609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • tomo
    #529
    passziv gepen nem futtathatsz olyan szervert, amit az internetrol elerhetonek szeretnel tenni.
    p2p kliensek is kisebb hatekonysaggal mukodnek.

    eppen ezert a fő gépre kell ezeket telepiteni, es azon kell oket hasznalni.

    ha ez nem gond, a netlimiterrel elvileg nem lesz gondod.
    ( ajanljak meg a cfosspeed nevu programot is, ez is jol mukodne, ha a fő gepre telepited, bar ez konkret savbeallitast nem tud, de szepen optimalizalhatja a forgalmat. www.cfos.tx.hu )
  • Magnum PI
    #528
    Nem nagyon vágom ezt a passziv dolgot. Nekem csak annyi kell hogy a passziv gép sávkorlátja 512 legyen se több se kevesebb. A linuxos témát meg majd megoldom valahogy. Milyen hátránnyal jár a passiv gép. Egyébként köszi hogy segítesz!
  • tomo
    #527
    technikailag megoldhato, mas kerdes, hogy kepes leszel e ra.
    valoszinuleg p1 esen is elmegy a dolog.

    http://lartc.org/
    http://lartc.org/howto/

    itt a howto.

    szerintem eloszor probald ki a netlimiteres megoldast. ha nem baj, hogy passziv a masodik gep, akkor az neked untig eleg lesz.
    de ha szeretsz tanulni, dolgokban melyre asni magad, akkor johet a linux ( keszulj fel , 1 nap alatt nem fogod megoldani )
  • Magnum PI
    #526
    ha az egyik gépen töltenek a másikon meg játszanak
  • Magnum PI
    #525
    Szóval a linuxnál ha beállítom hogy az egyik interface-re 512 a másikra meg 1536 Mbit menjen akkor az annnyi is lesz? Szóval a letöltés a játékot mem fogja belassítani? Milyen gép kell ehez?
  • tomo
    #524
    ha arra gepre raksz linuxot amibe az internet beerkezik, es az osztja szet a tobbi gepnek , akkor sokkal tobb lehetoseged nyilik.

    erre akar egy kiszuperalt regi gep is jo (bar ugye áramot tobbet eszik, mint egy kis fogyasztasu gyari router)

    szal tulajdonkeppen egy regi gepbol csinalhatsz egy routert, amivel szepen leoszthatod a netet a tobbinek, sot levelezo ftp es egyeb szervernek is hasznalhatod, ha allandoan be van kapcsolva.

    erdeklodj a linux topikban, ha ezt az utat valasztanad.


    a portforwardot nem tudsz csinalni megjegyzesem azt jelenti, hogy az a gep amibe a net bejon , teljeserteku marad, csak az a gep , aminek ez leosztja a netet kerul passziv modba, amibol ki sem tudod rangatni.
  • Magnum PI
    #523
    ha egy gépre rakok linuxot, akkor az tud mindent?
  • tomo
    #522
    netlimiter
    ezzel tudod beallitani a savszelessegeket.

    portforwardot viszont nem tudsz csinalni windows gepekkel.
  • Magnum PI
    #521
    Hi!

    Ha úgy osztom meg az internetet hogy az egyik gépbe két hálókártyát rakok és engedélyezem az internet megosztást, akkor tudom valamilyen progival szabályozni hogy milyen arányba ossza meg a kapcsolatot? Tudom ez nem router, de itt talán ért hozzá valaki.
  • tomo
    #520
    be kell allitani a routert a pppoe kapcsolatra nevvel jelszoval.
    (ez egy pelda)
  • MadBence
    #519
    Hali! Nem tudjátok miért van az, hogyha a router WAN lukába dugom (na nem azt) a DSl modemből jövő kábelt, akkor nem tud csatlakozni. (Pedig ide soxor le volt írva hogy abba kell) Szószerint azt mondja: Kapcsolódás a következőn keresztül: WAN miniport (PPPOE).
  • akyyy
    #518
    áh akkor hagyom:( köcsög netszolgáltató, csak azokaz a portot engedélyezi, ami neki kell.C
  • tomo
    #517
    1. portforwardot routeren tudsz csinalni. neked sima halokartyad van.
    2. hostolni valoban csak akkor tudsz ha latszol kivulrol. ha mikros ( wlan ) szolgaltatod van, akkor ez nem fog menni alapbol.
    3. az elegge furcsa, hogy klienskent sem tudsz becsatlakozni jatekokba. ez biztos?
    3a. ha kifele sem megy a kapcsolodas, erdemes megnezned a tuzfaladon ki van e engedve az adott jatek .
  • akyyy
    #516
    #512
  • tomo
    #515
    ritka az ilyen kepesseg alapbol

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=112044

    itt felsoroltak párat.
  • csuszi
    #514
    Nem a visszaolvasással van baj nálan, azt hogy hogy kell megtenni, azt vágja. Csak a márkát, és esetleg egyéb paramétereit a routernek nem.
  • csuszi
    #513
    Sziasztok! Halvány lila gőzöm sincs router témában, de egy barátom megkért, aki most akar otthonra szélessávot rendelni, hogy kérdezzem meg az sg-en az alábbi problemát. Szeretné megosztani bizonyos hányadosban (25%/75%-ban, de ez nem is lényeg) a netet lakótársával. Ezt mien routerrel tudja megtenni, illetve mien márkát ajánlotok. Válaszotokat köszönőőőőőőőőm
  • akyyy
    #512
    Egy nagy segítséget kérek. Nem igazán értek ehez, de már az eszemmegál, hogy semmit nem lehet csinálni ezzel a nettel:(

    szóval:
    van egy OvisLink LFE-8139ATX Fast Ethernet adapterem, erre megy rá a net. leltem egy jó kis oldalt, http://www.portforward.com/, itt le van írva pár dolog, hogy egyes kártyákon mit és hol kell beállítani, hogy szabad útja legyen egy bizonyos portnak....

    és akkor nagy valószinüségel tudnék szervert csinálni néhány játékhoz, tudok hostolni, de ha esetleg mégse, egykétjáték tuti menne neten, ami eddig nem igazán akart összejönni (f1c, és több autós játék neten)

    lehet hogy amúgy ezt az egészet egy olyan tűzfal állítja meg, ami a negszolgáltató székházába van, és ott kéne erőteljesen panaszkodni, hogy ezt és ezt a portot niyssák meg, nem igazán értek ehez, mégis hogy zajlana ez, mi az elvárás mielőtt csak úgy a kedvemre megnyitnka ott egyb portot, vagy miylen veszélyeket lelhet? hisz aki oylan láma, annka a gépére ugyis rámegy az a bizonyos vcírus amelyik rá akar, és az töri fel a gépét amelyik csak nem akarja, akkor meg már lényegtelen, hogy engedélyeznek bizonyos portokat, amik pár játékhoz kellene...:S:D
    bocsi a hosszúságért, de ezt nem tuidom hova írni..
  • Attila 007
    #511
    milyen software el lehet megosztani a sávszélességet a routernél?nekem SMC routerem van 7004V asszem nembiztos a tipusszám, válaszotokat előre is köszönöm.
  • Hixer
    #510
    lényeg --> a modemhez kapott kábelt a modemből a routernek abba a lyukába vezeted, ami direkt a netbemenet(ez a WAN), ez rá van írva, majd a gépekből kijövő hálózati kábelt beledugod a router bármelyik számmal vagy mittommivel jelölt csatlakozónyílásába(ezek a LAN). A modemet persze telefonkábellel már bedugtad az aljzatba, stb, bekapcsoltad minden..

    Bármelyik gépről ami rá van kötve a routerre, elindítasz egy böngészőt, beírod az alap elérési címét a routernek, ez benne van a leírásban általában 192.168.1.1 ezt beírod a bögészőbe mintha internetcím lenne, akkor kérni fog jelszót meg stb, na ezt benne van a router leírásába az tuti! Hogy mi az alap azzal belépsz...

    Ezután már csak be kell állítani a netet meg a hálózatot. Netbeállításnál jobb routernél van varázsló, rosszabbnál nincs. De a lényeg, hogy a felhasználóneved legyen ott, meg a jelszó, illetve szerintem érdemes beállítani az Always On, bárhogy híjják, hacsak nem percalapú vagy ilyesmi az ADSL. Ha jól cselekszel ez elég eccerű. És meg lehet találni, mivel modem típust nem mondtál csak gyártót, ennél többet nem tok mondani.

    Aztán ezt én sem értem miért de nálunk be kellett állítani a DNS címeket a hálózat beállítás részben. Ergo beállítod, hogy melyik a start IP, mitől kezdve ossza ki az IPket a router, majd beírod a szolgáltatótol kapott elsődleges és másodlagos DNS címeket, ok-t nyomsz és onnantól kezdve van hálózat is meg net is mindenhol király...

    Ez elég általános de ha adsz típust, stb akkor utána tudok nézni és részletesebben elmagyarázni, hogy mit hol kell kattingatni... A lényeg, hogy van az internetre való felkapcsolódás menüpont és a hálózat beállítás menüpont és ezeket kell jól beírni.
  • Mikilaci
    #509
    Helló szakemberek ! Elég egyszerű a problémám, de mégse tudom megcsinálni, mert nem vagyok egy szgép zseni.

    Röviden : nem tudom beállítani a routhert és a modemem.
    Csak egy ethernet csatlakozásom van és a ADSL modem és a routher is olyan. Szóval a rou-n keresztűl kellene összekötni a modemet a géppel..

    Ilyenkor melyik kábelt melyik csatlakozásba (WAN és LAN) rakjak és hogy állítsam be...

    Routherem SMC.. mikor setupolok, akkor sokáig tölt és kiírja hogy minden ok és mégse tudok csatlakozni, de abba se vagyok biztos hogy jól dugtam össze... Légyszi segítsetek...

    Lehet hogy leírták már valakinek ezt a problémát.. bocs ha igen, de akkor hol van..

    Köszi

    Laci
  • izb
    #508
    a szolgáltatótól kapott IP cím és a router utáni megosztás mennyisége
    nem a szolgáltatóra tartozik,de nem is tudja ellenőrizni,és az esetek nagy többségében a szolgáltatók nem is korlátozzák ezt a lehetőséget.
    a router egy belső hálózatot hoz létre DHCP által kiosztott belső IP címekkel.
    a szolgáltatód nem fogja tudni hogy mennyi pc is van rákötve a routerre igy no para.
  • orgik
    #507
    Helló. Meg szeretném osztani a netet routerrel. Nekem T-online adsl-em van azt elvileg nem lehet megosztani. nem? IP cím klónozással? Esetleg valami egyszerűbbel?
  • tomo
    #506
    megoldhato , csak csillagászati áron.
    50000+áfa felett.
  • NeoMaN
    #505
    mindenesetre szoftveresen megoldható a dolog az tuti, így sztem hw-sen is....
  • tomo
    #504
    mondj mar ilyen routert arral, ami fixen elosztja a savot.
  • DanyyX
    #503
    A sávszélesség megosztás megoldható programmal is, illetve bizonyos routerek tudják. A legegyszerűbb az a módszer, ha routerben be van lőve, fixen, hogy hogyan ossza el a sávszélt, és jó lesz...
  • tomo
    #502
    kis dobozka,
    vehetsz olyat ami kabelekkel kapcsolodik a gepekhez.
    meg vehetsz olyat, ami radios kapcsolattal es kabelekkel is kepes kapcsolatba lepni a gepekkel.

    100m es kabelt lehet kihuzni.

    beallitani sem feltetlen nehez, ha elolvasod a kezikonyvet.
    webbongeszovel lehet altalaban konfiguralni.
  • ffxi
    #501
    Egyikünk sem ért a még a net világába, de én már most megszeretném ízlelni a fájlmegosztás krémjét. Ő még csak ímélfiókot szeretne.


  • ffxi
    #500
    Hogy néz ki az a router vagy micsoda? Nehéz beszerelni?
  • tomo
    #499
    mondtam a kulcs az onkontrol.
    csak ha kibirod, hogy a sokmegas net felet hasznald fel te is es ő is a nap minden perceben, akkor mehet.

    de tudnod kell, hogy amint nem tartja be valamelyikotok a megallapodast kitor a balhe.
  • tomo
    #498
    akkor meg majd ha te lenyulod elole a savot, az lesz a baj.(jogosan)
  • ffxi
    #497
    Akkor lehet, hogy lefújom.

    De akkor nem lesz sok megás csomag. Dilemma
  • ffxi
    #496
    Aha! De ebből szetm nem lesz gond(legalább is az elején), mert csak most vett PC-t és 50 éves munkásember. De sajnos gyorsan tanul :((((
  • tomo
    #495
    ha egyszerre ketten vagytok a neten ( ez lehetseges)
    akkor ketten osztoztok a savszelessegen.
    de nem feltetlenul fele fele arányban. sajna ha ő nekiall mondjuk letolteni nagyban, önkorlátozás nelkul, akkor neked nem jut majd sav.

    es ebbol lesznek a veszekedesek.
  • ffxi
    #494
    Mit jelent, hogy nem veszi L tőlem? Azaz 1xre nem lehetunk mind2-en a neten? És a sebesség nem a modemtől függ?
  • tomo
    #493
    sokkal nehezebb kerdes, hogy meg birsz e egyezni a szomszeddal, hogy ne vegye el eloled a netet. (ertsd, hogy pontosan fele jusson mindkettonek)

    amugy nem jonnek ra.
  • ffxi
    #492
    Nem büntetnek meg ha rájönnek?
  • NeoMaN
    #491
    routerral megosztjátok, azt felesbe fizetitek... ennyi
  • ffxi
    #490
    Ja rosszul fogalmaztam

    Váltani szeretnénk mind2-en szélessávra és úgyhogy.....