444
black, death, thrash, gothic... METAL (popmetált hagyjuk inkább)
  • Lateralus
    #324
    Ja, akkor jó ! :)

    Emperor ?
  • _Vegeta_
    #323
    Fintroll-t ismerem, de nem nagyon fogott meg :\
  • _Vegeta_
    #322
    :DDDD LOL
    Behalas :>>> Nem borszinre ertettem ;)
  • PResident Evil
    #321
    Finntroll :P
  • Astaroth
    #320
    Most hallgattam régi Replikát,ami tényleg hasonlít a Sepu.-ra de nagy szar!
    Ami nekem tetszett az a Másik világ kapujában album,aminek már köze nincs a Sepu-hoz és egész jó dallamos mintha nem is trash lenne.Bár nem ismerem nagyon a kategórákat...
  • Lateralus
    #319
    A legigazabb black metal csapat: Living Colour :)))



    Jövő hétfőn az A38 hajón nyomják az igazi "black" metalt !
  • _Vegeta_
    #318
    Nem tudtok vmi komolyabb black metalt?
    olyasmira gondolok mint pl: Limbonic, dimmu, old man's child, graveworm, borknagar, tehat ezek a komolyabbak, melodikus, misztikus beutesuekre gondolok...
  • PResident Evil
    #317
    ott a Soulfly...
  • ricsi1
    #316
    nekem meg az új SEPULTURA nem tetzsik,mióta elment MAx Cavaleranem vmi jó
  • O0D:
    #315
    ami szepultúrától nem tetszik az a reppes szar szám ( nem új album ..) talán black hour in the chaos ( vmi hasonló cimmel ) borzalmas.
  • Astaroth
    #314
    Az az egyik istenem...bár az új Sepultura egyáltalán nem tetszik!
  • RadeoN
    #313
    sőt, inkább azt hallgasson ;)
  • Voltan
    #312
    Black, dark, gothic, thrash, death, doom, folk-pagan
  • _Vegeta_
    #311
    akkor hallgass sepulturat is
  • Astaroth
    #310
    Hallgattam Replikát nekem nagyon bejön!
  • PResident Evil
    #309
    egyértelmű :P
  • _Vegeta_
    #308
    ujjujjujj ember, hosszu lenne felsorolni. :DDD
    En lentebb mar emlitettem a kedvenceim kozul nehanyat.
    Inkabb Black/death, grind jon be. De ezenkivul meg nagyon sokminden.
    Tobbiek?
  • ricsi1
    #307
    miket hallgattok metál téren?
  • zakika
    #306
    azt hiszem a doomot en se kedvelem :(

    de a Black sabbath azert meg jo
  • _Vegeta_
    #305
    Koszi az elemzest Lateralus! Legalabb mar ennyivel is tobbet tudok...es asszem a Doom metal mint stilus nem fog a kedvenceim koze tartozni.
  • Lacc
    #304
    Hali, kéne nekem egy szám címe nagyon, láttam ma a klippját az Extremen, de a címét nem írták ki a végén... Tudom hogy nem sok de a klippjében ilyen Jackass szintű jelenetek voltak; egy kertvárosban zúztak, a manus pároslábbal lerúgott egy másikat a bicikliről, meg deszkával betörte egy kocsi szélvédőjét, ua. golfütővel, stb. Hát remélem erről valaki ráismer :)) Próba szerencse.
  • Lateralus
    #303
    A nyers doom metalt, ha egyszerűen akarnám leírni, akkor mélyre hangolt gitárok, súlyosan és lassan áradó, nagyon vastag riffek, depresszió, dallamos énektémák.És lassúság, lassúság, lassúság...
    Ez persze nem azt jelenti, hogy minden lassú banda doom és a doom is megtűr néha bizonyos gyorsabb tempókat. Hallgass korai Sabbath lemezeket, vagy St.Vitus-t. Itthonról pedig pl. Moodot, vagy Wall of Sleep-et !

    Black Sabbath téma, a Doom Metal.com szerint (gondolom elég hiteles lehet):

    "A 70-es évek korai doom metal zenekarai...

    A legtöbben egyetértenek abban, hogy a Black Sabbath a teljes heavy metal stílus legnagyobb hatású bandái közé tartozik, és ezzel együtt kétségtelenül a doom metal alapbandái közé is. Korai albumaik a 'Black Sabbath', 'Paranoid', 'Master Of Reality', 'Vol. 4', 'Sabbath Bloody Sabbath', és 'Sabotage' nyilvánvaló mesterművek, és nélkülük a doom metal (és bármilyen más metal stílus) nem a mai formáját mutatná."

    A My Dying Bride-ot doom/death metalnak titulálja ez az oldal és az újabb doom vonulat egyik zászlóvivőjének.
  • nemcsakfeel
    #302
    szerintem csak regies hangzasu rock :DD
  • zakika
    #301
    en a black sabathot inkabb hardcorenak neveznem vagy klassikus rocknak, persze ez csak az en velemenyem
  • PResident Evil
    #300
    thx :)
  • trz
    #299
    Én szerintem a leginkább doom metal az a My Dying Bride.
    Mingyárt #300 de kapja valaki más.
  • _Vegeta_
    #298
    Mind2toknek kossz az infokat...De kernem az itt leirtak ne legyenek vita targyai! :) csak ezert kerdeztem mert en ugy ahogy kb rendezem a zeneimet, es mindent "beskatujazok" vhova ahova leginkabb illik. :>
    Viszont lenne meg1 kerdesem.. hogy pontosan miis aza doom metal, mer mondtad h pl Black Sabbath.. de mégse tom igazan eldonteni h miert is az. :)
  • Lateralus
    #297
    Így konkrétan nehéz rájuksütni bélyegeket, vannak köztük egyértelmű stílusképviselők, alapbandák, vannak olyanok, amik idővel változtak, vagy egy (de akár több stílusba is) nehezen férnek bele. Nwem értem ennek mi jelentősége, de ha mindenképpen kell rájuk valamilyen bélyeg, akkor szerintem pl.:

    Kalapacs - tradícionális metal (régebben simán heavy metalnak hívták, most inkább tru metalnak)
    Pantera - eléggé behatárolhatatlan, a 80-as években "cicanadrágos" amerikai power metalt nyomtak, a 90-es években oszlopai voltak a szikár, groove-os extreme metal hangzásának, sok egyéb nyilvánvaló hatással, pl doom metal.
    Paradise Lost - egyfajta doom/death/gothic metal keverék volt, aztán elpopposodott valamiféle elektronikus gothic pop/rock keverékké. Most nem tom milyen
    Replika - magyar Sepultura kópiaként indult, szóval thrash hatások, aztán mittomén... :)
    Static-X - indusztriális hatásokkal tűzdelt extreme metal, mások nu-metalnak is mondanák
    Biohazard - new-school HC
    Black Sabbath - domm metal alapbanda
    cadaveres de tortugas - thrash/HC/akármi
    christian death - nem ismerem, aneve alapján keresztény death metal
    clawfinger - HC szerűség
    Kittie - kislányok kezébe gitárt adtak, oszt azt hitték ettől kemények. Valami nu-metal pénzszedő
    sick off all - HC
    soulfly - talán death/thrash/HC
  • RadeoN
    #296
    ugyan utálom a skatulyákat, de bio + soia az tuti HC...
  • _Vegeta_
    #295
    Na sziasztok metalzsenik, nagy keresem lenne hozzatok. Vilagositsatok mar fel lecci h a lent felsorolt bandak pontosan mien stilusba nyomjak, mert gozom sincs.
    Kalapacs
    Pantera
    Paradise Lost
    Replika
    Static-X
    Biohazard
    Black Sabbath
    cadaveres de tortugas
    christian death
    clawfinger
    Kittie
    sick off all
    soulfly
    Nagyon megkoszonnem ha tudnatok segiteni...
  • _Vegeta_
    #294
    Legyszi ne kerdezzetek mar h ezt meg ezt hol lehet megszerezni...A metal forum sztem nem azert van h felfejuk a warez helyeket..Es ugye mostansag nem is nagyon vannak mp3-as oldalak, mert feleslegesse valtak a p2p progik miatt...(DC,eMule,Kazaa es tarsaik)
  • PResident Evil
    #293
    dc++
  • Womb
    #292
    Sziasztok!
    Filter-t keresnék,esetleg tudtok helyet ahol megtalálhatom?
    előre is köszi,Womb
  • RadeoN
    #291
    jó, de nekem http-ben kéne ;))
  • nemcsakfeel
    #290
    bocs tényleg :))

    258 -> 260 -> 285
  • zakika
    #289
    francba, a gothikot kihagytam
  • zakika
    #288
    :jo zene

    kulonben - noi enekessel valo operazas, fantasy, power, dream metal egy kis klassikus alafesteseel es nagy cicikkel
  • Faki
    #287
    Skatulya power... na Nightwish melyik skatulyába való?
  • _Vegeta_
    #286
    Te sehol.. kivagyte ? :>
  • nemcsakfeel
    #285
    bocsesz nincs kedvem fléme vitázni,
    de szted én hol írtam hogy az lp hc?????? LOL