817
Forever Living Products - vagyis mit tudunk az Aloe Vera-ról
  • Duddits
    #697
    Eléggé egy lekezelő ... akárki vagy.
    Te is benne voltál FLP-be, akkor meg miért kell mással így beszélni?

    Mi az, hogy Ti FLP-sek?!
    Mintha te nem lettél volna az...


    Ezt az idióta fórumot, kár is volt ide néznem.
    Itt mindenki csak fikáz.
  • pyrohun #696
    A legjobb példa az FLP-s C-vitamin - 60mg-os tabletta, 100db, 3-4 ezer forint között? LOL?
    Bemész egy bioboltba, megkéred, hogy TERMÉSZETES C-vitamint adjanak, mondjuk 500-as vagy 1000 mg-osat... Olyan 2500 forintért kapsz általában.

    Tehát 100000mg-nyi TERMÉSZETES C-vitamint kapsz 2500 forintért, de nem baj, Te vegyél csak 6000mg-ot 3500-ért az FLP-től... :) Qrvára megéri, a hülye, gondolkodni nem tudoó embereknek valóban...
  • pyrohun #695
    "Neked mennyit ér meg az egészséged??"

    Tipikus szarfos FLP-s szöveg, mindegyik agymosott kis szektatag ugyanezt kérdezi. Saját gondolatod nincsen?

    Mellesleg nekem nagyon sokat megér az egészségem. Ezért használok pl. fogkrémnek Sensodyne PsoNamel-t, ami DRÁGÁBB (ergo láthatóan nem a pénz számít!), mint az FLP-s foggélje, de összehasonlíthatatlanul JOBB is. Saját tapasztalat - az FLP-set is próbáltam, kb. 1 évig használtam....

    Na ennyit erről. Nem mindig az FLP termékei a legjobbak. Mellesleg sok FLP-s termékenek van olcsóbb és jobb alternatívája. De persze ezt sem fogod beismerni, mert ahhoz a szemellenzőt le kéne venni, amire Ti FLP-sek KÉPTELENEK vagytok...
  • pyrohun #694
    maradj ebben a tudatban :)
  • udr
    #693
    igen én is így látom mert ha a faluban ahol laksz 3880 emberből 50 forgalmazó akkor nem sok esély van vásárlót találni sztem:)
  • Csabesz6
    #692
  • DRFlame
    #691
    "Neked mennyit ér meg az egészséged??"
    Ez marketingszöveg, hogy ezt a terméket vedd meg. Más termék nem lehet egészséges, csak ami FLP?

    "pénzt is kapsz vissza a saját vásárlásodból"
    Ha valami 800 Ft, máshol meg 1000 Ft, de itt "kapsz vissza" belőle 100 Ft-ot, akkor hol vásárolsz?
    Ez a kapsz vissza pénzt a vásárlásodból alapvetően hülyeség.

    Hogy most érdemes-e belépni?
    Erre nagyon szélsőséges válaszokat fogsz kapni.
    Az én válaszom: nem
  • Csabesz6
    #690
    Az a baj, hogy az a foggél (ilyen gyagya nevet, szerintem az fogkrém) nem ~900 forint, én úgy tudom.
  • udr
    #689
    Arra tudnátok válaszolni hogy most!!!(mert ez a lényeg:D) érdemes még belépni.Mert szerintem nem de cáfoljatok meg legyetek szívesek mert ha van jó érv elgondolkodnék rajta.:)Tudom ez 1 kicsit nagyképűnek hangzik de nem úgy értem. Előre is köszi.
  • Duddits
    #688
    Kinek mi a drága...
    Neked mennyit ér meg az egészséged??

    Lehet, hogy először visszataszít a foggél ~900 Ft-os ára, de nézd: sokkal tovább elég 1 tubus, egészségesebb, és még pénzt is kapsz vissza a saját vásárlásodból!
    Ha bemész egy akármilyen boltba, veszel egy akármilyen fogkrémet, mondjuk 400 Ft-ért, ami teli van szar anyagokkal, és elég kb 1 hónapig.
    Melyik éri meg jobban?
  • Csabesz6
    #687
    Hát öcsém tényleg úgy mondtad a szöveget;D

    Egyébként sok sikert hozzá, én egyelőre hanyagolnám ezt.
    Minden jót:)
  • Dynamic
    #686
    "egyébként is nyugodtan ellehet rajta gondolkodni, hogy vajon mért vannak olyan személyek mint én, akik több éve a cégnél maradtak... "

    Nos, ez tényleg elgondolkodtató... Bár visszagondolva 18 évesen nekem is kellett vagy másfél év, hogy kijózanodjak, és beismerjem magamnak, hogy mekkora faszság az Amway.
  • udr
    #685
    sziasztok
    engem is "be akarnak szippantani" ebbe az flp rendszerbe de ahogy olvasgatom itt a hozzászólásokat azzal hogy én belépek nem nekem lesz jó hanem másnak. A termékekről én is csak jó visszajelzéseket hallottam de az áruk tényleg elég visszataszító.Evvel csak arra akarok kilyukadni ha nem tudok meggyőzni embereket hogy ebben pénz van akkor sose gazdagszom meg ebből?
  • Mojlepque
    #684
    tulajdonképpen nem vagyok sértődős típus, mondjuk kicsit kemény megjegyzés volt h seggemen veszem a levegőt, de végülis optimistaságom lévén máshogy jött le nekem

    mondjuk szerintem ehhez nem felfogás kell, hanem tapasztalat. Olyan dolog, ha megengeded, akkor a Corolláról beszélnék...
    Én eléggé elzárkóztam régen a Corollától, eleve azért mert japán márka, másrészt meg nem hallottam sok jót róla, akár csak te most... ...mégis mikor elkezdtem vezetni, megismerni, sok olyan dologra jöttem rá, amit sorban egymás után döntöttem meg, ami egészen addig tévhit volt
  • Csabesz6
    #683
    Na, volt egy sanda gyanúm hogy te voltál:)
    Ugye nem mondtam semmi sértőt?Tényleg szimpi vagy, de sajnos más felfogásunk van ez ügyben.

    Üdv:)
  • Mojlepque
    #682
    még annyit... ...ha vissza esés lenne forgalom és bevétel szempontjából valószínüleg nem tartana a cég még Debrecenben is sikernapi rendezvényt, ami pedig történelmi az FLP történetében, hisz 1 országban legfeljebb 1 helyszínen tartott... ...másrészt előrendelnem kellett jegyet, hogy eltudjak menni, hisz alig maradt valamennyi
  • Mojlepque
    #681
    Az a bizonyos haver én voltam, köszike :D Egyébként meg csak annyit a hozzászólásodról, hogy közhelyesnek akkor tudnám tekinteni azokat amiket mondtam, ha nem saját tapasztalatom lenne, hanem mással példáloznék.
    De köszönöm, szerencsére megvan a saját kis siker történetem... ...egyébként is nyugodtan ellehet rajta gondolkodni, hogy vajon mért vannak olyan személyek mint én, akik több éve a cégnél maradtak... ...tuti nem azért mert unatkozunk...

    Nem azt mondom hogy Pyro üzijei nem lehetnek valóságosak, csak kicsit a sorok közt is kéne olvasni néha... ...senkinek nem érdeke az hogy neked jobban menjen mint bárki másnak...

    rikox: én annyit tudok erről mondani, hogy igazán nagyvonalú felajánlás volt ez tőle...
    amit pyro írt, meg egyszerűen csak a bla-bla, mert nem 55 eurót ajánlottak fel rikox-nak, hanem 55 eurónyi terméket... ...ez magyarán szólva olyan mint ha édesanyád névnapjára veszel akármit...

    A biztos forrásoddal szívesen elbeszélgetnék, hisz én tegnap voltam az Apehban, ahol az FLP-nek saját irodája van, ahol magam bizonyosodhattam meg mindenről, illetve az IPM és a TFM-ben is igencsak nagy hangsúlyt fektettek az FLP-re, hol ott nem reklám újságok ezek, hanem statisztikai, üzleti magazinok, amelyek természetesen teljesen érdektelenek abban hogy bármelyik cégnek nagyobb forgalma legyen...
  • Duddits
    #680
    Elég szar a forrásod....
  • pyrohun #679
    Szánalmas, ha már ilyenre vetemednek, hogy felajánlják a pénzt... Minket még úgy "oktattak" hogy mindig másolható legyél: ergo ugye ezt kevesen csinálnák utánad.

    De most hallottam (és biztos forrásból, egy nagyon komoly embertől), hogy az FLP forgalma a válság miatt iszonyatosan visszaesett...
  • rikox
    #678
    Én is találkoztam az flp-vel meghallgattam a tájékoztatójukat. Aztán később fel lett ajánlva nekem az 55 euró igazgató részéről hogy elkezdhessem az üzletet.
    Erről mi a véleményetek?
  • Csabesz6
    #677
    Átnyálaztam a topikot, mivel egyik ismerősöm ajánlotta nekem ezt a lehetőséget.Meghallgattam a haverját, akinek be nem állt a szája mésfél órán keresztül, csupa közhelyes dologról csacsogott, szerintem a seggén vette a levegőt (hozzátenném, hogy egyébként szimpi a srác).Apámmal meghallgattuk, gondoltam körbe nézek mi a helyzet, vélemények, kritikák, etc.
    Eleinte nem zárkóztam el a dologtól, de nagyon örülök, hogy Pyro hozzászólt a topikhoz, rengeteg dolgot le lehet szűrni a tapasztalataiból .(Az 1-2 degenerált droidról inkább nem nyilatkoznék.)

    Egy szó mint száz, ez egy ördögi kör, ami nagyon nem éri meg szerintem:).
    Inkább kimegyek a nyáron külföldre melózni így egyetem mellett, nekem erre az MLM marhaságra nincs szükségem.

    Üdvözletem.
  • lordolgok
    #676
    Valamilyen szinten ez is ideillik. Olyan tíz évvel ezelőtt olvastam egy sztorit egy vicckönyvben. Akkoriban csak nagyot nevettem rajta, de a napokban, amikor újra megtaláltam, majdnem visítottam, hogy igen, ez megtörténhet.

    "A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A fickó megkérdezi a halásztól, hogy miért jött ilyen korán haza. A halász azt feleli, hogy még maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy a családjáról tudjon gondoskodni.
    - Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.
    - Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal, és zenélgetünk.
    A szakember közbevág.
    - Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának!!! Hosszabb ideig kellene halásznia.Akkor több pénzt szerezne, és hamarosan nagyobb csónakot vehetne ennél a kis vacaknál. Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló vonóhálós flottára. Aztán a halat, amit kifogott, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből New Yorkba vagy Párizsba. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezeti a céget a tőzsdére, ahol milliókat kereshetne.
    - Mennyi idő alatt lehet ezt elérni?
    - Kb 15-20 év alatt.
    - És aztán?
    - Ekkor válik igazán érdekessé a helyzet!! Nyugdíjba vonulhatna, otthagyhatná a rohanó városi életet és egy távoli faluba költözhetne.
    - És ezután mit tudnék csinálni?
    - Akkor lenne ideje halászgatni, játszani a gyerekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával, és összejönni a barátaival zenélgetni egy kicsit."
  • pyrohun #675
    el is tudom képzelni róla simán :)
  • lordolgok
    #674
    Hülyére röhögtem magam rajta (bár elismerem, nem kellett hozzá sok...).
  • Dynamic
    #673
    Ezen beszartam...
  • lordolgok
    #672
    Voltam "párszor" diákmunkás szakközép mellett /hajaj... ennek már legalább 5 éve/, akkor a délutános müszakért 360/óra volt a tarifa. Én meg ösztönösen ezt a számot irtam be. :)
  • pyrohun #671
    360 forint? Én 8000 forintos órabérrel dolgozom külsős cégeknek :) Ezt überelje az FLP :)
  • lordolgok
    #670
    Plusz ha az időt, amit előadások meghallgatására/megszevezésére/magát az előadást is pénzben elszámoljuk... és (pl az én esetemben) két busz és jó 3/4 óra utazás (csak oda) a külvárosból a Miklós/Szoboszlai úti telephelyig (Debrecen).
  • lordolgok
    #669
    Jól emlékszel... utazási költség mindennel együtt, plusz a kocsi (persze nem Trabant:)), ha jól tudom, valamennyi benzintámogatás is jár hozzá, illetve bizonyos szint felett (állítólag; sajnos már elfelejtettem, melyik szintnél) ingyenesen kapjuk meg a termékeket. Így hirtelen ennyi jutottaz eszembe. És ahogy te is modtad, ezek árának valahol be kell jönnie.
  • DRFlame
    #668
    Kösz, de igazából csak azért hoztam fel az előadások költségét, mert szeretik azt mondani, hogy nincsenek meg azok a költségek MLM-ben, ami hagyományos terjesztésnél van. Holott igenis megvannak, és ezen felül még ott van az a sok előadás, ahol oltják az embereket. Én mondjuk csak videon láttam ilyet, ahol egy nagy teremben projektorral meg mindennel mondja a frankót valaki. Azért annak is van költsége. (plusz az emberek ideje sem elhanyagolható tényező) És gondolom globális szinten nem kevés ilyen előadás van. Ahhoz hogy megérje, ennek mind vissza kell jönnie a jutalékokból, aminek az eredménye a magas ár.
    Meg lehet rosszul emlékszem, de volt szó arról is, hogy FLP fizeti a nyaralást meg a tököm tudja még mit. Azt hiszem ennek is benne kell lennie a termékek árában.
    Na ezek után ne hozzuk fel, hogy az autókereskedő elrak zsebre egy csomó pénzt, és hogy ezért az MLM mennyire jó.

    MLM-ben olcsók a termékek, mert nem rak el senki sok pénzt, de mindenki vígan megél, utazgat évi x alkalommal, stb...
    És ezt be lehet adni embereknek? Hogy nem látják az ellentmondást?
  • lordolgok
    #667
    Szia, talán tudok válaszolni a kérdésedre. Én a debreceni, azon belül is a saját csoportom ügyeire tudok visszaemlékezni és így válaszolni (bár ezek 2008-as adatok, nem tudom, hogy azóta változott-e valami).

    Először is, van csütörtökönként egy előadás, ez négytől kb. 7-ig (vagy inkább 3/4 8-ig tart). FLP, termékek, majd az üzleti lehetőség bemutatása). Hétfő, kedd, szerda, péntek -> "kiscsoportos" előadás, te, meghívottad (mások és az ő meghívottjai) és előadó, azaz ~10 ember. Minden nap más tart előadást; az előadónak nem kell (viszont nagyon ajánlott) meghívnia senkit. Ez ~1,5 órás (de inkább kettő, ha kérdés is van). Szigorúan délután, leghamarabb 17.00 kezdéssel. Vasárnap igazgató és az ága összegyűlik a "pártszobában" (bocsánat mindenkitől, erre nem tudok más szót használni; egy lakótelepi lakás, ami állítólag az igazgató nevén van) megbeszélni a hetet; általában legalább 2 óra. És a szinte fenyegetés, hogy a hiányzásnak nagyon nagy indokának kell lennie. Ezek ingyenesek, de ha eljátszunk a gondolattal, és mondjuk 360 forint órabérrel számolunk, egy hónapban kb. 5000 ft jön ki, amit a szabadidőnkből az FLP-re áldozunk. (Csak zárójelben: igencsak ajánlott minden este jelentkezni a szponzinál telefonon, illetve végigtelefonálni az alsó ágadat, hogy mit intéztek ma, élnek-e még egyáltalán, sikerült-e valakit elhívni előadásra, illetve ugye nekünk is hívni el embereket. Se a telefon, se az internet nincs ingyen). Mondhatni állandó ellenőrzés a mindennapi élet felett, az állandó mindenről való tudás vágya, ami velünk kapcsolatos. Ez nem tartozik ugyan szorosan a pénzügyekhez, de ez is egy visszásság. Diákmunkásként is megfordultam már pár helyen, de sehol sem találkoztam a magánélet ekkora szintű ellenőrzésével.
    "Fizetős" előadások. Miskolcra akartak elhívni (úgy emlékszem, Succes Day-re), ahová 3000 ft. volt a belépő (étkezés, utazás persze még rájön erre). Nagyon hívtak, de nemet mondtam. Úgy gondoltam, nem fogok szabadnapot kérni pont emiatt. A Hortobágyra már mentem, ez 2 napos volt; "szerencsére" akkor szabadnapos voltam, és csak az egyik napon maradtam. A mi csoportunknak (mármint a Halmi ágának) egy ezres volt a beugró (plusz utazás), étkezés nélkül. Akik két napra mentek, étkezéssel-alvási lehetőséggel volt 14 ezer forint (plusz utazás). Én ezt a kettőt ismertem meg jobban.

    Nem tudom, ez mennyiben jelent új információt neked. Itt nem is elsősorban azon van a hangsúly, hogy melyik előadás mennyit kóstál. Hanem hogy napi szinten hallgatod végig ugyanazt a szöveget ugyanúgy, és ha sokszor ismételnek el valamit az embernek, akkor azt hajlamos igaznak felfogni. Semmi változatosság vagy mögöttes tartalom.
  • pyrohun #666
    mivel mindegyik agymosott ember, abszolút semmilyen saját gondolatuk nincsen, csak az, amiket az előadásokon beléjükvernek. csak azokkal a mondatokkal tudnak érvelni, de ha olyat válaszolsz nekik, amire nem készülnek fel, akkor jön a kinevetés / lesajnálás / meg nem értés.
  • lordolgok
    #665
    Szerintem sok embernek ugyanaz a véleménye, mint neked (csak talán a megfogalmazás más). Szerintem ez a nulla információadás ezen a topicon is kiválóan megfigyelhető. Én már lassan kezdek belefáradni, hogy hiába próbálunk érvelni itt hárman (vagy legalábis a józan észre hatni, bár igy visszaolvasva nem én vagyok a legjobb érvelő), csak az egyenszöveges kinevetést kapjuk.
  • Terensz
    #664
    Én hihetetlen módon meggyűlöltem az flp-t.

    Abban az időben, amikor munkát kerestem, felhívott apósom ismerősének az ismerőse, hogy ő tud egyet. Az jó. Én: "ez ugye nem ügynöki munka?" ő: "Nem".

    mutass nekem egy magyart, aki az ügynöki munka alatt nem a rohadék multilevel marketinget érti

    Nem volt munkám, így pénzem sem. Azért kérdeztem rá, mielőtt bementem a Lurdiba a megbeszélésre, mert nekem egy potyaút 1000-1500 ft-ba kerül Törökbálintról. Egy munkanélkülinek ez rengeteg pénz ahhoz, hogy kidobja az ablakon.

    Mikor odaértem, 1 perc alatt nyilvánvalóvá vált az átverés. Azóta természetesen a szellemi fogyatékosok kedvéért nem ezt kérdezem: "Ugye nem ügynöki munka?", hanem ezt: "Ugye nem multilevel marketing?", mikor sok pénzzel kecsegtető "hivatást" akar kínálni valaki, kevés munkával, és nulla információ-közléssel. Remélem, a piramis csúcsán lévők mihamarabb elfoglalhatják megérdemelt helyüket egy fegyintézetben.
  • lordolgok
    #663
    Már megint nem értjük meg egymást, már előre látom... Olvasd el még egyszer a kommentemet, és reménykedem.

    Példádnál maradva, hogy a fenébe kaphaz a Tesco jogdíjat a Colgate után? Abszolút nincs semmi közük egymáshoz. A Colgate termékek forgalmazója igencsak legatyásodna, ha minden ezredrangú üzletnek, amelyik felhajít egy-két Colgate Totalt a polcra, jogdíjat fizet... na mindegy, hála neked, ma is vidám napom lett. Max annyit tudok elképzelni, hogy a forgalmazó meghatározza, mennyibe kerülhet minimum a Colgate Total, és ha ennél többért adják, ez a rárakott összeg a Tescohoz kerül.

    "hisz csak a kifejlesztéséig drága minden termék", aha. Szóval hol láttál te olyan kocsit, amelyiknek mondjuk az első két kereke hiányzik? Szóval így is el lehet adni egy kocsit? Vagy ki tiltotta meg, hogy a minőségért ne fizessek egy kis pluszpénzt? A fejlesztés árának valahol be is kell ám jönnie. Mint mezei vásárló (nem én) akkor már ne is vegyek FLP termékeket? Hiszen ezeket ezer éve, de legalább 30, hogy kifejlesztették, és mégse ment lejjebb az ára...

    Másrészt, hogy nevessek mlg egy kicsit, ez azt jelenti, hogy mondjuk egy doboz Pall Mall azért kerül 620 forintba, mert olyan k@rva sokat reklámozzák?

    Nyüssz...
  • DRFlame
    #662
    Igen több ismerősöm is van, de ők nem csak az én kizárólagos ismerőseim. Az ismerőseim közül rendgetegen egymás ismerősei is. Nem beszélve arról, hogy nézd meg az iwiw-en, hogy egy teljesen idegen emberhez hány ismerősön keresztül jutsz el.
    Ismerőse sok van az embernek, de akit egy ilyen lehetőség érdekel az a 0- hoz elég közel van. Vagy azért, mert már más ismerőse megtalálta, vagy nem érdekli.

    A tesco nem kap jogdíjat. A jogdíj teljesen más.
    Talán meg kellene érteni, hogy hogy működik a gazdaság és a piac. A kommentjeidből az jön le, hogy nem sok közöd van a témához. Csak annyit tudsz amit az MLM-es előadásokon beléd toltak.
    És ha már itt tartunk... Mennyi ilyen előadás van? Ezeknek mennyi a költsége?

    A többit pyrohun elmondta.
  • pyrohun #661
    persze, hát az flp-nél nem megy át semmin a termék, hanem az aloe-földekről a növény egyenesen a budapesti raktárba terem, gélesítve, becsomagolva. még véletlenül sincs előállítási / raktározási / szállítmányozási, stb, stb költség ugye? Meg a termék össz árának 50%-a ezen kívül még véletlenül sem a kifizetésekre megy el, ugye? Te még mindig nem látod a fától az erdőt :)
  • Mojlepque
    #660
    Valóban nem 2 ismerősöd van, és az ismerősödnek sem csak 2 ismerőse van.
    És téjákoztatlak róla semmi féle kezdőcsomag nem volt sem régebb, sem most, maximum egység csomag van...
    másrészt nem szükséges 2 pont mások meginvitálásához sem, így egy kezdő is kedvet kaphat a legelején a pénzkereseti része kapcsán is...

    Az mlm-mel meg azért mutatja be mindenki ezt a remek kereseti lehetőséget, hiszen mindennapjaink folyamán körbe vesz minket ez.
    Pl: Teszko az eladott termékek x %-ából szerzi a bevételt, mert a legnagyobb bevételi forrást az biztosítja nekik, hogy az adott, nem teszkós termékek után, pl Kolgét, jogdíjat kap...
    Másik pl:
    Egy autószalon nem azért árulja több millióért az autót mert olyan drága lenne előállítani (hisz csak a kifejlesztéséig drága minden termék, és szolgáltatás, utánna ez már egy megszokott folyamat, rutin), hanem azért kerül annyiba, hiszen átmegy mindenféle országos és kisebb disztribútori egységeken, plusz a reklám, nem beszélve a hatalmas összegekről amiket az értékesítők tesznek zsebre, pláne ha banki konstrukciókban értékesítik.
  • lordolgok
    #659
    Szerintem sincs... Nálam ezerrel nyomatták, hogy vegyem meg a kezdőcsomagot, így tudok magam alá beszervezni embereket, és hogy ha nem hoztam magammal legalább 2 embert, már a szponzim csak nézett rám, hogy "de hát nincs több ismerősöd, akivel megoszthasd ezt a remek lehetőséget?"
  • DRFlame
    #658
    Sejtettem :)
    Persze az igazság az, hogy amíg el nem olvastam ezt az FTC oldalt, addig eszembe se jutott, hogy bármilyen MLM-ben a saját forgalmazás lenne a fő bevételi forrás. Meg szerintem nincs is ilyen.
    Mindenhol a hálózatépítéssel mutatják be a korlátlan profitot. A passzív jövedelemről már nem is beszélve.