609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Challanger
    #569
    Köszi szépen a segítséget, nagyon hasznos volt.

    Az a baj, hogy akkor is megszakad mostanában a kapcsolat ha csak böngészek, vagy MSN-ezek.
    Amúgy hasraütésszerüen kitalálhatok bármilyen számot, amikor a portot állítom be? Vagy van valami általános?
    Utolsó kérdésem: a portforwardingnál egymás alá, 2 helyre is be kell írni a portnak szánt számot. Na én ugyanazt írom be /pl. 23535/ mind a két helyre. De hallottam már olyat is, hogy első helyre beírnak egy számot, a másodikra meg egy nagyobbat. Ez mire jó? Nekem szükségem van erre?
  • tomo
    #568
    nya szoval , kepezeld el a kovetkezot.
    a router egy fal egy vár körul ( a vár a szamitogeped ) . ezen a falon minden kapu ( port ) csukva van, de olyankeppen , hogy belulrol ki tudnak menni a dolgok ( emberek aruk ) de befele senkit nem engednek ( mondjuk őrség van ).

    na most a protforward ezeket a kapukat a kintrol jövők számára is átjárhatóvá teszi. kintről általában másik fájlmegosztók jönnek. ( utorrent pl )

    a webbongészés tipikusan belülről kifelé történik a fentiek értelmében portforwardot nem igényel. tehát csak a filemegsztáshoz kell kapukat nyitnod. de azt minden gépen amin megostani akarsz és igen, minden géphez, sőt minden programhoz kulon kapukat kell nyitnod. továbbra is p2p ről van szó.

    "Azért kérdezem, mert elég csakran megszakad az internetkapcsolat, és gyanítom, hogy a router, ill. port miatt. "
    nema port miatt van. valoszinuleg a router "gyenge" nem birja a sok kapcsolatot kezelni , amit pl utorrent hazsnalata ró rá.
  • GyimiGábor
    #567
    Hali!

    Milyen ADSL routert ajánlotok ami nem szakítja meg a kapcsolatot percenként és nem túl drága??
  • Challanger
    #566
    Bocs ha nem olvastam vissza, vagy rossz helyre írtam, de már nagyon idegesít.
  • Challanger
    #565
    Na mostmár megtelt a tököm a routerrel. Légyszi valaki segítsen, mert ma még szétverek valamit...
    Amit tudni kell: 3 gép között van megosztva az internet egy Netgear RP614v3 típusú routerrel.
    Amit én nem tudok: Mi a f@sz pontosan a port? Ezt valaki magyarázza már el nekem, hogy mi az, mire való, és mi használja. Az alapoktól...
    Mert mindenki csak az a kurva portforwarding.com-ot linkelgeti be. Azzal meg kitörölhetem a seggem. Számokat anélkül is be tudok írni a táblázatba.
    Mert pl. a Utorrentnek létrehoztam egy portot, nem is szokott vele gond lenni.
    De alapból a böngészgetéshez is kell létrehozni? Ha igen akkor mind a 3 gép IP címére más-más portokat?
    Azért kérdezem, mert elég csakran megszakad az internetkapcsolat, és gyanítom, hogy a router, ill. port miatt. Mert nem a szolgáltatóval van gond. Szomszéd utcában a haverom is ennél a szolgáltatónál (EnterNet) van (neki nincs router) és semmi gondja.

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • GyPeter
    #564
    ezt a routert néztem ki de nemtudom hogy jó-e
    a márka az jó de azon belül?
    Zyxel Prestige 324
  • petesilver
    #563
    Köszi megnézem. A kapcsolatnál ugye rengeteg lehetőséget ajánl, ott ki is írja a router saját mac adressét, csak ott nem tudom módosítani. Valahol van ip config,akkor megnézem ott, remélem összejön. Köszi!
  • izb
    #562
    chellonál a mac címet kell klónoznod.
    vagy beírod kézzel a routerbe,vagy a routerben kell lennie egy olyan almenüpontnak az ip config beállításoknál hogy mac clone és ott rányomsz a konfigurációra és így átveszi a hálókártya mac címét amin eddig ment a net.
    Nincs olyan hogy külön ADSL router.Csak router van...
  • petesilver
    #561
    Sziasztok. Chellos netem van, vettem 1 adsl routert. Modemből lan ki, másik végén adsl csatival adsl be a routerbe. És alapból nem kap a router adsl jelet, vagyis nincs kapcsolat a chellos Motorolla modem, és a router között. A kérdésem, hogy ezt lehet-kell orvosolni valami címzéssel a routrben, vagy alapból gáz. a routerhez kapott Wan/adsl átalakító kábel normál 4 eres, nem crosslink.
  • tomo
    #560
    allitolag meg lehet, de ne varj 100 megabites sebesseget.
  • Backflip86
    #559
    Szisztok !
    Én csak az után szeretnék érdeklődni, hogy meg lehet-e csinálni azt hogy telefon kábellel(1x4) kössek össze egy gépet, úgy hogy a csatlakozót úgy rakom fel rá ahogy azt a hálókártya használja adat küldésre, fogadásra. Remélem értitek :)
    Esetleg tud valaki valamilyen címet ahol szétnézhetnék?
    Nagyon fontos lenne...
    Köszi !
  • Sliderx
    #558
    Hali!

    Most kötöttem be az Emiteles ADSL-t nincs is semmi gond amíg a modemet kötöm valamelyik gépre, de ha a routeren keresztül akarom akkor sehogy sem jön össze. A router egy TP-LINK TL-R402M. Elméletileg az Emitel dinamikus IP kiosztást használ, namármost nekem ez a Router PPPOE-n keresztül akar csatlakozni. A Router-ben kikapcsoltam a tűzfalat, de egyszerűen nem tudom beállítani, hogy dinamikus IP-n keresztül tudjak felcsatlakozni.

    Segítsen valaki, főleg akinek ilyen netje van és meg tudta oldani!
    Kösz!
  • gadna
    #557
    Kösz a választ. Műkődik, de az én gépembe van még egy plusz hálókártya, simma PCI-os, nem wireless-es és csak akkor műkődik ez a wireless hálózat, ha letiltom a sima hálókártyát. Na már most azt meg lehet-e csinálni, hogy a negyedik gép ami a simma hálókártyáról kapja a netet, meg a hálózatot, az is bekerülne a wireless hálózatba. (Lehet hülye kérdés)
  • NoTaTa
    #556
    Ha mukodik a rutered es a Wireless a gepeken mar megvan a helyi halozatod.
    A gepeken engedejeznet kel a fajl megosztast jobb klikk a meghajtora es
    fajlok megosztasa. Vigyazz ha engedejezed a fajlok irasat is akkor barmejik geprol todnak torolni is maskepp csak bongeszni a gepen es masolni annak tartalmat
  • gadna
    #555
    Hali.

    Lenne pár kérdésem. Adott egy Wireless router 3 wireless hálókártyás gépekkel.
    Ha AD-Hoc módban kapcsolom őket össze, az mit jelent?
    Hogy tudok egyik gépről a másikba belépni?
    Létrehozhatok-e helyi hálózatot a router segítségével?
  • NoTaTa
    #554
    A TotalCommander eleg gyorsan tud File-t cserelni. Legjobb ha a "Halozat-Halozati kapcsolat" parancsba beirod a kovetkezot:
    \\A masik gep neve\a meghajto neve (c vagy d ......vagy Y) igy gyorsan megleli a masik gepet es ful formajaban barmikor ratudsz lepni.De elotte a masik gepen engedejezed a File megosztast az ileto meghajtora (c,d...y).Ennyi az egesz
  • NoTaTa
    #553
    Jelold be a router dinamikus menuben az ip automatikus kiosztasat es a gepeden a halozati kapcsolat-tulajdonsag-TCP/IP-tulajdonsag menuben jelold be az IP automatikus kiosztast. Igy kene mennie.
  • tomo
    #552
    mert nem ertjuk mi a problemad.
    csinalj kepeket es mutasd meg, mi a hiba. ( vagy ird le ugy, hogy megertsuk )
  • Mikilaci
    #551
    nekem miért nem segít sose senki ?
  • Mikilaci
    #550
    sziasztok !

    Smc routerem van és dinamikus ip címem. Nem vagyok szakmabeli :) most szólok.

    Szóval átállítattam a dymamik menüre a beállításoknál a kapcsolatot és nyomtam egy clear valamit és apply és ment a net. 5 perc múlva már nem volt és nem tudom megcsinálni. Légyszi segítsetek hogy kell ezt a dinamikus ip -et beállítani vagy hol van ez egyszerűen leírva ? Köszi
  • kisviku
    #549
    Hmm, jó kérdés.Szerintem sima total commanderrel is megy.
    Ugyan picit lassú néha, mire megtalálják egymást, de aztán megy minden és gyors is.
  • FRenkie
    #548
    Szasztok!

    Routerrel 4 gépre van megosztva a netkapcsolat. Van olyan kis LAN program amivel egyszerűen lehet fájltcserélni? A windózos munkacsoport elég bugos, nem mindig látjuk 1más gépét.
  • FRenkie
    #547
    Köszi szépen!
  • tomo
    #546
    madzagos router , azok nagy tobbsege pont 4 portos.
    ha tobb penzed van, es a madzagozas gondot okoz, esetleg wireless , radios router hasznalhato ( ezeknek szinten van 4 madzagos portja is ).

    azokhoz a gepekhez, amiket madzag nelkul akarsz hasznalni , madzag nelkuli wireless halokartyat kell venned.

    a madzagos megoldashoz megfelel a legtobb alaplapra integralt halokartya.

    pontosan milyen termeket?
    a zyxel marka nagyon jo minosegu, barmely keszulek ajanlhato, penztarcadnak es igenyeidnek megfeleloen.

    az olcso cuccokat erdemes kerulni dlink es tarsai, mert nagy terheles alatt , lehet hogy bemondjak az unalnmast ( pl torrentezes )

    wireless rendszer telepitese elott erdemes kiproalni, hgy az esetleg utban levo falakon kepes e atlőni a jelet.
  • FRenkie
    #545
    Hello!

    4 gépre kéne szétosztani a netet. Azt mivel, és hogyan lehet megoldani? Illetve pontosan milyen terméket ajánlotok hozzá?
  • tomo
    #544
    a kiszolgalo nevu szolgaltatas nem undult el.
    services.msc
    megkeresed jobb klikk inditas , ha le van tiltva tedd kezi re.
    ha hackelt winowsod van (ertsd valaki agyonbuheralta) lehet ki is vettek ezt,akkor telepits masikat.
  • BADE
    #543
    szerintetek mi lehet a hiba
  • GyimiGábor
    #542
    Nekem lenne egy olyan problémám h 2 gépünk van és a nyomtatót meg az ADSL internetet (a sebesség lehetőleg maradjon) meg a scanner-t meg szeretnén osztani vezetékes hálózattal, úgy h a két gép egymástól függetlenül tudja ezeket használni tehát, nincs szerver és egyszerre mind a két gép tudjon ip címet használni.
    Én ennek a módjára vagyok kíváncsi h elég egy olyan router amin van 2 USB- (nyomtató, scanner) és egy internetmegosztó meg a 4 v menyi sima hálózati megosztó v ez sokkal bonyolultabb?
    A választ előre is nagyon megköszönöm!
  • TothLaci
    #541
    Beállítottam 128 bites WPA titkosítást, de még mindig villog a routeremnél az Air... Ennek így kell lennie?
  • Magnum PI
    #540
    Nem. Kékhalál!
  • izb
    #539
    ha wpa titkosítást adsz neki,és nem 3 betüből fog állni a jelszavad,akkor egy ideig a fickó elszórakozik majd a feltörésével.
  • tomo
    #538
    mi az hogy kifagy?
    ( meddig vártatok, ha 10 percig nem csinal semmit csak akkor fagyott meg. ugyanis lehet hogy keresi az ip beallitasokat.)

    mérd az időt!
  • Magnum PI
    #537
    Hi!

    Megpróbáltuk megosztani a netet egy + hálókártyával xp alatt, de állandóan kifagy az xp, miután bebootol. Nem tudom hogy nem-e mi basztunk el valamit. Ha valaki csinált már ilyet, írja már le hogy kell, vagy kűldjön e-amilt. [email protected]
  • TothLaci
    #536
    Köszi, utána néztem, és ez mellett döntöttem...
    Ami még további előny ennél a routernél, hogy támogatja a vezeték nélküli kapcsolatot, ami később még jól jöhet, csak a szomszéd fel ne törjön :)
  • izb
    #535
    vegyél egy ilyet.nekem ilyen van és tökéletes.
    ja minden van benne amit felsoroltál
    asus
  • TothLaci
    #534
    Szevasztok! Le szeretném cserélni a Micronet SP888V4 routeremet, örökké lefagy, nem bírja a rengeteg szálat, mást milyet kéne venni. Nos a lényeg a következő lenne: Legyen legalább 4 portos, támogassa a Cablenetet, és az ADSL-t, legyen benne DDNS, legalább a no-ip-re feltudjon csatlakozni, legyen benne tűzfal, legyen benne UPnP Forwarding, virtual servers funkció, és ne fagyogasson le, mint a mostani. Már nagyon idegesítő, hogy ha több PC használja a netet, akkor örökké ki-be kell kapcsolgatni. Ami még jó lenne, ha támogatná a firmware frissírést, és rendszeresen adnának ki újabb változatot, a sávkorlátozás nem lényeg.
  • joshua
    #533
    Szevasztok! Az lenne a problémám hogy most vettem egy routert és össze is kötöttem vele a 2 gépemet (mindkettó XP professional) plusz még a netet (adsl, 512 kbit/sec). Az internet megy is mindkét gépen de a hálózat nem igazán. A "Hálózat beállítása varázslóval" elvileg megcsináltam a hálózatot mindkét gépen. De az egyik gép csak magát látja, a másik látja a másikat de ha rábökök akkor azt írja ki hogy nincs jogom a hálózati erőforrás használatához. Ezeket a problémákat hogyan lehetne orvosolni? Előre is köszi.
  • Magnum PI
    #532
    Igazábol nem tudom mennyit kell korlátozni mert a másik gép nem az enyém. Ezért kéne valami olyan megoldás ami programoktol független. Az a baj hogy az a router ami ezt tudja az kb. 20.000-30.000.
  • tomo
    #531
    ja a korlatozando gepre kell rakni.

    de programokat korlatoz, ez baj?

    hany programot hasznalsz? en olyan 10et max. annyit siman be lehet allitani.
  • Magnum PI
    #530
    Még annyi, ahogy nézegetem a netlimiter és ez nem csak programokat tud szabályozni? Ezt arra a gépre kell raknom ahol korlátozni akarom nem?