20179
bannerrbr.jpg


Mielőtt kérdezel - használd jobb felül a Keresőt.
  • molnaradam
    #20019
    Köszönöm! Végre működik, sose hittem volna, hogy ez a gond...
  • maffioso
    #20018
    Erre olyasmit olvastam, hogy ha pl fülesen vagy és 5.1re van állítva a hangrendszer a hangkártya programjában, akkor előfordulhat, hogy hiányzik 1-1 hang.
  • molnaradam
    #20017
    Helló! Nem volt időm végigolvasni a topicot, szóval csak remélem, hogy nem került elő a kérdés: valamiért nincs navigátorhang a játékban. Újratelepítettem úgy, hogy mindent letöröltem (még a mentéseket is), de továbbra sincs semmi. Mit lehet kezdeni vele?
  • maffioso
    #20016
    Közben meglett a megoldás. Amiből a magyar navigátorhangot másoltam audio.dat bennmaradt a játék mappájában és abból olvasott a játék, holott az rsrbr kitömörítve audio mappát olvas(na). Viszont most meg nem tökéletes a navigátorhang. Csak összejön lassan már.
  • maffioso
    #20015
    Félreértettél szerintem. Én tudom, hogy kell a dattool-t használni, és ezt a hsz-t is olvastam már. Nekem a gondom az, hogy az rsrbr2013-ban alapból levő fasza hangok miért nem jelennek meg? Az audio-ban bennevannak de valamiért még sem jó.
  • JUVEfun
    #20014
    #16066, 16046
    16012: Először is szükség lesz egy dattool nevhű eszközre, ez a progi fogja kicsomagolni az audio.dat-ot. Fontos hogy mindenféle beleturkálás előtt készíts egy biztonsági másolatot az audio.dat-ról, mivel majdnem 100 megás, így valószínhű kevés ember küldené el az övét ímében. A dattool-t innen töltheted le:http://www.kegetys.net/rbr/?p=dattool
    ki az asztalra a többi ikon közé.

    Ezek után a játék főkönyvtárában található audio.dat-ot húzd rá erre a dattool ikonra és engedd el, be fog jönni egy dos-os ablak. Ezt hagyd így amíg ki nem írja hogy nyomj meg egy billentyhűt. Ezek után a Cars és a többi mappa között megjelenik egy audio nevhű mappa is, milliónyi almappával, amiket meg kell nyitnod amíg nem találsz itt is egy Cars mappát. Az autó hangok itt az .eng kiterjesztéshű fájlok, ezeket kell kicserélni."
    datool progi :
    INNEN pedig tölthetsz le jó autó hangokat
  • maffioso
    #20013
    Visszakerestem és nem találtam megoldást a problémára, de még a kérdést sem találtam. És a linkelt fórumon sem. Ha tudod, hogy tudom kijavítani, akkor azzal segítesz ha megmondod, egyébként meg nem vagyok előrébb. Az rsrbr saját fórumán sem találtam megoldást.
  • JUVEfun
    #20012
    Tessék egy magyar fórum , de itt is , ha vissza keresel leírtuk ezerszer
  • maffioso
    #20011
    Az új pályáról egy kis saját. 2008-as az impreza a játékban, de valójban ez az s12 bódé,szóval inkább 2006 vagy 7.
  • maffioso
    #20010
    A navigátort megoldottam, viszont olyan gondom van, hogy minden autónak ugyanaz a hangja. Az alap fos hang. Pedig az rsrbr-ben minden autónak van normális hangja. Próbáltam keresni külföldi fórumokon, de nem találtam értelmes választ :/
  • maffioso
    #20009
    Egy kis mai:
    (érdekesség róla, hogy ez hillclimb pálya, tehát nincs navigátor, és nem is ismerem a pályát, harmadik próbálkozásom van a videón)
  • maffioso
    #20008
    Az rsrbr2013-ban hogy tudom a magyar navigátort beállítani? Ha bemásolom, akkor nem navigál, csak elmondja, hogy rajt aztán annyi.
  • banyairicsike
    #20007
    Küldtem privátot!
  • Kisqta
    #20006
    Ez nagyon tuti ez a Sieversdorf, tényleg szép, jó sok benne a Bergheim részlet, ez kiváltképpen bejön.
  • JUVEfun
    #20005


    Az a Sieverdorf az vmi gyönyörű (persze a többi is )
  • JUVEfun
    #20004
    ha adsz egy mail címet , elküldöm amit magamnak csináltam pattogós aszfaltra , próbáld ki....
  • Muttley
    #20003
  • atiwrc
    #20002
    Ezek a kocsik csak kijöttek, magyar pluginba kerülésükről nincs info egyenlőre. Az biztos hogy most csináltak egy RRC kategóriát, az 1,6os turbos S2000res kocsiknak. 3 kocsiknak konkrétan mini, ds3 és fiesta.
  • atiwrc
    #20001
    vagy pályákkal:

    Humalamaki Reversed (free)
    Rally School CZECH és Rally School CZECH Snow (free)
    Sieversdorf 1.1 (free)
    Akagi Mountain (free)[Eddig csak olaszba és a magyar pluginon volt]
    Gran Canaria ROC 2000 (free)[Eddig csak a magyar pluginon volt]
    Shomaru Pass I+II (Csak az olasz pluginba)
    Sardian + Sardian night (free)
    Hradek 1.1 (free)[Eddig csak a cseh pluginon volt] 4 pályát tartalmaz: Hrádek 1, Hrádek 2, Liptákov 1, Liptákov 2
    Bergheim 1.1 (free)
    Pøíbram2 1.1 (free)[Eddig csak a cseh pluginon volt] 2 pályát tartalmaz: Strýèkovy - Zadní, Poøíèí Oslí - Strýèkovy
  • Adam Jonas
    #20000
    Mondhatnánk azt is, hogy rád vártunk

    Jók lettek, gratula! :) (Közeljövőben várható esetleg, hogy a 1998-2000-es WRC-k is be fognak kerülni a pluginba? )
  • SimaSuna #19999
    a Skoda állat lett :D
  • atiwrc
    #19998
    Értelmesebb dolgokkal is fel lehet pörgetni a topicot, pl megjelent kocsik vagy pályák ;)








  • banyairicsike
    #19997
    2012 Fiesta WRC. RSRBR 2013 mod.
  • Adam Jonas
    #19996
    Nem megbántani akarlak, de nekem eddigi tapasztalatom az volt, hogy aki azt hiszi magáról, hogy jól tud vezetni, és elmegy gokartozni, az szokta magát felrakni az első 5 percben a gumifalra...rosszabb esetben, magával együtt másokat is. :)
  • JUVEfun
    #19995
    Azért azt se lenne rossz tudni , hogy milyen autóról lenne szó...
  • maffioso
    #19994
    Van egy ahol n-ban tudod állítani hogy melyik tengely mekkora nyomatékot kapjon ott oszlasd el normálisan, de ne legyen túl alacsony (pl a default értéknél alacsonyabb) egyik sem. Nem tudom ezek a játékban, hogy vannak sajnos, csak arra emlékszem, hogy ilyleneket nézegettem.
  • banyairicsike
    #19993
    Angolul esetleg?? :)
  • balazsgigi
    #19992
    Írtam privátot!
  • maffioso
    #19991
    Nyomatékot azt adjál hátra, de az zárást nézd meg 30 illetve 50%-on is. Nem nagyon állítgattam sosem ezeket, és nem vágom fejből a lehetőségeket, de azt tudom, hogy sok nyomatékot állíthatsz hátra. 70-30 körüli hajtással ha nem fordul el,akkor más gond lesz. Kerékdőlés, összetartás, utánfutás?
  • banyairicsike
    #19990
    Nem fasza így sem, pedig már szinte az összes nyomaték levan véve hátulról, illetve 30% a zárás is, de továbbra is, gázadásra tolja az elejét.
  • banyairicsike
    #19989
    Okés, tesztelem! Aszfalt egyébként! Köszi!

  • Gerdai
    #19988
    Üdvözlet! Tud valaki egy plugint ami erősebbé teszi az FFB-t?
  • maffioso
    #19987
    Magad is leírtad a válaszokat. Valószínüleg difi, de nem írtad milyen talajon. Murván nem gond szerintem ha többet zár, csak máshogy kell vezetni. Persze jobb, ha azért nem 70%-ra állítod.
    A futóműben pedig el kell találni a rugók és a lengéscsillapítók összhangját. Túl kemény gátló puha rugóval szar lesz, de ha pattog akkor túl kemény a rugó és a gátló alulcsillapít. Probáld keményíteni a rugóhoz, hogy tudjon dolgozni, mert így a rugó végzi a csillapítást ezért pattog. Vagy puhítasz a rugón. Ne felejtsd el, hogy nem versenypályán vagy, tehát elég huplis azért az aszfalt, ne keményítsd túl a dolgot. WTCC-ben használnak 12 kgf/mm körülieket, szerintem neked 8-9-10 körül elég kéne, hogy legyen. Persze ez egy játék kisérletezd ki.
  • banyairicsike
    #19986
    Kis help kellene!

    Gyors kanyarokban nem fordul az autó, csak ha elveszem a gázt, egyéb esetben tolja ki külső ív felé az autót, majdnem hogy kiegyenesítem a kanyart.
    Mintha gázadásra a hátsó difi fixre zárna és nem fordulna normálisan az autó.

    A Difi beállításokban 70%-ra van véve a Lockolás,azaz, annyira zárjon. Azt kellene kisebbre venne? Vagy mely értékeken kell állítani? Nem is a Difi lehet a hiba??

    Illetve nagyon elpattog az autó aszfalton, és ha pattog, akkor irányíthatatlan. A rúgókat kellene puhábbra állítani? Vagy mit javasoltok?
  • maffioso
    #19985
    Mint mondottam mindenféle beállítás nélkül egy alsókategóriás kormánnyal futottam a videóban az időket.
    A Solberg fivérek pedig (akik szerintem azért nem fakezüek) elsőre beülve egy force dynamics simulator-ba frazier wells-en mentek 2 perc alatti időt, amit én sosem tudtam.
    Mint mondottam nem vonom kétségbe, hogy hogy tudsz vezetni hiszen semmit nem tudok róla, de egy valóban jó sofőr agyban is jó, nem véletlen, hogy nem látsz sztárokat kérkedni semmilyen fórumon. Ha meg valóban jól vezetsz, akkor a gondolkodásoddal van valami gond szerintem. Nem mérvadó a rally sem egyébként, a hazai mezőny azért javarészt elég amatőrökből áll, akik rendelkeznek a megfelelő anyagiakkal. Nem véletlen nincs senki sehol a nemzetközi futamokon (tisztelet a pár kivételnek).
    Ezeket egyáltalán nem bántásból mondom, csak szembetűnőek. Valószínűleg a korábbi őrültködéseid közúton szintén kapcsolatban van azzal, hogy ennyire biztos vagy abban, hogy milyen jól vezetsz. Szerintem ezt sosem az ember saját tudata határozza meg, hanem a nyújtott teljesítménye. Kell egy adott pálya adott autó (a valóságban) ahol mész egy időt és össze tudod mérni egy nagy mezőnnyel. Mert az könnyen becsapós lehet, hogy a sok sok kilóméter alatt úgy vezettél, hogy neked tetszett. (mégegyszer mondom nem kétségbe vonom az állításod, csak fenntartásokkal kezelem)
  • GPx8
    #19984
    Na az a baj, hogy a NAV-nál ilyen sutyerákok dolgoznak, akik nem ismerik a nagy kezdőbetűket (se).
  • SimaSuna #19983
    ha a valódi vezetést keresed akkor pl iRacing (fizetős) vagy LFS (bár itt sem minden realistic)
  • steweee
    #19982
    úgy látom sikerült felpezsdítenem a topic életét. mekkora öröm. talán akik "mosolyogva" válaszoltak rájöttek, hogy nem felvágásból írom. hanem mert a valódi vezetés okozta örömet keresném vmelyik szimulátorjátékban, amolyan citrompótlóként. ami nem jött össze, pedig a tyúbos videókon olyan jónak tűnik, és biztosan van is rá mód hogy úgy lehessen játszani.

    a kormányt 2 éve karácsonyra kaptam, így nem volt választási lehetőségem. és most volt alkalmam nekiállni kipróbálni mert már a saját házamba visszaköltözhettem, ahol van bőven helye mindennek, a pesti albérletben nem volt.

    kézenfekvőnek tűnt hogy nem egy NFS vagy hasolnó játék alkalmas erre a célra, hanem az általam ismert RBR és GTL, rFactor. alapból csalódás volt, hogy sajnos a normál (nem GT) változaton csak pillangóváltó van, és nincs külön váltókar, de főleg az hogy a gamepados gombok is spórolós módon - ki tudja miért - rátették. gyanítom egy kormányt autós játékhoz akar vki használni, és nem egy price of persiához, akkor meg már értelmesebben is elhelyezhették volna a gombokat, mert teljesen idétlen a kormány fogása emiatt.

    na ezen túltéve magam azért nekiálltam kipróbálni, és ennek a lemeze került elsőnek a kezembe. első nekifutásra semmi, és sajnos utána sem, pedig próbáltam beállítgatni a kormány értékeit a GTL topicjában hivatkozott linken lévő fórumban leírtak alapján.

    picit javult a helyzet, de ugyanúgy csúszkált a kocsi mintha jégen pirulettezne 60-al. furcsa volt, hogy a pedálok érzékenységét felére levettem, de a gázadás még mindig oylan volt, mintha padlóznék, és persze hogy akkor kipörög a kerék és csúszik a kocsi.

    a borulás meg katasztrofálisan nem modellezett. azért ugye ahhoz vezetési tudás sem kell hogy rájöjjek, vagy a kormánnyal van fizikailag baj, vagy a programmal, vagy a beállításokkal, vagy velem. kizárásos alapon úgy gondoltam, hogy a beállításokkal lehet, ezért írtam ide. megelőzendő a hozzátok hasonló emberek remek észrevételeit hozzátettem azt, ami igaz, hogy kiváló sofőr vagyok. és vártam hogy vki adjon tanácsot vagy vmi config fájlt ami jó ehhez a kormányhoz.

    off, de akkor már hozzáteszem, hogy a NAV Bűnügyi Főigazgatóságának hivatásos állományú tagja vagyok, korábban évekig nyomozó, de pár éve áttettek a Jogi Igazgatási Osztályra, mert csak néhány ember van az egész hivatalban, akikre biztonsággal rá lehetett bízni a vezetési feladatokat. nekem kellett az ügyészségi futárszolgálati feladatokat ellátni - nevetséges módon főhadnagyként - illetve az állami szervek között történő titkos ügyiratok szállítását vagy egyéb csomagok elszállítását. ezért nem is akartak hazaengedni, mert csak páran vagyunk állományban elég képzett sofőrök akik budapest ill. az ország területén ezt biztonsággal végrehajtják.

    na a kis monológiát befejezve, de már csakazértis korábban ladával rallyztam, ami ugye nem egy csúcskategória, de azért az autó fizikáját elsajátítja vele az ember. országúton meg pályán már olyanokat megcsináltam amit normális ember egészen biztosan nem. nem vagyok rá büszke, de így utólag mindegy, balesetet sose okoztam és már megváltoztam, nem kenem orrba szájba esőben jégen.

    aki vérbeli sofőr az megértette amit írtam, és nem fikázós szövegekkel kápráztatta el a hasonszőrű topicozókat. javaslom, aki mazsolka az maradjon is a monitor előtt és fusson jobb köridőket mindenkinél mert az csudabiztonságos. én meg átjelentkeztem itthon a járőrszolgálathoz, és lesz még részem nagyon cobrás autósüldözésekben szép villogós autókkal ahol a producer a NAV, a rendező az élet, a főszereplő meg én és a gyanúsított.
  • JUVEfun
    #19981
    Teljesen igazad van , de nem kéne foglalkoznotok az ilyennel , ugyanis csak unatkozik . Ugyan ezt a szöveget elnyomta más / szimulátor topicban is. pl. rfactor.
  • gordon 24
    #19980
    Az, hogy egy autópályán tudsz menni 180 al és letolni mindenkit az számomra nem vezetési tudás. Ezt egy majom megcsinálja. Ha ráraksz egy téglát a pedálra és tartod a kormányt akkor is megy 180-at.

    A szabály pedig azért vannak, hogy betartsuk őket. Az vezet jól aki a szabályokat betartva 20 év múlva is egybe ér haza.

    Aki pedig ezzel felvág, szerintem is hülye. Ugyan is ha jól vezetsz pontosan tudnod kell, hogy az egész egyetlen rossz döntés és baszhatod.

    Tehát a közlekedésben pontosan alázatosnak és kurva szerénynek kell lenni akármennyire is tudsz.


    Ez egy játék.. Sok mindenben van hiányossága ezt mindenki tudja, de a valaha készült legjobb szimulátor.. Sosem lesz olyan egy szimulátor mint egy valódi autó.. Csak hasonlít hozzá.