3056
  • CS@
    #2136
    Venni kell némi adrenalint mert az súlyban semmi, de ha valami gond támad az erdő közepén(szétlövik a járgányt, beesik a tóbaSTB) akkor jól jön ha betolsz kettőt hármat esetleg négyet belőle és máris lefutsz egy helikoptert is.
  • CS@
    #2135
    Erről a madár lövésről jut eszembe, hogy jó poén még a gránáttal való horgászás is.

    Tud valaki megoldást arra, hogy az indiánokhoz való viszonyt hogyan lehet növelni a missziókon kívül, merthogy mindenkinek van ellensége, de nekik nincs.
    Megcsináltam az összes indián missziót, sosem öltem meg egyet sem közülük és így 68 on állok velük. Mintha régebben olvastam volna valami olyan indiánról aki a halakért cserébe jó pontokat ad ha ő tényleg létezik és valaki tudja, hogy merre az légyszí árulja el.
  • dia
    #2134
    szia
    Jól olvasom, hogy magyarul játszhatom a játékot? Nagyon király lenne...akkor elkezdeném megint.
    Az eltünéssel kapcsolatban nekem állandóan eltünik az autó. Ez főleg akkor ciki ha egy távoli helyről kell visszagyalogolni
  • Árnyvadász
    #2133
    Nekem is ez a sejtésem. Amúgy neked már a játék elején is eltüntek dolgok? Pl. első pár órában? Mert én már jó 14 órát játszottam kb. de még minden megvan.
  • mila69en
    #2132
    akkor viszont neked lehet hogy megvan pachelve a játék mert itt problémák voltak az alap verzóval ugyanis nemhogy a tárgyad ott maradt hanem az autód is eltünt...
  • Árnyvadász
    #2131
    Ok, köszike!!! Valszeg előszőr alap verzióra érdemes másolni a honosított fájlt. Na akkor ezt csütörtökre hozom.

    5 xp? Hát ez baromi jó! Ezt nem is figyeltem :) Mondjuk az sem piskóta mikor nyílpuskával lősz és faház oldalába megy a nyíl. A tollas része kint marad a hegye és a szárrész egy darabja meg ha bemész a házba ott figyel :) Állítólag Havok fizikai motor van a cucc alatt. Végül is egész jó a fizikája. Hordókat is szépen lehet gurítani. Az tetszett még, hogy akár a Morrowindben, itt is ha valamit eldobsz, vagy máshelyre raksz (akárhol, duzsungel kellős közepén, úton, házban) akkor az ha 1 hét múlva arramész ugyanott lesz. Megjegyzi a mentésekben a progi. Ez tök szimpi megoldás.
  • CS@
    #2130
    A szövegek jó része a játék főkönyvtárában található„resource.qrc” –ben van.
    Ez a fájl a patch –ek felrakása után módosul (alapban kb10Mb 2.0nál már 20)
    Persze ettől még elképzelhető, hogy más fájlok is kellenek hozzá.

    Az lehet, hogy problémát fog okozni ha valaki egy 2.0ra patchelt verzióra ráteszi a magyart, úgyhogy biztonsági mentést ajánlok a próbák előtt.

    Egy papagáj aszem 5XP, úgyhogy elég komoly :)
  • Rash87
    #2129
    "Kedvencem: Kókuszdiót lőni az erdőben a pálmáról :) Meg a madarakat is le lehet szedni, aztán betenni a tatyóba :))"

  • Árnyvadász
    #2128
    Nekem a fűtáv (közepesre a csúszkán) és a fűsűrűség (negyedre a csúszkán) levétele megoldotta ezt is. Autóban egy idő után már idegesítő volt a dolog. De amint ezeket levettem, megszünt ez is, így most már faszán lehet autókázni is. És ha swappel akkor is csak pár másodperc aztán abbahagyja, de így már okés.

    Kedvencem: Kókuszdiót lőni az erdőben a pálmáról :) Meg a madarakat is le lehet szedni, aztán betenni a tatyóba :))
  • Árnyvadász
    #2127
    Okszi. Ezt megjegyzem. Később még lehet jól fog jönni.
  • mila69en
    #2126
    nekem csak az autó-va való közlekedéskor vannak gondjaim amúgy nem swappol de kocsiba zavaró nagyon
  • Árnyvadász
    #2125
    Reméljük itt is így lesz!
  • Árnyvadász
    #2124
    :))
  • Árnyvadász
    #2123
    Már átolvastam a topicot pár nappal ezelőtt, és a beállításokat be is lőttem. De azért így is swappel, de azért nem zavaró. Inkább hosszú játék után mikor már 4 órát nyomom, és valami új helyszínre megyek, akkor gázosabb. De az is csak 20-30 sec. Aztán abbahagyja egy ideig.
  • CS@
    #2122
    A patch „felmenését” egy trükkel ellenőrizheted :
    Egy olyat észrevettem, hogy ha felrakom a játékot és az option –s videó beállításaiban a GFX –et és a Effects –et átállítgatom akkor mindkét beállításnál logikusan custom fog megjelenni.
    Viszont ha ezután megpatchelem és ismét belépek a videó beállításokba akkor mindkettőnél azt írja a custom helyett, hogy normal(a beállításokat megjegyzi úgyhogy valójában ilyenkor is custom van) ha bármit megváltoztatok ismét visszaugrik customra.
  • Rash87
    #2121
    Hát én csak annyit tudok,hogy a Splinter Cell-Pandora Tomorrownál i így volt.
    Valaki kiszedte a nyelvi fájlokat,és az angollal felülírtad,utána magyar lett :)
  • mila69en
    #2120
    gyors feltelepítem a játékot azt megnézem holvannak a nyelvi fileok hátha rájövök:DD de ha valaki tudja nehabozzon elmondani:DD
    [telepíti]
  • Árnyvadász
    #2119
    Elhozom azt a fájlt egészében amiben benne van a magyar szöveg, kiszedni nem tudom. Aztán utána (remélem ez egy sima fájl, nem tartalmaz mást is) feltesszük egy tárhelyre (torrent nekem sajna nem megy és remélem nem nagy méretű) és onnan letudjátok szedni. Kérdés az, hogy ha bemásoljátok az angol helyére (felülírjátok), akkor működni fog... Mert ha igen akkor szupi. Egyenlőre ezt tudom mondani.
  • mila69en
    #2118
    ajánlom figyelmedbe a topic olvasgatását mert találhatsz egy két ini file beállítást ami azért segít hogy annyira ne swappoljon sajnos a készítők erre nem igen figyeltek gondolom letesztelték a saját kis gépükön amibe volt 10GB ram azon jól futott a többi meg már levan sz@rava
  • Rash87
    #2117
    Pff,hát azt én nem tudom,de utánanézek holnapra,ha addig senki se írja le..
  • Rash87
    #2116
    Akkor kitudod szedni a magyar fájlokat?
    Mert az istenkirálycsászár lenne :D :P
  • Árnyvadász
    #2115
    melyik az a fájl amiben a magyar szöveg van ? a lényeg ne maradjon már le :)
  • Árnyvadász
    #2114
    Néztem már ott is, sajna nincsen magyar patch.
  • Árnyvadász
    #2113
    Értem, akkor marad így. Végül is így sem rossz. Néha azt szoktam csinálni, hogy kilépek és újra betöltöm és akkor kevesebbet swappel. Na meg 3GB virtuális memória van neki beállítva. Én végigjátszottam a Morrowind (ezt ugye nem lehet, de megtettem mindent amit lehet :) ), Gothic II, GTA: San Andreas, Kotor stb játékokat de ez a BP jobban tetszik ezeknél a gyöngyszemeknél. Úgy látszik az orosz fiúk nagyon tudnak vmit.
  • CS@
    #2112
    Nem írja sehol, pedig már keresgettem én is a játékon belül, de nem találkoztam vele.
  • sorrow
    #2111

    Ok. Árnyvadász
    Köszönöm, Köszönjük előre is ...

    Érdemes megnézni a Magyarországi forgalmazó honlapját, hátha ott van kompatibilis patch.
    A Chrome megjelent szinkronos változatban Ganxta Zolee hangjval és a magyarországi forgalmazó honlapján találtam magyar verzióra való patchet.
  • Árnyvadász
    #2110
    Ja és melyik az a fájl amiben a magyar szöveg van? Help, mert valahol olvastam, de már nem tudom melyik az. Ne mást hozzak csak amiatt :)
  • mila69en
    #2109
    rapidshare.de
  • mila69en
    #2108
    hiába veszel akkor sem lessz jó nekem 1.5 giga ram van a gépembe és swappol bróbaként kiszettem tesom gépéből egy 512-s ramot mondom meglesem 2 gigával hát semmi valtozás sem történt
  • Árnyvadász
    #2107
    Csak a szövegek magyarok. Szinkron nincs. Angolul van a hang. Ráadásúl itt bent melóhelyemen csak CD meghajtó van, a játék meg DVD-s. Figy. holnap nem vagyok (szabi, otthon meg nincs net), de csütörtökre azt a fájlt amiben ez a magyar dolog van átteszem pendrive-ra, aztán valahova feltesszük. Ha ez ok, akkor felőlem mehet :) Aztán, hogy működni fog e, vagy ki lehet e szedni az kiderül.
  • Árnyvadász
    #2106
    Hát igen. Egy hibaüzenet és annyi. Nem történik semmi. Gondolom a honosított verzió miatt van ez. Ha jól tudom MO-n csak így jelent meg és később is adták ki, mint az angolt. Elvileg így ennek már fejlettebb verziónak kéne lennie, de mint írtam a relase=1 mégis ellentmond ennek.

    Ja fontos: Neked kiírja a játékmenüben vagy valahol, a verzió számot? Mert a játékban én ezt sehol sem találtam. Hisz sok progi mégha 1.0-ás is ki szokta azért írni. (Pl. Far Cry stb...)
  • sorrow
    #2105

    Árnyvadász KÉRLEK oszd meg a magyar szinkronos Boiling Poin-ot ftp-vagy torrent hozzáféréssel, legalább néhány napig.
    Utánna majd mások is megosszák... és mindenki boldog lesz...
    (Küld el Privátba az ftp elérésedet.)
  • Árnyvadász
    #2104
    Persze, próbáltam már mindenhogy :)

    Kiszedéshez nem értek, de mintha azt olvastam volna, hogy nem nagyon lehet, ezért nem is foglalkoznak vele.

    Ami érdekes, hogy a game.ini-ben release=1 van ami nyilván alapverziót takar, de azok a bugok amiket itt anno írtatok nem igen fordultak elő (pl. autóeltünés)... Viszont a hang párbeszédekkor néha elmegy. A játék meg röviden: Isten! :) Bár a 6800Ultra is kevés teljes beállításokkal, igaz nem sok mindent kell levenni (aniso, fű kirajzolási táv és sűrűség, meg mip map bias vagy mi a szösz) a többi max. és 1024*768. De így szerencsére szép is meg szépen megy, swappelni meg szokott, az 1GB is kevés, de az annyira nem zavaró, majd veszek még 1GB-ot :)
  • CS@
    #2103
    Az, hogy nem engedi felrakni nálad gondolom azt jelenti, hogy már a telepítés sem kezdődik el. Mert bár az enyém nem magyar, de EU s kiadású(eredeti) a patch-ek felrakása közben nálam is problémázik valamit. Ettől függetlenül a patch felmegy rá és működik is.
  • mila69en
    #2102
    ja és még valami nem tudod kiszedni belőle a magyar fileokat?
  • mila69en
    #2101
    úgy próbáltad felrakni hogy bemásoltad a patchet a játék fő könyvtárába? mert csak onnan hajlandó települni
  • Árnyvadász
    #2100
    Megvettem a magyar verziót. De a javításokat [1.1, 2.0 (Europe)] nem engedi felrakni. Ötlet?
  • CS@
    #2099
    Járműfelrobbantós küldetések minimális levonással :

    Mivel eddig szinte csak a főszálra koncentráltam(ott is a legolcsóbb megoldásokra) gondoltam most már nekiállok missziókat csinálni.
    Azt tapasztaltam, hogy nagyon sok olyan küldetés van, ahol járműveket kell megsemmisíteni ezzel kapcsolatos felfedezéseim :

    EZEK CSAK AKKOR ÉRVÉNYESEK HA A TÁMADOTT FRAKCIÓ NEM ELLENSÉGES (ha az akkor valószínűleg neked úgyis mindegy mennyi mínuszt kapsz) ÉS PRÓBÁLOD A KÜLDETÉST MINÉL KEVESEBB MÍNUSZ PONTTAL MEGÚSZNI !

    Egy teljesen jó állapotú átlagos személyautó kategóriájú járgány kb 20-25 lövést bír ki egy átlagos automata fegyverből(tölténytől és fegyvertől függően) anélkül, hogy kigyulladna majd felrobbanna. Egy SAM vagy egy heli ennél sokkal többet egy tank pedig sérthetetlen ezen fegyverek ellen (az RPG –t azért ez sem kedveli 2 –től megpusztul).
    Először is tesztelj és légy tisztában azzal, hogy az általad használt tűzerőből menyit visel el egy, egy járgány anélkül, hogy kigyulladna.

    A lényeg az, hogy egy jármű felrobbantása, megsemmisítése esetén csak akkor jár a mínusz pont ha a végső csapást te méred rá. Tehát legyengíted az összes felrobbantandó járművet annyira, hogy még ne gyulladjon ki majd kiválasztasz egy katonát akit lábon lősz, ha nem hal meg akkor „csak” enemy státuszt kapsz de mínuszt nem. Ezután igyekszel úgy helyezkedni, hogy a járgányok a támadóid tűzvonalába essenek így akarva akaratlanul is ők fogják szétlőni és ezért semmilyen mínusz nem jár. Ha mindent szétlőttek és a misszió kész akkor lelépsz a lehető leggyorsabban(itt még megjegyezném, hogy ilyenkor nem árt egy jó állapotú járgány a meneküléshez való legjobb útvonalon elhelyezve).
    Természetesen a küldetés lejelentésekor az előre meghatározott mínusz és plusz pontokat megkapod, de a fentiekkel „csak” ennyi lesz a veszteséged.

    Fuel Barrel :
    Mivel az ilyen küldetések nagy része bázisokon található így gyakran felhasználhatod a „fuel barrel”(szinte minden bázison megtalálhatóak) –ek egész jó pusztító erejét. Ha már fel bírsz emelni egy ilyen hordót akkor hatalmas robbantásokat lehet csinálni, 4 ilyen szétvisz egy helit is.
    Tehát leraksz kb 4-5db –ot(autók esetén kevesebb is elég) az egyik célpontodhoz és ha van másik akkor oda is, ha a célpontok nincsenek elég közel egymáshoz akkor kb 2-3 méteres távolságonként gyújtózsinór elven összekötheted őket ilyen hordókkal Pl. Ha ez megvan akkor már itt is csak azt kell elérned, hogy valaki belelőjön valamelyik hordóba(lábon lövés majd helyezkedés bármelyik hordó tűzvonalába) aztán tünés a helyszínről.

    Ellenséges és barátságos helik „felhasználása” :
    Ha van olyan frakció aki nagyon nem kedvel téged akkor már bizonyára észrevehetted, hogy időnként helit küldenek ellened.
    Ez remekül kihasználható ilyen helyzetekben, leguggolsz a heli tűzvonalába a felrobbantandó járgány mellé majd megvárod, hogy szétlője és így tovább. Ez a taktika akkor is működik ha a helikopter neked barát, de a célpontnak ellenség. Velem előfordult néhányszor, hogy megérkeztem a helyszínre majd jött egy „barát heli” aki szétlőtte a célpontokat anélkül, hogy bármit is csináltam volna.
  • mila69en
    #2098
    hát még 1.5 gb rammal is swappol sztem 20gb rammal is swappolna sajna
  • báttyó02
    #2097
    768mb rammal érdemes megprobálni hogy hátha normálisan megy a játék? :S