241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • ricsip
    #121
    Apropó, még 1 dolog. Az ARM9-es változatot (rev B, 1 antennás változat) lehet kapni itthon, v. csak a rev A (2 antennás, ARM7 csipp) van itthon?
  • ricsip
    #120
    Halihó!
    A 614 plus (+) változat, ami wlan-os, szintén ennyire vacak/problémás? Bár az is lehet, h. hibás darabot sikerült kifognia valakinek. Sajnos MINDEN hardverböl vannak hibás darabok, és azok akiknek gondja van vele nem annyian vannak, mint ahányan összesen vettek ilyen cuccot (remélem). Valamint akinek működik jól, az nem írkál fórumba, csak akinek gondja van vele, ergó ezért tűnhet rossz vételnek.

    Még lenne 1 kérdésem, amire sehol nem láttam választ: ebbe a logba, amit a router tart nyilván, mennyi bejegyzés fér? 1-2 oldal, aztán írja felül folyamatosan a régebbieket? Ezt a kapacitást nem írják sehol, pedig ha túl kicsi, nem sok értelme van.
  • Mr Manson
    #119
    Köszi! Nekem is!
  • Davidsned
    #118
    Én használok.
    Amúgy semmi gondom vele.
  • Mr Manson
    #117
    Uj motorola (chello féle) modemmel használ valaki ilyet?
  • ReTeK
    #116
    ahh, 604-es routerem pár óra után leáll/behal, én meg a modemre fogtam hogy túl melegszik. Pedig csak pár hónapos és feladta... rip
  • cSuwwi
    #115
    Most akartam venni egy gyerektől 9 rugóért egy ilyen Routert, de látva mennyien panaszkodnak rá (és a prohardver fórumán is), inkább letettem róla...
  • Narancs
    #114
    És lenne még egy problémám: létrehoztam vmi munkacsoportot, aminek következtetében minden indításkor jelszót kér!
    Ez baromira idegesít!
    Hogyan lehetne megszüntetni ezt?
  • Narancs
    #113
    Hi all!
    Még régebben hozzá jutottam egy ilyen kis routerhez, és használtam is, csak aztán már nem volt rá szükség és fölkerült a polcra...de most újra szeretném használni de van vele némi gondom, ha valaki tudná a megoldást kérem segítsen!
    Szóval 2 gép közt szeretném megosztani a kábel netet a DI -604 segítségével!
    A leírás szerint haladva elvégzek minden lépést, a 192.168.0.1 -es cuccban is mindet beállítok a szolgáltatótol kapott adatok alapján, de az internet nem működik! Mi lehet a gond?
    Tudom, ez így elég ködös lehet, de nem nagyon értek a dologhoz, így nem tudom egyenlőre pontosabban körülhatárolni a problémakört, csak annyit tudok hogy nem műxik...:(
    Segítsetek lécci!!!
  • Mr Manson
    #112
    DI-604 Rev. Bx -hez létezik frimware frissités?
  • Mr Manson
    #111
    Reggelt!
    Nekem már többsör!
  • Torta
    #110
    Azt hogy tudom megcsinálni, hogy az egyik gépre feltelepített word-öt, excelt a másik gépről lehessen használni?
  • HUmanBandi
    #109
    nekem már majdnem megvan :-)
  • Taranov
    #108
    Én is azt mondtam, hogy lehet, csak nekem még sosem sikerült :)
  • Mr Manson
    #107
    Windowsal is lehet netet osztani!
    Bár talán erre az XP alakalmas legjobban, de vigyázz mert az is windows!
  • Mr Manson
    #106
    aloha :D
  • Taranov
    #105
    Windows-zal nem hiszem, hogy meg lehet csinálni. Bár valahogy biztos, de kizárt, hogy az megbízható lenne.
  • HUmanBandi
    #104
    De nekem kéne igy!4!!!!!!
  • Taranov
    #103
    Ahhoz kéne egy router, hub vagy switch, vagy egy linuxos gép szoftveres routerrel.
    Enélkül is lehet elvileg, csak nekem még sosem sikerült.
    Egyébként ez nem nyelvtan, hanem kőkemény angol :)
    Bloothoth azért sem lehetne, mivel a kék az blue.
    Ha egy o lenne benne, akkor nem ejtenénk u-nak, hanem o-nak ejtenénk.
    Szóval Bluetooth. :)
  • HUmanBandi
    #102
    Van egy gondom:
    Vettem két USB-s Bloothoth adaptert (2 es voltam nyelvtanból)
    Gép és laptopot öszekötni sikerült is megcsinálni!
    DE hogy tudom megosztani a netet?

  • Taranov
    #101
    Örülök, hogy sikerült megcsinálni, nekem annak idején windows reinstall után nem segített semmi :(
    A másik problémádra pedig az lehet a megoldás, hogy azon a gépen, amire nem tudsz csatlakozni a másikról, engedélyezni mindenkinek minden hozzáférést a hálózatból.
    Megosztani azt a meghajtót, amin a cuccok vannak pl. Ezt úgy lehet, hogy rákattintasz jobbgombbal a meghajtó ikonjára és megosztod.
    Aztán a Sajátgépet is meg lehet osztani ha a tulajdonságaira lépsz, stb.
  • Davidsned
    #100
    Nah, ezt is megértem... Sikerült megosztani a netet és a hálózatot megcsinálni, de csak akkor lettem igazán ideges miután rájöttem, hogy mit b@sztam el: egyszerűen nem volt telepítve a szervergépen a hálókártya. (mondtam, hogy én voltam a hülye) Namármost megy a net meg minden, de -hihetetlen- még ez után is van egy óriási problémám. A hálózatoknál felismeri egymást a két gép csak éppen a szervergéppel nem lehet megynitni az itteni gépen megosztott mappákat (vmi olyasmit ír, hogy lehet hogy nincs joga az erőforrás használatához blablabla...). Ez különösen azért lenne fontos, mert amikor formáztuk a szervergépet, akkor MINDEN fontos cuccot (amit csak el tudsz képzelni) természetesen erre a gépre vittünk át, így hát annak a gépnek nem nagyon vesszük hasznát, ha ezt a problémát nem oldjuk meg. Talán az itteni gépen van valami máshogy beállítva, vagy mit csináljak?
  • Taranov
    #99
    Hát a router nem is, a windowsban kell.
  • Davidsned
    #98
    És azt hol tudom beállítani? Ugyanis semmilyen hálózati kapcsolatot nem jelenít meg...
  • Taranov
    #97
    Egy megoldás talán még volna. Mégpedig az, hogy fix IP címet állítasz be azon a gépen, amire most nem osztja a netet. A hálózati beállításoknál 192.168.0.xxx formátumú IP címet. Így talán a netet le fogja osztani.
  • Taranov
    #96
    Én is folytatom akkor a csúnya szavak sorolását:

    Attól félek, hogy basztad, nekem is ez volt a második ilyen szarommal, win reinstall után már nem működött. Utána vettem egy normális routert.
  • Davidsned
    #95
    Hát reseteltem a routert és most is érdekes, hogy még mindig csak itt van intenet. Persze most itt be kellett állítani újból de ez a gép legalább reagál a dolgokra. A szervergép le se szarja (már bocsánat), hogy router reset volt. Továbbra sem reagál a http://192.168.0.1-re, de a helyi kapcsolatoknál sincs semmi. Itt viszont el lehet érni a router beállításait. Talán itt kéne bekonfigolni a routert? Futtassam a varázslót, vagy mit tegyek?
  • Taranov
    #94
    Eddigi tapasztalataim szerint ilyenkor resetelni kell és utána imádkozni. Plug & Pray :)
  • Davidsned
    #93
    Hi All!
    CHELLO netem van. Nekem is ugyanilyen a routerem (kb.okt. közepén szerelték be). Azóta internet tökéletesen működött, semmi baj nem volt vele, viszont a hálózatot nem tudtuk beállítani (fontos lett volna) a 2 gép között. Aztán mióta a Chellonál volt valami szerverátállás (vagy mi) és resetelni kellett a routert akkor a net megosztást és a LAN-t is be tudtuk állítani. Jaja csak időközben meg bekevert valami a szervergépnek, ahol a router van és a gépet újra kellett formázni (nem volt más lehetőség) (win xp prof van mindkét gépen). Aztán miután ugye újratelepítettük a windows-t nem tudtuk beállítani sem a LAN-t, sem a net megosztást. Érdekesnek találtam viszont, hogy a másik gépnél ugyanúgy megmaradt a net (onnan írok most én is), csak a szerver gépet nem látja. A kérdésem ezek után egyszerű: Hogyan kellene egy ilyen szerver gép format után újra beállítani a LAN-t és a net megosztást? (resetelni kell a routert? én vagyok csak a hülye vagy mit csináljak?)
  • Forrest Tomee
    #92
    Most látom, hogy rossz helyre tettem fel a kérdésemet mert itt a helye:

    Ezzel a routerrel kapcsolatba lenne a következő kérdésem.
    Játékszerverekhez simán tudtam csatlakozni, 2 gépes netezés is megy, viszont egy fájdalmam van. Mégpedig a játékoknál. Azt gondoltam, hogy kicsit romlani fog a ping ez még beleférne viszont percenként/fél percenként szépen laggol egyet a net.
    Ez mitől lehet?
    Az MTU-t mennyire kell állítani?
  • Mr Manson
    #90
  • Taranov
    #89
    Ilyen abnormális problémára kétlem, hogy lenne ésszerű más megoldás.
  • Taranov
    #88
    Nekem is ezt csinálta. Cseréltesd ki.
  • Mr Manson
    #87
    Hy!
    Mitől lehet az hogy hetente 1x-2x elmegy a net teljesen és akkor a routert se értem el?! Áramtalanitani kell és csak utánna jó!

    Ötletek?
  • Taranov
    #85
    Csak én azóta vettem egy SMC-t és az jó.
    A két D-Linkem meg szar volt és kész.
    Mindegyiknek más hibája volt.
  • Taranov
    #81
    De volt már jó routerrel is, csak akkor szakadozott, és nem jött be a http://192.168.0.1, a router konfiguráló felülete, azt a routert kicserélték, ezzel meg a feltöltés nem megy.
  • Taranov
    #79
    Nem, bocsi nem írtam le, mikrohullámú netet használok, aminek router nélkül 56 kbyte a feltöltési sebessége.
  • Taranov
    #77
    Egy problémám van. DI-604-es routeren. Az asztali gépet Demilitarized Zone-ba kellett rakni azért, hogy a POP3 szerver tudja fogadni a leveleket.
    Viszont a másik gép csak 12 BYTE/sec-cel tud feltölteni a 21-es porton keresztül, pedig 50-60 Kbyte-tal kéne neki.

    Nem tudjátok mitől lehet ez?

    Előre is köszi a segítséget:

    Taranov

  • Mr Manson
    #76
    B1-em van! de ehez is van a D*Link FTP 3.01es frissités!
  • Taranov
    #75
    Biztos már hardware-ed van, mint ami kell neki. Nekem D1-esem van.