10699
  • mike369
    #6735
    Úgy működött ma a fórum, mint egy igazi mese...
    ...hol volt, hol nem volt...
  • mike369
    #6734
    Hykao, vigyázz!
    Lehet, hogy beteg leszel, mert kezd csunyán elszíneződni a fejléced!
  • mike369
    #6733
    Vagy mint a viccben:
    nem VAK, csak VAKMERŐ...
  • hykao #6732
    Elvakítja az elmédet a kék neon... :))))))))
  • Andie
    #6731
    Köszi a forditásokat, közben ahogy tovább haladtam, világossá vált számomra a dolog, mint özvegy Moirának a szoba, mikor KGY villanóbombát dobott elé :)
    Végülis hasonlót irtam énis. Valóban a monokliról van szó, de elöször én is zavarban voltam, kavartam a dolgot az én fémszememel :)
  • hykao #6730
    Sztem helyesebb így: "már a szemét is kilopták volna" (és akkor lehet vak is...).
    Amúgy tuti vak.
  • hykao #6729
    No látod én ezért nem így fordítok az egyéni munkáimban.
    Az én receptem (a többletmunka elkerülése végett...):
    -játék végigjátszása
    -fordítás, és tesztelés a játék 2. végigjátszásával párhuzamosan
  • mike369
    #6728
    igen, vak
  • mike369
    #6727
  • KGy
    #6726
    Lehet, de mondom, még nem tartok ott. Csak a szobák neveit meg a tárgyakat fordítottam láttatlanban, a többit mind a vágigjátszás során, és közben jövök rá, hogy még így is csináltam félrefordítást pl. pár tárgy esetében...

    Egyébként Moira özvegye tényleg vak? Egy könyv szerint: "if it weren't for the widow - they'll rob her blind if I'm not around to stop it", vagyis "ha lenne az özvegynek, már a szeme világát is ellopták volna, ha én nem lennék itt, hogy megakadályozzam". Megkerestem, de nem tudom a szemét megnézni, mert takarja az "özvegyi fátyol" vagy micsoda. Érdekes viszont, hogy bár akárhogy zajongok vagy ugrálok, nem kel föl a fotelból, csak forgatja a fejét (így akár vak is lehetne), de ha meglegyintem a husánggal, rögtön felpattan, és egész jól letalál a lépcsőn...
    Sőt, ha villanóbombával boldogítom, úgy tesz, mintha tényleg vak lenne
  • hykao #6725
    ehh, má' megint lassan írok bameg...
    sokadszorra előz meg valaki, amire a "válasz"-ra kattintok... :(
  • hykao #6724
    Hehe, egyik sem!!!

    "azzal a fémes izével a szemén"

    Ebben az esetben, a kissé műveletlen őr a kurátor (Gondnok) monoklijára gondolt (ami egyébként az egyik különleges zsákmány, és a gondnok elhagyta az egyik vitrin mögött)
  • mike369
    #6723
    Nem fémszeme van neki, hanem MONOKLIJA!
    Az csillog fémesen a szemében.
  • Myrkul
    #6722
    Köszi! Megpróbálom :)
  • KGy
    #6721
    Nem kell betörni. Ha találkoztál az Őrzőkkel a Zsolozsmák udvarában (Terces Courtyard), akkor megjelenik a jel az ajtón, és elkezdheted a küldetést. Ha úgyérted, hogy odabent, akkor baloldalt az ablakon érdemes bemászni.
  • Prince007
    #6720
    Menj a Piacra és a nagy ajtón lévő jelre klikkelj rá.
  • ShaiHulud
    #6719
    "...with that metal thing in her eye..." itt szerintem konkretan arra gondol hogy annak is femszeme van, mint garretnek , mechanikus szem. "... azzal a fem `izevel` a szeme helyen..."
  • KGy
    #6718
    Ólmosbot??
    Azzal két csapással agyonverhet valakit, és nem mondanának rá ilyenet, hogy "ja, már azt hittem, bántani akarsz"
    Tudom, az első két részben általam használt "gumibot" sem az igazi, mert ilyen anyagok akkoriban nem voltak, szóval egál. Nálam a blackjack újabban "husáng".
  • Myrkul
    #6717
    Hali!

    Tudnátok abban segíteni, hogy lehet bejutni(betörni) A Szent Edgard Templomba?? Köszi!!
  • KGy
    #6716
    Itt még nem tartok, de ilyesmi lehet:
    - Crowley tegnap kirúgatta magát. Azt mondta a kurátornak, hogy az egyik kiállítási tárgy beszélt hozzá, és elmondott neki bizonnyos dolgokat.
    (Crowley got himself fired yesterday. He told Curator one of the displays kept talking to him, tellin' him things)
    - Csak nézett rá ráncolva a homlokát (squint: hunyurog, összehúzza a szemét) azzal a hideg tekintetével
    (She just kinda looked at him all squinty, with that metal thing in her eye)
    ...de Crowley köti az ebet a karóhoz, úgyhogy kiadta az útját.
    (but Crowley stuck to his guns. So she gave him the big heave ho)

    Ha ordenáré baromságokat írtam, bocs. A többi f nyelv segíthet, bár a német sokszor elég szabadon fordít (de mivel az angolban gyakran sehol egy vessző, és sokszorr nehéz eldönteni, mi mihez tartozik, mindenképpen érdemes a többi nyelből is ihletet meríteni)
  • Microtus
    #6715
    Hát ez pech, pedig próbáltam én meggyőzni őket, hogy pusztuljanak végleg, de csak egy ideig maradtak nyugton még a szenteltvíztől is... amikor az első kifeküdt megörültem, még fölé is hajoltam, hogy megnézem közelebbről is. Na,.. nem kellett volna. Tűznyilat nem próbáltam pedig talán pont volt még 2, hm, most szívesen visszatöltenék, legalább egyet kifingatni, mert úgy az agyamra mentek már de "sajna" rámentettem. De mitől élőhalottak? Még jó, hogy a Hammeriták már amúgy is nagyon imádnak :)
  • Andie
    #6714
    Nem igazán értem ezt a párbeszédet. A 10es pályán van (Csendélet Ólmosbottal) Föleg a vastagitott részeket :(

    m10c0301 - Ho there, Bishop, did you hear the latest?
    m10c0302 - 'Bout which thing?
    m10c0303 - Crowley got himself fired yesterday. He told Curator one of the displays kept talking to him, tellin' him things.
    m10c0304 - Ho yeah? What did Milton do?
    m10c0305 - She just kinda looked at him all squinty, with that metal thing in her eye, you know?
    m10c0306 - She never puts it down. Treats it like gold.
    m10c0307 - I hate that thing. Anyway, she looked at him, but Crowley stuck to his guns. So she gave him the big heave ho.
    m10c0308 - Unbelievable. Good ol' Crowley.
  • thief3
    #6713
    Na tegnap nem voltam, sok a munka...

    Szóval hányadik napig lehet tesztelni? Végül is mind1, mert látom gyorsan haladtok. Megyek és szedem le a legfrissebet.
  • Takimate
    #6712
    nekem a középső egérgomb...
    Egyébként meg kiválasztod a tárgyak között, és "use".
  • Andie
    #6711
    Alapesetben I billentyü.
    Általánosságban a USE gomb, amire átállitottad.
  • balintka
    #6710
    Hali! Valaki mondja meg hogyan lehet meginni (melyik gombbal) a gyógyitalt! Kösz
  • Davidsned
    #6709
    Oksa!
  • hykao #6708
    9 napból áll.
  • Andie
    #6707
    Natessék. Azokat a szövegeket forditom, amikor a Compoundban a szavazat folyik. Ott ugye úgy szavaznak, hogy elöre kell lépnie annak, aki igennel szavaz, és a seggén marad az, aki nem-el. Ehhez kell hozzá segitenünk öket, hogy a mi javunkra döljön el a szavazat.
    A szövegekben pedig igy néz ki :
    m08c0207 - Elder Thorsen votes no.
    m08c0209 - Reader Gremory votes yes/no.

    Tehát Thorsen nem elérhetö, de Gremoryt tudjuk befolyásolni, és ettöl függöen mondja majd alul az országház elnöke, hogy yes vagy no-val szavazott.
    Tehát igenis figyeli a szöveget a program, és nyilvánvaló a helyes szót fogja beilleszteni.
  • Takimate
    #6706
    én nem nagyon ölöm az élőhalottakat sem, inkább sunnyogok... az parább.
    A hameritákkal meg a rozsdatermeszekkel lettem jóba.
    Na jó... a hajón kinyírtam egy zombit bosszúból, mert úgy megijesztett, hogy kihullott 4 fogam.
    A ketrecfejűeknek nálam elég 2 tűznyíl, persze csak ha nem vesz észre, mert akkor 3.
    Nehéz fokozaton jáccom én spec.
    Na megyek a térképért vasfába.... :)))
  • Andie
    #6705
    Tibi : ékezetet úgy általában nem érdemes használni file-névként, bár a windows ugye megengedi. Azonban bizonyos programok bekrepálnak töle, hisz pl az amcsi programozónak eszébe sem jutott, hogy van olyan betü, mint az "é", vagy "á".
    Én ezért oktatásnál, vagy ha tanácsot kérnek tölem, mindig el szoktam mondani, hogy filenév maradjon ékezet és spec karakter nélküli, ha lehet. Semmi gond nincs azzal, hogy Arvahaz.jpg. Aki nem érti, majd megnézi a képet.
    Egyébként még van mivel játszani, nyugodj meg, lesz még 1-2 álmatlan/rémálmos éjszakád :)
  • tibor16
    #6704
    Jó van na, eldugulok... Hosszú idő volt amíg rájöttem, a belinkelésnél nem lehet ékezet (bassz).
    Ilyen egy elcseszett pályát... jó értelemben.. olyanokat álmodtam.... pedig asszem mégegyszer végignyomom, csak most egy kissé felcihelődöm hozzá. ?Tényleg itt is érvényes volt az elv, hogy nem ölünk meg senkit? Mert nekem volt olyan, hogy 50m-re meglátott az élőhalott és nekem rohant, máskor meg 20 centire állt, bambulva motyogott meg hadonászott, és nem történt semmi... A frász kitört.. A pálya végén már nem volt csak 2 aknám 1 azaz 1 életcsíkom, aztán oldd meg. Kb 15 x töltöttem vissza... (bassz) Utánna mentem tápolni azonnal, mer ha a játék szerint mentem, remény se volt...
    Mostmár tényleg eldugulok (hehe -bocs)
  • tibor16
    #6703
  • tibor16
    #6702
  • tibor16
    #6701

    Brrrr... a víz kiver....
  • tibor16
    #6700
    Mintha azt olvastam volna úgy a 27. oldal táján, hogy 8 nap története a játék.....??? -mer a nyolcadik napban vagyok (sajna)
  • ShaiHulud
    #6699
    hard
  • tibor16
    #6698
    Én alig vittem magammal felszerelést,... -öreg hiba-...azért szívok is szívok...
  • tibor16
    #6697
    ..igen igazad van, csak nekem ez a pálya túl sok, de nagyon köszi....
  • hykao #6696
    Hogyne lehetne kifingatni a ketrecfejűeket?!
    Fénybomba, szenteltvíz, tűznyíl mind hatásosak! Azt hiszem 3 után finganak ki. Én kifingattam az összeset, mert ugye nem élők, és a Hameriták szeretik ha leöldösöm az élőholtakat...