817
Forever Living Products - vagyis mit tudunk az Aloe Vera-ról
  • rufhus
    #577
    Az hogy te benne vagy e az első 4 5 mittomén 100-ba akik elkezdték csinálni az rohadtul mindegy. Jó persze hogy könyebb és egyszerűbb dolguk volt. Van ugyebár a piramis rendszer
    vagy te beléptetsz magad alá kettőt ők vásárolnak te ezért jutalékot kapsz ők is bevesznek 2-2-t magukalá viszont azok nem vásárolnak hopsz kész vége meghalt az egész láb. Ennél viszont mindig marad egy állandó fogyasztás vagy vásárlás nemtudom hogy hívni amit ugyebár a csak fogyasztók generálnak a termékek használatával. Az FLP MLM ügynökeinek pedig az a céljuk feladatuk hogy létrehozzanak egy fogyasztói hálozatot aki csak terméket akar annak adjanak kártyát aki dolgozni szeretne szponzorálják ennyi nemtudom mennyire volt érthető am meg semmi esetre sem akarok beléd kötni DRFlame mindenkinek megvan a saját elképzelése erről a dologról neked is nekem is
  • DRFlame
    #576
    Nemsemmi...

    Te is nyugodtan megmondhatod, hogy akkor az 562-es kommentben hol van a hiba.
  • rufhus
    #575
    Ahh látom az Sg-re is betört az flp láz:D
    Én majdnem hogy ebben élek mivel anyám Flp-zik tehát itt nemszabad megvágnod magad vagy emgsérülni mert hirtelen lekennek 20 féle krémmel:D
    Ma is FLP szeánsz nálunk este meg holnap is FLP szeánsz itthon este meg álltalában kedden is szokott lenni bár kedden állltalában Kósa L Adolf jön szeánszot tartani az legalább némileg vicces. Am meg csak annyit akartam hogy azért elég rendesen belelátok már a témába és azok az emberek akik váltig álítják hogy ez bizony piramis rendszer hatalmasat tévednek. jah és muter egy 75pontos asistant manager:)
  • DRFlame
    #574
    Én számokkal bebizonyítottam, hogy az MLM-ben a nyertesek a vesztesekből élnek. Ez a tény addig áll, amíg hibát nem találsz a számaimban. A lehetőség adott.

    Amíg ezt nem döntöd meg addig azt mondod, hogy:

    "Van ez az MLM, ami nagyon jó. Igaz hogy a számok azt mutatják, hogy nem, de azzal nem kell foglalkozni, mert csak bonyolítják a dolgokat. Meg egyébként is a Józsinak, meg a Karcsinak is bejött."
  • DRFlame
    #573
    Féltem, hogy félreérted.
    Tudod mi a különbség?
    Az hogy az 567-be leírtam, hogy nem azt mondom, hogy a kettő hasonló.
    Gondoltam nem kell ismételnem magam, de kellett volna.

    Továbbra sem hasonló, csak a te szöveged kiválóan ráillik a kaszinóra is. Erre szerettem volna rámutatni, de úgy látszik nem sikerült.

    A lényeg, hogy azzal a szöveggel amivel védeni akarod az MLM-et a kaszinóról (meg sok minden más dologról) is elmondható, csak éppen 0 információtartalma van mindkét esetben.

    És megint ott vagyunk, hogy amit mondasz, az szép és jó, csak éppen nem védi meg az MLM-et a számoktól.

    Azért ragaszkodom a számokhoz, mert pl. ha azt kellene bebizonyítani, hogy a kaszinó az szerencsejáték, és nem használhatnál számokat, akkor ezt nem tudnád megtenni, mert én is vissza tudok jönni olyan dolgokkal amivel te. Lásd az 571-es kommentet. (Erre próbáltam rámutatni abban a kommentben)
  • Újratervezés
    #572
    Hoppácska a logikában!
    Az 567- ben ezt írod: Ne érts félre, nem azt mondom hogy az MLM és a kaszinó hasonló.
    Az 571- ben meg ezt: Akkor erre az én verzióm:
    Az kaszinóval kapcsolatban a negatív vélemények teljesen, és tökéletesen megegyeznek: Ne csináld ez szerencsejáték!
    Ezek a vélemények Amerikától Ausztráliáig, Japántól Brazíliáig azonosak.

    Akkor most el kellene döntened, hogy szerinted az MLM és a kaszinó hasonló, vagy sem? Ha nem, akkor ne keverd össze.

    Lehet globálisan is vizsgálni a dolgot, épp ugyanaz az eredménye: Amerikában is megáll az üzlet, ha nem csinálják, meg Ausztráliában is. Ez a nagy globális üzletmegállás elmélete.

    Struccpolitika? Én másképp látom. Sulis korodban érdekelte a tanárod, hogy miért nem tanultad meg a verset? Nem érdekelte, bevéste a karót.
    A főnöködet érdekli, hogy miért késtél el reggel? Nem érdekli!
    Mind-mind vagy ok, vagy magyarázkodás úgy a verssel, vagy a késéssel kapcsolatban, ha azt sorolod, hogy miért, vagy miért nem.
    A kutyát nem érdekli, hogy ki miért nem épít üzletet. Kifogásod van? Csinálj mást, sok sikert!
    Senkit nem érdekel, hogy ki miért sikertelen az üzletben, de akár az életben is! Állj ki, mondd el, hogy hogyan csináltad meg! Na az érdekel!
    Senki senkit nem kér fel, hogy tartson előadást arról, hogy neki miért nem sikerült, és szerinte ki a szemét, és miért? SENKIT NEM ÉRDEKEL ez a vélemény, vagy hozzáállás!
    Vicces lenne a forma 1, ha Button olyat nyilatkozna, hogy szegény Hamiltonnnak mennyire nem sikerült ez az évad! Miről beszél? Arról, hogy a semmiből kezdte, de mindig kitartó volt, és nagyon akart győzni, és most egy nagyszerű csapattal ez valóra vált! Magasról nem érdekli sem Hamilton, sem Alonso. Téged sem az visz előre, amit nem tudsz, vagy nem érsz el (és ha abbam maradsz, hogy ez sem megy, az sem megy, akkor úgy is maradsz), hanem az visz előre, amit megtanultál, és amiért teszel is, hogy elérd!
    Ha részedről lezártad ezt a dolgot (569-ben írod), akkor beszélhetünk most már arról, hogy a McDonalds-ban milyen nem jó dolgozni, és milyen keveset fizetnek, miközben kihasználnak. Aztán jöhet a többi munka,(három diplomával nehéz jó munkát találni, stb.) amihez nem értesz, nem tudod, hogy milyen, és nem is akarsz arra a pályára menni, de tudod, hogy az rossz, és miért nem működik.
    Nyugi, csak vicceltem!
  • DRFlame
    #571
    "Az MLM-mel kapcsolatban a negatív vélemények teljesen, és tökéletesen megegyeznek"
    ...
    "Egyetlen titka van: Folyamatosan csinálni kell."

    Akkor erre az én verzióm:
    Az kaszinóval kapcsolatban a negatív vélemények teljesen, és tökéletesen megegyeznek: Ne csináld ez szerencsejáték!
    Ezek a vélemények Amerikától Ausztráliáig, Japántól Brazíliáig azonosak. És akkor mi van? A világon semmi, de semmi!
    Egyetlen titka van: Folyamatosan csinálni kell.
  • DRFlame
    #570
    Ami írsz az mind tök hihető, ha csak az egyént nézed, és a többi az csak egy végtelen halmaz.
    Ha egyszer hajlandó lennél globálisan vizsgálni a rendszert, akkor talán te is látnád a problémát.
    De te nem foglalkozol ilyenekkel, a struccpolitika híve vagy.
  • DRFlame
    #569
    Számodra az üzletben felesleges a számokon pörögni.
    Akkor azt hiszem ezt itt le is zárhatjuk.
  • Újratervezés
    #568
    Hidd el, hogy annyira felesleges a számokon pörögni, mert semmi, de semmi jelentősége nincs. Valóban csak bonyolítja a dolgot, és semmilyen hatással nincs a Te sikereidre.

    Azt nagyon köszönöm, hogy nem mondod, hogy az MLM, és a kaszinó hasonló lenne. Ez megnyugtat. Az ismerősödnek gratula!

    Az MLM nem szerencsejáték. Megtervezhető, kivitelezhető, hosszútávú folyamatos jövedelmet hozó üzleti lehetőség.
    Az MLM-mel kapcsolatba kerülő emberek ismérvei:
    -teljesen elutasító
    -termékfogyasztó
    -termékfogyasztó munkatárs.
    Ez a három, és nincs több.

    A teljesen elutasító az vagy nem érti, vagy nem hiszi el, vagy nem mer belevágni, vagy egyszerűen lusta.
    A termékfogyasztó szedi, keni, fújja, issza, de fontosabb a más területen való elfoglaltsága, az üzlet nem érdekli.
    A termékfogyasztó munkatárs vagy feladja az üzletépítést, mert nem tud megbirkózni a saját korlátaival, ami a fejében van, vagy felér a csúcsra, mert hisz magában, és akar!
    Az MLM-mel kapcsolatban a negatív vélemények teljesen, és tökéletesen megegyeznek: Ne csináld, ez piramis! Én nem vagyok olyan. Hülye vagy, nehogymá' házaljak! Ez valami ügynökösködés? Nem azért taníttattalak fiam, nem azért gürcöltünk apáddal, hogy ilyenre pazarold a tudásod! Ez nem rendes munka! Lerántás, berántás, átverés, piramis, pilótajáték. Van még, de minek soroljam? Ezek a vélemények Amerikától Ausztráliáig, Japántól Brazíliáig azonosak. És akkor mi van? A világon semmi, de semmi!
    A termékfogyasztó munkatárs olyan, hogy van egy stabil terméktapasztalata, és az egy olyan meggyőződést ad, hogy mondhat bárki bármit. Egyetlen titka van: Folyamatosan csinálni kell. Ha megállsz, megáll az üzlet is.
    Az MLM jövedelem így néz ki:
    Munka, munka, munka, munka, munka, munka, munka, pénz.
    Munka, munka, munka, pénz, munka, munka, munka, pénz.
    Munka, munka, munka, pénz, munka, pénz, pénz, pénz.
    Munka, munka, pénz, pénz, munka, pénz, pénz, pénz
    Munka, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz.
    Pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz, pénz.
  • DRFlame
    #567
    Azért azt vedd már észre, hogy többször mondtam, és a számaimban is vannak olyanok, akiknek ment az üzlet.

    Amit én állítok az az, hogy hozzáértéstől függetlenül a rendszerben több vesztes van.

    Mert ilyet én is tudok...
    Az egyik ismerősöm a 20. születésnapjára kapott a nagyszüleitől 20e Ft-ot, gondolt egyet, bement a kaszinóba, és ruletten feltette a 20-as számra. És bejött. Több mint félmillióval ki is jött a kaszinóból. Ja és ezt 1 nap alatt elérte :))))

    Én ennek ellenére azt mondom, hogy a kaszinó nem egy üzleti lehetőség, pedig ez a tapasztalat eléggé pozitív. Akkor itt is az lenne a teendő, hogy nem foglalkozom a számokkal, mert az élet rövid, és elmegyek kaszinózni, mert az ismerősömnek bejött?

    Ne érts félre, nem azt mondom hogy az MLM és a kaszinó hasonló. Azt mondom, hogy fölhözni 1-1 példát mindkét oldalról az semmit nem jelent az égvilágon, mert nem jutunk előrébb. Persze hogy lehet mutatni sikeres embereket, nem nehéz, de ebből elhinni azt, hogy ez egy csodarendszer, ahol mindenki lehet nyertes, az butaság.

    Ezért szeretnék még mindig a számokra visszatérni, mert számokkal már nem csak a példálózás megy, hanem meg lehet vizsgálni a rendszer egészét.

    Ha lezárod azzal, hogy nem érdekelnek a számok, mert ez neked működik, akkor azt mondod, hogy leszarod, hogy a te sikeredhez 10-20 esetleg több embernek buknia kell, neked működik és ez a lényeg.

    Azt nem tudom bebizonyítani, hogy neked nem működhet, mert működhet.

    Viszont ha azt is mondod, hogy a te sikeredhez nem kellenek vesztesek, akkor viszont térjünk vissza a számokhoz.
  • Újratervezés
    #566
    Kedves Lordolgok!
    Köszönöm, mindazt, amit leírtál! Azt is, ahogy leírtad! Segítettél azzal, hogy talán ezt Pyrohun, és DRFlame is olvassa. "3 hónap után már elérte az ötszázezres visszaosztást, ezt tűzte ki első célnak, és igazgató is lett" "hétszázezres visszaosztás" MLM üzlettel!
    A többi dolog már viszont nagyon szomorú!!!! Részben a buta ötletek miatt, mert a fenének kell házat vetetni, meg nagy dolgokba tuszkolni bárkit is! Részben meg a buta tuszkolásra hallgatás miatt!!!!!
    Ha valaki albérletből indul, és van akkora tálentuma, és segítsége, hogy 3 hónap alatt igazgató, akkor az nagyszerű dolog. De személyiségben bizony fel kell nőni ám a többletjövedelemhez. Rá lehet keresni itt-ott a lottómilliomosok sorsára, akik soha nem látott adóságokba keveredtek a milliós nyeremény után, és lettek még nagyobb nyomorba, mint azelőtt.
    Miért kell ezt csinálni?
    Nem érzem úgy, hogy ennek a sajnálatos esetnek az MLM-hez volna köze. Ez a nem kedvező szituációk, a mások beledumálása a magánéletekbe, pláne kapcsolatokba, és a pénztárcába, számomra nem elfogadható. Én nem csinálok ilyet, nem is tűröm fentről sem.
  • lordolgok
    #565
    Bocsánat, házimozi ázimozi helyett.
  • lordolgok
    #564
    Szia!

    Ezt az adósságos témát szeretném egy kicsit kifejteni. Abban igazat adok neked, hogy lehet, hogy rossz ághoz csatlakozott be az ismerősöm, de mivel nem én vagyok ez a személy, nem tudom eldönteni. Nem az FLP-ben történt, de mivel az is mlm-cég, ezért hoztam fel példának. Lényeg az, hogy belépett ebbe a cégbe, és gyorsan el is indult a ranglétrán; 3 hónap után már elérte az ötszázezres visszaosztást, ezt tűzte ki első célnak, és igazgató is lett. Ezek után kezdődtek a problémák; addig albérletben lakott a feleségével, de ott van a "társadalmi elvárás", hogy néz már ki, hogy az igazgató egy lyukban lakik, ami ráadásul még nem is az övé? Irány új lakást keríteni, lehetőleg olyat, aminek a társalgójába be lehet csődíteni vagy 8-10 embert a kiscsoportos termék-, és cégbemutatóra. Ismerősöméknek kevés megtakarított pénze volt; bank és hitel, de meglett a ház. Noszogatás felsővonaltól, hogy ha már ilyen szép lakásod van, minőségi olasz bútorok kellenek ide! Újabb bank és újabb hitel, de legalább a minőségi olasz bútor megvan. Felsővonal ukásza: ide már csak egy plazmatévé és egy nem feltűnő, de minőségi hifitorony és ázimozi kell. És persze öltözködni is csak a legutolsó divat szerint kell, nem is olyan drága az a cuki Versace-kiskosztüm... Ismerősömék ekkor sokalltak be. A végén már hiába volt olyan hétszázezres a visszaosztás, elmondásuk szerint ebből az összegből nem lesznek képesek visszafizetni az adósságokat, még ha az asszonyka fizetését is mellérakják, akkor sem. Persze meg lehet kérdezni, hogy akkor miért lépett ki az ismerősöm. Ő ezt azzal magyarázta, hogy már igencsak meglátszott rajta, hogy az egészet a pénzhajszolás miatt csinálja, hogy legyen miből fizetni a hiteleket. Úgy érezte, nem képes egy olyan cégnél dolgozni, legyen az mlm vagy nem, ahol lassan de biztosan állandó, nyakló nélküli költekezésekre biztatja a belépőket.

    Ezzel együtt még mindig nem tudok változtatni az 593-as kommentemen. Aki akarja csinálni az mlm-et (legyen az FLP-ről szó, vagy bármelyik másik mlm-cégről), az csinálja. Ámen. Fogalmazhatok csúnyán? Ez az ő baja, nem az enyém. Ha veszít vele, akkor támogatom, és megpróbálok segíteni neki kikecmeregni az anyagi vagy érzelmi csődből. Ha nyer vele és normális marad, akkor együtt örülök a sikerének (ilyen ismerősöm még nincs). De ha bunkó módon elkezd lenézni és lengeti előttem a visszaosztási papírt, hogy "vazze már megkerestem a szakmunkás/diplomás minimálbért, de k@rvajó nekem, gazdag vagyok, te meg elmehetsz a búsba" (ezzel a típussal viszont igencsak találkoztam), akkor először finoman, majd erősebben figyelmeztetem arra, hogy attól, hogy más utat választottam, nem vagyok kevesebb nála. Úgy értem... nem hinném, hogy ez az erőszakos, nyomulós mentalitás csak a magyar mlm-ezőkre lenne jellemző. Hiszen itt szerintem igen erőteljesen rá vannak kényszerítve az emberek, hogy forgalmazzanak, hiszen a forgalmazásból szerzett összeg egy részét forgatják vissza kiosztásként. Másrészt, amennyire én tudom, az "őshazában", Amerikában is csak töredéknyi az mlm-forgalmazás az össz-forgalmazáshoz képest (http://www.wfdsa.org).
  • DRFlame
    #563
    4. szint elírás, a helyes képlet: 3^2*5
  • DRFlame
    #562
    van pl 21 emberünk.

    1 ember felül
    alatta 5, és abból csak 3 van bent az üzlet miatt
    a 3 megint meghív 5-öt és mindegyik 5ből csak 3 van bent az üzlet miatt.

    Hol is tartunk?
    1. szint 1 ember
    2. szint 5 ember (3 biznisz, 2 csak fogyaszt)
    3. szint 15 ember (9 biznisz, 6 csak fogyaszt)

    Meg is van a 21 ember. Ebből 8 csak fogyasztó nem szerez új embereket. A maradék 13 a remek üzleti lehetőség miatt van benne. De ha megnézzük akik alul vannak 9 MLM reménykedő, azok bukták, mert nekik nem jutott több ember. Ahhoz hogy a fenti szinteken visszakapjuk a fogyasztásunkat, 20%-os jutalék kell (20%*5=100%)
    Végeredmény: van 4 emberünk aki örül, mert ingyen fogyasztanak. Van 8 akinek mindegy, mert csak fogyasztók, és van 9 vesztesünk, akik szerették volna folytatni, de nekik már csak a "nem nyert" kártya jutott.

    Erre gondolom jön majd a reakció, hogy de nem csak 21 ember van, és ezért ez folytatható tovább.

    OK, akkor nézzük meg hogy néz ki a sorozat:
    1. szint 1 ember
    2. szint 5 ember (3^0*5)
    3. szint 15 ember (3^1*5)
    4. szint 45 ember (3^3*5)

    n. szint: (3^(n-2)*5)

    Mindenképpen az a vége hogy exponenciálisan növekszik a hálózat, és emiatt ilyen mértékű növekedés nem tartható, bármilyen nagy számmal dolgozol.

    Tehát ha továbbvisszük a számokat, akkor a 4 nyertes helyett van mondjuk 10ezer, és a 13 vesztes helyett milliók.

    Persze továbbra is elfogadom azt, hogy esetleg hibás az elméletem, mert valahol a képlet rossz, vagy a számok rosszak. De akkor nem azt várom, hogy én hülye vagyok, mert xy-nak ez működik (mert benne van a "felső 4-ben"), hanem azt, hogy hol hibás a képlet, vagy hol kell más számokat behelyettesíteni.
  • DRFlame
    #561
    Ez igaz, és miattuk nem omlik össze.

    De a tény az, hogy az emberk óriási százaléka a potenciális sikerért száll be, amit ha megfelelően állsz hozzá, akkor garantálnak.

    (Sajnos azonban a siker/sikertelenség kb. 90%-ban azon múlik, hogy milyen korán kapcsolódsz a rendszerbe, 8%-a azon, hogy mennyire vagy agresszív, és a maradék kb 2% az hogy mennyire "értesz" az üzlethez)

    De egyébként ha ilyeneket is akarunk a rendszerbe, akkor itt is beszélhetünk számokról, én flexibilisen állok hozzá.

    Építsünk fel egy MLM rendszert x emberből, és tegyünk bele nyugodtan ilyen embereket is, csak aztán nehogy "véletlenül" az jöjjön ki, hogy lényegesen több olyan ember kell aki "nem akarja" viszont látni a pénzét. Mert azért az tény, hogy az emberek nagy része azért száll be, mert az MLM egy remek üzleti lehetőségként van előadva.
  • pyrohun #560
    Jajj, hogy te mennyire vicceske vagy... Örülök, hogy fel tudod sorolni az üzleti szintekhez szükséges pontokat... :)
  • dronkZero
    #559
    Visszaeső hülyékkel nem számolsz, olyanokkal, akik egyszer már beszerveződtek, kihullottak, aztán belevágtak megint. Szerintem van ilyen is.

    Meg egyáltalán nem mindenki úgy áll hozzá, hogy vissza akarja látni a pénzét, hanem pl úgy, hogy vett nagy tételben cuccot. (Az ilyen persze megvehette volna ugyanazt olcsóbban, máshol, de ez más kérdés)

    A sima fogyasztókból is simán megélhet az a pár zombi, aki aktívan csinálja...
  • pyrohun #558
    "Átverésnek még a közelben sincs nyoma!"

    Leírom ötödször is, hátha fel tudod fogni....

    Te teljesen naívan olyan termékeket ajánlasz, aminél van JOBB ÉS OLCSÓBB. Érted? EL KELL MENNI ÉS KI KELL PRÓBÁLNI, ha nem hiszel nekem.
  • pyrohun #557
    "De ezt ajánlottam másnak is. Elballagott a raktárba, megvette, szedi, issza, keni, fújja."

    SZÓ SZERINT ugyanazt a szöveget nyomod, mint amit 2 éven keresztül MINDEN előadáson meghallgattam. Nem gáz, hogy agymosott flp-katonát csináltak belőled? Szerintem nagyon...
  • DRFlame
    #556
    Sőt kapsz 20 embert és rajzolj fel egy olyan MLM felépítést ezzel a 20 emberrel, ahol mindenki visszakapja a terméke árát. (és akkor ez még igen messze van az anyagi függetlenségtől)

    Nem elég a 20 ember? Kapsz 30-at. Még mindig nem elég? Ilyen kis számokkal nem működik a "csoda"?
    Mennyi az a minimum amivel az MLM működik?

    Tudod mit kapsz 20 milliárdot... Arra működik?

    A nagy számokkal az a baj, hogy ahhoz elég nagy papírra lesz szükséged :)
    Tehát vagy kis létszámra megcsinálod, vagy nagy létszámra mondasz egy szabályos felépítést, és akkor nem kell rajzolni.

    Ez egy lehetőség számodra, hogy belásd hogy tévedsz, vagy bebizonyítsd hogy én tévedek.

    Élsz vele?

  • DRFlame
    #555
    523 és 524-es kommentre vártam volna választ.
    Ezekkel a számokkal nem tudom mit kezdjek, de kezdem úgy érezni, hogy leszarod az egészet. Akkor mondd azt hogy nem érdekelnek az érveim és hagyjuk a fenébe.
  • Újratervezés
    #554
    "Ez így egy fogyasztói hálózat, és nem egy üzleti lehetőség."

    Fogyasztói hálózat. Igen az. Nem tudtad?
    Hogy nem üzleti lehetőség? No ezt meg én nem tudtam!
    Vagy ha tisztességes, akkor az már nem is üzleti lehetőség?
    Ejj....ejj...
    Az én számaimat várod?
    2; 25; 75; 120 Két egymást követő hónapban.
  • DRFlame
    #553
    Ez így egy fogyasztói hálózat, és nem egy üzleti lehetőség.

    Az üzleti lehetőséget meg tudom cáfolni számokkal, ezt meg is tettem. Ha szerinted a számaim nem stimmelnek, továbbra is várom a te számaidat.
  • Újratervezés
    #552
    Fogyasztó vagyok, úgy másfél éve. Honnan tudnám másképp, hogy a termék nagyszerűen működik? Soha nem ajánlanék másnak olyat, amivel kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim! De ezt ajánlottam másnak is. Elballagott a raktárba, megvette, szedi, issza, keni, fújja.
    Elmúlt, kitisztult, nem recseg, nem fáj, erős, éber, hatékonyabb, és köszöni szépen! - Ilyen visszajelzések érkeznek.
    Én is elmondom a tapasztalataim másnak, ő is elmondja a tapasztalatait másnak. No így megy ez.
    Én mindenkinek a szemébe tudok nézni! Aki elzárkózik, nem piszkálom, aki érdeklődik, annak elmondom, megmutatom. MINDENT! Aztán majd beszélünk! Döntsön! Ha nem, akkor oké, de az a "nem" sokkal többet ér a kapcsolatunkban, minthogy az legyen, hogy rábeszéltem, belerángattam! Nem én döntök.
    Aki "igen", annak pedig lépésről lépésre, mindent együtt. Soha semmit egyedül! És őszintén. Átverésnek még a közelben sincs nyoma!
    Jaaa! És jelentem: működik!!!
  • dronkZero
    #551
    OFF:
    Anyagot még nem teremtettünk, az egész folyamatot nézve meg tökmindegy, hogy _hány_lépésben_ jutunk el a végeredményre. Van egy természetes anyag, bemegy a vegyüzembe, kijön a késztermék, közte meg nem érdekel, hogy szorbinsavból állítják elő, meg hogy azt a szorbinsavat hány lépésben állították elő. Olyan nincs, hogy leül a vegyész, hogy "na, akkor most teremtek egy kis anyagot a kencémhez".

    Ez az egész "természetes alapanyagokból készült" szöveg egy parasztvakító faszság, marketingbullshit. A kálium-cianid is egy természetes anyag, meg a jegesmedveszar is, mégsem ennék egyikből sem, de még magamra sem kenegetném.
  • DRFlame
    #550
    "Nem osztom azt a véleményt, hogy az MLM- a sikertelenségre épít. Én ezt logikailag nem értem, hiszen bármilyen terméket vegyünk alapul, a forgalmazónak jó, ha fogy a termék."

    Te forgalmazó vagy, vagy fogyasztó?
  • Újratervezés
    #549
    Tegyük helyre ezt a 100 emberből 3 sikeres - dolgot. Ezt Pyrohun írta az MLM-re vonatkozóan. Nem osztom ezt az arányt, de mivel senki nem tud pontos adatot, így nem vitatkozhatom ezzel a számpárral. Példaként hoztam fel a rendőr, űrhajós, és egyetemi dolgot. Nem mindenki lesz rendőr, aki annak jelentkezik, és nem mindenki marad rendőr, aki az. Ugyanez igaz az űrhajózásra is, nem mindenki lesz ürhajós, aki jelentkezik, és nem minden űrhajós képzettségű ember jut ki az űrbe. Egyetlen szóval sem mondtam, hogy az egyetemen 100 ból 3 ember diplomázik. Az tragédia lenne. Ellenben olyan sincs, hogy minden egyes első évfolyamban beiratkozott ember diplomázna.

    Nem osztom azt a véleményt, hogy az MLM- a sikertelenségre épít. Én ezt logikailag nem értem, hiszen bármilyen terméket vegyünk alapul, a forgalmazónak jó, ha fogy a termék. A kifalsult munkatársaknál nincs rosszabb, negatív reklám, de ez ezen a fórumon is nagyszerűen igazolódik.

    Azt mondom, hogy ez lehet akár az élet velejárója is. Az üzlet nagyszerűen van megalkotva, más kérdés, hogy ki hogyan találkozik ezzel, és milyen tapasztalatokat szerez. Semmi gond nincs azzal, ha valaki nagyszerű nyarat tölt el Egyiptomban, más meg végig hányja, fossa azt a két hetet, amit kint tölt. Akkor milyen Egyiptomban lenni? Jó vagy rossz?
    Higgyétek el nekem, az FLP-ben is sok-sok tisztességes ember van, akik tudják, hogy csak azt szabad mondani, ami igaz. A rövidtávú anyagi haszonszerzésnél sokkal fontosabb a becsület, mert az vezet hosszútávú kapcsolatokhoz, és igen, jövedelemhez is!

  • pyrohun #548
    "Ha jobban belegondolunk annak sem sok értelme van, hogy azon pörgünk, hogy 100 emberből csak 3 lesz sikeres az MLM-ben, mert ugyanezt nem nézzük űrhajó, rendőr, vagy professzor tekintetében. Egy átlagos első éves egyetemi csapatból hányan diplomáznak le?"

    Nem, sajnos nincs igazad. Ne mondd már, hogy az egyetemeken 100 emberből 5 év múlva csak 3 fog lediplomázni, mert tényleg lassan röhejes, amiket írsz :) 100 rendőrből sem csak 3 lesz "sikeres" (értsd: mondjuk nem néz más munka után), de az állások és vállalkozások többségére igaz, hogy nem 3% a sikeres emberek aránya, mert ha mindenhol az lenne, akkor az emberek 97%-a sikertelen lenne, nem lenne munkájuk, stb. Ami ugye nem így van. Csak az MLM üzletekben vannak ezek az arányok. És ez a lényeg... mert pont emiatt tud működni a maradék 3%-nak!
  • pyrohun #547
    Mondjuk egy kálium-szorbát alapból nem lehet természetes, elvégre kémiai reakcióval állítják elő szorbinsavól. De több egyéb érdekes összetevő is van a termékekben (még a C-vitaminban is...)
  • pyrohun #546
    Bocs, de ez nem válasz! Nem válasz arra, hogy Te miért állítod, hogy segítesz mindenkinek, miközben átvered az embereket. Kifogás? Ugyanmár.. ez is tipikusan FLP-s agymosás. Kifogáskezelés, jópofa. Ez nem kifogás ember! Ezek TÉNYEK. Amire - úgy látszik - képtelen vagy egy normális mondatot leírni.
  • DRFlame
    #545
    "Ha jobban belegondolunk annak sem sok értelme van, hogy azon pörgünk, hogy 100 emberből csak 3 lesz sikeres az MLM-ben, mert ugyanezt nem nézzük űrhajó, rendőr, vagy professzor tekintetében. Egy átlagos első éves egyetemi csapatból hányan diplomáznak le? Mégsem áll senki az egyetemek előtt, hogy átvágás az egész, mert ők azzal a reménnyel indultak, hogy diplomát szereznek."

    Ez igaz. A különbség az, hogy az MLM-ben a felépítés miatt szükség van sikertelenekre. Viszont máshol amiket felsoroltál, nem. Pl. ha egy évfolyamon csak megfelelő diákok vannak, akkor mindegyik le fog diplomázni, viszont az MLM-ben akármilyen zseniket teszel oda, egy részük sikertelen marad.
  • Újratervezés
    #544
    Kewdves Pyrohun!

    Felrovod nekem, hogy nem olvaslak. 540 es beírásodban azt kéred, hogy válaszoljak az 529-es beírásodban feltett 3. számú kérdésedre. De én már arra válaszoltam az 537-es beírásomban, ami szó szerint bemásolva így szólt:
    3.Gratulálok a magas keresetedhez, és örülök annak, hogy abbahagytad az emberek átverését az FLP-ben. (magad írod, hogy mostmár nem kell átverned az embereket.Idézem: "amikor az FLP-vel foglalkoztam aktívan, nem nagyon tudtam" Megsúgom: addig sem kellett volna, és még mindig dolgozhatmál benne sikeresen)

    Mondtam korábban, hogy azért nem -szívesen- kezelek kifogást, mert minden kezelt kifogást ezer másik követ, és az az út nem vezet sehová.Most éppen az E betűs tartósító szert hoztad elő. Jelzem, hogy a nátrium benzonát növényből kivont formáját élvezheted a termékben. Éppen ezért van, hogy -csak szerinted- nem válaszolok minden kérdésre.

    Kedves Lordolgok!
    bárkivel, bármikor szívesen témázom, szó nincs nyakazásról, lásd Pyrohunnal-való pörgésünket. Bár nem megy át írásban, én mindig nyugodt vagyok, amivel csak azt szeretném mondani, hogy attól nem kell félni, hogy bármi is kihozna a sodromból, vagy hirtelen felindulásból válaszolnék. Bántót meg pláne nem.
    Nagyon igazad van ám a népesedéssel, meg az UNICEF WHO dolgában. Nem akartam cinikus lenni, sajnálom, hogy éppen azt írtam. Természetes, hogy széles látókörű ember ezen nem röhögcsél.
    Az MLM-mel kapcsolatban is nagyon igazad van! Én nagyon kikészültem úgy 5 éve, és pontosan a magyar mentalitás miatt, ami összemosódott az MLM-elveivel. Nagy gusztustalanságok sülnek ki ám abból! Voltam mindenben, mindenütt. Mosópor, lábas, kenőanyagok, könyv, minden amit akarsz. MLM-ben is, direkt marketingben is. Ezerrel. Kibuktam és úgy lettem, hogy magyarország még nem kész az MLM-re. találkoztam viszont olyan emberekkel, akik nagyonis érettek az MLM-re, és csatlakoztam is hozzájuk, amit nem bántam meg!
    De mint ahogy mondtam, nem mindegy, hogy kihez csatlakozol az FLP-ben. Igen, valóban lehet ezt vaddisznó módjára csinálni, és az az út oda vezet, hogy aki ezt választja, összebalhézik a szerelmével, a barátaival, és végül megutálja saját magát is, meg az üzletet is! Ez a felsővonal felelőssége! Az MLM nem erről szól (az FLP üzlete sem!), még akkor sem, ha helytelen módon arra próbálnak meg rávenni embereket egyesek a "siker" gyors elérése érdekében, hogy belemásszanak mások magánéletébe, és privát zónájába.
    Ezeket az embereket kimossa az üzlet magából, és ott maradnak a bazi nagy felhalmozott adóssággal egyedül, mert a kutya sem áll velük szóba. Borzasztóan sajnálom, hogy ez van! Nem törvényszerű, hogy ilyen utat válasszon bárki is!
    Ha jobban belegondolunk annak sem sok értelme van, hogy azon pörgünk, hogy 100 emberből csak 3 lesz sikeres az MLM-ben, mert ugyanezt nem nézzük űrhajó, rendőr, vagy professzor tekintetében. Egy átlagos első éves egyetemi csapatból hányan diplomáznak le? Mégsem áll senki az egyetemek előtt, hogy átvágás az egész, mert ők azzal a reménnyel indultak, hogy diplomát szereznek. Senki nem balhézik azért, mert jelentkezett a Csillag születik című műsorba de be sem válogatták, vagy ha igen, kiesett az első körben. Lehet, hogy rossz példákat hozok fel.
    Az FLP nem szerencsejáték! Tervezhető korrekt üzlet, és ha tisztességesen csinálja bárki, akkor az legális, és tisztességes jövedelmet hoz. Még akkor is, ha ezt sokan nem látják, vagy éppen -a rossz tapasztalatok miatt- másképp látják.
  • lordolgok
    #543
    Pont ezért hagytam abba... nem akartam hazudni, a hazugságba/csúsztatásba pedig többször is belefutottam FLP-s pályafutásom alatt...
  • dronkZero
    #542
    Az E jelű cuccok egy része is természetes alapanyagú. Az E-rendszer egy sima katalogizálás, csak néhányan vallást akarnak belőle csinálni.

    Egyébként meg a legnagyobb parasztvakítás azzal érvelni, hogy "természetes alapanyagú", mert ugye egy vegyszergyárból kikerülő késztermék is valaha természetes anyag volt, ott még nem tartunk, hogy az ipar számára anyagot állítsunk elő energiából (mert ugye csak azt lehetne "mesterséges alapanyagú"-nak nevezni).

    Ha már átbaszásoknál tartunk, az is szép hazugság, hogy "mindegyiknél azt hangsúlyozták, hangsúlyoztam, hogy ezek a termékek természetes alapanyagúak, nem leszel rájuk allergiás"

    A kettőnek egyrészt semmi köze egymáshoz, másrészt mik ezek az FLP-sek, jósok, vagy mi a pöcs? Honnan az isten faszából gondolják, már úgy mégis, hogy tutira nem leszek tőle allergiás? Allergiás bármire lehet az ember, és amíg elő nem jön, kurvára senki nem mondja meg előre, hogy elő fog jönni.
    Emellett az is elég ostoba érvelés, hogy "_azért_ nem leszel tőle allergiás, _mert_ természetes anyagok". Kevés természetesebb anyagot tudok elképzelni, mint a virágpor, mégis az allergiás esetek 99%-a a virágporról szól. Döfködjétek csak a saját herétekbe azt a kiskanalat, hülyék, ennél jobb "ellenreklám" nem is kell!

    Néha úgy elképzelek magamnak egy világot, ahol az emberek nem olyan istentelenül seggfej hülyék, mint ebben... De szép is lenne... Aztán feljövök SG-re, és nagyjából az életkedvemet is elvesztem, hogy ilyenekkel kell egy társadalomban élnem. Szomorú és dühítő egyszerre.
  • pyrohun #541
    Az sem igaz, hogy természetes alapanyagúak. Több Aloe Vera italban is van tartósítószer (kálium-szorbát, nátrium-benzoát), több egyéb termékben is vannak E betűs késuzítmények, stb. Bárki elolvashatja a termékek magyar nyelvű (bár igen apró betűs) leírását a termékekre ragasztva...
  • pyrohun #540
    "A passzív jövedelem akkor kezdődik, amikor kineveled magad alatt az első igazgatót. Amikor van alattad egy igazgató, akkor ő önálló igazgatóság lesz, neked már nincs vele munkád, de kapod a pénzt."

    Jó, akkor olvasd el az üzleti tervet még egyszer, mert el vagy tévedve. Ugyanis az igazgatóid után kapott jogdíjat is csak akkor kapod meg, hogyha megfelelő aktivitásod van. Ha nincs, akko nem kapod meg.

    "Miért kell a kifizetésen változtatni, ha az működik? Mert ha lentebb viszik a kifizetési szintet, és nem kell 2 pontot elérni akkor talán jobban jövedelmező az üzlet nem?"

    Nem. Azért mert egyre csökkentek az új belépő 2 pontosok, mivel csöppet drágának tartja minden épeszű ember a százegynéhányezres kezdőcsomag megvásárlását, amivel üzletet lehet építeni.



    Alapból a "segítek az embereknek" onnan szánalmas kifejezés egy FLP-stől, hogy 100 ezer forint KIADÁSRA buzdítja azt, aki épphogy azért kezdeni el az üzletet, mert NINCS pénze... És még te mondod azt, hogy nem vertek át senkit? Az #529 hozzászólásom 3. pontjának bekezdéseire reagálj légyszíves. Nap mint nap azt csinálod, amit oda leírtam és te elhiszed magadról, hogy segítesz másoknak? Felháborító!
  • lordolgok
    #539
    Szia!
    Felpörögtek az események... és nekem is van némi hozzáfűznivalóm. Előre szólok, nem akarok senkit se megsérteni.
    Bocs, de én pont ezen a "(az legyen az UNICEF baja!)" felkiáltáson buktam ki. A Föld népességének megháromszorozódásáról. Nem kellene éppen ezen viccelődni, mert számomra a szövegkörnyezetből ez derül ki. Ne haragudj, de ha mint magánember és mint az FLP egyik munkatársa - remélem nem baj, ha ezt a szót használom - nem éppen így kéne. Hajaj, igen sok FLP rendezvényen voltam, tartottam is pár előadást, de mindegyiknél azt hangsúlyozták, hangsúlyoztam, hogy ezek a termékek természetes alapanyagúak, nem leszel rájuk allergiás, ha nem is leszel tőle szupermen, de az egészségedre jó hatással van. Nem tudom, sikerült-e jól megfogalmazni a gondolataimat? Úgy értem, egyszer hangsúlyozzuk azt, hogy az FLP termékei milyen jóak, minőségi termékek, a következő pillanatban röhögcsélünk azon, hogy hát túlnépesedés, környezetszennyezés, betegségek? Hiszen ez az UNICEF és a WHO dolga, nem az enyém. Ha csak én vagyok rosszul ettől a megfogalmazástól, akkor miondenkitől bocsánat!
    A "jajezamatek"-re is szeretnék egy kicsit reagálni. Ez is egy kiváló kifogás! Ideje kezelni, vagy legalábbis más szemszögből nézni. Ne aggódj, én se értek úgy igazán a matematikához, ezt szégyellem is (főleg úgy, hogy a család tele van mérnökökkel meg matektanárokkal; de ha nem megy, hát nem), de azért erről a nagy számok törvényéről nekem is van tapasztalatom. 3 hónapig voltam benn az FLP-ben; első két hónapban 2-2 pontom volt, a harmadikban 4. Legalábbis szerintem nem voltam elveszett ember, ha akartam volna, több pontot is szerezhettem volna. De nem akartam. Mert láttam, hogy az ismerőseim, barátaim minimum furcsállva néznek rám, amikor erről kezdek beszélni; felsővonal szabályosan rákényszerített, hogy momndjam, mondjam, mondjam tovább. De nem akartam. És itt lép be a nagy számok törvénye. Ettől az emberkétől is hallottam, hogy milyen erőszakosan akarták beszervezni valamelyik MLM-cégbe (most tökre mindegy, melyikbe). A másik is elmesélte, hogy teljesen ismeretlenek erőszakosan nyomultak. A harmadikról eleve tudtam, hogy egy mlm-üzletben, ahol szintén meggazdagodási lehetőséggel és anyagi biztonsággal kecsegtették, röpke egy év alatt jó 8 milliós adósságot halmozott fel. Ezek alapján ki merem jelenteni, hogy igenis, Magyarország lakosságának legalább 90%-át megkeresték ilyen szuper lehetőséggel. Bocs, de visszakérdezek: az mlm-mel foglalkozók sosem gondolkoztak el azon, hogy miért iszonyodnak - szerintem ez a jó szó ide - az emberek az mlmtől? Szerintem azért, mert az mlm-mel foglalkozók rávannak kényszerítve, hogy akit csak lehet, keressenek meg, és akit csak lehet, léptessenek be a céghez, vagy vásároltassanak velük valamit, mert csak így kapnak jutalékot. (Ez persze csak azén véleményem. Nem tudom így levezetni matematikailag, de azért az érzelmi szempont se egy utolsó dolog. Visszahívogatás a lassan 10 éve nem látott osztálytársamtól, hogy lécci, lécci, lécci, ez egyrészt szerintem gyomorforgató, másrészt, lehet, hogy jogilag etikus, de emberileg nem igazán az a tény, hogy amikor kiléptem, megvádoltak valami olyasmivel, hogy - akkor 6 éves kapcsolatomban - a párom csak ki akar használni, és nem ismernek rám, tegyem lapátra azt az ostoba fickót, hiszen csak megakadályoz a sikeres üzletasszonysághoz vezető utamban.
    "Mi magyarok hozzá vagyunk szokva ahhoz, hogy megmondják nekünk, hogy mit kell csinálni, mennyi idő alatt. Sem gondolkodni nem kell, sem semmi mást csinálni, mint amit megmondanak." Bocs. Mintha pont az FLP-ben (IS) hallottam volna olyasmit, hogy neked mint új belépőnek nincs más dolga, csak lemásolni a felsővonalad tevékenyégét? Vagy pont ezért vagyunk világviszonylatban a másodikok? (Furcsa. Erről se láttam még sehol semmit. Hasraütés-elv? Bocs, de így bemondásra és szép diagramok mutatására nem tudok mindent elhinni, lásd Rexi nem létező, de mégis híresztelt közgáz Nobel-díját. Egyáltalán, létezik ez a hapsi?) 528-as komment: ha ezt kis változtatásokkal nem mondtam el legalább százszor a három hónap alatt, akkor egyszer sem!
    Na, ezt most kéne abbahagynom, mert még a végén lenyakazol...
  • DRFlame
    #538
    523-524-re?