10699
  • Andie
    #7335
    Köszönöm a fáradozásaidat!
    Hát mitmondjak. Az elsö és szembetünö különbség, hogy bloom-mal minden homályosabb. Kb mintha nagyanyám nézné szemüveg nélkül. Az elsö párosnál a villámok szélén bloom esetén kicsit finomabb az elhomályosodás, mig bloomnélkül olyan lézerkardos :)
    A másik párosnál már az oszlopokon határozottan látszik, hogy mig bloom nélkül olyan "commodore"-os cakkos az oszlop széle, addig bloommal szép, egyenletes, valósághü. Node ez a köd, életlen szinek, minden homályos, mintha maszatos lenne a képernyö.

    Tehát bloom marad OFF. Köszönöm a szemléltetö képeket! :)
  • hykao #7334
    mindenképp cseréld le, ha másra nem is, de egy 8500-asra! és akkor már nem lesz olyan játék, ami nem indul el.
  • hykao #7333
    ühüm. majd nézd meg - ha lesz jobb kártyád - azért minden fullon, és azután mondd, hogy mindegy...
    amíg nincs összehasonlítási alapod (mert MX-en nem tudtál fullra rakni mindent), ne tegyél ilyen kijelentéseket.

    szal az én ajánlatom: ha nem akarsz sokat költeni, akkor pár ezres rádobásával vegyél egy 8500-as ATI-t. ezen minden el fog futni egy darabig (még a DOOM 3 is).
    ha viszont van egy kis zséd, akkor 9800pro (ezen már elég jól fog futni minden fullon is)
  • kiria
    #7332
    Ez az összehasonlító táblázat elég jó, majd még átgondolom, hogy vegyek-e újat, de köszi a segítséged.
  • kiria
    #7331
    Nálam annyi elég, hogy jól megy, nem kell minden full extra!
  • hykao #7330
    sztem igen
  • hykao #7329
    BLOOM - NO BLOOM (4xFSAA)

    BLOOM 2 - NO BLOOM 2 (4xFSAA)
  • Andie
    #7328
    Köszike.
    Látszana az én konfigomon a különbség?...
  • hykao #7327
    mindjárt csinálok.
    de legjobb, ha otthon majd megnézed a játékban is.
  • Andie
    #7326
    Lehet olyat, hogy egy kép bloom-al és nélküle - egymás mellett, hogy lássam a különbséget? ... :)
  • hykao #7325
    Ajánlom figyelmedbe a Borg által készített VIDEOKÁRTYÁK ERŐSORRENDJE táblázatot.
  • hykao #7324
    hát az az igazság, hogy ATI 9800-asokat lehet kapni 35-40 ezerért az aproneten (garanciálisokat).
    namost ebben az árfekvésben nincs olyan nVidia kártya ami gyorsabb, vagy legalább ugyanolyan gyors lenne, mint a 9800, csak talán az 5950, de az is drágább.

    szal ha nagyon ragaszkodsz az nVidiához, akkor 5950 ultra (olyan 55 körül láttam aproneten), minden egyéb esetben 9800-as ATI (de nem a 9800SE!!!).
    az egyéb nVidiákat messze kerüld! (5600, 5700-asok, hasonló téma, mint az MX-ek...)
  • hykao #7323
    figyi! az egy dolog, hogy megy és nem szaggat!!! de milyen áron??? nem mindegy, milyen beállítások mellett!!! biztos nem minden fullon, élsimítás, anisotropic filtering stb.
  • kiria
    #7322
    55 ezer max.
  • kiria
    #7321
    Nekem megy a catwoman és semmi gond nincs vele, nem is szaggat. Különben tényleg nehéz megszokni, de még gyötröm vele magam egy picit.
  • hykao #7320
    az attól függ, mennyi pénzed van a dologra.
  • kiria
    #7319
    és milyen kártyát ajánlsz, ami árban is elfogadható és jó??
  • hykao #7318
    ok.
    döntsd el, hogy csak olvasgatni akarsz majd a soron következő játékokról, vagy játszani is velük.
    ha játszani is, akkor gyorsan cseréld le.
  • kiria
    #7317
    Ők megtapasztalták, mert megírták.
  • hykao #7316
    ha van is, ez egy új játék, nyilván a következő ATI driverben javítani fogják.
    de az legyen a legnagyobb baj, hogy a catwoman-ben grafikai hibák vannak ATI-n...

    a lényegre koncentrálj, és cseréld le a kártyát, amíg még el tudod adni!!!
  • thief3
    #7315
    Más olvasni és más megtapasztalni...
  • kiria
    #7314
    Hykao, én a playware-en olvastam, de ők biztosan jobban tudják, gondolom tesztelték.
  • mike369
    #7313
    azok nem grafikai hibák voltak, hanem a játék ennyire sz@r...
  • hykao #7312
    Nem mindig.
    Amúgy keddenként dolgozom.
  • hykao #7311
    hát nem tudom, én felraktam azt a förmedvényt, de grafikai hibák nem voltak, mondjuk percek alatt uninstall lett a vége...

    de itt nem a tökéletességről van szó...
    próbáld felfogni a lényeget...
  • Mr_no_NaMe
    #7310
    Semmi csak elvakít a saját hülyeségem:)
  • kiria
    #7309
    Az Ati-nál a Catwoman-ben grafikai hibák jelentkeznek. Az ati sem tökéletes, de tökéletes kártya nincs is, mert mindig jönnek ki újak és elavulnak a régebbiek.
  • hykao #7308
    Mi van?
  • Mr_no_NaMe
    #7307
    Eh
  • hykao #7306
    én értem, de azt írta, hogy még nincs infója a boszorkáról!

    hát ilyet én nem tudok neked adni, annyira nem érdekel a technika...csak a végeredmény. ahogy alakulnak a dolgok számos on-line és nyomtatott cikket elolvastam-elolvasok, és ezek alapján választok kártyát pl. ill utána a tapasztalatok.
    szal utoljára riva128-am volt nVidia, ekkor vált ismertté egyáltalán ez a név. a 4 megás 3DFX-emet cseréltem le vele, mert ezzel már 800x600 és néhány esetben 1024x768 is használható volt 3d mellett.
  • thief3
    #7305
    Nekem nem volt elég pénzem az ugráshoz (35% a 40-ből)

    Más:
    Jut eszembe, tudsz adni egy linket ahol RÉSZLETEZVE le van írva MINDEN az AA-tól a Pixel Shaderen át ETC.
    Szóval minden, amit egy mai kari tud. Kicsit a technikai megvalósítás érdekelne, hogy is megy ez.
  • hykao #7304
    banyek az infó a boszorkáról ott van a gyermek-toronyszobában az asztalon, a múltban, amikor Lauryl naplójáért mentél, akkor lett volna érdemes elolvasni a papirost.
    szal vissza a gyermek-toronyszobába, és elolvasni a papirost az asztalon, majd mehetsz ugrani...
  • ati2002
    #7303
    Meg kérdés, hogy mi a tökéletes. Te még nem láttál tökéletesen futni játékot.
  • thief3
    #7302
    Talán nem szereztél elég kincset, de nézd meg az "o" gomb megnyomásával ;)
  • ati2002
    #7301
    Akkor egy-két játékról azért lemaradtál, (és le is fogsz, ha mx-nél maradsz). pl. DX2, PoPSoT, stb.
    bocs az offért.
  • hykao #7300
    Na itt kezdődnek a problémák!
    A Gforce4 még rendben is lenne, de a Gforce4MX olyan messze van a Gforce4-től, mint Makó Jeruzsálemtől!!!
    Valójában egy Gforce2 szintű kártya directX7-es támogatással!
    Szal sajnos te is a bemalmozottak táborát gyarapítod.

    S ha kicsit tájékozottabb lennél a témában, akkor tudnád, hogy nVidiára fejlesztés ide, nVidiára fejlesztés oda, mégis az ATI-nak ált. szebb a képe, és lassabbnak sem lassabb.
  • Mr_no_NaMe
    #7299
    Elakadtam
    Az árvaházban vagyok mindent megcsináltam már most ki kéne ugranom a személyzeti torony tetejérol de amikor font ki akarom nyitni az ajtot aszongya Garett "meg kell csinálni mindent mert már nemtudok visszajönni" és az ajtót nem tudom kinyitni.Van az ugráloson kivul más is,az hogy szerezzek infot a boszorkányrol aki megtámadott.De már mondtam megcsináltam mindent átjártam az árvaházat ezerszer de semmi:( Arra is gondoltam hogy a kiscsaj fog infoakt adni,de az ajto nem enged át,igy most hozzátok fordulok most mit tegyek?
  • kiria
    #7298
    A Geforce 4-et nagyon szeretem, minden játék tökéletesen megy rajta, ez az első olyan game, ami nem indul. Ja és a legtöbb játékot nvidia kártyákra tervezik, tehát ati-t sohasem vennék. A Geforce 5 sztem már vinné a Thief-et, de annyira meg nem fontos nekem, hogy csak a Thief-ért váltsak.
  • ati2002
    #7297
    Hykao. Te mindig itt vagy?

    Jó munkád lehet.
  • hykao #7296
    Ahogy már számtalanszor említve lett: egyetlenegy megoldás létezik -> minél előbb lecserélni a kártyát!!!