10699
  • Andie
    #6935
    Videokártya Abit Siluro GeForceFX 5700 256MB DVI/TV 8x 33,365 Ft,- (br)
    Ez jónak tünik? Elérhetö áron, elég jó eredményt hoz ebben az átfogó tesztben.

    Hykao : köszönöm a részletes véleményezést, az utóbbi idöben nem egyszer megfordult a fejemben, hogy esetleg váltani kéne. Azthiszem a vásárlás elött össze fogok hasonlitani 1-2 azonos áru nvidiát és ati-t, és ha valóban az ati jön ki képre/sebességre jobbnak, akkor azthiszem megkockáztatom. Pl a fent emlitett kártyának melyik tartod méltó ellenfélnek?
  • tibor16
    #6934
    np
  • thief3
    #6933
    Nekem Mobility 9600-am van.
    Omega Drivert felraktam, mennyivel érdemes felhúzni az órajelet?
    Most azt írja hogy a mag 351.00 a memória 209.25.
    Ha csak egy csöppet is de érdemes a húzás? és ha igen pontosan mennyire?
  • hykao #6932
    Hehe, ha nekem címezted, akkor elárulom, hogy nem húztam fel magam, ilyen a habitusom...néha...
  • hykao #6931
    Andie AMD témával egyetértek, Nvidia imádattal viszont nem!

    Előre bocsátom, hogy nem vagyok FAN (mint ahogy már korábban is kifejezésre juttattam...).
    A 3d témát kezdtem egy 3DFX féle Diamond Monster-rel, aztán az elsők között voltam az országban, akik lecserélték az akkor újonnan debütáló nVidiára ezt: Riva128 4MB, majd jött az Savage3D, Savage4, Savage2000 (jobb képminőség, sokkal jobb TV kép), ezután jöttek az ATI-k: ATI Radeon, ATI 8500, ATI 9500 (softmodolva 9700pro-ra), jelenleg ATI 9800SE (softmodolva 9800pro-ra, különbség: 3dmark03-ban -> SE alapon 3500, modolva 5900 pont)

    Szóval egy szónak is száz a vége, azért döntöttem az ATI mellett az nVidia ellenében, mert ált. kicsit alacsonyabb áron nyújt látványosan SZEBB képminőséget, SZEBB TV képet, és bizonyos kártyák esetében jó esély van óriási tuningra.

    Csak hab a tortán, hogy nem egy nVidia logós játékban az ATI muzsikál jobban.

    Számomra az ATI olyan az nVidiával szemben, mint az AMD az Intellel szemben...
  • thief3
    #6930
    Köszi
  • tibor16
    #6929
    ...hmmmmmmmmm..... mi van? felhúztad magad... annyira azér nekem nem fontos.... úgyhogy feljejCSük EL!
  • Andie
    #6928
    BTW = By That Way (igy tehát, azaz, egyébként)
  • hykao #6927
    Elárulom, hogy a 9600XT kibaszottul de nem lehet sehova tovább tuningolni, max. az órajelet lehet húzni...egy keveset.

    Tuning esélyes ATI cuccok (...mert bizony a 9600 is az, annak ellenére, hogy Sapphire cég rakta nyákra...):
    9500 -> 9500pro, 9700, 9700pro
    9800SE -> 9800, 9800pro
    9800pro -> 9800XT
    X800pro -> X800XT
  • hykao #6926
    Hidd el én sem a kisujjamból szoptam ki ezt.
    Több papiroson is van konkrét utalás erről a dologról! pl. Bagolyvölgy Parkja, ill. Vasfa Erőd stb. stb.
  • hykao #6925
    "a térképet ne nagyon ajánlgasd (pláne, hogy magyar)" -> ez alatt mit értesz egészen pontosan???
    a térképen szereplő magyar szövegek egy az egyben megegyeznek a fordításban egyéb helyeken található helyiség, helység, tárgy stb. neveknek!

    Ezen kívül a térkép bizony baromi sokat segít...márha valaki ismeri az iránytű használatát...és sikerült rájönnie arra az egyértelmüségre, hogy minden térképen felfelé van ÉSZAK.
  • tibor16
    #6924
    Vmi ilyesmire gondoltam, de konkrét utalás pl jegyzet nincs róla. És ugye, láttam már olyat (olvastam is), hogy vmelyik szereplő nekiment a másiknak, mert félreérthető volt a helyzet.
  • tibor16
    #6923
    ..bassz... köszi.
  • hykao #6922
    Ha még nem jöttél volna rá a játékban található információkból, akkor elárulom, hogy a hammeriták és a pogányok közötti ellentét csúcsosodott ki, a városőrök semlegesek...nyilván addig, amíg nem kerülnek tűzvonalba...
  • thief3
    #6921
    SZVSZ? Megmondom, valaki meg nekem mondja meg hogy a BTW mit takar :)

    Szal SZVSZ= szerény véleményem szerint
  • thief3
    #6920
    Nehéz kérdés mivel Ati-m van.
    Viszont haver meg Nvidia tulaj (rajongó)...
    Őszintén szólva várnék még egy kicsit, mert nem bizta hogy elég lesz a Doom3/Stalker/HL2 szériának az 5500.
    Legalább Aug 5. megvárnám,(Doom3) hogy akkor mi a tapasztalat, megy-e és min megy a kicsike...
  • tibor16
    #6919
    off:
    Még kérdeznék vmit. Kb 3-4 éve netezek, de nem sikerült rájönnöm (csak sejtem) mit jelent az hogy "szvsz".. -tudom, lámaság, de nem akarok hülyén meghalni...
  • tibor16
    #6918
    Visszatérve a gémhez, -nektek is harcolnak a nyolcadik napon a pogányok a város őrökkel?
  • Andie
    #6917
    Hm, ezek már jó alternativák.
    Valóban, ekörül szánnék rá, kb 30-at. Sajna kell alaplapot is és procit is cserélnem már (Abitkt7a, 1.6 amd)
    Csak azért közvéleménykutatok, mert itt ott olvastam ilyeneket, hogy "ne vegyél 5500-at, mert hibás széria", meg "nehogy fx5400-at vegyél, szarabb, mint a gef4 mx" stb stb. (a számok nem valós adatok, csak valamit irnom kellett)
    Szóval TE melyiket vennéd? :)
  • thief3
    #6916
    Milyen Nvidia?
    Hát attól függ mennyi zsét szánsz rá.
    Geforce FX5500 128MB 128bit DDR 8xAGP Tvout-ost megkapsz 20 lepedőért, de egy középkategóriás Geforce FX5900XT 128MB DDR 8xAGP Tvout-tal már 50 kemény ezres.
    ennél többet nem érdemes adni egy kariért(hacsak meg nem teheted :)

    A jövő zenéje hogy mi lesz a trend(sebesség vagy minőség).
    Most az Nvidia van sz@rban. Meg a HL2 is ATI-t támogat...
  • tibor16
    #6915
    ...mellesleg, a teljesítmény/ár arány, tudomásom szerint sokkal rosszabb az nvidiánál.... ehem
  • tibor16
    #6914
    off:
    Kinek a pap, kinek a papné... én se sztem a jól bevált dolgokat elhagyni.. régebben a volt ilyen is, meg olyan is, de ezzzel elégedett vagyok, amit írsz az meg vszínű driver probléma lehetett, de nem láttam így nem mondhatok rá semmit..
    Kicsit hit kérdése is, sztem, és ugye a hit alapja, az hogy én hiszem, és nem akarok kézzelfogható bizonyítékot, -ezért meggyőznmi vkit, olyan mintha áttéríteném kereszténységről a mohamedán hitre...
    Úgyhogy én abba is hagyom... csak elmondtam a véleményem...
    on:
  • Andie
    #6913
    Jaaaa, látom már.
    "Neeem, ATI!"
    Egy vesszö néha csodákat tesz :)

    Szóval, a kérdés továbbra is áll : Milyen nvidia kártyát javasoltok?
  • tibor16
    #6912
    Affene, megint szórakozik az SG.
    Nekem nem jött be. Napokig tanultam a piacot, meg az épületeket, és így is folyton körbe-körbe jártam.
    off:Tényleg aki nem jáccott a Gothickal, az -könyörgöm- gyorsan tegye meg. Kb 3-4 hónap garantált évezet.. kaland, harc, cselszövés, -lehetsz mestertolvaj is... ésatöbbi
  • Andie
    #6911
    Tiszteletben tartom az ATI hivök véleményét, soha nem mondtam, hogy Ati igy rossz, vagy úgy szar, hisz nem tanulmányoztam behatóan. Viszont kezdetektöl fogva nvidiám van, mint ahogyan AMD procim, és nem tágitok a jólbevált dolgok mellöl (az amd mellett ugye az ár is szól).
    Egyszer volt fél napra bnöm gépében egy ati kártya, elinditottam a diablo2-öt, és minden vibrált benne, villództak a tárgyak, a karakterek, a pályán is néhány szin, borzadva kapcsoltam ki. Még másnap reggel visszavittem, és berakattam egy tnt2-est (akkor az elég jó volt).
    Naszóval.. nvidia.com? 9600?. nézem.

    ON : A térkép szvsz megszokható. Valóban, kicsit kétségbeejtö volt az elején, hogy nem világit ahol épp járok, meg a részletessége sem túlságosan jó, de valljuk be, a valóságban is kb ilyen lenne a térképünk. Sajna a bp térképen sem világit,hogy épp hol vagyunk. És ugye ezek ilyen kézzel skiccelt, tolvaj-térképek nagyrészt. Örüljünk, hogy ilyen is van .)
    Meg kell tanulni használni. Az én módszerem az volt, hogy a térképen bejelölt jelentösebb ojjektumok, épületek alapján tájékozódtam. Kocsma, erőd, templom, átjárók a másik pályára, stb. Odaálltam egy ilyen elé, és befordultam a kivánt irányba. Láttam, hogy itt ezen az utcán délre kell szaladni, majd egy idö után megbicsaklik egy kicsit nyugatra, de aztán megint délre folytatódik. És az esetek nagy részében oda jutottam, ahova akartam. Szerintem ez - bár dühitö néha - de még tovább növeli a realitását a játéknak, hogy szépen el lehet tévedni :)
    A lépcsöben, bokorban, holttestben elakadás valóban elég gáz. Én volt, hogy beszorultam egy dobozba, vagy koporsóba, vagy nem emléxem már mibe. Ecceren nem tudott kiugrani. Vissza kellett töltenem a legutóbbi quicksave-met. Meg hogy falon mászás közben egy függöleges csatornán nem megy át, csak ha szerencséd van. Nem tudtam felfedezni a rendszert, melyiken tud átmászni, és melyiken nem.
  • tibor16
    #6910
    A 256 MB meg ugyan még nem ma, de már sztem a jövő játékai ki fogják használni. Az árkülönbözet nekem 4-5 e, és mivel kb 3 évre szoktam karit venni....
  • thief3
    #6909
    A térkép egy lehetséges használata (SZVSZ):
    -megnézni "o" gombbal hogy hova kell menni
    -megnyomni "m" gomb és megnézni ez hol vala
    -majd vissza a gamebe és nézni iránytű középen
    -ezután ha kell még1* térkép

    Szerintem ki lehet rajta igazodni.
  • tibor16
    #6908
    Neeem ATI, az új generáció a Sapphire. Van TV out. és még 1x sem jött zavarba játék előtt. A honlapjukon megtalálod, sztem a középmezőny tetején van. (de nehogy elindítsak vmit)
  • thief3
    #6907
    9600 az biza ATI
    Tvout?
    Ne vicc. az Ati mindíg is híres volt a média támogatásáról.
    Egyáltalán van olyan Ati amin nincs(biztos csak én nem láttam még :)
  • tibor16
    #6906
    Egyetérte, a térképek nem sokat érnek. Itt szoktam forgolódni, hogy most hogy is állok, akkor most jobbra, vagy balra... a kutyám frászt kap tőllem...nagyon provizórikus, leginkább dühítő. persze vszínű direkt. Tanulja meg Garret hol jár. Nekem még a sutasága dühítő. A mozgása 0 azaz nulla, soxor elakadok egy 20 centis lépcsőben, szegélyben. Aztán, hogy a pályákon nem lehet mászkálni a tetőkön, de még a falakon sem, egy kis szegély és megáll a tudomány ...ehhh...meg hogy pályánként 1 max 2 helyre lehet betörni... Ellenpélda a Gothic, ahol minden tökösen meg van csinálva, ha feljutsz egy hegyre, (nem könnyű) az is meg van csinálva, bejárhatod ott is a térképet (ami qrva nagy, legalább 50 x nagyobb) pedig a hegytetők nem játszanak.. és mégis. Ezt a játék miatt és nem ellene mondom, -mennyivel jobb lenne, ha ezek is meg lennének rendesen oldva.....
  • Andie
    #6905
    9600? ez nvidia? sehol nem találok ilyet :(
    ja, és a gyártó mellett még fö szempont a tvout.
  • tibor16
    #6904
    Jószívvel ajánlom a 9600XT 256 MB (a jövőre is gondolva)kártyákat, gyorsak, a többsége tunungolható (bár én a tuningnak nem vagyok a híve), új technológia, és kb 40-50 e Ft, attól függően milyent és hol veszed. Nekem ez van, kipróbáltam néhány gépzabáló gémet, szépen teljesít.
  • Andie
    #6903
    Hamár erröl témáztok... Mire cseréljem le a gef3Ti200-amat (rövidesen) ?
    Maradnék nvidiánál, és ne a 100e ft-osokat ajánlgassátok plz :)
  • Smokk
    #6902
    Nagyon Szepen koszonom!
  • Faterx
    #6901
    Ja S3 előtt Noname fél mega
  • Faterx
    #6900
    History: S3 1MB, S3 2MB, VooDoo 1,2,3, Gf3 200 Ti, FX5900
  • Faterx
    #6899
    FX5900 1024, 32bit, full, 1.6 Northwood, reccenésmentes
  • mikeleroi
    #6898
    Gf4Ti4800 128 MB tökéletes.
    Sajna az Mx ilyen. Gyors, de ez most nem elég.

    Arra leszek majd kiváncsi, hogy a Doom III-nál mit mutat. Nem vagyok túl bizakodó, de reménykedem. Elvileg jó lesz.
  • Davidsned
    #6897
    A Déli Városrészből, ahogy a glifén keresztül jössz a kikötőbe jobbra lesz egy létrás lejárat a föld alá (tényleg könnyebben észrevehető, ha felnyomod a gammát).
  • Davidsned
    #6896
    Háát a térképet ne nagyon ajánlgasd, mert azon kívül, h jól néz ki (pláne magyarul) szvsz xart sem ér. Legalább bejelölhették volna rajta, h én hol vagyok, de így simán csak inkább összezavar.