609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • tomo
    #489
    dial upnal csak akkor felezodika koltseg, ha megbeszelitek, hoyg egyszerre hasznaljatok a netet.
    raadasul csiga lassu lenne.

    kottess be szelessavot.
  • ffxi
    #488
    Császtok! Nem vok benne a témáan(dial-up'om van). Hallottam olyanról, hogy állítólag a szomszédommal meglehetne osztani a netet és így a havidíj is feleződne. A megvalósítás érdekelne, ha vki többet tud erről. Hálás köszönetem.
  • bigfoot
    #487
    D-Link DI-604
  • Richard90
    #486
    most melyikre mondod hogy szériahibás?
  • bigfoot
    #485
    sztem azt a routert ne vedd meg,eléggé seria hibás
  • Richard90
    #484
    Az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e az:
    Van két gépem, StLab-os routerrel megosztva (IPR-4P-EUR-1).
    Na most az a problémám hogy a Call of Duty 2 játékban a két géppel nem tudok egy adott konkrét szerverre felcsatlakozni...
    Az egyik sikeresen belép a másiknál meg azt írja ki, hogy awaiting connection.
    Valahogy meg lehet oldani hogy mindkettő felcsatlakozon és lássuk is egymást?
    Mert azt hallottam hogy a D-Link DI-604-es routernél ez gond nélkül megy: mindkét gép felmegy arra a szerverre.
    Válaszaitokat elpre is köszönöm.
  • CK1
    #483
    nah megvan oldva, vettem egy wirelles-cable routert, vagy nemtudom ezt hogy nevezik, megvan oldva a kapcsolatmegosztás meg minden ugy csináltam meg h: netpeeker midnegyik gépre, és 2 gép kábellel, és egy laptop wirelessel kapcsolodik a netre... namost megvan oldva minden, mind a 3 gépen megy a net, de viszont a hálozatot nemtudom megoldani a laptoppal.... a 2 gépbe megy, de a laptopon nem... Látni látják mind2en a laptopot, de a laptop csak saját magát látja, illetve a 2 gép scak látja a laptopot, de hozzáférés nincsen... pedig minden faszán van beálitva a laptopon... plz help
  • Impi
    #482
    Köszönöm :) Nézegettem már azt a lyukat, de nem mertem belekotorni :)
  • tomo
    #481
    resetelni kell a routert (gyari beallitasok visszaallitasa ) es akkor a gyari alap jelszo lesz ujra.
  • Impi
    #480
    Üdv mindenkinek :)
    Azt szeretném tudni: A router beállítás ablaka jelszóval védett.
    Ha nincs meg a jelszó, hogyan lehet új password-el bejutni. Van erre valami mód?
    Az történt ugyan is, hogy aki összerakta a net megosztást, (router, kábelek, beüzemelés stb...) elfelejtette felírni a pass-t. Most meg finomítani kellene a beállításokon, de nincs password és az sem tudja mit írt be, aki csinálta :(
  • czky
    #479
    Van egy NetPeeker nevű program. Ezt minden gépre fel kell telepíteni és ezzel le lehet korlátozni a fel- és letöltési sebességeket.
  • tomo
    #478
    mennyi penzt szansz a dologra?
  • CK1
    #477
    Sziasztok!

    Most tervezek routert venni, és hát az lenne a kérdésem hogy meglehet e azt oldani, hogy van egy 2megás netem, azt mondjuk 3felé elösztanám, ugy hogy az egyik gép kapna egy 128ast, a másik egy 512est, és a maradék meg a harmadiké lenne?? Nagyon érdekelne, mert csak ebben az esetben vennék routert!!
  • The Fugitive
    #476
    Hali!
    van egy smc barricade 7004vbr típusú routerem. az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e azt csinálni, hogy ha gondolok egyet, akkor a routert használom, ha gondolok még egyet, akkor pedig a net csak egy gépen lenne router nélkül. nekem eddig nem sikerült megcsinálni, a wan miniportnál elakadt a kapcsolódás. azért lenne jó, mert ha neten játszom, rettenetesen pingelek. tűzfal ki van kapcsolva, windowsos is és a routeré is. mit tegyek?
  • tomo
    #475
    nyomd 1 percig folyamatosan.
  • KeKKSZike
    #474
    Olyankor mi van ha már a router oldala se jön be? Tele van már a t*k*m! A routeren hiába nyomom a reset gombot, nem csinál semmit se.
  • izb
    #473
    Ha mindent jól állítottál be,és a DHCP osztja ki az IP címet,akkor a user és a pass beírása után a router automatikusan "tárcsáz" és neked nincs semmi más dolgod,mint hogy a böngésződet elindítsd.
    Nem kell "hagyományos" módon "betárcsáznod" mintha nem lenne routered.

    ---------------------------------
    www.izbsystem.hu
  • tomo
    #472
    a gepeken lan kapcsolatot kell beallitani. ugyanis belso halon kapja a routertol az internetet.
    ne pppoe vel probald.
  • KeKKSZike
    #471
    Sziasztok!

    Nekem olyan problémám van, hogy... ADSL (Axelero) NETet szeretnék megosztani EDIMAX Routerrel! Teljesen jól duugtam össze mindent, beírom az IPt, belépek a beállításokhoz.

    Ott kiválasztom, hogy PPPoE beállítások... Megadom a felhasználó nevemet, meg a jelszómat mást elvileg NEM kell kitölteni. Rányomok egy OK, 30mp-ig reseteli a dolgokat, majd utána rákattintok az Axelero ikonra és próbálok a NETre csatlakozni, de nem csatlakozik. Miért?! Mit kell csinálnom még? Mit rontottam el?
  • Pharaoh
    #470
    Cross-over, vagymi, magyarul fordítot bekötésű kébel kell. Azon a gépen ahol a net van a vezérlőpult-Hálózati kapcsolatokon belül, kiválasztod azt a hálókarit, amelyikbe a net megy, majd tulajdonságok, és speceiális, itt kipipálod a megengedem hogy a netet más gép is használhassa, vagy valami hasonlót. A másik hálókarinak adsz saját ip-t. (192.168.X.X) maszkot (255.255.255.0) Majd a másik gépen a hálókari tulajdonságaiban szintán adsz egy ip-t, maszkot és az átjárónak és a DNS-nek megadod a másik gép ip-jét. Ezek után mennije kell.
  • Narancs
    #469
    Wow, akkor nem kell költségekbe vernem magam
    Még sosem foglalkoztam hálózattal, netmegosztással. El tudnád mondani pár szóban, hogy miként lehet elérni a kívánt hatást?
    Mindkét gépen XP van, a megosztóban két hálókari, a kliensben egy. Milyen kábellel kell összekötni őket? XP-ben mit és hogyan kell beállítani, hogy menjena dolog?
  • izb
    #468
    simán
    viszont a megosztó gépnek mennie kell akkor amikor a kliensen neteznek.
  • Narancs
    #467
    Hali!
    Úgy meg lehetne osztani netet, hogy egy mésik gépen keresztül, router nélkül? Mondjuk van két gép, az egyik kapcsolódik a kábelnetre, a másik gép meg hozzá egy kis hálózaton belül. Lehetséges lenne ez? Hogyan?
  • bigfoot
    #466
    szüntesd meg az internet kapcsolatot
  • effe
    #465
    hi!

    Egy ST Lab routeren keresztül kapcsolódok a netre.A router ugyebár egyből tárcsázza a netet, teát nekem nem kell vele semmit csinálni.A problámám az, hogy van olyan honlap, amire ha fel szertnék menni, a winfos kidobja a "tárcsázás" ablakot, vagyij hogy mennyek fel a netre. ha azt nyomom h. kapcsolódás, akkor gondolkozik egy kicsit a gép, aztán nem csinál semmit, ha meg mégsét nyomok, akkor meg kiírja a böngéső, hogy a lap nem megjelníthető.
    Kérdés:mit csináljak a winfossal, hogy ne figyelmeztessen a net-tárcsázásra?

    előre is köszi
  • bigfoot
    #464
    na hali!
    smc 7004vbr routerem van!a netet már sikerült megosztani!viszont az van hogy nem kell külön csatlakozozni a nethez hanem minden indításnál már felcsatlakozik!ezt belehet vhol állítani?a másik meg hogy nem látja egymást a két gép!
  • Pharaoh
    #463
    1.A router menüjében kikapcsolod a DHCP-t.
    2.vezérlőpult-rendszer-Hálózati kapcsolatok. Itt a hálókatira jobb klik és tulajdonságok. Majd a TCP/IP re klikk és tulajdonságok. Adsz egy ip-t a gépednek (192.168.x.x) (legjonn ha a első x a routerével egyezik meg, a második x meg eggyel nagyobb), az átjáró és a DNS a router ip-je.
  • homokhat
    #462
    itt nézz körül
  • Bendegoose
    #461
    Hi,
    keresnék még olyan site-ot, vagy könyvet, vagy valami ahol rendesen le van írva a routerekben mi mit jelent, router/hálózati fogalmak és magyarázata, , ,
    thx,
    B:
  • Sland
    #460
    Hello!

    Tudna valaki segíteni? ( aki türelmes és tényleg segítene nekem)

    Vettem egy SMC7004VBR Routert. Két gép összekötéséről lenne szó és egy 2048 as ADSL megosztásáról. Semmennyire nem értek a routerekhez, de SEMENNYIRE! Addig megvolt, hogy összekötöttem jól a két gépet, a modemet és a routert. aztán kellet instalállni, meg állítgatni. na nekem ez a 2 dolog egyáltalán nem megy. Tudna nekem valaki segíteni Innen a legelejétől, bőven, úgy hogy megértsem? A használati ír minent de azok Apple re vannak nem pedig Xp re. xp-n meg semmit nem találok.Valaki segítsen!
  • Bendegoose
    #459
    Srácok tudom, hogy nem ide vágó a problémám, dehirtelen nem találtam közelebbi csoportot, , ,
    Nos a felállás az lenne, hogy a gépemben van két hálókártya egy 192.168.123.xxx és egy 192.168.222.xxx, felraktunk egy Print Servert aminek az IP címe 192.168.123.186 látja gépem stb de mikor beadnám, hogy melyik printer akarom csatlakoztatni rá ezt dobja:
    "The segment of the print server you select is different from your computer"
  • bigfoot
    #458
    köszi a válaszokat!már rendeltem egy smc sztem holnap jön meg!remélem jó lesz!
  • Roll
    #457
    Nekem pont ilyen van, eddig egyedül azzal volt gondom, hogy régi firmwarrel sp2-t nem szerette, mindig szakadt a net, de ezt kb 5 perc alatt orvosoltam. De ezen kívül semmi bajom nem volt vele, frankón megy a helyi háló is. Már több mint 1 éves.
  • DDE
    #456
    Hali!

    Tegnap vettem eggyet. Még nem veséztem ki.
    (Router SMC BR14UP + printszerver)

    (Ez kimaradt az előző hozzászólásból. Bocsi! )

  • DDE
    #455
    Hali!

    Az SMC nem rossz.
  • Pharaoh
    #454
    Nekem SMC van és nincs vele semmi gond
  • bigfoot
    #453
    hali!
    t-online 1024es netem van.2gépem van.szeretnék venni egy routert!neten csak 1 géppel játszanék,addig a másik nem lenne bekapcsolva,viszont jó lenne ha nem lenne lag a router miatt.a letöltés mind2 gépen menne.milyen routert vegyek?
    D-Link DI-604 10/100Mbps 4 portos Router először ezt találtam de olvastam itt hogy jó szar
  • eprex
    #452
    hi all!
    Tegnap vettem egy smc bariccade router-t meg egy rádió portot a laptopomhoz, nah szépen megosztottam a netet egy asztali gép között meg a laptop között erre az asztali gépen full normálisan fut viszont a laptop csak akkor látja a kapcsoltatot ha előtte átdugom a LAN kábelt az asztali gépből a laptopba és utána visszadugom aztán a következő indításkor megint ugyanez plsss help!!!
  • effe
    #451
    Hali!

    Na addig már sikerült eljutnom, hogy megosszam a netet a két gép között.Legalábbis a böngésző, meg az msn jó:D
    Csak az a bibi, hogyha a másik gépen is elkezd v.ki netezni, akkor a kapcsolat bontódik, a winfos meg elkezd magyarázni, hogy csatlakozzam a netre.ez tart kb 2 percig, aztán a router megin tárcsáz magától, és fennvagyok a neten...
    mit csináljak a géppel, hogy ne bontódjon a kapcsolat?
  • tomo
    #450
    keress kezikonyvet a neten.