1340
SG - Az új design. Miéééééért?

 


Szavazás.
Régi vagy új SG design
Régi
Új


  • Amse
    #1180
    biztos sok ember szeret feleslegesen megcsinálni pár design-t...
    nem véletlenül csináltak 1et. elég nagy meló volt ez is.
  • Gerbill
    #1179
    Nem az volna a kérdés, hogy kinek mi tetszik, hanem mondjuk 3 választási lehetőség közül(új no.1, új no.2, régi) szavazáson keresztül megérdeklődték volna, hogy melyik tetszik legjobban a közösségnek, mondjuk a főoldalon 1-2 hétig bentlenne a szavazás, és amelyik győz, az lesz az új design. Vagy akár 2 választási lehetőség is lehetne, hogy ez vagy a régi. Demondjuk, hogyha valaki ismeri a playware-t akkor ott egy hasonló designból váltottak, egy az előző szerűre, sok Flashel, és miután felkerült az új design kiraktak egy szavazást, hogy tetszik e az új kinézet. Vagy mondjuk a Gamepress, ahol most nem designváltásra készülnek, hanem egy választási felületet készítenek, ahol majd lehet választani az új kinézetet és a régit is.
  • DJ Bee18
    #1178
    akkor hogy alakulhat ki egyértelmű többség, amikor 100 embernek legalább 80 különböző színkombináció tetszik. És ne nevezz barátodnak, én nem neveztelek semminek...
  • Dj Faustus #1177
    "ez valóban így van, de a helye ott marad"
    Hogy a helye se maradjon ott: display: none; (style.display='none';)
  • tomsolo
    #1176
    ez azért van mert a készítő grafikus nem tudja hogyan kell a png-t menteni gamma nélkül. Innentől meg meg amelyik brózer figyelmbe veszi a png-gammáját az úgyis jeleníti meg.
  • OPM
    #1175
    szótárat nem lehetne valahogy beépíteni?
    fölső sorban lenne rá hely, ahogy látom

    légyszi.... nap mint nap használtam, annyira kézhezálló volt
  • St
    #1174
    ok, majd kipróba
  • RelakS
    #1173
    Igen? Akkor én lehet, hogy táblázattal csináltam, ott frankón kinyit-becsuk effekt lett a végeredmény :)
  • St
    #1172
    ez valóban így van, de a helye ott marad
  • RelakS
    #1171
    Régiben is így volt...
  • RelakS
    #1170
    Őőőő.... St, ha megjelenik egy div, akkor annak a Visible=false beállítással el is kéne tűnnie. Csak arra kell figyelni, ha ezután megint a válasz linkre bök valaki, akkor nem a kis jávás cuccnak kell elindulnia, hanem a visible=true-nak :)
  • Agy Halott #1169
    ez komoly? nahh akkor ez ultra-super LOL! Le az uj design-al!!!

    Koszi a választ!
  • St
    #1168
    nem kellene eltűnnie, igazából az eltűnést nemnagyon lehet elkészíteni, mivel ha kitolta már a div a helyet lefele, akkor nem lehet "visszahúzni". emiatt nem lett az eltűntetés beletéve, mert nem sok értelme van, egy refreshsel mindent el tudsz tüntetni
  • Hajnalcat
    #1167
    Csak V.I.P. tagoknak lehet fejléc színt változtatni.
  • Agy Halott #1166
    Apropó...
    A feléc színet hol tom változtatni?

  • BlackShadow
    #1165
    azt vettem észre, h ha rámegyek arra, h pl 'Válasz 'xy' üzenetére (#xxxx)' akkor ugyebár előjön, h mi volt az előzmény. gondolom mikor még1x rákattyolok elkéne tűnnie.. nos el is tűnik egy fél pillanatra, de újra előjön.. és nem lehet eltűntetni:) ez iyen, v bug?
  • Hoz_Hun
    #1164
    Mit is mondhatnék. Köszönjük.
  • HunnernesKonge
    #1163
    Jah jó lett át is raktam mindent #000000-ra :D
    Már csak a barna betük zavarnak
  • St
    #1162
    fejléc helyére készül egy alternatív, háttérszíntűrő "slim" változat, a lábléc pedig kikapcsolható lesz...
  • Hoz_Hun
    #1161
    Ahhh hahaha. Na így már mindjárt más a leányzó fekvése.
    Persze a fejléc olyan amilyen, de ne legyünk telhetetlenek.
  • Hajnalcat
    #1160
    De jó, már fórum háttérszínt is lehet változtatni. Yupiii!
  • Kabuto0
    #1159
    jól látom hogy a csillagok homályosak,vagy eddigis homályosak voltak ? este van ilyenkor énsem vagyok héber ...
  • Omega
    #1158
    Zsírkirályság lett a zúj SG.
  • Hoz_Hun
    #1157
    Ez többnyire inkább úgy szokott lenni, hogy beteszik az újat és kikérik a véleményt. Ez gesztus, legtöbb usernek ennyi elég is hogy tetszedjen vagy hogy jobban megbarátkozzon az új külsővel. Ilyen-olyan javaslatok szoktak azért lenni és kissebb, ismétlem kisseb változtatásokat eszközölnek az üzemeltetők. Ez inkább szín, vagy forma váltás sosem tartalmi. Logot sosem cserélnek kérésre, legalábbis én még nem láttam. Főleg ha tartozik valami embléma a betűjeleihez (lásd Mellesleg->bika, Gamewallpaper->béka, GoldenGate->híd, stb). De mondjuk az hülyeség is lenne. Amúgy hirmagazinoknál, ritka a figura, de én nagyon szoktam szeretni, mert attól válik valami igazán egyedivé, semmivel sem összetéveszthetővé.
  • Elmör
    #1156
    Sajnos a régi design nekem is jobban tetszett, ez valahogy elsőre úgy "megütötte" a szememet, azt hittem nem is az sg.hu-n vagyok.
  • Hoz_Hun
    #1155
    Az SG cikkírók jók szerintem. Én alapvetően sokat olvasgatom magát a hírmagazint. Persze vannak kivételek de szerintem jók az SG cikkírói.
  • Indigo
    #1154
    "Tudod arra próbáltam rávilágítani, ha most mindenki véleményét kikérdeznénk, és teljesíteni próbálnánk, egyáltalán hogy lehet teljesíteni??"

    Kedves rávilágítós barátom, idézz légyszives! Hol olvastál olyat, ahol követelnénk, hogy mindenki óhaját-sóhaját valósítsa meg az SG?! A hülye is tudja, hogy ez lehetetlen...

    Ellenben a véleményt ki lehet kérni mondjuk szavazás formájában, ahol néhány alternatíva közül lehet választani (hobbiból is össze lehet lökni egy szavazást pár perc alatt). Akkor legalább mondhatnád azt, hogy a többség ezt akarta, a többiek meg szokják meg.

    "Teljes demokrácia nem tud működni, nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó."

    Khmmm. Nézz utána, hogy mi is az a demokrácia! (Demokrácia nem az, amikor mindenkinek minden álma teljesül. Demokráciáról akkor beszélünk, amikor kikérik az emberek véleményét, és a többség akarata érvényesül).
  • Hoz_Hun
    #1153
    Ez azért elég durva volt. Nekem sem tetszik az új arculat, de azért ne menjünk el a bunkózás felé pláne nem kéne személyeskedi főleg úgy hogy azt sem tudjuk mi van/volt az egész hátterében. Nem mintha védeni akarnám St úrat, de azért ez durva beszólás. Akár ezer oka lehetett rá miért-mit-hogyan csinál és nem tartozik számadással, másrészről a mai hozzászólása az ügyhöz nem volt szép húzás, még ha ez a szín tiszta véleménye is. Mindazt el lehett volna mondani kevésbé sértőn is.

    Amúgy magam is láttam egy két dizájn váltást hazait külföldit egyaránt. Ritka az ha tiszta egyetértés van (láttam ilyet). Azonban ilyen fléelés is ritka.
    Egyébként ez a Carnation elég jó nevű csapat, ne ítéljétek meg az SG-n végzett munkájuk alapján. Tudnak ők szépet is csinálni.
  • janyikzs
    #1152
    Valahol jó a design, valahol nem. Itt a fórumban elmegy (mivel kicsit bele lehet piszkálni. De a főoldal iszonyat, olyan a felső menü, mintha a szomszéd Jancsika csinálta volna, a cikkek pedig tényleg eléggé összeolvadnak (mint ahogyan már többen is írták előttem).

    Dehát ez van, rosszabbul is elsülhetett volna...

    Ja és még valami: Egy kis újításon a cikkírók is átmehetnének. Aki jó, az tudja magáról, aki pedig nem, az úgyis kapott már elég sok rossz visszajelzést.

    Most nehogy azt mondjátok, hogy miért nem írok én is, és csak f*kázni tudok, de:
    1. Nincs írói vénám, legalább is ilyenhez.
    2. Egy 8 órás főállás és egy vállalkozás mellé nem igazán fér bele.

    Ui.: Sok sikert kívánok a készítő(k)nek, de már alig várom a következő váltást.
  • RelakS
    #1151
    bakkameg, nincs kép O_O Biztos rossz url-t adtam meg. Itt van, amiről beszéltem:

  • DJ Bee18
    #1150
    ,,Akkor tehát mindenki hallgasson és tűrje, hogy egy ember lenyomja a torkunkon a szart? Jó kis hozzáállás, grat neked! :)"

    Jóhogy ez a legfőbb problémád. Tudod számomra néhány színtől nem válik szarrá a közösség... Tudod arra próbáltam rávilágítani, ha most mindenki véleményét kikérdeznénk, és teljesíteni próbálnánk, egyáltalán hogy lehet teljesíteni?? Hát nem születhet konszenzus ebben az ügyben a büdös életben sem, mert valakinek az kell, hogy fekete legyen, van akinek az, hogy le tudja szopni, betömje a seggét, ha rájön a bélgáz, az anyád szó beírására felpofozza azt akinek címezted, stb. stb. Teljes demokrácia nem tud működni, nincs olyan megoldás, ami mindenkinek jó. Teszem azt bannolnak egy hülyegyereket. Az neki nem jó, de a fórumnak se jó, ha marad.
  • DJ Bee18
    #1149
    ,,Akkor tehát mindenki hallgasson és tűrje, hogy egy ember lenyomja a torkunkon a szart? Jó kis hozzáállás, grat neked! :)"

    Jóhogy ez a legfőbb problémád. Tudod számomra néhány színtől nem válik szarrá a közösség...
  • RelakS
    #1148
    Baj van a fejléc színnel, és nem tudom, hova írjam :D
    Ide rakom, mert itt van szó az új design-ról ;)

    Íme egy minta (igen, ez egy .gif, és az sg-s galériámban van. A kép feltöltés gombbal is sikerült feltöltenem, szal nem igaz szerintem, hogy a .gif nem megy...):


    Egy sötét fejlécet látni. Bal oldalon van, ahogy Firefox alatt megjelenik (sárga feletti terület), jobb oldalon, ahogy IE alatt megjelenik (kék terület). Azt, hogy nem a fájl letöltésével, hanem a megjelenítésével van gond, az jelzi, hogy letöltve mindkét progival a képet, a FF-éval azonos ábrát kapunk. Ezt jelzi a sötétebb sárga és kék feletti rész.

    Szal meg kéne nézni a png optimalizálását, mert önállóan megjelenítve is sötétebb (nem az oldal kódjában a hiba). Lehet, hogy erre a huszonakárhány színre a .gif jobb lett volna?
  • vizes
    #1147
    Hol találom az sg rádiót?

    Megszűnt vagy csak én vagyok vak?

    Help.
  • nonstop noob
    #1146
    basz6juk. kérem a régi dizájnt!!!!
  • RelakS
    #1145
    szvsz egyik hír hozzászólásban sincs logo
  • Killgore
    #1144
    Érdekes hogy az egyik hírhez írt hszben nincs nick kép, hanem valami sárga alapon a nick, itt viszont van nick kép.
  • robotnyk
    #1143
    :p

    mielőtt valaki kijavítana, tárheLY
  • Indigo
    #1142
    Nem a dizájnváltás miatt fogok "lekoccolni", hanem az általam lentebb leírtak miatt...
  • Yan
    #1141
    nem fér el a 800*600-as ablakba, mint rég :(
    a többivel nincs bajom.