241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • Dévids
    #201
    helo
    nem vagyok ész ezekben a Router dolgokban csak azt szeretném megkérdezni ha veszek egy Routert akkor Lan-on lehet jáccani?a típus már megvan.de éelsősorban nem pont a LAn-os játékért akarok venni.
  • raven76
    #200
    VTomi75: Avast! + CounterSpy van már fent, de ua a jelenség;folyamatosan figyeli az XP a routert -nem megy ki a netre csak oda-vissza. Most letiltottam a számítógépkezelés -»felügyeleti ezközöknél a "számítógép figyelés"-t, így már jobb egy fokkal, viszont nem látja a másik gépet.
    paff
    Majd később ráveszem magam egy bütykölésre, de most el vagyok havazva.
    Csá!
  • ReTeK
    #199
    Advanced - Filter --> ip,port...stb itt megadhatod az időt
    (Filters are used to allow or deny LAN users from accessing the Internet,
    Firmware Version: V3.14 )
  • VTomi75
    #198
    raven76: tedd fel az avastot. Viszonylag keveset fog a gépen. Nortonnal nekem is iszonyat lassú és szar volt, pedig nem annyira gáz a gépem. Az avasttal eddig meg vagyok elégedve, mindig riaszt, ha gond van.
  • izb
    #197
    szerintem sehogy,de routere válogathatja...
    én még nem láttam ilyet
  • jakint
    #196
    Van egy D-link Di-604-es routerem, firmware:V3.09b01.. a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet konfigolni az internet elérési időt? Mármint hogy egy nap mettől meddig lehessen elérni a netet vele. Mondjuk reggel 6 és este 10 között ellehessen, utána viszont egyik porton sem.

    Köszi
  • izb
    #195
    Látom kened vágod a témát...

    Már ne is haragudj,de Norton 2004-et nem javallott használni se vírusírtásra sem semmire.Alapból úgy ahogy van egy nagy rakat [email protected] utóbbira avast vagy nod32 ha vírusjrtásról van szó.elöbbi ingyenes.
    Counterspy rendszer kimélő,tehát ez alatt értsd azt hogy nem ettől lassúlt be a géped,hanem a szar nortontól.Egyébként az egyik legjobb spy írtó,ha nem a legjobb.

    A counterspy-ból van egy verzió a honlapomon.nézd meg.
    és a norton felejtős.
  • raven76
    #194
    Hi!
    ZoneAlarm, és Norton2004 fent van, gyakran frissítem, a CounterSpy-t leszedtem mert sokat fogott a gépen, és nem engedte a frissítést, az Avast!-al most ismerkedem.
    Nem lehet, hogy az XP-ben van valami izé, ami folyamatosan figyelné a hálót?Nem állítottam semmit, csak ahogy felment magának, mivel nem ártana 1 kis jártasság bütykölés előtt.
  • izb
    #193
    Ott nem router probléma lesz,hanem tele vagy kémprogikkal meg vírusokkal.
    counterspy és avast használata erősen javallott.
  • raven76
    #192
    Helo !
    Nekem oly gondom merült fel, hogy pár napja szereztem be 1 D-Link DI-604-es, semmi tapasztalatom nincs ezen a téren még.Na szóval :
    1- folyamatos adatforgalom van a router és a gépem között (ha nincs net kapcsolat akkor is), és az zavar egy kicsit
    2- elég gyakori, hogy nagyon megfogja a gépet pl.: egy exe elindítása kb fél perc gondolkodás is megelőzhet.Ha viszont letiltom a hálókártyát, akkor minden a régi.
  • sweex1
    #191
    Sziasztok.

    Nekem is hasonló a problémám. Nálunk 3 gép csatlakozik egy routeren keresztül az internetre. A három gép között szeretnénk létre hozni egy lan kapcsolatot /farcry/ játékhoz, de valahogy nem sikerül. A gépek látják egymást, de a játék során nem tudunk csatlakozni. Mi lehet a gond?
  • [Jakuza]
    #190
    Beallitottad az atjarokat is ?
    Ha igen akkor valami nincs beallitva a routernel meg.
  • gordonmail
    #189
    Próbáld ki előszőr Router nélkűl, hogy lássák-e egymást a hálózaton úgy.
    Ha igen, akkor a Router beállításaiban van a gond, valamit állítgattál.
    (de egyébként a két gép közűl valamelyiken van valami +tűzfal...zonealarm?stb)
  • Cormac
    #188
    Sziasztok!
    DL-604-es routerem van és nem tudom elérni hogy a két összepakolt gép lássa is egymást.
    mindkettőn xp van és egy munkacsoportban vannak. Ráadásul saját magam állítottam be az IP címeket és így ki is tudott mindkét gép jönni a netre de egymást még mindig nem látják.
    Mi lehet még a gond?
    köszi a helpet!
  • gordonmail
    #187
    A szolgáltató csak a Routert lássa a hálózaton.
    Egyébként nekem kivan a fa***m az ilyen olcsó és bu*a Routerekkel, hiszen D-Li*k, nem is várhattok tőle sokat. Én megvettem, de nem vagyok egyáltalán megelégedve vele, előszőr ment 1hónapot faszán, osztott Wi-fi-n és helyi vezetékes hálón is netet össz 4gépre. De! Most egyből úgy lefagy, hogy amikro be akarom állítani a MAC Adress-t, egyből kapa, havernak 1,5hónap múlva TELJESEN kapa, nemtudok mit elmondani róla.
    Jelenleg apum fizeti a villanyszámlát :) ezért mitse törödve vettem egy 333MHZ-s gépet és letőltöttem a Coyote lInux (Virtual Router) programot. Ez teljesen jó, kicsit többet fogyaszt egy átlagos Routernél, de legalább nincsenek vele gondok egyáltalán, hiszen Linux. Van benne Portfordítás, egyszóval minden ami a D-Linkben is és ezen kívűl Internet sebesság beállítás, napersze nem fagy le.
    LINUX
  • Gebriel
    #186
    Ha te is az említett routert használod akkor semmi köze sincs ahhoz, hogy milyen gépeket raksz fel a hálózatra.
    Ebben az esetben a router a hunyó. Ne resetelj, hanem áramtalaníts, valószínű elég lesz az is.

    Nálam pld 8 gép van XP sp2-vel rajta.

  • JamesRyan
    #185
    elméletileg nem fogja létni,mert ha jól állítottad be és működik akkor ugyebár klónoztad a MAC számot...és akkor ugyanazt fogja látni a szolgáltató és csak egyet..ugyebár a router-ét
  • tigrocol
    #184
    sziasztok
    mit kell beallitanom ahhoz a routeren hogy a szolgaltato ne vegye eszre azt hogy routerrel osztom a netet?
  • MarkBlade
    #183
    Kérdés! :)
    Az mitől lehet hogy minden megy csak az adsl sávszéleséget csökkenti le? 512-elérést lehúz olyan 400-ra de a router és a gép között jó a kapcsolat 22-5.5 mbps..
    Tud erre valaki valami jó ötletett?
  • Roll
    #182
    Következő a problémám, mióta az egyik gépen itthon sp2-es xp van, amiatt a gép miatt állandóan szakad a net. Mi lehet ennek az oka?
    Ha a másik gép nem megy akkor frankón megy nálam a net, ha megy akkor óránként többször is megszakad.

    Volt már valakinek ilyen problémája ezzel a routerrel?
  • odex
    #181
    meg van itt egy olyan is hogy hálózati maszk meg valami átjáró!
    Odais azt adok amit akarok?
  • odex
    #180
    miaz a DNS?Mert mélg az ip-ét betudom álítani csak arról a DNS-ről semmi fogalmamsincs hogymilehet az!
  • Torry
    #179
    Ugyanez volt nekem is.
    Vezérlőpul-Hálózati kapcsolatok-Helyi kapcsolaton jobbegér-Tulajdonságok-TCP/IP protokoll-tulajdonságok-és adsz neki ip-t te magad.
    A dns-t meg tudod nézni a router beállításoknál.
  • odex
    #178
    Sziasztok!
    Nem engedi hogy csináljak Játék servert a rooter a tűzfala miatt!
    Hogy lehet engedélyezni a játékhoz a server csinálást?
  • lowdog
    #177
    hogy milyen varázslóra gondolsz azt nem tudom.
    a gépek DHCP-n kapják az IP-t vagy te osztottad ki?
  • Amadeus
    #176
    hi, az én problémám az hogy egyáltalán el se indul a varázsló pedig reseteltem is a routert, és hiába pingelem bármelyik gépro la routert nem látja viszont a 2 gép routeren keresztul látja egymást
  • lowdog
    #175
    nem ismerem ezt a routert, igy nem tudom, mik a gyari beallitasok.

    ezen a konfiguracios lapon beallithatod hogy a belso/kulso halozatrol (mely tartomanyokbol) kivulre/belulre, azon belul melyik portra meno csomagokkal mit csinaljon (engedje, tiltsa)

    valoszinu, hogy ha az "Enabled"-et kivalasztod, akkor be fog kapcsolni a firewall. azt azonban tudnod kell, hogy egy tuzfal nem olyan dolog, hogy ha bekapcsoltad, akkor utana a rossz dolgokat szuri, a jokat atengedi. lehet, hogy jobban jarsz, ha nem kapcsolgatsz, es mondjuk maradsz az XP firewallnal amig utanaolvasol hogy hogyan mukodik a dolog.

    ezert kerdeztem, hogy miert akarod bekapcsolni...
  • SpyMac
    #174
    arra gondolok, hogy a hardweres tűzfelet hol tudom bekapcsolni? vagy az alapból műxik?

  • lowdog
    #173
    "fogalmam sincs hogy beállítás fülön mit kell beállítani"
    ez csak attol fugg, mit szeretnel csinalni :)

    miert gondolod, hogy valtoztatni kell a beallitasokon?
  • SpyMac
    #172
    [img=http://img356.imageshack.us/img356/3492/firewall8dl.th.jpg]
  • SpyMac
    #171
    Hello mindenki

    nekem a tűzfallal vannak problémáim
    fogalmam sincs hogy beállítás fülön mit kell beállítani ?
    aki tudja hogy kell kérem segítsen

  • lowdog
    #170
    ha van a routeredben upnp, próbáld ki azzal, az a legegyszerűbb, újabb DC++ -ok támogatják.
  • lowdog
    #169
    először azt nézd meg, hogy a harmadik portra rádugod az egyik gépet az elsőből vagy a másodikból, megy-e a net, látja-e a routert. ha igen, akkor a harmadik gép hálózati beállitásaival lehet gond, esetleg a kábellel.
    lehet, hogy a router portja rossz, végig kell próbálgatni hogy a kábelek jók-e, a gépek jól vanak-e beállitva, és ha minden jó, akkor router csere
  • bébice
    #168
    Sziasztok!
    Segítsen valaki,mert lassan megőrülök!Szóval mire lassan,nagyon nehezen betudtuk állítani a routert,két gép megy róla mind a 2-őn XP van,azt a gépet amiről most írok nevezzük 1-es gépnek,a másikat 2-es gépnek.Egyik gépről sem tudok DC-vel letölteni aktív módban,pedig mindent úgy állítottam be a routeren ahogy kell(port:1412,IP-cím,stb...)és egyszerűen nem tudok letölteni.Ugyanazokat az adatokat beírtam a DC-be is,aktívra állítom és nem megy.
    Szóval,légyszi segítsetek!
  • THC
    #167
    Szevsztok az miért van hogy nekem is ugyanez a márkáju a routerem és az első és második port megy de a harmadik nem osztja meg se a netet se a hálot pedig villog plz ha valaki tudja irja meg a [email protected] cimre
  • lowdog
    #166
    mi nem tudjuk, mit próbáltál már meg :) ha leírod, hogy mi nem megy, akkor lehet, hogy tudok segíteni.

    pl. ping-re választ adnak-e egymásnak a gépek? Rise of Nations-t nem ismerem, TCP/IP-n megy-e a hálózati része?
  • gramma
    #165
    Sziasztok! Nekem is ilyen routerem van a helyi háló és a net megosztás tökéletes (3 gép között), de a játékok (pl. Rise of Nations)nem megy! Bizti beállítás kérdése, de már nincs több ötletem, úgy gondolom mindent megpróbáltam! Volna tippetek mit hagytam ki? Segítségeteket előre is Köszi! [email protected]
  • moho jojo
    #164
    Nekem pont egy ilyen márkájú routerem van és semmi bajom vele. Még az elején szarakodott sokat de egy upgrade utánn teljesen jól működik a mai napig.
    (Csont )
  • Pill
    #163
    Sziasztok.
    mi a véleményetek a következő routerről? Ugy lenne a gépelosztás hogy 2 gépre vezetékkel menne a másik kettőre meg wireless. Ahoval wirelessel menne az kb házon belül 20m távolságra van de oda csak böngészésre kell. A másik géphez már játékra is kell meg kisebb másolásokra, de főleg játék!
    Ja és ehhez milyen vevőt ajánlotok?
    LINK
  • lowdog
    #162
    "És hogy hívhatják még a router beállításainál ezt a forwarding-ot?"
    Nálam Virtual Server menüpont alatt van.

    "Mert nekem semmi hasonló elnevezés nincs benne."
    a jelek szerint nem nézted meg az oldalt, amit írtam. még egyszer mondom, nézd meg, ott routerenként le van írva hogy mit hogyan, screenshotokkal!
    portforward.com

    "Ha ott nincs meg a játék portja az oldalon akkor honnan tudom hogy melyik portot használja?"
    Nézd meg először a fent említett oldalt. ott sok játéknak/porgramnak a beállításai fent vannak. Ha ott nincs a játékod, akkor játék kézikönyve, weboldala, FAQ-jai, forumjai.