241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • Mr Manson
    #74
    Mi lehet a gond?
  • Mr Manson
    #73
    Nekem nem megy fel a 3.01!
    Invalid software! :(
  • Taranov
    #72
    Nem. Alapból ugyanolyan a routerem, mint F_L-nek.
  • Mr Manson
    #71
    ?
    amugy 3.0x az Beta nem?
  • Taranov
    #69
    Nekem 3.00-ánál és 3.01-nél is rossz :(
  • Mr Manson
    #68
    3.0 frimware-t használja valaki?
    1.81 van nekem érdemes váltani?
  • Taranov
    #67
    Én ezt nem tapasztaltam, egyébként olvashatod a D-Link fórumot, semmi érdemlegeset nem tudtak írni.
  • ReTeK
    #65
    rájönidővel
  • ReTeK
    #64
    ez elég alap leírás,gondolom erre legtöbb ember magátol is rájönidővel, nincs ennél valami komolyabb/érdekesebb valahol ?
  • Taranov
    #63
    Viszont én úgy vettem észre eddigi életem során, hogy tudok értelmesen kérdezni, főleg magyarul.
    Érdekes, hogy az angolok válaszoltak, pedig angolul még nem is tudok annyira, mint magyarul.

    Egyébiránt pedig ez a tipikus példa a szakképzetlen ügyintézőre, mivel nem tudott válaszolni a kérdésemre, aki egyszerűbb kérdést tesz fel, annak válaszol.
  • Mr Manson
    #61
    Hy All!

    Segitség kéne! Sajnos a TUZFAL részem valami miatt nem tudom beallitani, minden port mehetne ki csak bizonyos portokat tiltanék, de az istenért nem...
    Ha valakinek már sikerült kérem szóljon!
  • Taranov
    #60
    Hát ezekszerint az angol D-Linktől még válaszolnak is, persze ettől a semmit nem érő magyartól nem.
  • Taranov
    #58
    Hát igen, de nem az a lényeg, hogy miért jó, hanem miért rossz és mi a baja, hibajelenség stb. mivel biztos több jó van, mint rossz.
  • Taranov
    #55
    Zonelab programokat. Tűzfal.
  • Taranov
    #50
    Hát engedélyezni kell azokat is.
  • Taranov
    #48
    Nem tudom, de szerintem nem.
  • Taranov
    #46
    Advanced -> Virtual Server

    Ott kell a portokat engedélyezni.
  • Taranov
    #43
    A megoldást a hibára!
  • Taranov
    #41
    Kérdezted már a D-Link fórumon?
  • Taranov
    #39
    Gondolom DI-604-re gondolsz.
  • Taranov
    #37
    Nem tudom, talán írj a D-Linknek, a www.dlink.hu-n vannak elérhetőségek, GYIK stb.
    Ha meg nem jó, akkor vidd vissza, én már olyan ürüggyel viszem vissza a második routeremet is, hogy nem kell már ilyen szar több, ha az első kettő rossz volt a harmadik miért is lenne jó?
  • Taranov
    #35
    Valóban sokan, de mostmár én nem tudom mit csináljak.
    Nem a 18 ezer Forintom miatt, hanem már elvből végére akarok járni a dolgoknak.
    A kereskedő azt mondja, hogy nem lehet selejtes 2 router egymás után, ezért nem fizeti vissza a pénzt, a magyarországi képviselet nem válaszol, a router nem működik, majd megyek botrányozni a boltba, meg írok a Juszt műsorába, meg a fogyasztóvédelemnek, mást nem tudok csinálni, akkor legalább a bolt szívjon.
  • Taranov
    #33
    Nem tudom mi okozza, de a www.dlink.hu-n a dlink fórumon sem dícsérik a di-604-et és a dlink nem hajlandó válaszoni a leveleimre stb.

    Hogy úgy mondjam tele van a tököm az egész dlinkkel, bocsánat a szóhasználatért.
  • Taranov
    #29
    Nem tudom, hogy neked a LAN mennyire lenne fontos, de nekem ugye az előzővel nem működött, a másodikat hazahoztam, a net mindkét gépen ment, a pingek mentek, szóltam is a srácnak, akinél vettem, hogy minden oké, a LAN nem számít, ez legyen a legkisebb baj. Ez volt csütörtökön, aztán vasárnap elkezdett szakadni a net. Tehát ez is rossz. Nekem nem XP és 98 van összekötve, hanem XP home és XP prof. Szerintem a router lehet hibás, nem működik ez senkinél. A hwsw.hu fórumán sem egy ember van, akinek ilyen routerrel a lan nem működik.
  • Axel
    #28
    Azt mondod tehát vigyem vissza én is?
  • Taranov
    #27
    Szerintem nem az XP-s joggal van a baj, hanem a routerrel, ezzel a routerrel mindenkinek van vmi baja.
  • Axel
    #26
    Nahh, nekem végül is sikerült a dolog majdnem, a net már megy mind2 gépről rendesen, de a hálózattal ugyanaz van mint neked, az 1ik gép nem látja a másikat, pontosabban látja, csak v.mi olyasmit ír ki, hogy nincs jogod hogy megnyisd a shared-jét a másiknak...
    De a 98SE -s gép meg tökéletesen megnyitja az XP-s shared-jét...
    Ez mitől lehet?
    Hogy adhatnék az XP-s nek is jogot?
  • Taranov
    #25
    Kicserélték a routert egy ugyanolyilyenre, de ez is rossz. Bár kicsit eltérő a hibája. Ez 1-2 másodpercre szakítja meg a netet 3-5 percenként. A LAN szintén nem működik, az egyik gép nem látja a munkacsoportot, a másik gép pedig nem látja az egyiket, mint az előző routernél.
  • Taranov
    #24
    Hello!

    Ezt nem nagyon értem, amit a forgalmazó írt.
  • Taranov
    #22
    áh, értem már :)
  • Axel
    #21
    Zone Alarm...:)
  • Taranov
    #20
    ZA? az mi? :(
  • Axel
    #19
    Probléma megoldva...
    ZA-val volt a gáz...
  • Axel
    #18
    Hát nemtom, nekem még a netmegosztással is gondjaim vannak...mert a routerben lévő tűzfal au ie-n kívül mást nem enged föl a netre...se kazaa, se fleshget, se media player...nem tudsz v.mi megoldást?
    Hol lehet a tűzfalját bekonfigolni?
  • Taranov
    #17
    Én csak azt tuom, hogy én mindent megpróbáltam, józan paraszti ésszel átgondoltam, nem működött, szóval visszavittem, visszavitték a nagykerbe, és 15-én lesz meg.
  • Axel
    #16
    Nem tudom, lehet hogy télleg hibás lenne?
    Azért még nem adom, fel, v.színü csak béna vagyok megint...:)
  • Taranov
    #15
    Nem működik a helyi háló? Hűha, akkor valami probléma lehet itt.
    Lehet, hogy ez a széria hibás?
  • Axel
    #14
    Minden megy tutin, kössz a segítséget!
    Már csak ugyanaz a gondom van mint neked...
  • Axel
    #13
    Nahhh, belépni sikerült, beállítani is, de még mindíg nem oké...logban megnéztem, azt írja, hogy can not connect to IP 0.0.0.0 -25 port 8080
    Ez mi a tosz?
    V.mi belső cucc?
    Amúgy kössz az eddigi segítséget!
  • Taranov
    #12
    a felhasználónév admin, a jelszót pedig üresen kell hagyni, ha még nem állítottál be semmit jelszónak.