609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • peet69
    #409
    igazán bíztató !!!!!!!!!!!!!!!!
  • Red
    #408
    Nos közben részben megoldódott a probléma, ugyanis a mail.axelero.hu smtp szerverrel megy, csak a mail.t-online.hu-val nem. A kettő között az a különbség, hogy a t-online-os kell azonosító/jelszó, és TLS, míg az exelerós nem.
  • tomo
    #407
    hmm, erdekes, pedig a routerek tuzfalai tudtommal a belulrol kifele iranyulo forgalmat nem szurik. vagyis ki kene jusson az info bentrol.
    marpedig , ha kijut a keres a 25 os porton, akkor biza a tavoli kiszolgalonal lehet valami, mepedig az juzer azonositasanal.

    probalj ratelnetezni az axelero smtp szerverere a 25 os porton a gepedrol, ha bejelentkezik az axelero smtp szervere, akkor a kapcsolat jo a levelezo beallitasaival van a gond, ha nem jelentkezik, akkor a csomag elveszett utkozben, es a tuzfalakat ellenorizd ( routeret is )

    kb igy nez ki a dolog :

    telnet mail.axelero.hu 25
    Trying 195.228.240.10...
    Connected to smtp.t-online.hu.
    Escape character is '^]'.
    220 rozsa.mail.t-online.hu ESMTP @ T-Online; Sat, 16 Jul 2005 00:35:17 +0200 (CEST)
    helo medstud.pote.hu
    250 rozsa.mail.t-online.hu Hello medstud.aok.pte.hu [193.6.63.6], pleased to meet you
  • ibrik
    #406
    T-Online mail-beállítások különböző levelezőprogramokhoz
  • Red
    #405
    Üdv!

    Egy SMC 7004VBR routert használok, minden megy frankón, de nem tudok levelezőprogramból e-mailt küldeni (fogadással érdekes módon semmi gond nincs). Mozilla Thunderbird-öt használok, de Outlook-kal is néztem, úgy sem megy. SMTP rendesen be van állítva, mert router nélkül simán ment minden. A szolgáltató T-Online, a net ADSL. Mi lehet a gond?
  • CéZé
    #404
    itt nézted már?


    I cannot connect to someone as a client / someone cannot connect to me when I'm host / the game disconnects soon after starting or in the team lineup screen! Help!
    If this happens, then you are almost certainly using some sort of router or firewall. Pro Evolution Soccer 4 requires UDP port 5739 to be open for online play to work as a host, and the entire UDP range needs to be open to play a client. Please read through the guide carefully to set up and configure them correctly. Unfortunately, for some users of a router, they can still only play the game as a host even after configuring everything correctly. The only solution after that is to plug the internet connection directly into your computer and use a software firewall.
  • jAsOn VoOrHeEs
    #403
    Azt hogyan tudom megnézni, hogy egy játéknak ( Pro Evolution Soccer 4 ) milyen portot kell engedélyeznem, hogy multiban is tudjak vele játszani?

    D-Link DI604-es routerem van!
  • tomo
    #402
    nekem is van egy routerem, de az jol mukodik.
  • peet69
    #401
    még az msn-t sem engedi betölteni :o

    "Nem Válaszol"...:/
  • peet69
    #400
    hi

    lenne 1 kérdésem most vettem 1 új routert mert az előző köddévált és hát hogy úgy mondjam teljesen lelassította a "netet" PL: az előző routerrel 200-250 el töltöttem le a Wow-patchet most meg örülök ha 20--al tölt. Ugyan akkor letöltés közben timedout-ol TS-ről és és még sorolhatám. A kérdésem az lenne hogy lehet e ezt valahogy állítani és hogy DMZ-ket hogy lehet beállítani ?
  • Stann
    #399
    Én is ezzel szívok már kb. egy éve(USR 8003). A megoldás kb. annyi, hogy óvatosan kell bánni az uploaddal, dc, bt-t nem nagyon szereti. De ha ott lekorlátozom az uploadot, egész sokáig bírja.
  • keji
    #398
    Hali! Segítsetek kérlek, hogy D-link 624+ router tűzfalán mit kell beállítani IP adress range és dastination-re, valamint ilyenkor minden egyéb xp, kerio, tűffalat ki kell kapcsolni? köszike
  • EmThor
    #397
    SMC 4x10/100 Broadb. XDSL Router NoPrint. (SMC7004VBR) (SN) 8,800 Ft 11,000 Ft Nincs raktáron, de rendelhető!
    Részletek! SMC 4x10/100 Broadb. XDSL Router NoPrint. (SMC7004VBR) 8,800 Ft 11,000 Ft Van raktáron!


    ??? vélemény, ennyiért? kösz
  • Noninnyó
    #396
    Nálam is jelentkezett az a probléma, hogy naponta úgy 1x lefagy a router (E-Tech WGRT04-es Wireless). Ilyenkor sem net nincs, de a router konfigja sem érhető el. Konnektorból ki, majd vissza, és újra van net. Legújabb firmware van fent gyárilag. Mi lehet a gond? Túlmelegedés? Valami speckó beállítás? Van valami jól bevált módszer, mert eléggé idegesítő a probléma.
    Köszöntem.
  • EmThor
    #395
    Hali

    routert szeretnék venni de nagyon nem értek a dologhoz... semmi extra nem kéne mert csak jáccok, dolgozok neten, az a baj h betörtek, azért gondoltam egy routerre...

    szal milyet ajánlotok? 10-12k-t szánok rá, nézegettem d-link, meg smc vagy mi...
    Kössze előre is!
    Peace
  • Noninnyó
    #394
    Megoldódott a probléma. Router-ben 1412-es portot engedélyezni, majd dc beállításokban az ip cím mellé beírni a 1412-es portot tcp és udp mellé is.
  • Noninnyó
    #393
    Üdv!

    Tegnap óta egy vezeték nélküli routert használok az adsl-em megosztására 2 gépem közt, E-Tech WGRT04-es típus. Namost az lenne a gond, hogy a dc++ nem tud futni aktív módba, nem működik a kereső funkciója. Úgy olvastam, hogy ez a probléma a tűzfalak miatt szokott előfordulni. Szoftveres tűzfal nincs a gépeken, xp tűzfala ki van kapcsolva, csak a router saját belső tűzfala van. Van valakinek tippje, hogy mi ilyenkor a teendő? Hallottam olyasmit, hogy be kell állítani, hogy bizonyos portokat átengedjen a tűzfal. DC++ esetében milyen portok ezek? Vagy egyéb más használható ötlet valakinek? Talán már más is találkozott ezzel a problémával. Thx előre is.
  • DanyyX
    #392
    Az ADSL nem megy sima erősítőkkel sajna.
    Oda kell egy olyan központ ami viszi az ADSL-t és a trönkön vagy optikai kábelen átmennek a jelek.
    Az a baj, hogy ADSL-t nem olyan egyszerű átvinni, főleg, ha helyi központ sincs arrafelé. Ha lesz időm feltöltök ezzel kapcsolatban egy Átviteltechnika nevű könyvet az oldradio.tesla.hu -ra.
  • rolcsi01
    #391
    Hát utánnanéztem a dolgoknak és bizony elég drágának tűnik ez nekem. Jelenleg ISDN-em van és ha menne az ADSL még kevesebbet is fizetnék az internetért, de ennyit most beleölni??? Aztán meg majd jönnek egy hónap múlva hogy már be lehet szereltetni, de akkor meg majd síránkozok hogy kicsengettem 45-50000 FT.
    Amúgy hogy működik az adsl bővytése? Erősítőket iktatnak be a vonalba? Mert nálunk azt hiszem telefonközpont sincs, amit felupgradel-nének adsl-re.
  • tomo
    #390
    a prohardver forumaban irottak alapjan 10-20 km is athidalhato, egyetlen lenyeges pont, hogy legyen optikai ralatas a ket pont kozott.
  • DanyyX
    #389
    Nah, ma már nincs kedvem sokat keresgélni, de holnap utánanézek a dolognak.
    Tőled, annyit kérdeznék, ha még ilyenkor fennvagy, hogy ezek az antennák milyen távolságokra jók, illetve, mikrohullámmal mekkora az abszolút maximális áthidalható távolság pont-pont összeköttetéssel (több km-ről lenne szó kb. 10-20km.)?
  • tomo
    #388
    akit erdekel tenyleg keressen ra a "biquad" szora
    meglepoen sok talalatot dob.

    az eso aztatta verzio
  • tomo
    #387
    dobozba is rakhatod, atmegy rajt a mikrohullam.
    rakhatod padlasterbe, vagy ablakuveg moge.
    rengeteg csomagolasa kepzelheto el.
    olyat is lattam , ahol cdhengerbe raktak.
    <vagy cdlemez helyett acellemezbol csinalod...dobozos epitese kepekben
  • DanyyX
    #386
    Ehh.
    És ez mennyire bírja a szelet meg a jégesőt?
  • tomo
    #385
    mindenkeppen iranyitott antenna, en biquad ot javaslom, azzal tobb km is athidalhato. es hazilag is eloallithato, 2 ocska cdlemezbol es par meter vorosrez drotbol. keress ra googlevel "biquad"

    prohardver wireless forum <<< itt szuper leirast talalsz.


    egyeb prohardver forumokat is nezz meg. sok jo otlet van, nagyon beleashatod magad a temaba.

    jo barkacsolast.
  • DanyyX
    #384
    Hát 500-600m két irányított antennával simán. Itt csak a fresnel zónára kell figyelni, meg persze a rálátásra.
    600m optikai kábel az enyhén szólva nem egy egyszerű enbernek való áron kapható.
    A nem optikai kábel meg kilőve, mert ez a távolság túl nagy.
    Tehát venned kell két irányított antennát (pl. parabola), otthonra egy olyan Routert, ami wifi-t is tud, vagy egy routert és egy Wireless/LAN bridge-t, a cégnél meg gondolam egy Wireless/LAN bridge-re lesz szükség. Itt az ár még elfogadható.
  • HITMorpheus
    #383
    Az általad leírt megoldások egyikével sem. Túl nagy a távolság. Esetleg el lehetne bohóckodni valami antennás megoldással, de nem biztos hogy megéri. Itt mazsolázhatsz az eszközökből/árakból.
  • rolcsi01
    #382
    Heló.
    A helyzet a következő: Az ADSL-t nálam nem lehet beköttetni, mert a telefonközpont a szomszédos városban van és én már 6 km-re lakok a központtól. Az az érdekes, hogy úgy 500-600 m-re tőlem még megy az ADSL egy cégnél, de nekem már nem. Azt javasolták, hogy a cégtől kell valahogy elvezetni hozzám.
    Na most vagy vezeték nélkül, vagy vezetékkel oldom meg a dolgot. Hogy lenne kifizetődőbb szerintetek? Milyen vezetéknélküli routert lenne érdemes venni? Ha kábellal, akkor milyennel (koax/optikai?)
    előre is köszi
  • DanyyX
    #381
    Veszel egy routert.
    Én SMC Barricade-ot néztem, mert az tűzfalas+4 port.
    Két Patch-kábelt, és kész.
    Összedugod, beconfolod a routert, és megy a dolog.
    Ha a routert nem kapcsolgatod ki (gondolom nem fogod), akkor a helyi háló is megy net nélkül.
  • [Jakuza]
    #380
    Azert a wirelessnel egy halokartya is kell, ami kisse dragabb, mint hogyha alaplapra integraltat hasznalnal.
    Lehet 6K-tol szamolni oket. (Itt kezdodnek amiket mar belehet tenni egy gepbe es nem gagyi)
  • weine
    #379
    8 ezer pénz kb... a wireless pedig 14
  • marsu
    #378
    egy routert kell venni, és kész.
  • repvez
    #377
    Sziasztok !
    Lenne egy láma kérdésem.Nemvagyok otthon a hálozatok terén és azt szeretném megtudni töletek, hogy most két gép össze van kötve LAN-ba,de nemsokára sikerül beköttetnem egy ADSL netet.És az lenne a kérdésem hogyan lehet ugy megosztani a netet a két gép között, hogy azt a szolgáltato ne vegye észre, mivel ez a tarifacsomag nem engedi a megosztást(és nem MATÁV területü net lenne) és mellette a helyi hálozatot is lehessen használni netkapcsolat nélkül is.Mivel mindegyik gépbe csak egy lankártya van.Gondolom ehhez valamilyen HUB vagy más ketyere is kell,és ehhez ki kell cserélni a kábeleket is vagy maradhat a régi cross- kábel?.Mondhatnátok egy két olcso, de használhato ilyen szerkezetet hozzá.
    Köszi elöre is
  • DanyyX
    #376
    Nem tudtok vmi infót az IPv6-ról?
    Regisztráltam www.ip6.hu -n és nem igazán akar menni az ip6-os cucc, pedig fönnvan maga a protokoll is, meg az ip updater.
    Igazábol IRC-hez kellene, ezért föltettem egy bouncert (Asybov), amit a weboldalon is ajánlottak. Ezt is hiába, mer nem képes IP6-on menni. Ugyanúgy localhoston van fönn, de az ip6-os irc szerverekhez connect-elni sem tudok.
    Már nem bírok vele mit csinálni, jó lenne, ha valaki elmagyarázná, hogy pontosan hogyan kell belőni.
  • tomo
    #375
    ha linuxban siman megoldhato, akkor olyan router kell , amin linux fut. pl linksys wrt54g (gs). openwrt firmware rel.
  • weine
    #374
    ja, reset, majd gyári konfig, újra konfig és már megy is:))
    Köszi !


    Ezzel a sebességkorlátozási vággyal én is találkoztam, Linuxban simán megoldható, de gondolom ez nem segít Neked.

  • reaper4
    #373
    mindenkinek telepítsd fel a netpeekert és reménykedj h nem kapcsolják ki :)
  • HITMorpheus
    #372
    A netlimiter nem segít, mert azt nem te "konfigolod", hanem a szomik gépére kell felrakni, és ott beállítani. Nem hiszem, hogy lenne olyan progi, amivel te korlátozni tudnád az ő letöltésüket, mert egy mozdulattal kikapcsolják.
  • vigyori14
    #371
    én azzal is próbáltam de nemnagyon tudtam használni? eltudnád magyarázni a használatát?
  • tomo
    #370
    lehet a netlimiter segit