2236
  • R0sc0
    #1956
    ne őket hibáztasd ezért hogy 10-15 ezer egy játék. Hanem a mi kedvenc politikusainkat akik elérték ez az elmult 16 évben.
  • Ádesz
    #1955
    Jó rendben igazad van, de akkor meg ne csodálkozzanak azon hogy majdnem mindenki ingyen szerez be egy 10 000-15 000-es játékot..
  • ibrik
    #1954
    Nemigazán fedi a valóságot az állításod.
    Az csak egy dolog, hogy Magyarországon is lehet ugyan kapni külföldi játékok tömkelegét, de valójában nem tekintenek minket piacnak egyik játékfejlesztő sem.
    Ez a nagy büdös valóság.
    Ez már abból is látszik, hogy a játékok milyen kevéséből készül hivatalos magyar verzió.
    Semmi sem kötelezi őket arra, hogy a magyar pénztárcákhoz igazítsák az áraikat, ugyanakkor kint ezek az árak a reálisak és senkit sem érdekel, hogy kint jobbak a fizetések, amiből tényleg nem nagy kunszt a játékokat boltban megvásárolni.

    Nem vagyok pénzügyi szakember, de azt én is tudom, hogy a befektetéseknek meg kell térülniük valahogy, különben bukás van.
    Egy játékban a befektetés sok mindenből áll még a fejlesztésen és az eszközökön kívül. Már a jogok levédése is elképesztő összegekbe kerül.

    Ha a fejlesztő belemenne abba, hogy kevesebbért árulja a játékait, azt kellene felvállania, hogy a befektetése csak hosszú távon jönne be. De azt mindenki tudja, hogy nagyon ritka az olyan játék, ami igen hosszú időt élne meg a piacon, így ezért olyanok az árak, amilyenek. A befektetésnek így gyorsan kell megtérülnie.

    A XIII-al az a helyzet, hogy maga a képregény francia nyelvterületről származik (Belgium, Franciaország) és csak ott népszerű. Viszont a játékot alig vette meg valaki arrafelé, a többi országban is mint érdekességként tekintenek rá, így nálunk is hiába népszerű, valójában kevesen vették meg.
    Ezen az sem változtat, hogy most 2000Ft körül megkapható... ez az eredeti árnak csak az 1/5-e.
    Ez nem nevezhető megtérülésnek, és a játékfejlesztők sem jóléti intézmények.
    Ha valami nem úgy fogy, ahogy eltervezték, akkor leállnak a készítésével és másra koncentrálnak. Ennyi...
  • Ádesz
    #1953
    Ibrik de mondjuk a pénzügyi bukást egy esetleges folyatással lehetne semmissé tenni, mert azok közül aki végigjáccotta sztem nincs olyan aki ne lenne kíváncsi egy folytatásra. Én megvettem 2000 Ft-ért a játékot, mert úgy gondoltam ennyit bőven megér, de ha 10 000 lenne akkor nem venném meg, mer az irreális ár. Így talán egy correct ár jelentené a megoldást nem pedig a sok szar másolás védő progi. ezen elgondolkodhatna végre a Ubisoft vagy akármelyik más cég.
  • dinomano
    #1952
    rajzfilmszerü alatt én a cell-shaded-es 3Dgrafikat értettem; nem a rajzolt gémeket... habar abban is PS1 vezet; arra rengeteg van...régi FF-ek, chrono cross; stb; discworld stb...ezek nagy része kijött pc-re is...A comicsot olvastam anno, bár csak 2 szam jelent meg Mo-on jo régen; érdeklödes hianyaban(az akkori semic-es superman szarok miatt) nem rughatott labdaba egy értelmes sztori; ami nem amerikai f*s megagagyi... :-D
    D.
  • ibrik
    #1951
    eZo: A folytatás elég esélytelen. Ha visszaolvasol a topikban több hónapra visszamenőleg, megtalálod az okait is.
    A lényeg, hogy a játék nagy pénzügyi kudarc volt a kiadónak, készítőnek egyaránt.

    dinomano: Szerintem a XIII nem az első és nem is az utolsó rajzfilmszerű játék PC-re - bár ez a kifejezés nem igazán fedi le, hogy milyen kategóriába is való. Hiszen inkább az eredeti képregény "comics"-os világát akarták visszahozni a látványban.
    Visszatérve a rajzfilmszerű játékokra... Volt már rájuk PC-s példa - a teljesség igénye és csoportosítás nélkül: Goblins-sorozat, Monkey Island sorozat, Freedom Force I-II, The Mysterious Island ... stb.
  • dinomano
    #1950
    JO a grafika...anno az volt bajom pc-s gémekkel PS1 utan, h. nincs rajzfilmszerü graf.(ott volt sok, pl. fear effect részek-atlantis stb. ...); egeszen addig amig meg nem jelent XIII; azt hittem ezt a grafot nem nyomatjak pc-n.. Le a kalappal a gém elött, még csak demot toltam, de nagyon tetszik! :-D
  • eZo
    #1949
    Amúgy nem érdemes szórakozni a tört verzióval, eredetibe, magyarul 1590 Ft annyit meg bőven megér !
  • eZo
    #1948
    A grafika nem sz@r hanem egyedi, és nem azt kell nézni, sztem ez az egyik legjobb játék a műfajában... nagyon jó a történet, és a küldetések is változatosak és kellően nehezek !
    Folytatásról hallott valaki esetleg ?
  • Zsoessog
    #1947
    sztem szar a grafika
  • ibrik
    #1946
    Takanohana: Nem tudom, mi lehet a baj nálad - talán valami driver vagy kodekhiba lehet, de több ötletem nincs.

    dinomano: Jól hallottad, nem csak pletykáról van szó.
    Az első tört változatban nem volt jó a crack, így még aznap kiadtak hozzá egy javítottat (crackfix).
    Aztán kiderül egy napon belül, hogy a crackfix sem jó, mert egy helyen, ahol egy mágneskártya szükséges a továbbjutáshoz, a kártya megtalálása helyett egy "a továbbjutáshoz vedd meg a játékot" jellegű szöveg jelent meg.
    Így kiadtak egy "proper crackfix"-et is.
    És az egészben az a fontos, hogy a jó működéshez mindkettő crackfix változatot fel kellett tenni a megjelenésük sorrendjében.

    De aztán kijött a játékhoz az 1.01 patch és ahhoz is van crack.
    Személy szerint már nem emlékszem, hogy a patch telepítése előtt használtam-e az 1.0 verzióval a két crackfix-et, de több mint valószínű, hogy a patch feltelepítése és az ahhoz készült 1.01 crack-el nem lesz ilyen probléma.

    Megjegyzés: Ugyancsak ha jól emlékszem, a magyarítás felrakásához szükséges az 1.01 verzió.
  • dinomano
    #1945
    bocsi, ha nem olvsok vissza, hallottam vmi yoaln pletykat; h. nem lehet tovabbmenni 1 résznél; ha masolt a gémed..igaz ez? ha igen, h. lehet kiszürni?minden masolt verziora igaz, ha igaz? D.
  • Takanohana
    #1944
    Igen. De így is kilép mindig ugyanott. Megőrülök.
  • ibrik
    #1943
    Az 1.01 patch-et feltelepítetted?
  • Takanohana
    #1942
    Sziasztok!

    Bocs, hogy nem olvasok vissza, lehet, hogy volt már róla szó. Szóval a játék olykor kilép, leginkább az új pályák betöltésénél. Sebaj, ilyenkor elindítottam újra. Most azonban végképp elakadtam, pedig már a vége felé járok, az FBI helikopterére kellett felugrani, ott volt vége a pályának, jött a film, majd a kilépés. Sajnos minden alkalommal kilép itt, nem tudok továbbmenni. A játékot már újraraktam, de nem segített. Amúgy vettem a játékot. Valami patch esetleg segít ezen?
  • hzsolt
    #1941
    Magyarul lehet megvenni :P
  • ibrik
    #1940
    Nem a fórumban kell bogarászni, hanem a Magyarítások Portálon.
  • target
    #1939
    Keziccsokolom!
    Bogarásztam a forumban, de bocsi nem találtam MAGYARÍTÁST a XIII hoz.
    A helpet thx!
    Csokolom!
  • Bassboy
    #1938
    Igazad volt, leszedtem az uj Nvidia Drivert es megy!

    kosz
  • Bassboy
    #1937
    de ha hardver/driver hiba, akkor miert pont azok a kis kepek nem mennek? mas minden megy...
    de azok nelkul elvezhetetlen a jatek...
  • ibrik
    #1936
    A "proper fix" nem tévesztendő össze a "patch"-el.
    A proper fix annakidején azért készült, mert az eredeti töréssel egy bizonyos pontnál (egy kódkártya hiánya miatt) nem lehetett folytatni a játékot.
    A patch az meg ugye a hivatalos bug-javító...

    Amúgy inkább hardver/driver hibára tippelnék.
  • Bassboy
    #1935
    ha felteszem az official v1.3 Patch-t, akkor nem kell a proper fix?
    ha kell, akkor a patch instalalasa elott vagy utan tegyem fel?
  • Bassboy
    #1934
    a patch elott is meg volt a hiba, azert tettem fel
    mas ok?
  • ibrik
    #1933
    Számos oka lehet...
    Pl. kezdve azzal, hogy az általad említett 1.4-es patch az nem hivatalos, azt csak az a cseh ürge tákolta össze, akié az oldal.
    Ezenkívül még lehet driver gond is.
  • Bassboy
    #1932
    Sajnos a fekete negyzetek problemajat nem oldja meg
  • Bassboy
    #1931
    Talaltam egy jo kis oldalt: http://www.xiiifiles.wz.cz/opaquit/index.php

    Itt a downlads-nal vannak jo cuccok
    Pl a Patch v1.4 ;)
  • Bassboy
    #1930
    Regen vegigjatszodtam a jatekot, tok laza, minen vagany!
    Most felraktam ujra, de a kis negyzetek helyett, amikben a head-shot okat mutatja, eseseket kis kepregeny formajaban, fekete negyzetek vannak!
    Mi lehet a gond???

  • svani
    #1929
    Szét vág az ideg!
    Eljutottam addig,hogy a liftnél le kell tenni az elnököt,majd segíteni a katonáknak.Amikor töltené be a következő pályát,akkor meg kilép.Csináltam egy unistalt,de mikor újraraktam(már2x)nem akar elindulni.Ezt írja:
    General protection fault!
    Ilyenkor mi a "faultom" van?
    Patch1.01+Suond(PC)+System csere megvolt.
    Ötlet?
  • dinomano
    #1928
    aham, köszi infokat! :-D
  • Ádesz
    #1927
    Nem mondok, el azzal sztem semmit, hogy sztem a doki, meg a Mongoose a legnehezebb azokra készülj fel. Előtte főleg a doki előtt próbálj sok élettel és elegendő tölténnyel menni.
  • constantin
    #1926
    Több nehézségi fok van.Elsőre sz.tem válszd a legkönnyebbet mert még ezen a szinten is lesz pár nagyon nehéz helyzet.Volt pár alkalom mikor meghaltam de nem vészes.A demó tényleg nagyon nehéz volt,de mind a két pályát sikeresen megcsináltam.
  • dinomano
    #1925
    aham..mennyire nehez? a DEMO viszonylag az volt, mennyire huzos az egesz gém? Azt tudom, h. a mobilos valtozat is durvaaranyos volt; csinaltak belöle 1 2D side-scrollert mobilra; ahhoz képest tök komoly+élvezetes gém volt...kinyomtam párszor..
  • nutiform
    #1924
    Ez a játék simán megéri azt a 2000 forintot,végig élvezetes.
  • dinomano
    #1923
    aham..ok, akkor lehet eredeti mellett döntök... amugy facca a gém, demo tetszett...
  • Ádesz
    #1922
    Vedd meg nincs 2000 Ft-se, ja és ha tetszett íratkozz fel a petícióra a következő rész miatt: http://www.thepetitionsite.com/takeaction/433509395
  • constantin
    #1921
    Nem csak szimplán jó,hanem nagyon jó.Vedd meg eredetiben!Csak 2000FT.Nekem eredeti.Megéri kipróbálni.
  • dinomano
    #1920
    hmm..képességeket is lehet XIIIban tanulni? Jo a gém különben? 1ik haver ps2-ön most rendeli; én meg töltöm pc-s verzijot :-D Jo méretes file..2kezes fegyver? nyam!
  • constantin
    #1919
    Hy.Már rég végigvittem a játékot e két képességet nem tanultam meg.Az egyik a kétkezes fegyver.Könnyű fokon vittem és eredeti a játék.Előre is kössz
  • dinomano
    #1918
    megszereztem netröl 1 verzijot, egy dvd-iso-s file-t; de basszus 2,5 giga..melohelyröl kell darabokban elcipelnem, szoval türelem kell rendesen; a demo nagyon tetszett+tök unikum ez a gém, a képregényeket imadtam+alapban szeretem a képregénygraf-ot; ugyhogy neki akajok állni!!! :-D
  • ibrik
    #1917
    Patch nélkül volt probléma?
    Próbáltad már az 1.3-as SafeDisc patch-el?