dolog, minden lényeg és mindennek az értelme két végpont között húzódik, feszül. Pl. Élet-halál, építés-rombolás, rend-káosz. Épp így egyik a hit, a másik a tudás. A tudás a tapasztalatokra, törvényszerűségekre, tételekre épít, míg a hit az emberi emócióra hat, az érzésekre, érzelmi állapotokra. Ha nem lenne az egyik, nem lenne a másik sem. Tehát teljesen fölösleges egyikkel magyarázni a másikat. Az már egy másik téma, hogy mint régebbi hozzászólásomban azt kifejtettem (#134 1. tétel), én egy körforgásban hiszek, vagyis valahol a két véglet ugyanaz. Ha valamit felépítesz, mást lerombolsz és fordítva, a káosz a világ legmagasabbszintű rendje, életed után meghalsz, mellyel egy új élet kezdődik, valamint hogy ki ne hagyjam: Ha valamit agyonmagyarázol, bebizonyítasz az ugyanaz mintha vakon hinnél benne...

    Mivel egy anyagi, pénzhajhász, materialista világban élünk (sajnos), nem magyaráznám a tudományos oldalt. Ellenben egy-két észrevételt leírnék a vallással kapcsolatban.

    Ha megszületik egy ember, gyermekkorában elkezdi a világot érzékelni, tapasztalni. Később próbálja utánozni a "nagyobbakat", példaképeket keres magának, és bár nincs tudatában cselekedeteinek, mégis azt teszi amit a "nagyok" szoktak. Erre aktuális példa nekem 3 éves kisöcsém, aki ha meglát egy távirányítót és olyan kedve van, a füléhez szegezi és gügyögve rohangál a szobában mintha mobil-telefonálna. Aranyos. Amit mondani akarok ezzel: Értelmünk kinyílásával a világ felé próbálunk abban helytállni, atyánktól hallgatjuk a különböző erkölcsi mondanivalókat, útbaigazításokat, jótanácsokat. Míg nincs tapasztalatunk, követjük az Ő példáit, hallgatunk rá (többé kevésbbé). Éppen ezért mikor a vallásra gondolok, ott is valami hasonlót látok. Nem véletlenül használtam az "atya" kifejezést sem. Rengeteg ember van aki elveszti apját, egykeként nő fel, vagy szellemileg kissé alulmaradott, netán mondjuk buta. Ezeknek az embereknek (nem feltétlen mindnek) szükségük van szintén irányításra, mivel maguknak nem képesek utat találni. Egyik ilyen útmutatás lehet a vallás, és mivel sokféle út létezik, sokféle vallás is. Van aki ezt elfogadja, van aki nem (mármint a vallásosdit).
    Én, ha a vallásról beszélünk egy képet látok, melyben egy atya fiú kapcsolat van, ahol nem történik más, mint gyermekkorunk ismétlése. Apánkat Istennek tekintettük, Ő volt a nagy és erős, a bölcs családfő. Elvesztése után maradt Isten személy nélkül, ki segít, utat mutat, reményt sugároz és néhányunknak megkönnyíti életét. Az enyémet leszámítva. Én ugyanis mint írtam Isten vagyok, mégpedig a magam Istene.

    Ja és pici hozzászólása (#205):
    "Aki pedig nem döntött Isten mellett az nem taertozik hozzá, s ha nem tartozik hozzá akkor a pokolba kerül."

    De jó! Én azonban tudom, hogy ahol most élek az maga a pokol, nem egy köztes lét és ennél nem lesz rosszabb halálom után, akkor ugyanis megszabadulok a földi nyomortól is. Ha meg már azt is írtad, hogy "TUdnod kell azonban, hogy nincs egyetlen egy bűn nélküli ember sem." (#241), akkor nem értem, hogyan lehet hinni a pokolban. A pokolba nem a bűnösök kerülnek? Talán ezért látjuk egymást, ezért nem hiszünk, ezért van minden, mert mind bűnösök vagyunk (=emberek) és képtelenek vagyunk túllátni a világunkon, képtelenek vagyunk látni a láthatatlant...
  • pici
    #263
    Istent agyonnevetheted,
    halottnak veheted,
    csendbe nevetheted,
    de eléje gátat nem tehetsz,
    mert ő fölkeres,
    szóba áll veled:
    Megmondja, hogy szeret!
  • O0D:
    #262
    zártosztály :DDD

    "Zeusz, Brahman esetleg
    Ízisz mutasson utat a világban
    ..[]..
    Kössük fel Kálmánt a lámpavasra.
    "