609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • xelor
    #609
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám, hogy adva van egy ADSL net, két gép+ egy Edimax BR-6204Wg típusú router. Nah tehát van a fő gép+egy másik gép (vezeték nélküli hálózat) beis van üzemelve és működött is egy ideig, de egyik nap valaki megmagyarázhatatlan oknál fogva annál a gépnél ameik vezeték nélküli hálozattal van össze kötve nem lehet csatlakozni az internetre, mivel azt írja, hogy:Felhasználó, és a jelszó hibás...! Nah most kipróbáltam néhány variációt de nem müködik, viszont azt észre vettem, hogy ha a fő gépen kivan kapcsolva a net akor a másokon rátudok csatlakozni(fordítva is igaz). Valaki valami ötlet?
  • Redbull756
    #608
    Hi
    Van egy Edimax BR-6104K routerem. Az lenne a problémám, h időnként megszakad a kapcsolat pár másodpercre majd ismét jó, a net ADSL.
    Mivel lehet a probléma?
  • shakwill
    #607
    Sziasztok!
    Most rittyentettem be egy "AT-AR221E Cable/DSL Router (V1.00-E)" routert. Szeretném frissíteni a configját, meg egyáltalán belakni a vasat. Tudnátok tanácsot és/vagy linket adni, ahol nem májerek is kaphatnak használható tanácsot?
  • Cyrus666
    #606
    Hy All! Rem jó helyen járok.
    A problémám amire szeretnék megoldást találni a köv volna: albi, net, router, de több gép van mint amennyit a router elbír, viszont van egy másik routerünk is. Úgy szerettük volna megoldani, h routerbe routert csatlakoztatunk, de nem akar müxeni. Gondoltuk először h (mivel ugyanolyan a router, TP-LINK R460) az IP címük ütközik, de azt átírtuk és még úgy sem volt jó a kapcsolat. Szal elakadtunk a problémamegoldásban. Please segítsetek 5letelni. Köcce
  • fery02
    #605
    Sziasztok. Nekem egy WRT54GC routerem van, amit erről a gépről sikeresen be is állítottam, hogy menjen a net. A problémám az, hogy egy másik gép is van a házban, amire meg szeretném osztani a netet. A másik gép látja, hogy be van dugva a kábel, meg a router LED-je is jelzi, hogy kettő gép van összesen rádugva, csak a másik gépen a tálcán a jobb alsó sarokban Helyi kapcsolat ikonján van egy sárga felkiáltó jel, és Állapotnak kiírja, hogy Nincs kapcsolat vagy korlátolt. :S
  • SaGa
    #604
    Nem kell MAC clonozás. A NAT-ot engedélyezd a routerben...
  • SaGa
    #603
    Olyat keress, hogy Wireless MAC Filter...
  • tomo
    #602
    ha wep es a kodolas akkor backtrack nevu cuccal lehet legkonnyebben torni
    http://distrowatch.com/table.php?distribution=backtrack
  • tomcat1
    #601
    sziasztok ismerős kérdezi:
    vezeték nélküli routerem van, nincs netem, és a bejövő jelek között szinte csak kódolt jel van, lehetséges valamilyen módon dekódolni hogy tudjak netezni? A nem kódolt jel meg gyenge, mi lehet a megoldás?
  • fulldiak
    #600
    Sziasztok!
    Van otthon egy ADSL kapcsolatom - routerrel már 2 gép összekötettésben van. Vezeték nélküli kapcsolattal akarok csatlakozni a netre egy laptop segítségével. Anno a számítógépes beállította hogy csak a két géppel tudjak netezni. Hol tudom hozzáírni a laptopot is? Vagyis arra a helyre eljutok ahol elvileg megoldható - csak nem találom hová és mit kéne beírnom. Valahol van erre valamiféle leírás? Gigabyte Technology Router-em van. A segítséget előre is köszönöm!!!
  • Monoton
    #599
    Hali!

    Most kötötték be T-online os netet.
    Modem: D-Link DSL-360R

    Szeretném megosztani a netet (Router:TP-Link TL-R402M) de sehogy nem sikerül.

    Routerben beállítottam PPPOEn keresztül, volt Mac klonozas, reset, kábeleket ujra csatlakoztattam.

    Nemtudom mi mást lehetne még csinálni, a router látja a többi gépet csak netezni nem lehet :(
  • tomo
    #598
    regisztraljatok a router MAc cimet a upc nel. vagy klonozzatok a routerbe a regisztralt gep MAc cimet
  • lord nihilus
    #597
    hali! szeretnék segítséget kérni...UPC-t kötöttek be pár napja, és az egyik lakótársam KTI networks-ös routert szerzett, és próbálkoztunk annyifelé szétosztani a netet amennyi felé csak lehet(4 felé lehet asszem), a probléma az h már mindenki megpróbálta eddig beállítani közülünk, kb semmennyi sikerrel, és reménykedek h vki tud segítséget nyújtani! előre is köszi
  • Jana93
    #596
    Sziasztok! Inviteles 1024 kbps netet szeretnék 2 gépre osztani, de semmi tapasztalatom sincs ilyen téren, mit kell beszereznem? Mi a legolcsóbb módszer? A gépeket egy szoba választja el. Ha két felé osztom, akkor a sebesség is feleződik? Olyat szeretnék, hogy ne kelljen mindkét gépnek mennie.
  • tomo
    #595
    pl automatikus ip cim keres a lan kapcsolatban.es a routeredben legyen bekapcsolva a dhcp szerver. kb ennyi

    ha korabban azon a gepen volt az adsl kapcsolat, ne azzal probalj bejelentkezni!

    ha nem megy kicsit irhatnal tobbet i arrol milyen a halozatok kiepitese, mert amit irtal az alapjan csak tippelgetni lehet
  • billywood
    #594
    hmm, kicsit kihalt a topic, de hátha...

    Szóval, egy adsl routerrel szeretnék 2 fele netet osztani :) Az egyik gépről el is értem a routert, beállítottam, ott működik is a net. A probléma a másik gépnél van, amelyikkal nem tudok netezni, ugyanis ha megnyitom a böngészőt, kapcsolódni akar, de ugye nem tud. Ha kinyomom az ablakot, bezárja a böngészőt is... Szóval h tudnám működésre bírni? Mit kell állítani? (Eddig ehhez a géphez volt kapcsolva közvetlenül a modem)

    Előre is köszi!
  • sb1
    #593
    Vettem egy TL-R402M típusú TP-LINK routert, csak az a gondom vele, hogy nem fogadja el a jelszót, ami a leírásában található...
    Valami ötlet?
  • draxika
    #592
    aham, sejtettem, hogy nem biztos, hogy megoldható, de gondoltam hátha
    akkor átdugom a nyomit a gépbe
    és persze azért köszi
  • tomo
    #591
    cfosspeedbol nincs,
    te a cfos es a cfosspeed et kevered.

    @draxika, elso nekifutasra megneznem a leirast.
    mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldhato, mert scannelesnel a routeren kene valamilyen programnak futnia , ami kivalasztana hogy hova menjen a scannelt file, es raadasul drivernek is kene hozza lennie a routeren.
  • JAG1
    #590
    Ez nem egészen igaz. Van külön verzió routeres és router nélküli kapcsolatra...
  • draxika
    #589
    Sziasztok. Hp photosmart c4180 nyomtató-scanner van a wifi routerbe (D-link dl 524up) dugva. Nyomtatás megy is, de a scan nem. Van vkinek vmi tippje, hogyan oldható meg? Előre is köszi.
  • tomo
    #588
    cfosspeednek mindegy hogy van e router vagy sem. a kimeno ping csomagok celjat es eletidejet ( ttl) kell modositani.
  • RBJ
    #587
    a routerre vonatkozoan egy sor akármi van leirva. az meg semmi .

    gondolom ahány router annyi beállitási lehetoség.
  • tomo
    #586
    pedig ott van. valami ilyesmi, hogy a ping csomagok nem mennek ki, mit tegyek.

    olvasd el meg 1x.
  • RBJ
    #585
    nár néztem ott is semmi okosag nincs ami segítene rajtam
  • tomo
    #584
    cfos.tx.hu
  • RBJ
    #583
    hali .beszereztem egy tp-linkwr542g routert. megizzadtam mig beállitottam mindet meg hogy mukodjon. a pc és a xbox miatt kellett. már csak egy gondom maradt a cfosspeed em pingjeit nem engedi ki a router pedig a tuzfala meg minden ellenorzést kikapcsoltom valaki tud tippet?
  • Tom911
    #582
    Köszi a helpet, de közben már sikerült megoldani, egyébként gyárilag nem az admin volt a jelszó. Hardwer reset megoldotta.
  • tomo
    #581
    a kodot elrontottad.
    ha jolemlekszem a linksys alap fw nem semmi es admin a belepokod.
  • Tom911
    #580
    Nekem egy elég béna problémám lenne, vettem egy Linksys(WRT54G) routert szépen bekötöttem ahogyan le volt írva megy is a net, de van egy nagy gondom, a routert nem tudom sehogyan beállítani és így nem is tudom használni a vezetéknélküli hálozatot, mert nem tudok belépni a beállításaiba. Belépéshez beírom az IPt erre kéri a kódot, ezt írja is a leírás, hogy mi a kód, de nem enged be vele akkor sem. Mi lehet a gond? Már próbáltam resetelni is a routert de az sem segített. Remélem valaki tud segíteni. Elöre is köszi.
  • tomo
    #579
    ja
  • DupiDani
    #578
    na most akkor adott 2 gép a szervergép szar és különbözőmokok miatt nem lehet megoldani hogy a jobb gépre legyen bekötve a net. ha routert veszek akkor az lesz a server? mármint amit a gép internetforrásnak néz az a router?
  • DDE
    #577
    Köszi!
  • tomo
    #576
    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=112044
  • DDE
    #575
    Hali!

    Olyan wireless routert keresek, amivel lehet sávszélességet szabályozni a felhasználók felé. Tudtok ilyent?
  • tomo
    #574
    a problemeadra az volt a valaszom, hogy a szakadast a router szarsaga okozhatja. a portforawrd meglete vagy nem lete nem okoz szakadast
  • Challanger
    #573
    Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget. Remélem a probléma meg fog szűnni (bár eddig is hasonlóképpen jártam el). De legalább tisztában vagyok a port funkciójával.
  • tomo
    #572
    aha, ird ugyanazt.irja is a portforward.com,. hogy akkor kell kulonbozot irni , ha tobb protot is egy szabalyban akarsz atiranyitani ugyanarra a gepre.
    akkor a starting a kezdo e s az ending a vegso portszam, es az osszes koztuk levo portot atiranyitja a celgepre.
    (ennek akkor lehet meg jelentosege, ha sok a gep amit a routernek el kelllatnia, es nem jut mindgyiknek kulon kulon tobb szabaly. )

    a tcp es udp mas, az valamifele kommunikacios format jelent.( pl dc a tcp adatavitelre hasznalja, az udpt meg keresesre.)
    torrent is hasznalja az udpt adatatvitelre ha jol tudom.

    ahogy nezem nalad ezek kulon nem allithatok, de ez nem is gond.
  • Challanger
    #571
    "ezt az egymas ala beirast nem ertem"

    Nem csoda, hogy nem érted... Elég hülyén írtam le

    Most pontosabban... Tehát úgy értem, hogy van 2 mező egymás alatt:
    Starting port
    Ending port

    Na ezekbe én ugyanazon számot szoktam beírni /remélem így kell/.
    De hallottam már olyat is, hogy első helyre beírnak egy számot, a másodikra meg egy nagyobbat. Írok erre egy példát:

    Starting port: 45892
    Ending port: 46248
    Ez amugy nem ugyanaz, mint a tcp, meg udp?

    Tudom, hogy a DC-ben így ki is van írva, de én oda is ugyanazt a számot írom, mindkét helyre.

    Így néz ki a routerem oldala.
    Csak hogy hátha így könnyebb, ha látod.
  • tomo
    #570
    nyilvan olyan portot kell hasznalj, amit nem hasznal mas. 1024 felett es 65535 alaltt valassz ( 40000-50000 es tratomanyban erdemes mondjuk ).
    amugy eleg hasrautesszeru.

    ha nagyon szakadozik, lehet melegszik a router. vagy egyszeruen csak szar.
    esetleg megprobalkozhatsz firmware frissitessel ( ez a router belso softvere )

    ezt az egymas ala beirast nem ertem.
    a szamitogepek eleg sokfele szammal mukodnek :)

    portnak a valasztott portot kell megadni. ip cime nek meg annak a helyi gepnek a belso! ip cimet, amire iranyitani akarod a portot.
    es erdemes tcp es udp protokollu portokat is beallitani ( ez ketfele tipusu kapu )