25245



















  • G_ArchAngel #24923
    Ez ki ez?
  • DJ RX7
    #24922
    miley cyrus
  • Timber
    #24921
    Ez ki ez?
  • DJ RX7
    #24920
    celeb
  • Dzsini
    #24919
    Ablak a múltra
  • DirtyGab3sz
    #24918
    Én toleráns voltam kedves (f)Arkangyal!
  • G_ArchAngel #24917
    Ettol fuggetlenul itt van eselye valaszt kapni, ott nincs.

    Tolerancia Gabikam, tolerencia...
  • DirtyGab3sz
    #24916
    Nemtudom feltűnt-é, ez nem egy adok-veszek topik..
    Egyébként lásd kivel van dolgod...
    TESSÉK
  • Amigoss
    #24915
    Sziasztok.
    4,5 V feszültségű elemet keresek Praktica PLC3 gépbe.
    Ha valakinek van eladó írjon légyszi.
  • Dzsini
    #24914
    nagyjából ilyesmi ökölszabályokkal tanultam még én is :) bár 21 din-es filmre, 60-as időzár mellett tűző nap 11-es rekesz, napsütés 8, felhős 5,6

    Ennyi pont elég volt ahhoz, hogy a 24-36 kockából elvétve volt 1-1 használhatatlan.
  • 5Dani
    #24913
  • Timber
    #24912
    Van azert pelda nagyon sikeres bukott angyalra is, szoval ne add fel. Bar ha aszarnyaid csonkoltak akkor sajnos kozonseges halandova valtal... tudod az olyan aljaneppe akik Pentaxal fotoznak. :)
  • G_ArchAngel #24911
    Bukott angyalkent mi a szart varsz tolem, csonkolt szarnyakkal mit csinaljak???
  • Dzsini
    #24910
    5 év az hatalmas távolság, annyi gyakorlattal egész profi szintet el lehet érni sok mindenben :)


    ...fotózásban speciel nem, de vergődésben bizonyosan. ;)
  • Timber
    #24909
    azota sokkal jobban vergodsz :)
  • morcosqtya
    #24908
    Téves úton jársz.
    Nem "vergődöm", nem ez a munkám, nem ez a hobbim, csak szórakozom vele.
    Én inkább a sznobizmust látom vergődésnek, amikor a jóember tűzön vízen át rám akarja erőszakolni a nézeteit és a képembe vigyorog, hogy Ő már mindent látott és mindent tud...

    Fától az erdőt...
  • G_ArchAngel #24907
    Rohognel, de ugyanigy vergodtem par evvel ezelott, mint Te teszed most.
  • G_ArchAngel #24906
    kb ezzel kezdtuk a fotos suliban:)
  • Dzsini
    #24905
    Azért a festék is egész jól bírja
  • morcosqtya
    #24904
    Ja igen, meg ugye digitális szar.
    Inkább kőbe vésem. Vagy gránitba.
    Nem tudnak már semmit ezek a mai fiatalok... dvd, digitális technika.. pff.

    Bezzeg a jó öreg vésés!!! Akkor legalább fájt a kezem!
  • Dzsini
    #24903
    DVD öt év alatt simán olvashatatlanná válik...
  • morcosqtya
    #24902
    Jó, kiírom DVD-re, pillanat..
  • G_ArchAngel #24901
    nyomj egy printscreent es olvasd el 5 ev mulva, amit irtal...
  • morcosqtya
    #24900
    Én meg ezzel is "gondolkodok", mert "hülye" vagyok... és elfelejtettem, hogy digitálissal nem is kell figyelni semmire mert magától készíti a képeket.
    Ezért vérprofi az összes képem, sőt mindenkié akinek digitális gépe van.


    Még családi képnél is törekszem rá, hogy "gondolkodjak", pedig ott a pillanat sürgető ereje megköti a kezemet...

    Amíg gyakorlok és 1000 képemből 2 helyes, a többit törlöm addig nem fogok analóggal szenvedni, és kidobni 30 tekercs filmet. Ez azt hiszem érthető.
    Majd ha "NAGY fotóművész" leszek akkor biztos váltok...
  • Timber
    #24899
    Valld be Gabor, hogy te voltal a boltban, rolad beszelt qtya :D
  • morcosqtya
    #24898
    Ma ne, ma fáradt vagyok ehhez.
  • G_ArchAngel #24897
    Es mennyire igaza volt!
    7 eve hasznalok digitalis gepet es a mai napig csak kattingatok vele, mig analoggal gondolkodom fotozas kozben.
  • Timber
    #24896
    Ha nem tudnam, hogy Londonban van azt hinnem G_Archangel-el talalkoztal :D
  • tenkenorman
    #24895
    Aki a műszaki életben jártas az jól tudja hogy minden műszaki megszálottnak, és művésznek megvan a maga heppje, amiben szent és sérthetetlen. legyinteni kell :)
  • morcosqtya
    #24894
    Félreértések elkerülése végett:
    Én is használtam analógot (mert csak az volt), és tetszenek most is, el is ismerem, és könnyeket csalnak a szemembe a régi Zenit-jeim.. élveztem vele a fotózást, a diázást... de ezt az elvakultságot nem értem.

    Csinálja filmesen ha fotóművész és így fejezi ki önmagát, vagy nem hajlandó váltani technikai/szakmai vagy érzelmi meggyőződésből. OK.

    De ne erőltesse már rá ezt az élet minden helyzetére... nehogy már nekem (és még a bármilyen fotóalkalmatossággal rendelkező emberek 99,9999%-ának) legyen lelkiismeret-furdalásom amiatt, hogy digitális eszköz (pfejj) van a kezemben. Inkább dobjam el, vagy filmes vagy ne fotózzak családi hétvégi szülinapon semmivel..
  • Dzsini
    #24893
    Filmes? Hol él ez ilyen modern hülyeségekkel? Aki ezüstözött üveglapnál újabb technológiát használ, az égetnivaló boszorkány!

    Egyetemen volt egy fotós fickó, aki tartott egy kurzust, és utolsó órára behozta a nagyformátumú műszaki kameráját tejüveggel és minden finomsággal :) Ő körberöhöghetné a "profifotós" figurádat, amikor a filmes gépekkel jön.
    (az Ismeretlen tájakon sorozata zseniális ötletre épít amúgy)
  • morcosqtya
    #24892
    ON:

    Kompakt - DSLR-APS-C - DSLR-fullframe - SLR (filmes analóg) témában:

    Lassan a "mindegy és legyintek" állapotba kerülök.
    Megmondom miért:
    Hétvégi boltnézés, eladóval beszélgetés, 50 év körüli "profifotós" odajön, beszélgetések a témában, egyre mélyebben.
    Röviden és tömören a napirend:

    - Canon vs. Nikon DSLR-ek és objektívek
    - Nikon, Pentax, Leica a "régiszépidők", stb
    - "régiszépidők", filmes váz, manuálfókusz rulez
    - csak az analóg a fotó, ezek a maiak hulladékok, 1D, 3D is hulladék mert nem analóg
    - CSAK az analóg, csak az a fotózás
    (ellenérv: családi kattintgatáshoz, haverokhoz, hétvégéhez nem fogok filmet befűzögetni, előhívattatni, várni rá stb stb.. erre Ő: NEM AKKOR SEM! AHHOZ IS MINDENHEZ filmes kell!! Az a fotózás, ezek a digitális szarok nem valók semmire. Hidd el! "Majd rájössz" Ez nem fotó. Felülről osztva.)

    (na itt már rájöttem hol vagyunk megint - és hogy itt én már nem akarok vitába elegyedni mert nincs miért... mosolyogtam, elköszöntem és hazajöttem "kattintgatni" :)) )

  • Dzsini
    #24891
    hát a legmesszebb járó (bár már nem működő) fényképező szerkezet a Voyager 1-en jelenleg 9,6 (fény)órára van tőlünk...
  • Timber
    #24890
    mar miert tekintenenk el? kibuvokat meg kiskapukat keresunk? csak hogy megprobald bebizonyitani, hogy nincs igazam? :)

    Amugy azert sem lehetne a fenyev egeszen pontosan egy ev idotartam mert a fenyev szamitasanal a Gregorian-evet veszik alapul ami meg nem pontos :) Es itt most nem arra a 3 napra gondolok amirol elfeljtkezett (ezert van December 25-e, December 22-en) hanem a megtartott (es a meg nem tartott) szokoevekkel koNpenzalt elteresre :D Mondjuk a felevnel is akkor meg kene hatarozni, hogy az most melyik felev? Csak, hogy vegre megtudjuk a pontos kulonbseget a koNpaktok es az SLRek kozott :D
  • morcosqtya
    #24889
    Fényév: asztronómiában és nem "asztrológiában" használatos..
    :)

    (most tekintsünk el a több ezer éves közös tőtől, midőn a csillagjóslás, ezoterikus és a tudományos (csillagászat) része még nem vált külön.. és "asztrológiának" hívták..)
  • Timber
    #24888
    en az urban acidrol azt sem tudom hogy mi az sosem lattam es nem is hasznaltam sosem semmikor. ez kerem aljas ragalom :)
  • Timber
    #24887
    de feny elotaggal a perc is hivatalosan tavolsagga valik :) Az meg hogy a koznyelv mit hasznal rosszul beivodva az meg ne legyen pelda. Legalabbis 'egyenlore' ne :D
  • andras894
    #24886
    *szépen
  • andras894
    #24885
    Nagyon szépem köszönöm!
  • Dzsini
    #24884
    Ilyen árkategóriában gyakorlatilag mindegy - megvannak a korlátok, amelyeket egyik sem lép át, itt nyugodtan lehet kinézetre és kényelmes kezelhetőségre koncentrálni (esetleg egy-egy olyan funkcióra, amire szüksége van) - ha nem meglepetés lesz, akkor menjetek el együtt valamilyen szaküzletbe, és kézbe véve érdemes kipróbálgatni, hogy melyik esik jól kézre, kényelmes a menürendszer (például tud magyarul), ilyesmik.

    Plusz figyelj arra, hogy mit kell esetleg még venni hozzá: pót akkumulátorok / akkumulátortöltő ha AA-val megy, memóriakártya ha nem jár hozzá normális méretű, stb.