609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • effe
    #449
    Helló!!!

    Nos vettem egy ST Lab Broadband Routert, hogy megosszam a netet 2 gép között.Csakhogy a routerhez egy deka leírást sem adtak, így magamtól próbáltam összedugdosni.mivel nem értek a routerekhez, nem is jártam sikerrel:)
    Szóval v.ki segítene, hogy mit kell csináni a routerrel hogy működjön?
    Hogy mit kell összedugni, mit kell beállítani... meg ilyesmik:)

    Előre is köszönet!

  • horpeti
    #448
    Helló, nekem ADSL Routerem van, ha meg akarom osztani, akkor azt még hozzá kell kötnöm egy igazi routerhez, vagy switches ?? (ADSLből csak 1 UTP vezethető ki, ill. 1 db IPt kap)
  • tomo
    #447
    ha kabellel kapcsolodsz a routerhez, akkor tudod hasznalni az internetet?
  • smiletuning
    #446
    hello nekem van egy adsl routerem és hozzá egy wireless-g usb network adapterem az usb adapteren keresztül megtalálom a hálozatot de nem tudom használni az internetet rajta keresztül mért van ez???
  • dave85
    #445
    ok, értem és köszönöm a gyors választ:-)
  • tomo
    #444
    technikai gond nem lehet a kabel hosszabol adodoan. 100 meterig jok az utp kabelek.
  • dave85
    #443
    sziasztok!
    nekem ugyan nem adsl-em, hanem kábeles netem van, annyit szeretnék kérdezni, hogy ha veszek egy 20m-s kábelt a router és az egyik gép közé, akkor még nem lesz semmi gond?(csak lakáson belül szeretném használni...)
  • TommoT
    #442
    Hello!

    Kéne egy kis help. Itthon 2 gép van rákötve a netre routeren keresztül. Nemtom melyik a szervergép, ha itt egyáltalán van ilyen, sztem csak egyszerűen így megy mindkettő fel a netre. Tudnátok valami programot mondani, amivel biztonságosan tudok a két gép között fájlokat cserélni (dokumentumok, zenék stb.)? Vagyis úgy, hogy nem a neten át. Az érdekes amúgy az, hogy a hálózati helyek: helyi hálózatban a másik gép megosztott dokumentumok mappáját látom, ugyanígy a másik gép a helyi hálózatban látja a saját megosztott dokumentumok mappáját, de ez a gép vhogy kimarad. Sikerült a helyi hálózatba valahogy megjeleníteni ennek a gépnek a mappáját, de a másik gép nem látja. Valami olyat hablatyol a win hogy veszélyes ha megosztom, mert a netről bárki láthatja. Szóval inkább nem, ezért lenne jó vmi olyan progi, amivel biztonságosan tudnék a routeren át fájlokat cserélni. Van ötletetek?
  • davos80
    #441
    Érthető, a gépem alapból helyi kapcsolat, szal nem lesz gond, köszi!
  • HITMorpheus
    #440
    Ja, és igen, be kell írni a felhasználónevet és jelszót és (valószinüleg) automatice tárcsáz.
  • HITMorpheus
    #439
    Nem. A router ugy müködik, mintha egy masik szamítogéppel kötnéd össze a tied. A routerrel 1x betárcsázol, és az mindig online lessz. max a következő restartnál megint be kell vele tárcsázni, de ezt mind a router adminfelületébe. A számítógépedet bedig állítsd be, hogy helyi kapcsolat, és automatikusan észlelje a beállításokat.
    huh, remélem érthető.
  • davos80
    #438
    Már sehogy, de lényegében tudom, hogyan műkszik a dolog, csak igazából arra vagyok kíváncsi, hogyan kell tárcsázni, ha két gép van.
    Hogyan műkszik ez PPPOE? Be kell írni az ADSL felhasználónevet & jelszót, és akkor automatikusan fog tárcsázni mindig?
  • HITMorpheus
    #437
    Hogyan akarsz vállalkozást, ha még ezt sem tudod?
  • HITMorpheus
    #436
    Összecsatlakoztatod a routert a modemmel és a számítógépeddelgéppel. Ezután bemész a router adminfelületébe, és beállítod a PPPOE kapcsolatot ugyanúgy, mintha közvetlenül a modemed és a géped lenne összekötve.

    Igazán nem nagy kunszt, talán még wizard is van a router szoftveréban.
  • davos80
    #435
    Vki plz.
  • davos80
    #434
    Bocs, de nem akarom végiolvasni a témát, mert szorít a zidő :
    Szal, van Invitel ADSL, van egy Router (SMC7004VBR), a kábelnetet sikerült megosztani, ADSL-t ugyanúgy kell?Rádugni a modemet a Routerre, Routerre az X számú gép és kész?A tárcsázás hogyan fog zajlani?Mindkét gépről fel lehet csatlakozni egyszerre?
  • tomo
    #433
    itt egy leiras a traffic control rol. jo mulatast.

    http://lartc.org/lartc.html#LARTC.INTRO
  • tomo
    #432
    inkabb vegyel wrt54g vagy gs tipust. amit irtal csak a lassabb b szabvanyt tamogatja, meg sztem a 3rd party firmwarek sem tamogatjak ( ez nem biztos ).

    pci os wifi kaeórtya kell hozza (szabvanyban egyezo b v. g)

    a fele fele aranyt a franc se tudja, ezeken beagyazot linux fut, azt kell megbuheralni, vagy megrtartoztatjatok magatokat :) .

    amugy pl a dd wrt firmware eleg jo kis traffic shaping eljarast hasznal, de nem tom hogy viselkedne 2 kiehezett letoltogeto eseten. en csak arra hasznalom , hogy a p2p programok a hatterben maradjanak, ha barmi mast csinalnek a gepen, igy nem akadalyozzak a munkam.

    nezz utana , foleg annak, hogy megy e nem gyari firmwarerrel az a router amit kineztel.
  • fawcet
    #431
    szeretnék venni egy BEFW11S4 LINKSYS Cable / DSL Router + Wireless AP +4 port switch 13 000 Ft(nettó)
    És ez tartalmazza a hardveres tűzfalat is.
    Otthon (ASUS A7N8XE Deluxe) Wifi-s alaplapom van, és szomszéd házba is szeretném megosztani a netet lehetőleg wifi-vel.
    Asus alaplapom
    Linksys Router
    Olyan kérdésem volna hogy wifi-n keresztül hogy érdemes megosztani a netet? (És milyen kártyát kéne venni, ha nem támogatja az alaplapja a wifi-t?)
    És hogy lehetne beállítani hogy fele-fele arányban legyen mindkettőnknek a net?
    Köszönöm előre is!!!
  • DanyyX
    #430
    Szivesen.
    Annyit erröl, hogy kontakthiba nagyon meg tuggya szivatni az enbert.
    Még egy ilyen láncfürészben is lehet kontakthiba.
    Amugy IP-cimeket normálisan állitsd be, ha úgy se megy, akkor nemtudok vele mit csinálni, mert én nem szenvedek az ilyen moslék wines szarokkal, inkább ujrarakom, ugyis az kell neki...
  • izb
    #429
    Köszi ez nagyon tartalmas válasz volt!!
  • DanyyX
    #428
    Windows reinstall biztos megoldja.
    Kábeleket nézted már, nem kh-s egyik se?
  • izb
    #427
    Ja az elöbbi van.Ha a winfos saját maga kéri le az ip címet akkor az egyik eszköz nem megy,ha xp osztja ki.Minddig minkettőnek ugyanazt adná.
    Most én megadtam mindkét gépnek,az IP címet és igy ok a net,de a nyomtató megosztás kampec.
    Egyszerüen olyan,mintha valami blokkolná.
    Ja és semelyik gép nem látja a másikat.
    Nem értem...
  • tomo
    #426
    hat, feltetelezem hogy wrt54g vagy gs routered van.
    hogy a ket gep lassa egymast a routeren semmit nem kell allitani.
    nem art pingelni egymast.
    ha nem dhcp vel osztod ki az ip cimeket, akkor legyenek az ip cimek egy szegmensben.

    szoval konfigurald a windozaid. nem a routered a hiba forrasa.
  • izb
    #425
    Nyomtató,és file megosztás!
    A net az megy,de az nem is lenne annyira fontos!
    Valamit állítani kell a routeren??Portot valamit??
  • tomo
    #424
    milyen megosztas nem megy?
    kicsit bovebben. ez igy keves.
  • izb
    #423
    Van egy kis gondom!Van egy Linksys routerem,és az egyik gép wirelles kártyán keresztül kapcsolódik a routerhez,a másik meg hagyományos kábeles módon.
    Mindkettőn megy a net,de a megosztás az nem.Ha valaki tudna mondani valami megoldást,erre a problémára azt megköszönném.
    Megosztottam mindkét gépen amit meg kell osztani.
  • peet69
    #422
    amúgy kis segítséggel megpróbáltam és nem működött :(

    azér köszi

    [most normális]
  • tomo
    #421
    nekem aztan vegkepp nem eri meg. szerintem dobk ki azt a routert nem valo neked :P
  • peet69
    #420
    annyire leszarom hogy az nemigaz érezd magad megtisztelve...

    és befelyzetem nem pazarlok több időt erre az egész szarra nem éri meg
  • tomo
    #419
    nezd mar meg edesem, mire irtam amit irtam:
    IDEZEM:
    "hi

    lenne 1 kérdésem most vettem 1 új routert mert az előző köddévált és hát hogy úgy mondjam teljesen lelassította a "netet" PL: az előző routerrel 200-250 el töltöttem le a Wow-patchet most meg örülök ha 20--al tölt. Ugyan akkor letöltés közben timedout-ol TS-ről és és még sorolhatám. A kérdésem az lenne hogy lehet e ezt valahogy állítani és hogy DMZ-ket hogy lehet beállítani ?"

    ebben hol egy ertelemesen megfogalmazott kerdes , amire valaszolni lehet?

    erre csak annyit tudtam irni, hogy nekem is van routerem, de az mukodik.

    szal ki is a nagyobb balfek? sztem ne egesd magad tovabb, inkabb huzz kezikonyvet olvasni. aztan johetsz kerdezni, ha mar van mit.

    balfek.
  • izb
    #418
    Itt gépelési problémák vannak,pedig vip tag vagy,nem ártana használni a szerkesztés menüpontot.
  • peet69
    #417
    itt nem erről van szó most jó van úgy jön ki hogy énv agyok a fasz de ha amikor legelőször irtam hogy szar van nem azt írja hogy IDÉZEM : "nekem is van egy routerem, de az jol mukodik"...
    no mind1 kiszáltam...
  • izb
    #416
    Ez nem flémről szól,csak arról hogy a kérdést pontosan fogalmazd meg,ne igy ahogy irtad.
    "routernélkül megy az msn de ha be van kötva akkor nem kikötni meg nemfogom..."
    Ezt valszeg anyád sem értené........
  • peet69
    #415
    most nem álok le flémelni nem éred meg...
  • tomo
    #414
    majd esetleg konkretabb valaszt kapsz, ha megtanulsz kerdezni, honnan a p*bol tudjuk, hogy milyen routered van ember? marka tipusszam stb. azt sem irtad le korabban mi a kinod.
    pff

    tudod mit? rtfm
    read the faking manual.
    ertsd: olvasd el a kiBtt kezikonyvet.
    azzal egyutt , amit irtam sztem meg tod oldani a dolgot. csovaz.

    ui.: johogy neked all feljebb faszikam.
  • peet69
    #413
    és ha már így leirtad szájba is rághatnád hogy hova írjam magyarul...
  • peet69
    #412
    ha ezt előbb mondod és nem azt hogy neked is van routered és az jó....
  • tomo
    #411
    msn egyszeru :
    trigger port 1863
    forwardolt port 6891 - 6900
  • peet69
    #410
    hmm

    routernélkül megy az msn de ha be van kötva akkor nem kikötni meg nemfogom...

    senkinek semm ötlete ?