192
Milyen montitort vennétek?
  • Inquisitor
    #72
    Szerintem ViewSonic. Mégiscsak márkásabb, mint Samsung vagy LG, vagy Acer és Tsa. és ugye Grafikus monitorjai nagyon profik. Elvileg van most akcióban a Miklandnál 2 típús is. Egy 25ms és egy 12ms. Természetesen a 25-ös képe szebb, jobb a feketéje, de a 12-es jó game-re is. Árat nem tudom, kérdezz rá. Off course mindkettő DVI-os. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #71
    No, srácok!

    Hamarost érik egy komplett gép beszerzése.
    Kíváncsi vagyok, maximum 160 ezer Ft-ig milyen jó LCD monitort tudnátok nekem ajánlani, 19"-es változatban.
    Sajna - hobbimból adódóan - mind játékra (fordítás + tesztjátékok), mind munkára (fordítás, grafikai és videó meló) kellene.
    Tudom, hogy az ajánlatokban és lehetőségekben határ a csillagos ég, mégis, "emberi" áron keresnék egy szépséges darabot...

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • Munch
    #70
    Annyiba már nem kerülnek... Benq-t kapsz 100-ért 19"-osat egész jó válaszidővel...
  • Mighty
    #69
    Hali!

    19"-os TFT tudnatok ajanlani? Tobbnyire munkara lesz hasznalva (tervezonek lesz). Max 150e bruttoig.

    Elore is kosz!
  • Diablos
    #68
    szerintetek egy 120K körül mi a legjobb választás mostanság?

    Thx
  • zero_cool51
    #67
    na mi van? senki nem ért hozzá?
  • zero_cool51
    #66
    Hi. Néztem magamnak 2 LCD TV-t, de nem tudom melyiket válasszam.

    1.
    Kép: 43 cm
    Felbontás: 1280 x 1024
    Kontraszt: 450 : 1
    Fényerősség: 250 cd
    Csatlakozás: 1xScart, PC
    Méretek (B/H/T): 41,6cm / 43cm / 43cm
    Hang: 10 Watt Stereo

    499 euro

    2.
    Kép: 51 cm
    Felbontás: 800 x 600
    Kontraszt: 500 : 1
    Fényerősség: 500 cd
    Cstlakozók: Audio-Out, PC, S-VHS
    Méretek (B/H/T): 58cm / 39cm / 8cm
    Hang: 8 Watt Stereo

    599 euro.

    Melyik a jobb szerintetek?
  • zero_cool51
    #65
    az mit jelent, hogy egy moncsinak 250cd vagy 500cd a fényerőssége?
  • Zozo76
    #64
    Bar nekem is CRT-m van az a helyzet hogyha megfordulok szamtech boltokban, vagy bevasarlo-kozpontokban ahol sok TFT van kirakva es nezegetem oket nekem mindegyikkel az volt a bajom hogy mig viszintesen jopar fokbol is gyakorlatilag ugyanazt a kepet kapom, addig fugolegesen mar nemigen. Es azert mindig tartsam a fejem egy pozicioba hogy okes legyen a kep... :)
  • jAsOn VoOrHeEs
    #63
    Erről mi a véleményetek?

    LG 1910S
  • FtranX
    #62
    Ja, szerencsés.
    Amúgy az legrosszabb, amikor haza kell vezetni egy-egy maratoni gépezés után. Sokszor alig látok valamit az útból.
  • Sir Quno Jedi
    #61
    Hát munkámból adódóan én is nmindne na (általban még hétvégén is) éjjel-nappal gépek előtt ülők már egy jó évtizede. Azután szabad időmben (az mi ??? :DDD) megint gépek előtt ülök, majd konzolokat nyüstölök, aztán back to work ! ÉS mégis kifolyik a szemem már a mocsok CRT-ktől ! Siccc...

    Voltam kint a Cebit-en 2 éve és ott kellett felismernem a tényt, amit én is tagadni szerettem volna, hogy a CRT halott ! Olyan japcsi TFT-kt láttam, amik MINDEN látószögből (180fok term.) tökéletes tiszta képet adtak (konkrétan nincs is ilyen technikai jellemzőjük, mintahogy a CRT-knél sem tüntetik fel), mint egy tájkép a falon és mindezt iszonyú képméretekben és felbontásokon (4096x)! Mintha a Bounty fedélzetéről az Enterprise panrancsnoki hídjára léptem volna ! Szal. Game Over !

    A többi már csak ár kérdés, de én sem hányom le az A8-ast, mert mondjuk csak 15 éves roncsautókra telik ! Attól még az jó autó, csak NEKEM nem telik rá ! Ez egy elfogadható indok, csak éppen semmi köze az adott márkához, sokkal inkább hozzám. :DDD
  • mir
    #60
    Acer AL1712m 17" TFT (M)ulti(M)édia Display
    sulinet_c2_12516bno1
    Képernyő: 17"; Max. felbontás: 1280x1024; Teljesítményfelvétel: max. 40W; Reakcióidő: 20ms; Fényerősség: 300cd/m2; Kontrasztarány: 450:1;
    nekem nagyon bejött
    gyors játéknál nem kezd összefolyni a kép, teljes napsütésben is használható, (jobban mint egy mellette lévő 17"os Hyunday CRT) és a színei szebbek, mint a philipseknek. bár ez nem nagy dícséret, és még így is elmarad egy-egy jobb fajta CRT mögött(mint minden LCD) de szerintem az LCDk között kifejezetten szép a képe.
    bár ennyiért van neocó is SEXben, megfontolandó alternatíva, mint a samsung syncmaster is az, én ezt választottam, és nem bántam meg.
    bár DVI bemenete nincs, ez egy kicsit zavart, de ha DVIt használnék, nem állíthatok színhőmérsékletet, így annyira nem is baj, hogy DSUBos. www.ebolt.hu/sulinetexpress alatt találsz párat, amiből válogathatsz
  • Pempő
    #59
    Milyen 17"-es TFT-t javasoltok (játék, video) sulinetes vásárlással?
  • mir
    #58
    akkor te szerencsés vagy.
  • Borg
    #57
    Nekem sokszor van, hogy akár napi 16 órát is ülök a gép előtt (persze kisebb megszakitásokkal), és egyátalán nem terheli meg a szemem.
    Pl a huzatra sokkal érzékenyebb, ha huzatot kap a szemem, akkor fáj az egész csont körülötte...
  • FtranX
    #56
    Egyébként szerintem megszokás kérdése is, mert általában akik nem sokat ülnek gép előtt, már fél órától is kifolyik a szemük.
  • FtranX
    #55
    Én nem hiszem, hogy egy jó CRT jobban károsítaná a szemet, mint akár az olvasás. Apám 13 éve napi 8-10 órát ül monitor(CRT) előtt és még csak egy +0.5-ös szemüvege van. Ráadásul ő nem a 100hz-es monitorok idejében kezdte. Én is sok 1000 órát ültem már gép előtt és szemem mint a sasé. :P
    Mondjuk azt nem mondom, hogy egy 15 órás lanparty után nincs vérben a szemem.
  • Borg
    #54
    Én nem értek semmit folyékonyon.
    Közöm nincs a TFThez, és amig ennyibe kerül nem is lesz:)
    Tessék olvasgatni, ha kiváncsi vagy miről volt itt szó.
  • mustar
    #53
    Borg, mit érteszz folyékonyon? Akárhogy rángatom a képet mindig folyamatosnak látom a képet, lehet neked extra hiperjó fps látásod van?
  • t. Füly
    #52
    az a k az elsősorban véletlenül csúszott be bocsi:)
  • t. Füly
    #51
    Nem tom nekem egy 15"os siemens nixdorf moncsim volt és esténként már kifolyt a szemem,k és egy-egy lan party után pedig fájt a fejem mint állat...Most vettünk egy 19"os ag neovo k19-t és hát khm elég jó.Egyrészt mert nagy(),másrészt nem folyik szerte széjel a szemem harmadrészt nem fáj a fejem, negyedrészt sokkal kevesebb helyet foglal az amugy sem túl nagy a szobámban, ötödrészt nem bombázza semmi az agyamat mint már lejjebb ez említve volt(és ez nekem fontos mert már igy is kell szemcsit hordanom mert nem látok olyan jól igaz csak messzire de elég az), ja és nem szoktam tv-zni, csak ritkán és azt is messziről nem 20 centiről, te pedig szerencsés vagy hogy ilyen jó a szemed én a helyedben vigyáznék rá...
  • mir
    #50
    a mostani jobb TFTknél már nem nagyon van utánhúzás. persze lehet még kapni olyat is, amin van, de olyat is, amin nincs.
  • Borg
    #49
    Nem nyert;)
  • Borg
    #48
    Ja hát kérem, akinek ilyen rossz a szeme, hogy 100Hz-es CRTtől könnyezik, az ne csodálkozzon ha szépnek látja a TFT képét, meg folyékonynak hiszi CS közben :DD
  • mustar
    #46
    Nekem tft-m van és sokkal szebb a képe mint egy sima crt-nek. Láttam már sokat de messze szebb ez, ja és a laptopon lévő tft 15colos és 1400xmittoménmennyi-t tud és szebb képe van mint egy rendes fényképnek. Nembeszélve arról hogy ez sokkal kevésbé rontja a szemet, néztem én már 100hz-es crt-t de attól kapásból fél óra alatt elkezdett könnyzni a szemem, ja és itt nem ferde a kép széle. SZAL MINDENKINEK AKI TEHETI AJÁNLOM. ja és cs-t bf1942-t is játszok rajta 25ms és teljesen folyékony a kép, semmi utánhúzás meg szellemkép.
  • Z
    #45
    Borg: Te hol végeztél?

    Csak nem GATE?
  • Borg
    #44
    Ahogy pl a FLATRONok sem.

    Én kifejezetten ilyen alkalmazásokban dolgozok, és a hátam közepére sem kellene sem flat CRT, sem TFT. Utóbbi, mert felesleges kiadás, előbbi mert nincs rendes geometriája. Egy jó minőségű majdnemflat CRT monitor sokkal többet ér CADhez.

    gyk: Mert ugye a CAM-nek sok köze nincs a grafikához, aki tudja mi is az:) A CAD/CAM mint olyan, az egy gyártástechnológia, és ebből a CAD a grafikus tervezés, a CAM pedig a számitógép segitségével való gyártás.

    (Pl nálunk van egy fél éves Hurco CNC maróközpont, aminek az ultimax kezelőfelületében 2 14" TFTvan. A nyáron (2-3 hónaposan) mintkettő megadta magát, mindegyiken van halott pixelcsik már.)
  • mir
    #43
    én annak a 17'os változata helyett választottam acert... pedig az még nem olyan régi... mind1.
  • Z
    #42
    hát ez elképzelhető, a típusa: asszem 1510, lusta vagyok átmenni a másik szobába...
  • mir
    #41
    az LCD eléggé gyorsan fejlődnek.
    1 éve még én sem vettem volna TFTt, mert a mostaniak sokkal jobbak. nem lehet, hogy az az LG TFT nem a "legújabb"?egyébként van egy két hely(CAD/CAM különböző grafikai alkalmazások) ahol az LCDk még mindíg nem versenyképesek
  • Z
    #40
    sziasztok!

    jó ez a téma, csak nem kéne elvadulnia, mint az intel vs amd / ati vs nvidia témáknak.

    nekem van egy LG 795FT crt-m és a másik géphez itthon egy 15"-os LG TFT van, nekem sokkal jobban tetszik a 17 collos crt képe. A másikat nem is nagyon tudom egyelóre megszokni. Én a CRT-re szavazok, annak ellenére, hogy néha már-már kifolyik a szemem! :)))

    Annyit még, hogy a hegesztős duma nagyon raj! Szétszakadok a röhögéstől.
    mintha valami tényleg nem stimmelne a nyelvtannal...

    üdv
  • Borg
    #39
    Én legalább valamibe, látod ;)
    Nem pedig a spanyolviaszt próbálom újrafeltalálni lépten nyomon...
  • mir
    #38
    elég szar, ha csak a gépelési hibámba(amiből nem tagadom, sajnos elég sok van) tudsz belekötni, nem? :)
  • Borg
    #37
    Köszi, nekem egy TFT nélkül is szép a hátam
    Nincs szükségem rá, hogy ezzel vakkantsak a haverok előtt.
  • mir
    #36
    és arról még nem is beszéltünk, hogy mennyivel szebb az LCD az asztalon...:) egy szép hát mellett...
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Imádom az ilyen csókákat, akik vaskalaposan ragaszkodnak egy elavult technológiához (én magam is elég maradi vagyok) ! Valszeg. te még akkor is kémiai motoros személygépkocsival furikáznál, mikor mindenki AG siklókkal repked és 3 perc alatt el lehet jutni egyik kontinensről a másikra, a lustábbak meg sugarazhatnak is. A CRT-nek vége, valszeg. már a következő Enterprise-on sem fognak bazi nagy dobozokat pakkantani a hídra, megjelenítés gyanánt... :DDD
  • Borg
    #34
    Több mint 10 éve ülök napi akár 16órákat a gép előtt, alig fél méterre a monitortól, és még mindig 5+os látásom van, semmi baja a szemeimnek.
    Szóval vegyetek TFT monitort.
    Nekem jó a CRT, amiből még mindig 10x profibbat kapok egy TFT áráért.
  • mir
    #33
    csak a TVtől jobb esetben enm 60-80 CM-re ülsz, ami nagy különbség. persze ettől függgetlenül a TV még mindíg nem olyan nagyon egészséges.
    és ha már szóbakerült 3 hónapja nem kapcsoltam be a TVmet, akkor is csak azért, mert egy ismerősöm szerepelt egy magazinműsorban.
    és nem azért nem egészséges az ágyú, mert benne van a nevében hogy ágú, hanm azért, mert a sugárzás(ami eze esetben béta) kifejezetten serkentőleg hat a szemproblémák kialakulására, illetve (ez nem bizonyított, de sokan mondják, én meg inkább megfontolom, mielőtt legyintenék rá) bizonyos daganatok kialakulásában is szerepet játszik.(nem kell megkövezni, nem vagyok egészségmániás, csak mint lehetőséget, ezt is megemlítettem)
    én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy
    1: A komolyabb programozócégek miért nem vásárolnak már csak TFTket
    2: miért olyan sok a szemüveges informatikus?
  • Borg
    #32
    Ez mekkora hülyeség már:)
    A TVben szerinted mi van, ha nem eletronágyú? és az előtt mégis ülsz.

    Attól hogy ágyú van a nevében, még nem káros rád.